Dodaj do ulubionych

Przyjęcie w ogrodzie

28.06.17, 18:46
Mam zamiar zrobić mężowi urodzinowe przyjęcie w ogrodzie , co podać poza klasyką z grilla , czyli karczkiem i skrzydełkami ?
Mam zamiar zrobić coś w deseń wiejskiego stołu , smalec z cebulką, ogórki małosolne - jako przystawki , i co jeszcze ??!!
No bedzie tez jakieś danie główne i tu chciałabym cos z grilla ...
Macie jakieś pomysły ?
Obserwuj wątek
    • kura17 Re: Przyjęcie w ogrodzie 28.06.17, 18:48
      ja mam w rodzinie wegetarian, wiec zawsze mam spory wybor bezmiesnych rzeczy na grilla - cukinie z serem pieczone w folii aluminiowej, szaszlyki z sera haloumi i brzoskwin, szaszlyki z warzyw, pieczone na grillu pieczarki. jedza z przyjemnoscia wszyscy smile
      • marysia460 Re: Przyjęcie w ogrodzie 28.06.17, 20:02
        kura17 napisała:

> ja mam w rodzinie wegetarian, wiec zawsze mam spory wybor bezmiesnych rzeczy na
        > grilla - cukinie z serem pieczone w folii aluminiowej, szaszlyki z sera haloum
        > i i brzoskwin, szaszlyki z warzyw, pieczone na grillu pieczarki. jedza z przyje
        > mnoscia wszyscy smile
        >
        >

Fajne, ale u nas mięsożercy
    • majenkir Re: Przyjęcie w ogrodzie 28.06.17, 18:51
      Losos z grilla
      • marysia460 Re: Przyjęcie w ogrodzie 28.06.17, 19:51
        Łosoś to tez klasyka 😜
    • agata_abbott Re: Przyjęcie w ogrodzie 28.06.17, 20:04
      Kukurydza z grilla (w kolbachsmile)
      A jeśli masz gościć naprawdę ekstremalnych mięsożerców, to wygooglaj sobie na YouTube Kuchnie Kwasiora smile)
    • mamablue Re: Przyjęcie w ogrodzie 28.06.17, 20:05
      Grilowane cukinie z mozarellą,grilowane papryki i grilowane pieczarki. Zawsze schodzą. I wielką michę sałaty z dodatkami typu pomidory,cebula,itp.
      Mniamsmile
      • mamablue Re: Przyjęcie w ogrodzie 28.06.17, 20:06
        "Grillowane" oczywiście smile
    • berdebul Re: Przyjęcie w ogrodzie 28.06.17, 20:09
      Grzyby z grilla - pieczarki, boczniaki.
      Oscypki.
      Cukinia marynowana (w plasterkach).
    • onnomatopeja Re: Przyjęcie w ogrodzie 28.06.17, 20:13
      Ostatnio miałam gości - jako danie główne podałam grillowaną polędwicę w miodowej skorupce, do tego ziemniaczki pieczone (w piekarniku), młoda kapustka. Były też roladki z bakłażanów, pomidory faszerowane kaszą kuskus, cukinia faszerowana, pieczarki, papryka z fetą, pierś z kurczaka nadziewana serem pleśniowym i suszonymi pomidorami, pstrąg z grilla, biała kiełbasa grillowana, kaszanka w cebulowych miseczkach, żeberka w sosie barbecue, sałatki - grecka, coleslaw, caprese, ziemniaczana, z warzyw z grilla, warstwowa wegetariańska, z pomidorów, ogórki małosolne. Oprócz tego szaszłyki zwykłe i wegetariańskie, kociołek z fasolą z przepisów Olgi Smile ( to już z ogniska), na słodko były dwa różne serniki na zimno, ciasto z truskawkami. Dużo różnych dipów do warzyw - nasz ulubiony to czosnkowy. I to ostatni taki występ, bo całą imprezę zamiast pogadać pilnowałam grilla, mąż też (bo w sumie było ich pięć) i obslugiwałam gości. Następnym razem rozpalę ognisko, kupię kiełbasy, zrobię gar bigosu, podleję piwem i basta. No, może jeszcze po ogóreczku małosolnym zapodam.
      • mamablue Re: Przyjęcie w ogrodzie 28.06.17, 20:18
        Dziewczyno,i po co ty to sobie zrobiłaś??? Na pewno było pyszne,ale teraz trudno będzie to przeskoczyć wink Do masterchefa startujesz czy jak? I domyślam się,że się ułatałaś po pachy.
      • konwalka Re: Przyjęcie w ogrodzie 28.06.17, 20:25
        sama to zrobiłas?!
      • gama2003 Re: Przyjęcie w ogrodzie 28.06.17, 20:32
        Zatkało mnie.
        Chociaż znam taką gospodynię. Stoły się uginają a ona lata non stop do kuchni, nie ma czasu słowa z gośćmi zamienić. Ciągle pyta co komu jeszcze podać. Gromki chór przerażonych gości mówiących, że nic nie chcą bo umierają z przeżarcia powoduje smutną minę, bo pewnie nie smakowało.
        I bieg do kuchni po coś jeszcze, co z pewnością nas zachwyci.

Rozmowy na boku nic nie pomagają, ona tak musi i nie rozumie o co chodzi.
        Ty szczęśliwie zrozumiałaś smile
      • marysia460 Re: Przyjęcie w ogrodzie 28.06.17, 22:01
        onnomatopeja napisała:

> Ostatnio miałam gości - jako danie główne podałam grillowaną polędwicę w miodow
        > ej skorupce, do tego ziemniaczki pieczone (w piekarniku), młoda kapustka. Były
        > też roladki z bakłażanów, pomidory faszerowane kaszą kuskus, cukinia faszerowan
        > a, pieczarki, papryka z fetą, pierś z kurczaka nadziewana serem pleśniowym i s
        > uszonymi pomidorami, pstrąg z grilla, biała kiełbasa grillowana, kaszanka w ceb
        > ulowych miseczkach, żeberka w sosie barbecue, sałatki - grecka, coleslaw, capre
        > se, ziemniaczana, z warzyw z grilla, warstwowa wegetariańska, z pomidorów, ogór
        > ki małosolne. Oprócz tego szaszłyki zwykłe i wegetariańskie, kociołek z fasolą
        > z przepisów Olgi Smile ( to już z ogniska), na słodko były dwa różne serniki n
        > a zimno, ciasto z truskawkami. Dużo różnych dipów do warzyw - nasz ulubiony to
        > czosnkowy. I to ostatni taki występ, bo całą imprezę zamiast pogadać pilnowałam
        > grilla, mąż też (bo w sumie było ich pięć) i obslugiwałam gości. Następnym raz
        > em rozpalę ognisko, kupię kiełbasy, zrobię gar bigosu, podleję piwem i basta. N
        > o, może jeszcze po ogóreczku małosolnym zapodam.

Podziwiam Cię, serio !!

A mogłabyś dać przepis na polędwice w miodowej skorupce z grilla ? Proszę 😊
      • taki-sobie-nick Re: Przyjęcie w ogrodzie 28.06.17, 22:42
        onnomatopeja napisała:

> Ostatnio miałam gości - jako danie główne podałam grillowaną polędwicę w miodow
        > ej skorupce, do tego ziemniaczki pieczone (w piekarniku), młoda kapustka. Były
        > też roladki z bakłażanów (...)

przeczytawszy menu chciałam napisać: podaj adres tongue_out, ale okazało się, że to ostatni taki grill był
      • majenkir Re: Przyjęcie w ogrodzie 29.06.17, 03:06
        onnomatopeja napisała:

Rany, zmeczylam sie samym czytaniem big_grin
    • manala Re: Przyjęcie w ogrodzie 28.06.17, 20:34
      szaszłyki szybko się robią, cienkie białe kiełbaski
    • aamarzena Re: Przyjęcie w ogrodzie 28.06.17, 20:52
      Kaszanka z grilla, super wychodzi zapieczona w folii z kiszoną kapustą (kapustę dobrze najpierw podgotowac). Chleb smarowany masłem czosnkowym i opierzony na grillu, pycha. Piersi z kurczaka dzielisz na nieduże kotlety, smarujesz solą, pieprzem, olejem, keczupem i odrobiną miodu, to się musi zamarynować że dwie godzinki przed grillowaniem. Ziemniaczki w plastry przekładane boczkiem i cebulą, albo kiełbasą, ziemniaki dobrze najpierw podgotowac potem dzielisz na grube plastry, przekladasz i zawijasz w folię.
      Obowiązkowo jakieś sosy, dipy i lekka sałatka.
    • loola_kr Re: Przyjęcie w ogrodzie 28.06.17, 21:08
      w sobotę mamy imprezę, też głownie grill (kiełbasy, kaszanka z kiszoną kapustą, camemberty, karkówka, piersi z kurczaka, ziemniaki z sosem czosnkowym) do tego tarta szpinakowa, sałatka z rukolą, cieciorką i pieczonymi burakami, ogórki małosolne, sałatka z porów i zielonego groszku, warstwowa śledziowa na ostro, croissanty z tuńczykiem, do krakersów pasta z czarnych oliwek i druga ze słonecznika i może z łososia jeszcze zrobię albo bakłażana, domowe bułeczki, tort rocher albo z malinami (jeszcze się nie zdecydowałam) i ciasto czekoladowe. Miałam jeszcze zrobić ciasto francuskie z kozim serem i drugą sałatkę ale jak przeczytałam co mam zamiar zrobić to chyba odpuszczę.
    • mamma_2012 Re: Przyjęcie w ogrodzie 29.06.17, 08:57
      Krewetki z czosnkiem, grillowane warzywa i owoce (papryka, cukinia, bakłażany, pieczarki, ananasy i co tam masz), szparagi z serem halumni,
      Najważniejsze to porządnie zamarnować mięsa, długo i w dobrych przyprawach, .
      Pasuje sałatka grecka, sałatka z rukoli z granatem i malinowym vinegret, coleslaw. Ostatnio postawiłam wielką miskę małych pomidorków, zniknęła.
      Zrób tzaziki i domowe barbecue
      • mamma_2012 Re: Przyjęcie w ogrodzie 29.06.17, 09:03
        Carpaccio z buraków, z melona
        Sałatka owocowa, sernik na zimno
        Zimne napoje na bazie rozwodnionego wina, sangria
        Jak ci się nie chce sprzątać albo masz mniej naczyń niż gości zrób zakupy w pepco, mają fajną ofertę ładnych naczyń jednorazowych, obrusów, lampionów.
    • kondolyza Re: Przyjęcie w ogrodzie 29.06.17, 09:09
      w bankietach trzeba dobrze przemyśleć menu, żeby po pierwsze zrobić wszystko lub znaczną większość przed przyjęciem, aby w czasie przyjęcia każdy z gości wziął sobie sam i już nie będziesz musiała skakać koło nich.
      ja generalnie nie lubię przyjmować gości przy grillu bo ktos jest poszkodowany i musi przy tym grilu stać. chyba że zrobisz np tak: ugrilujesz wcześniej warzywa, pieczarki, szaszłyki i do bemara/pod folię aby wytrzymało ciepło. a na samo przyjscie gości już tylko danie główne czyli jakieś porządne mięcho. odradzam skrzydełka i inne z kością bo po pierwsze dłużej się to piecze, może być twarde od kości itp problemy a dla gości też nie będzie to wygodne paprać się z kośćmi.

zadbałabym o to aby na stole były sezonowe owoce, sałatki (świetna do grilla jest ziemniaczana), kiełbasę czy kaszankę możesz podac z piekarnika jako drugie gorące późnym wieczorem.
      • mamma_2012 Re: Przyjęcie w ogrodzie 29.06.17, 09:20
        U nas panowie świetnie się bawią, wokół grillującego zbiera się grupka i mają czas na swoje męskie pogaduchy.
        • kondolyza Re: Przyjęcie w ogrodzie 29.06.17, 09:29
          racja, ale fajnie gdy trwa to chwilę a nie 3 godziny, więc głowne mięso ugrilować i basta

a np warzywa mieć ugrilowane wczesniej

z grilowanych warzyw mozna zrobic salatlkę
          • mamma_2012 Re: Przyjęcie w ogrodzie 29.06.17, 09:42
            U nas idzie to bardzo sprawnie, bo kilka razy w roku organizujemy takie garden party na kilkadziesiąt osób, więc mamy dwa grille w tym jeden duży i wprawę.
            Dzień wcześniej marynuję mięso, rano robię sosy i sosy do sałat zielonych, masło czosnkowe, wszystkie inne czasochłonne i brudzące przy szykowaniu potrawy. Sprzątam kuchnię. Potem przed przyjściem gości tylko otwieram paczki z sałatami, kroję warzywa do sałatek, owoce.
            Gdybym miała jeden ratowałabym się potrawami z piecyka, bo nie lubię odgrzewanych rzeczy z grilla.
            • aqua48 Re: Przyjęcie w ogrodzie 29.06.17, 09:52
              Ja prócz karkówki w plastrach zazwyczaj robię szaszłyki. Z udek lub piersi kurczaka, papryki, cebuli, cukinii, kiełbasy, śliwek i boczku. Najpierw kroję wszystko na kawałki, potem jest zabawa przy nadziewaniu na patyczki. Do tego micha sałaty, marynowane grzybki, korniszony, faszerowana serkiem papryczka.
              • marysia460 Re: Przyjęcie w ogrodzie 29.06.17, 18:51
                Dziękuję, pewnie cos wybiorę z propozycji podanych przez Was 😊
    • ga-ti Re: Przyjęcie w ogrodzie 29.06.17, 19:12
      My robiliśmy niedawno. Z grilla była karkówka, boczek, pierś z indyka, szaszłyczki (pierś z kurczaka, pieczarki, papryka, boczek wędzony, cebula), kiełbasa, kiełbasa biała, paróweczki dla dzieci, kaszanka (w foli aluminiowej zawinięta z podduszoną cebulką). I teraz żeby nie siedzieć przy grillu nieustannie, to karkówkę i boczek wcześniej podpiekłam w piekarniku w worku do pieczenia. Pomidory, ogórki, mieszanka sałat z serem feta, ogórki kiszone, korniszony, papryka marynowana, grzybki marynowane, rzodkiewka, mizeria, pomidorki koktajlowe, papryka surowa, owoce, różne pieczywa. Fajnie masło czosnkowe zrobić i podpiekać z bagietką. Można kiszkę ziemniaczaną. Alarmowo miałam bigos, ale nikt nie chciał. Różne soki, woda, cola, piwko i inne alkohole. Na deser poza ciachem, pieczone banany z ajerkoniakiem lub czekoladą.
      U nas goście zdecydowanie mięsożerni, więc odpuściłam cukinie, faszerowane papryki i tym podobne. Ale z innej okazji robiłam faszerowane pieczarki, były ok. Podobnie jak łosoś z folii z ziołami.
      Rozplanuj tak, by każdy znalazł coś smacznego, mięso dobrze zamarynuj, pamiętaj o długim czasie pieczenia mięs i najlepiej zamykanym grillu - lepiej trzyma temperaturę.
      Fajnie jest mieć turystyczną lodówkę na przechowywanie mięska i piwka albo blisko dom. Nie wiem, jakmuroczyste przyjęcie planujesz, ale może pomyśl o jednorazowych naczyniach, żeby uniknąć zmywania i biegania do domu po kolejne talerzyki, a tak jak brudny to do wora i po kłopocie wink i papierowe serwetki w ilościach sporych.
      A i jeszcze, coś od komarów warto mieć smile
      • ga-ti Re: Przyjęcie w ogrodzie 29.06.17, 19:19
        No i zapomniałam, keczupy, musztardy, chrzanik, sosy (u nas jalapenno, czosnkowy i barbekiu wink ).
        Zrób listę dań, do tego listę produktów i listę potrzebnych dodatków, uzupełniaj w miarę, jak sobie będziesz przypominać czy coś nowego wymyślać.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka