Dodaj do ulubionych

Twin Peaks - oglądacie?

22.05.17, 10:40
Odświeżyłam sobie 1 sezon i połowę 2. I przy każdym odcinku ryczę ze śmiechu.
Te fryzury, scenariusz i aktorstwo na granicy pastiszu big_grin Coś pięknego big_grin
Obserwuj wątek
      • livia.kalina Re: Twin Peaks - oglądacie? 22.05.17, 16:47
        Tez mam w planachsmile Choc wielką fanką pierwszych sezonów nie byłam i raczej oglądałam bo w tamtych czasach jak już coś puszczali to sie oglądalo a poza tym moje najlepsze przyjaciółki były wielkimi fankamismile
        • beataj1 Re: Twin Peaks - oglądacie? 22.05.17, 23:20
          Właśnie próbuje oglądać. Fakt że nie byłam wybitną fanką pierwszych sezonów. Ale to co leci teraz powoduje, że zaczynam mieć myśli samobójcze. Dżizas jak to się wlecze. To przebija nawet artystyczne kino Zanussiego w artystycznych ujęciach pokazujących nic ciekawego...
      • nolus Re: Twin Peaks - oglądacie? 22.05.17, 23:43
        Jestem wielką fanką TP od wielu, wielu lat. Jakiś rok, 2 lata temu dostałam w prezencie cały komplet na DVD i sobie odświeżam wszystko. Cudownie się to ogląda po tylu latach, a jest to tym bardziej fajne, kiedy nasze teraźniejsze spostrzeżenia odnośnie serialu są odmienne od tych sprzed lat. Ja serial oglądałam najpierw jako dziecko i to była ta pierwsza emisja w polskiej tv i pamiętam,że rodzice mi na to nie pozwalali, więc to co najlepiej zapamiętałam z serialu to muzyczne intro na początku (trudno zaprzeczyć, że idealnie dopasowane) oraz końcowe napisy z tłem w postaci zdjęcia Laury Palmer ze szkolnej gablotki albo odbicia Boba w filiżance kawy (nigdy potem już tego nie widziałam, więc zastanawiam się teraz czy tak było naprawdę tongue_out). Dziecięcym sprytem próbowałam oglądać serial w odbiciu szyby od szafy w salonie, udając że śpię. Potem oglądałam serial jako nastolatka i kolejny raz mając jakieś 23 lata - za każdym razem jawił mi się jako niesamowicie mroczny. Te sceny z Bobem, to wiadomo, ale generalnie tak właśnie odbierałam klimat serialu. Pamiętam, że oglądanie serialu wieczorem albo nocą kończyło się tym, że bałam się wracać do swojego pokoju przez przedpokój, który mało funkcjonalnie był długim korytarzem z dwoma zakrętasami - bałam się, że Bob mnie tam złapie, itd. Dzisiaj śmiać mi się chce z tego wszystkiego,bo kiedy obejrzałam ten serial po raz ostatni mając jakieś 30 lat, dopiero zrozumiałam całą historię tak naprawdę i teraz ta cała serialowa symbolika jest dla mnie bardzo czytelna (biorąc jeszcze pod uwagę całą filmografię Lyncha, to naprawdę w tym serialu fabuła i symbolika właśnie, są chyba mało zagmatwane i bardzo czytelne, w porównaniu do reszty jego filmów) i śmiać mi się chce, że odbierałam ten serial jako mroczny - on nie jest właściwie specjalnie mroczny, wg mnie jest raczej mistyczny smile Mroczny bywał tylko momentami...

Jestem bardzo ciekawa jak wypadnie kolejny sezon po 25 latach. Uspokaja mnie raczej fakt, że Lynch kręci większość swoich filmów w podobnym stylu, który jest z resztą jego znakiem rozpoznawczym. No i biorąc pod uwagę poziom, to zazwyczaj jest wyrównany - do tej pory jego filmy nie różniły się zbyt mocno jakością, więc mam nadzieję , że tym razem będzie podobnie, bo obawa zawsze jest, kiedy ktoś się zabiera za "odgrzewane kotlety"...
      • livia.kalina Re: Twin Peaks - oglądacie? 23.05.17, 21:55
        Ze mną jest tak, że ja bardzo lubię Lyncha- Dzikość serca, Blue Velvet, Mulholland Drive , Zagubiona autostrada to są wszystko filmy z pierwszej setki moich ukochanych -a to naprawdę wysokosmile Ale z Miasteczko Twin Peaks jest dla mnie coś nie tak... może chodzi o to, że w sumie on reżyserował tylko kilka odcinków a resztę ktoś inny i w tym wyczuwam fałsz?
    • black.sally Re: Twin Peaks - oglądacie? 23.05.17, 09:36
      nigdy tego nie oglądałąm. Nie czaje "fenomenu"? wiem o co tam chodzi od kilku dni, jak biegałam i w aradio tłumaczyli. Już mi sie nie chciało stacji przełączać podczas biegu big_grin dlatego wiem. Nie widziałam ani jednego odcinka i nie zamierzam. Znam tylko cudną piosenkę z serialu.O! i zaraz sobie ją włączę smile
      • glowa_do_wycierania Re: Twin Peaks - oglądacie? 23.05.17, 10:18
        Serial jest dziwny, trochę tajemniczy i straszny, a przede wszystkim pełen surrealistycznego poczucia humoru. Filmów Lyncha się nie odbiera rozumem. To co w nich zachwyca (no, przynajmniej mnie) to ogólny klimat i to co napisałam powyżej.
    • asia_i_p Re: Twin Peaks - oglądacie? 23.05.17, 22:11
      Już po drugim odcinku i na razie odbieram to tak:

What though the radiance which was once so bright
      Be now for ever taken from my sight,
      Though nothing can bring back the hour
      Of splendour in the grass, of glory in the flower;
      We will grieve not, rather find
      Strength in what remains behind.

Jest pięknie, jest inteligentnie, ale ten pierwszy czar, właśnie ta wiosenna bujność traw - tego już nie ma. I może dobrze, że nie próbował tego przywrócić, bo się nie da. Byłaby podróbka, a tak to będzie tak na oko fajny serial, tylko już zupełnie inny.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka