Dodaj do ulubionych

No to co e-matka kupuje na komunię?

07.05.17, 15:01
Tablety, quady, laptopy, wycieczki do Disneylandu, biżuteria z brylantami, kino domowe, kurs szybkiego czytania?
Obserwuj wątek
    • edelstein Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 07.05.17, 15:04
      Nic.Dzis jest .Moj syn nie bierze udzialu.
      • bergamotka77 Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 07.05.17, 21:30
        edelstein napisała:

> Nic.Dzis jest .Moj syn nie bierze udzialu.
        >

No jak z jasełek uciekał to logiczne jest ze ta ceremonia by go przerosła big_grin
        • edelstein Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 09.05.17, 15:46
          Ty na serio myslisz,ze ktos nie idzie do komunii bo sie boibig_grin
      • black.sally Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 08.05.17, 11:03
        edelstein napisała:

> Nic.Dzis jest .Moj syn nie bierze udzialu.
        >

och super edel, że po raz kolejny odpowiedziałaś nam ,że twój synuś "nie bierzez udziału".
        Ale inne dzieciaki biorą...
        • edelstein Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 09.05.17, 15:48
          Odpowedzialam na zadane pytanie. Osobiscie nawet nie wiem kto przystepowal,to prywatna sprawa kazdego nie eksponowana w szkolebig_grin
    • beata985 Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 07.05.17, 15:07
      ale od kogo ten prezent??
      od mamy, matki chrzestnej, cioci czy babci??
      • kobalt_e Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 07.05.17, 15:17
        No ja konkretnie jestem chrzestną smile Pytam, bo wszędzie tylko pomysły za kilka tysięcy (zresztą i tak niewiele warte), rodziców nie chcę pytać, bo wiem, że usłyszę, że to nie o prezenty chodzi (ja wiem, ale jednak chcę ten prezent kupić). Myślę o jakimś łańcuszku z medalikiem, żeby była pamiątka. Ale co do tego? Pieniądze? Ile? Sztabkę złota? Sama nie wiem, bo chciałam, żeby dziecko miało prezent, który jej się będzie podobał.
        • beata985 Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 07.05.17, 16:10
          jeżeli dziewczynka to symbolicznie coś z biżuterii-łancuszek, bransoletka, kolczyki plus kasa-na pewno dziecko na coś zbiera,
          chłopiec=tu miałabym problem więc pewnie sama kasa, ew. jakiś telefon lub aparat fotograficzny.
          bajki o kilkutysięcznych prezentach włożyłabym między bajki, pewnie i takie się zdarzają ale ja mam to w dudzie.
          Jeżeli już byłoby mnie stac na wypasiony prezent to ze wskazaniem na laptop niż quada.
          • black.sally Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 08.05.17, 11:04
            mojej chrześniaczce kupiłam złotą biżuterię i autentycznie widziałam,że była zadowolona. Z chłopcami nie miałam dotychczas praktyki, więc sie nie wypowiem.
        • naomi19 Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 08.05.17, 08:22
          Medalik NIE ponieważ na 100%juz ma. Trzeba było kupić przed komunia
        • naomi19 Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 08.05.17, 08:22
          Medalik NIE ponieważ na 100%juz ma. Trzeba było kupić przed komunia
          • kobalt_e Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 08.05.17, 08:28
            Akurat złota biżuteria dziury jej nie wyleży. Jak będzie za mąż wychodzić, to wszystkie łańcuszki z komunii przetopi na obrączki, będzie jak znalazł tongue_out A serio- kartka nie zawsze jest przechowywana, ale znalazłam tu pomysł na fajną książkę, bedzie z dedykacją jako dodatek do prezentu.
    • mamma_2012 Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 07.05.17, 15:13
      Będę gościem na przyjęciu komunijnym. Kupiłam modną biżuterię, ale taką którą można nosić do szkoły bez wstydu i bez stresu i dam pieniądze (tyle ile uważam za stosownewink )
    • echtom Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 07.05.17, 15:13
      Ematka echtom nie lubi kupować prezentów, więc wkłada parę stówek do pamiątki smile Ok, 20 lat temu kupiła chrześniakowi magnetofon.
    • rozwiane_marzenie Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 07.05.17, 15:15
      Pierwszemu chrześniakowi kupiłam komputer, ale to było 15 lat temu. Kolejnym chrześniakom już tylko pieniądze dałam/dam.
    • tereska.z.bombaju Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 07.05.17, 15:16
      Nic. Moja córka nie przystąpiła dziś do komunii a na inne nie chodzimy. Ale jeśli już to dałabym kasę.
    • livia.kalina Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 07.05.17, 15:17
      Prezentem dla mojego dziecka, z okazji jego I komunii, był impreza dla całej rodziny (trudno nazwać to obiadem- trwała do wieczora, był w nim i podwieczorek i kolacja). Przyjechała naprawdę cała rodzina - również nie widziana latami, z innych miast, było prawie 50 osób. Impreza była w ogrodzie, pod namiotami, z cateringiem zamówionym.
      Prosiłam gości, żeby nie przynosili żadnych prezentów prócz ewentualnie tych sentymentalnych, religijnych etc. Parę osób przyniosło jednak książki, kilka osób dało 50 zł. Za wszystko oczywiście pięknie podziękowaliśmy.

Chciałam, żeby całe wydarzenie było głębokim przeżyciem duchowym- religijnym, rodzinnym, wolnym od konsumpcjonizmu. Zainspirowało mnie do tego to, jak mój syn przezywał ten moment. Jak dojrzewał do decyzji, że chce być ochrzczony, chce sprzyjając I komunię, chce zostać katolikiem. Jak sam się do tego przygotowywał. Ja po prostu nie chciałam tego popsuć.

Natomiast uczciwie też muszę przyznać, że wymienione przez ciebie prezenty nie były by żadną specjalną atrakcją i ich brak na komunii nie był dotkliwy, bo wszystko co mój syn chciał mieć to po prostu już miał.
      • kobalt_e Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 07.05.17, 15:32
        Tak- te "propozycje" z postu startowego to raczej dla żartu podałam. Nie wyobrażam sobie dać dziecku quada czy kursu szybkiego czytania.
        • livia.kalina Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 07.05.17, 15:46
          Rozumiemsmile
          Napisałam swój post bo chciałam, żebyś pomyślała może o tym, że jak rodzice mówią, że "to nie o prezenty chodzi" to faktycznie mówią, jak widzą I Komunię swego dziecka a nie że to takie krygowanie sięsmile
    • jaulfa Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 07.05.17, 15:36
      U nas dziadkowie złożyli się na rower, od chrzestnych był zegarek.
      • miruka Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 07.05.17, 15:40
        stosownie do sytuacji materialnej chrzestnej czyli niedrogo, z myślą o charakterze uroczystości,
        • thaures Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 07.05.17, 15:46
          Mam za dwa tygodnie komunię chrzesnicy, mąż za miesiąc swojej córki chrzestnej. Jedno dziecko zbiera na komputer- damy więc kasę. Druga dostanie tyle samo- albo gotówkę lub w postaci prezentu. Ja zapytałam czego dziecko oczekuje- kasa na ten składkowy komputer albo rower. Nie chcę latać i wybierać, więc kasa najprostsza. W drugim przypadku dziecko jest niepełnosprawne, tu zapytam rodziców co mam zrobić.
      • kaka73 Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 07.05.17, 15:40
        A co od zwykłych gośći? Ile należy dać? Córka męża brata.
        • jaulfa Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 07.05.17, 15:43
          Pieniądze też były, goście decydowali ile włożyć do koperty. Od 100 zł wzwyż były kwoty
          • raczek47 Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 07.05.17, 16:37
            Zapomnieliście o fundowaniu operacji plastycznych dla małych komunistek-korekty nosa czy uszu są od paru lat ciągle na topie.
            Miałam kiedyś w pracy b.dobrze sytuowaną panią (dzięki mężowi,który prowadził super dochodowy biznes).Pani była z rodzaju nowobogackich snobek,w sumie śmieszna i nieszkodliwa, kiedy epatowała tą swoją zamożnością- I pamiętam,gdy chwaliła się jaki prezent pierwszokomunijny sprezentowali wnuczkowi-otóż podarowali mu ...sztabkę złota.
            Bardzo byładumna z tego podarunki i długo o tym opowiadała.
            • norra.a Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 07.05.17, 17:33
              Można kupić sztabki złota gramowe, kosztujące kilkaset złotych, więc szału ni ma wink
              • norra.a Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 07.05.17, 17:36
                Proszę: mennicawroclawska.pl/1-g-sztabka-zlota-certipack-2779/
                Nazywa się sztabka? Nazywa.
    • dziennik-niecodziennik Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 07.05.17, 18:42
      Mojemu chrzesniakowi na spole z jego dziadkami kupilismy laptopa. Do tego pamiatki w postaci niewielkich, rozkladanych kartek, ksiazke o tym jak sie zylo w czasach Jezusa (bardzo fajna!) i finito. Jeszcze pewnie sie zlamie i kupie jakies czekoladki, ale bardziej dla bratowej niz dla samego 'komunisty' wink
      • viridiana73 Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 07.05.17, 18:56
        A napiszesz mi, jaki tytuł i autor tej książki? Za rok mój chrześniak ma komunię, przydałoby mi się coś takiego jako dodatek do prezentu.
        • dziennik-niecodziennik Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 07.05.17, 18:58
          Jak wroce wieczorem do domu to Ci napisze smile
        • dziennik-niecodziennik Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 07.05.17, 18:59
          ...images/OvTnxY

Znalazlam, to to.
          • viridiana73 Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 07.05.17, 19:03
            Nie otwiera mi się, znaczy piszą, że witryna nieosiągalna. Ale nie szkodzi, może być wieczoremsmile
          • dziennik-niecodziennik Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 07.05.17, 19:03
            teraz?...
            • dziennik-niecodziennik Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 07.05.17, 19:04
              Udalo sie smile
              • viridiana73 Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 07.05.17, 19:10
                Teraz git! Dzięki!
              • viridiana73 Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 07.05.17, 19:15
                Nawet w mojej księgarni na "b" mają, zamówię w pon. i schowam, będę juž miała jak znalazł!
      • agua_de_coco Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 07.05.17, 21:26
        Ha, skorzystałam z podpowiedzi i zamówiłam książkę big_grin szukaliśmy wlaśnie czegoś ciekawego i pasującego do okazji, ale wszystkie wydawały się mało porywające dla dzieci.
        W tym roku mamy komunię bratanka męża, od nas dostanie - zgodnie z życzeniem - zegarek; wiem też, że wśród prezentów jest aparat do robienia zdjęć pod wodą.
      • kobalt_e Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 08.05.17, 08:10
        Ja też skorzystam- lepsza taka książka, niż czwarte Pismo Święte dla dzieci smile
        • dziennik-niecodziennik Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 08.05.17, 16:39
          Zdecydowanie tak smile
          • thaures Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 09.05.17, 11:08
            Ja też zamówiłam dwie. Dzięki
    • afro.ninja Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 07.05.17, 19:14
      Siostrzenicy kupilam wieze stereo. Maz chrzesnicy tez chciał cos kupic, rodzice woleli pieniądze. Moim zdaniem lepiej cos dostać, zostają fajne wspomnienia. I fakt na komunie ludzie kupują quady, moim zdaniem lepiej kupić rower. Choc można dostać i quada i rower.
      • afro.ninja Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 07.05.17, 19:16
        I oczywiście biblia na głowę. wink
    • muchy_w_nosie Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 07.05.17, 19:22
      Biblię i śpiewniczek.
    • heca7 Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 07.05.17, 19:25
      Mój syn za dwa tygodnie ma komunię. Już wiemy , że od całej rodziny w sumie dostanie : deskorolkę elektryczną, laptop i smartwatcha. Kasy raczej nie przewiduję. Starszy dostał kasę ale cała poszła na sfinansowanie wielkiej kolejki elektrycznej Rocco. Czyli tego o czym marzył.
      Biblie i złote krzyżyki dostali na chrzcinach.
      • pole_koniczyny Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 07.05.17, 19:30
        Nie dawałabym na pewno kasy, przecież dziecko z pieniędzy się nie ucieszy i raczej nic z nich nie będzie miało. Komunia to nie wesele.
        Kupuję wedle życzenia - plecak wycieczkowy, a na pamiątkę medalik z aniołkiem, do noszenia również na co dzień.
    • kornelia_sowa Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 07.05.17, 20:29
      Kupiliśmy chrzesniakowi męża książkę i daliśmy pieniądze. Dolozy sobie do roweru. Niewiele jak na standardy ematks bo kilkaset złotych. U nas się nie robi prezentów za kilka tysięcy.
    • dorek3 Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 07.05.17, 20:33
      Niedawno mój chrzesniak przystępował do komunii. Uszanowałam prośbę rodziców o nie kupowanie prezentów (dostał symboliczne etui na Kindla). Mój mąż zrobił reportaż fotograficzny z uroczystości. Zrobimy z tego pamiątkowe albumy dla rodziców, dziadków i chrzestnego.
    • koza_w_rajtuzach Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 08.05.17, 12:37
      Szczerze mówiąc to ja jeszcze w życiu na żadnej komunii nie byłam. Jakoś tak się złożyło. Jakbym miała coś kupić, to chyba zrobiłabym to w porozumieniu z rodzicami dziecka.
      • jaulfa Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 08.05.17, 14:06
        I tak jest najlepiej
      • kobalt_e Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 08.05.17, 16:38
        Chyba że rodzice mówią, że nie to jest w tym najważniejsze, że co uważam, ze wszystkiego się dziecko ucieszy (chociaż jest z tych, którym nic nie brakuje). A Ty koniecznie chcesz swojej chrześnicy sprawić przyjemność. No dylemat smile
        • koza_w_rajtuzach Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 09.05.17, 09:19
          Zawsze można z chrześnicą porozmawiać. Nie jest to przecież bobas i teoretycznie powinna wiedzieć co mogłoby jej się spodobać wink. A potem można to skonsultować z rodzicami, aby prezent się nie zdublował.
          To też zależy jak Ty odbierasz taką okazję. Czy podchodzisz do tego bardzo religijnie (wtedy najlepsza byłaby jakaś pamiątka, Biblia itd.) czy bardziej na luzie (wtedy mogłaby być nawet zabawka). W zeszłym roku klasa mojej córki miała komunię i wiem, że dzieciaki podostawały smartfony (i był to chyba najpopularniejszy prezent), jakieś tablety, deskorolki elektryczne, no i sporo gotówki.
    • ga-ti Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 09.05.17, 11:20
      Chrześniakowi kupiłam rower, ale to było bardzo dawno temu. Porozumiałam się z chrzestnym, żeby się nie doblować.
      Mąż chrześniaczce też kupił rower, chciała, pojechali razem wybierać. Jako niespodzianki dokupiliśmy gadżety typu bidon, światełka itp. No i karki z życzeniami.
      Dziecko dostało pieniądze, zestaw lego jakiś robot sterowany, mikroskop i książki religijne.
      W tym roku kolejne dziecko, ma dostać tablet, reszty nie wiem, pewnie pieniądze. Czy dobrze, że pieniądze, nie wiem, starsze miało problem, co kupić, chyba do tej pory nie wydało wszystkich. Młodsze już ma plany zakupowe i pewnie szybko wyda, taki typ.
      Ja bym wolała żeby goście się wysilili troszkę i kupili prezenty, ale ich wola.
      • agua_de_coco Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 09.05.17, 15:18
        ga-ti napisała:

> No i karki z życzeniami.
        >

Wyobraziłam sobie delegację dresiarzy, jak składają życzenia big_grin big_grin big_grin
        • kobalt_e Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 09.05.17, 16:10
          Dobre big_grin
    • kondolyza Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 09.05.17, 12:06
      tablet
      komorka
      dobry sprzet grający
      rower
      gitara doa grajacego
      wyposazenie sportowe zgodne z pasją
      wycieczka do Energylandii/Legolandu
    • kobalt_e Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 09.05.17, 16:09
      Dla porządku napiszę, na co się zdecydowałam (po konsultacji pomysłu z rodzicami chrześnicy smile ). Będzie to dobry mikroskop, srebrny sekretnik z grawerem i wspomniana tu książka smile
    • jusytka Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 09.05.17, 20:05
      Dziś zamówiłam dla zapalonego szachisty mojego siostrzeńca profesjonslne szachy turniejowe zegar szachowy i program komputerowy dla szachisty
    • julita165 Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 22.05.17, 17:21
      Ja też wkrótce idę na komunię do chrześnicy i też mam zagwzodkę. Jestem przeciwniczką prezentów w stylu złotej biżuterii "na pamiątkę". Na pamiątkę to może być zdjęcie a dziecko ma dostać prezent żeby coś z niego miało, jakąś radochę tu i teraz a nie żeby za 10 czy 15 lat popatrzyło na łańcuszek czy pierścionek i myślało "a po cholerę ta stara sfiksowana ciotka mi takie paskudztwo kupiła". Sama pamiętam jak jakoś w LO znalazłam pierścionek otrzymany właśnie na komunię, ani mi się wtedy nie podobał ani na mnie nie pasował. Uważam, że to bez sensu. Ostatecznie pewnie skończy się na kasie, bo pytałam rodziców i samej zainteresowanej to i wyszło na to że wszystko co dzieci w tym wieku lubią mieć typu laptop, xbox, telefon itp. to ona ma i właściwie nie wiadomo co chciałaby jeszcze dostać. A kasę zbiera bo chce na jakiś extra obóz wyjechać.
    • vaikiria Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 22.05.17, 18:00
      Jestem ateistką, więc nie mam żadnych chrzesniaków, na komuniach nie bywam, czyli problem z głowy.
    • aagnes Re: No to co e-matka kupuje na komunię? 22.05.17, 18:11
      Lego technic, dosyc wypasiony zestaw, znajomi dawali: zegarek, rolki, ksiazki, medaliki - nie slyszalam o quadach i tysiącach w kopertach,moze ludzie normalnieją?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka