Dodaj do ulubionych

Jak lubicie gotować?

28.06.17, 17:48
Co preferujecie:
-dania szybkie, łatwe i najlepiej tanie
-wyszukana i wykwintna kuchnia tradycyjna (np. francuska)
-nowości kulinarne (np. kuchnia molekularna) i nietypowe połączenia smakowe
-kuchnie świata z wykorzystaniem egzotycznych składników
-czy może jeszcze coś innego?

Ja gotować raczej nie lubię, choć może nie tyle gotować, co planować posiłki i robić zakupy spożywcze. W mojej kuchni wiecznie czegoś brakuje do sklecenia w miarę zjadliwego dania, a najczęściej brakuje nawet pomysłu na to danie ;D
W idealnym świecie miałabym kucharza, aby nie musieć myśleć o przygotowaniu jedzenia. Natomiast jeść uwielbiam suspicious
W mojej kuchni wiecznie czegoś brakuje do sklecenia w miarę zjadliwego dania, a najczęściej brakuje nawet pomysłu na to danie ;D
Obserwuj wątek
    • 1matka-polka Re: Jak lubicie gotować? 28.06.17, 17:54
      Dania szybkie i łatwe, niekoniecznie tanie. Najlepiej jednogarnkowe, zazwyczaj mięso z warzywami, lub potrawki z cieciorki i soczewicy.
    • liliawodna222 Re: Jak lubicie gotować? 28.06.17, 17:55
      Prosto i szybko. Nienawidzę gotować. Gdyby nie rodzina, nie gotowałabym wcale.
    • dziennik-niecodziennik Re: Jak lubicie gotować? 28.06.17, 17:55
      Ja lubie gotowac po swojemu smile
      Rzadko kiedy gotuje wedlug przepisow, raczej na spontanie wymyslam dania z tego co mam w kuchni.
    • szarsz Re: Jak lubicie gotować? 28.06.17, 17:58
      Ffffszystko smile ostatnio gotuję mało, trochę mi się pasja wypalila, ale lubię każdy z Twoich punktów. Jedyne co nie lubię, to koronkowa robota z malutkim efektem. Jak gotuję, to zeby nakarmić pół wojska, a nie łyżeczkę na głowę.
    • triismegistos Re: Jak lubicie gotować? 28.06.17, 18:06
      Wszystko, w zależności od dnia, poziomu zmęczenia, pogody, bliskości do wypłaty i fantazji i smaku. Uwielbbiam gotować. Kocham gotować. Kiedy zwala mi się na imprezę stado wołoduchów jestem najszczęsliwsza na świecie siedząc w kuchni i gotując obiad z przystawkami dla dziesieciu osób o różnych upodobaniach.
      Jeśli coś sprawia mi większą satysfakcję niż gotowanie to jest to karmienie ludzi tym co przyrządziłam i bieganie z dokładkami.
      • krisdevalnor Re: Jak lubicie gotować? 28.06.17, 20:30
        Zamieszkaj u mnie...prooooosze smile)))
        Co ja bym dala za kogos kto mi ugotuje codziennie jakis wypasiony obiad! Ja sama raz na jakis czas nawet chetnie cos ugotuje (najczesciej szukam czegos w necie, najlepiej bezmiesnie lub ewentualnie cos z kurczakiem) natomiast dobija mnie powtarzalnosc tej czynnosci, ze to sa stracone ze 2 godziny w sumie w kuchni (wliczajac w to zakupy, przygotowanie, mycie garow i doprowadzenie kuchni do ladu). I tak kazdego dnia, o ile oczywiscie nie wyjdziemy na jakis obiad do knajpy albo maz ugotuje.
        Najbardziej chyba nienawidze tego, ze kuchnia jest piekna i czysciutka a tu za chwile znowu to nieszczesne gotowanie i ponownie wszystko uwalone, syzyfowa praca.
        • klamkas Re: Jak lubicie gotować? 28.06.17, 21:39
          Kuchnia służy do gotowania, a nie do wyglądania. Ewentualnie może wyglądać dobrze ugotowanym żarciem.

Zmień nastawienie, to i podejście do gotowania się (może) zmieni wink.
        • triismegistos Re: Jak lubicie gotować? 29.06.17, 11:42
          Na szczęście od zmywania garów i ogarniania syfu jest chłop, tak że dla mnie zostaje ta fajniejsza część zabawy.
      • gulcia77 Re: Jak lubicie gotować? 29.06.17, 09:15
        O! Mam dokładnie tak samo. Kocham gotować dla innych. Uwielbiam gości, nie mam nic przeciwko tabunom sugerujący, że na mój gulasz czy krokiety chętnie by wpadli. Za to kiedy jestem w domu sama, to mam w lodówce jajko, musztardę i jakiś alkohol, a pieczywem mogę wytłuc okna, albo hodować penicylinę 😀
    • mikams75 Re: Jak lubicie gotować? 28.06.17, 18:06
      - szybkie i latwe, choc nie musz byc tanie
      - kuchnie swiata - w tym duzo srodziemnomorskiej kuchni
      - wlasne esperymenty
    • jolie Re: Jak lubicie gotować? 28.06.17, 18:07
      Nie lubię gotować i nienawidzę wręcz organizowania życia wokół komponowania posiłków. Ale: mam trzech chłopców, w tym dwóch z aktualną gastrofazą, oraz męża, który kocha jeść, zatem żeby wszystko hulało muszę gotować (nie, mąż nie gotuję, nie lubi i właściwie nie potrafi) dużo, szybko i prosto. Z naciskiem na dużo.
      • eliszka25 Re: Jak lubicie gotować? 28.06.17, 18:13
        mam 2 synow. starszy skonczy jesienia 11 lat i coraz czesciej zdarzaja mu sie dni, kiedy zjadl by konia z kopytami. cos czuje, ze niedlugo i u mnie zacznie sie gotowanie przede wszystkim pod tytulem "najwazniejsze, aby bylo duzo" big_grin
        • jolie Re: Jak lubicie gotować? 28.06.17, 18:26
          Ja mam dzieci w podobnym wieku, między najstarszym a średnim 2,5 roku różnicy. Wolę nie myśleć, co będzie, gdy będą prawdziwymi nastolatkami, skończy się podsyłanie babci☺, bo teściowa będzie starsza. Na szczęście lubią makaron (to po mężu, bo ja nie znoszę)...
        • gulcia77 Re: Jak lubicie gotować? 29.06.17, 09:19
          Mój ma 12,5. Od dłuższego czasu zapycham go mizerią w ilościach hurtowych. Mama wczoraj dzwoniła i śmiała się, że mogłam jej ppwiedzieć, żeby przed przyjazdem wnuka nabyła tonę ogórków i cysternę śmietany 😊
    • eliszka25 Re: Jak lubicie gotować? 28.06.17, 18:10
      wlasciwie kazdy z wymienionych punktow po trochu. moze z wyjatkiem jakichs zupelnie dziwnych nowosci. na codzien gotuje najczesciej szybkie dania. w weekend czy dla gosci lubie sobie poszalec i czasem gotowanie na jeden wieczor trwa w sumie 3 dni wink.

lubie tez troche eksperymentowac w kuchni i probowac nowych rzeczy, choc nie wszystkich. ogolnie, to lubie gotowac i piec.
    • sfornarina Re: Jak lubicie gotować? 28.06.17, 18:13
      Jeszcze inaczej smile

Zdrowe, jednogarnkowe, z różnych kuchni świata, ale niekoniecznie wyszukane. Najczęściej tanie, starczające na kilka dni.
      Proste do zrobienia, ale czasochłonne - przygotowanie zajmuje średnio 2 do 6 godzin.

Opieram się na marchewce, cebuli, dyni/słodkich ziemniakach, pomidorach, papryce i fasoli (używam mnóstwo różnych gatunków, suche) albo soczewicy.
      Kasze, kuskus, quinoa i ziarna są też często na tapecie.

Do tego zawsze micha sałaty z winegretem.

Z egzotycznych składników posiadam dość sporo przypraw z kuchni hinduskiej oraz trochę z meksykańskiej (rok w Ameryce zrobił swojewink ) i w zasadzie nauczyłam się już dobrze ich używać.

Raz w tygodniu coś włoskiego albo francuskiego, poczynając od spaghetti carbonara (własnoręcznie robionego, nie z sosem ze słoikawink ) po prawdziwkowe risotto albo makaron z muszlami w białym winie.
      Oraz coś porządnego z czerwonym mięsem - jakaś jagnięcina albo stek (filet).

Jeśli szukasz nowych przepisów, polecam przepisy Jamiego Olivera. Są one często "oszukaną" wersją tradycyjnych dań z różnych częsci świata. Wszystkie składniki są dość łatwe do zdobycia, a same potrawy, mimo iż nie o końca oryginalne - pyszne.
      • triismegistos Re: Jak lubicie gotować? 28.06.17, 18:58
        Ha ha, jak napisałaś o spaghetti własnoręcznie zrobionym wyobraziłam sobie własnoreczne robienia makaronu big_grin
        • sfornarina Re: Jak lubicie gotować? 28.06.17, 19:05
          > Ha ha, jak napisałaś o spaghetti własnoręcznie zrobionym wyobraziłam sobie własnoreczne robienia makaronu big_grin

Chciałabym, ale chyba czasowo nie wyrobiłabym. Wystarczy, że własny chleb na zakwasie robię tongue_out
          • triismegistos Re: Jak lubicie gotować? 28.06.17, 19:19
            Ja czasem robię makaron z semoliny jak mam fantazje smile
            • sfornarina Re: Jak lubicie gotować? 28.06.17, 19:28
              > Ja czasem robię makaron z semoliny jak mam fantazje smile

A widzisz, tego nie potrafię. Zresztą z tego, co wiele razy pisałaś, moje gotowanie się do Twojego pewnie nawet nie umywa wink

Z semoliny jutro mąż robi pyszne kluchy do rosołu smile
              • triismegistos Re: Jak lubicie gotować? 29.06.17, 11:45
                Eee tam, ja nie piekę chleba na ten przykład. Jakieś proste bułeczki może, ale chleb na zakwasie... Za tokiedyś pożyczyłam trochę zakwasu i upiekłam pizzę. Ciasto najpierw leżało dwa dni w lodówce, potem cały dzień delikatnie rosło. Warto było, pizza wyszła nieziemska smile
        • butch_cassidy Re: Jak lubicie gotować? 28.06.17, 20:47
          Też tak pomyślałam.
          Sama kilka razy zrobiłam, ale teraz już mi się nie bardzo chce... jakoś tak... wink
    • mid.week Re: Jak lubicie gotować? 28.06.17, 18:17
      gotować nie lubię wcale ale jesc mogę z każdego podpunktu wink
      • regina-phalange Re: Jak lubicie gotować? 28.06.17, 21:35
        To tak jak ja. smile Na szczęście konkubent lubi gotować.
    • mondovi Re: Jak lubicie gotować? 28.06.17, 18:18
      Obojętnie, ale żeby robiło się szybko albo samo, tak żebym nie musiała kwitnąć przy kuchence. Wolę zrobić bigos niż naleśniki, gulasz niż kotlety, zupę niż w zasadzie wszystko inne wink. Co dziwne lubię robić pierogi, ale to chyba dlatego, że gros pracy ogarnia się na siedząco. Egzotyczne składniki - tylko, gdy nie ma męża, czyli w zasadzie nigdy, bo dla niego nawet lasagne jest nowomodną, ledwie zjadliwą fanaberią.
    • lodomeria Re: Jak lubicie gotować? 28.06.17, 18:21
      Lada moment nie będziesz musieć!

www.independent.co.uk/life-style/food-and-drink/news/this-robot-that-can-cook-2000-is-the-future-of-laziness-and-on-sale-soon-10176135.html
      • mid.week Re: Jak lubicie gotować? 28.06.17, 18:41
        Co za Powolniak! Zdenerwowałam się od samego patrzenia jak gmyra łyżką w garnku na zwolnionych obrotach. Ale brudzi mniej niż ja wink
        • lodomeria Re: Jak lubicie gotować? 28.06.17, 19:19
          No wiesz, jesteśmy dwa lata do przodu, plus zakładam, że firma pracująca nad robotem nie chciała ułatwić życia konkurencji. Tak czy siak, roboty miały wejść na rynek w 2017. I teraz przypomnij sobie, jak wyglądały i co mogły pierwsze telefony i jak wyglądały po 10 latach.

Myślę, że możemy się zdziwić.
    • aqua48 Re: Jak lubicie gotować? 28.06.17, 18:22
      Lubię szybkie, wykwintne nowości kulinarne. Egzotyczne składniki wolę jadać w egzotycznych miejscach z których pochodzą, tam są najlepsze, bo świeże i używane przez znających je doskonale kucharzy. Generalnie lubię najbardziej kuchnię śródziemnomorską i tradycyjną polską, ale będąc w Londynie przekonałam się też do pysznych tamtejszych ryb i potraw z jagnięciny.
    • ga-ti Re: Jak lubicie gotować? 28.06.17, 18:22
      Na co dzień kuchnia tradycyjna polska, nie wyszukana i nie wykwintna smile czasem szybka, czasem nie, czasem łatwa, czasem nie. Czasem sięgamy do kuchni światowych wink i robimy pizzę, spagetti, czy kurczaka carry big_grin
    • antyideal Re: Jak lubicie gotować? 28.06.17, 18:24
      Najchętniej krótko, nienawidzę przebywać w kuchni.
      • mamablue Re: Jak lubicie gotować? 28.06.17, 19:30
        O to to!
    • vi_san Re: Jak lubicie gotować? 28.06.17, 18:45
      Zależy od dnia, nastroju, czasu, dostępnych środków, chęci ewentualnego wyskoczenia do sklepu żeby dokupić coś tam co niezbędne... Kuchnie w sumie wszystkie poza "super-hiper-nowoczesnościami", molekuły i ciekły azot to nie moja bajka. Poza tym właściwie wszystko: kuchnia tradycyjna polska, wykwintna francuska, kolorowa włoska, egzotyczna chińska... Czasem lubię się w kuchni "bawić" i wówczas komponuję skomplikowane dania, a czasem aby "odwalić" jak najszybciej - i robię aby łatwo i mieć z głowy... Ogólnie lubię gotować. big_grin
    • lea_223 Re: Jak lubicie gotować? 28.06.17, 18:47
      Miałam każdą z tych faz. Ale ostatnio najchętniej nie gotował bym wcale.
    • hallbera.jarlakappi Re: Jak lubicie gotować? 28.06.17, 18:51
      prosto i wege
    • vaikiria Re: Jak lubicie gotować? 28.06.17, 18:51
      Szybko łatwo i tanio
      Albo długo trudno i tanio smile
      Uwielbiam jeść, lubię gotować, lubię nowe smaki i nowe przepisy.
    • magata.d Re: Jak lubicie gotować? 28.06.17, 19:23
      Lubię gotować, ale pod warunkiem że nie muszę tego robić codziennie, z obowiązku. Tak, powiedzmy ze 2-3 razy w tygodniu bym lubiła, raz coś wymagającego a dwa razy coś szybkiego, jednogarnkowego wink Ale to codzienne gotowanie mnie męczy, nudzi, nie znoszę zakupów w spożywczaku, potem rozpakowywania tych produktow w domu, układania, mycia warzyw itp. Gotuje różne dania, nie bardzo egzotyczne czy wyszukane, przede wszystkim z dużą ilością warzyw, ziół, mało mięsa. Jakbym tak miała na stole już obrane i umyte warzywa, przygotowane odpowiednio mięso (umyte, bez skóry i tłuszczu, pokrojone) bym gotować uwielbiają.
    • butch_cassidy Re: Jak lubicie gotować? 28.06.17, 20:45
      -kuchnie świata z wykorzystaniem egzotycznych składników
      -wyszukana i wykwintna kuchnia tradycyjna
      Ale to raz na jakiś czas, np. kiedy mam gości.
      Na co dzień danie ma być łatwe, w miarę szybkie i przede wszystkim smaczne.
    • drinkit Re: Jak lubicie gotować? 28.06.17, 21:30
      Kuchnia szybka, południowoeuropejska, chłopska, najchętniej sezonowa (makarony, risotta, pizze, podpłomyki, tarty, sałaty, pieczone warzywa). Czasem azjatycka (curry, stir fry, tom yum). Od wielkiego święta "niedzielna" polska lub francuska. Dużo zup cały rok oprócz upałów. Zero pieczenia ciast.
    • mebloscianka_dziadka_franka Re: Jak lubicie gotować? 28.06.17, 21:43
      Opcja pierwsza. I makaron w roli głównej big_grin
    • mamaemmy Re: Jak lubicie gotować? 28.06.17, 22:39
      Mam w domu osobistego kucharza,gotuje rewelacyjnie,głównie polska kuchnia ale nauczyłam go też moich ulubionych potraw ,meksykanskich ,włoskich itd..Pracujemy oboje,ale kulinarnie dom ogarnia mój mąż. Po pracy mam zajebisty obiad zawsze.Co.oczywiście niekoniecznie jest dibre dla mojej figury,no ale coś za coś 😜

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka