Dodaj do ulubionych

gra o tron sezon 7

• djhenne Re: gra o tron sezon 7 14.08.17, 11:25
      No cóż, z odcinka na odcinek coraz bardziej widać, że D&D faktycznie nie bardzo mieli pomysł, jak to pociągnąć, gdy zabrakło bazowego materiału w postaci książek.
      Dialogi są tak suche, że aż żal ;>
      Nowo uformowane bractwo pierścienia też dość zabawne.
      Daenerys wkurza mnie na maksa z tym swoim bend the knee i paleniem wszystkiego wokół, ale chyba rację ma fandom, że ostatecznie to i tak ona klęknie przed Jonem, jak się okazuje, legalnym synem Rhaegara.
      No i smok dał się zmacać, to zawsze fajnie wink
                  • djhenne Re: gra o tron sezon 7 16.08.17, 23:42
                    Naprawdę? Ten cały odcinek był praktycznie znany od miesięcy. Nie wierzę, po prostu nie wierzę, że każdy najbardziej idiotyczny przeciek okazał się prawdą uncertain
                    Tego się naprawdę powoli nie da oglądać. Nie wierzę, jak można zjebać taki serial, normalnie fantasy dla przedszkolaków.
                    Strasznie słabo.
                      • niennte Re: gra o tron sezon 7 17.08.17, 11:19
                        Ciekawa jestem spoilera.
                        Natomiast można się było spodziewać, że fabuła będzie zmierzała właśnie w tym kierunku. Mnie bardziej interesuje zakończenie całej sagi - tu spodziewam się jakichś niespodziewanych zwrotów akcji.

He he, gdzie Nieumarli znaleźli takie potężne łańcuchy? smile
                          • dziennik-niecodziennik Re: gra o tron sezon 7 18.08.17, 12:47
                            no to jeszcze za mało żeby to nazwać wątkiem miłosnym big_grin moze ona sie masli do niego, a on niechętny? moze ona sie tylko troszczy o niego? moze go darzy bratersko-siostrzanym uczuciem? zobaczymy.
                            ja jestem serdecznie przeciwko ich związkowi.
                            • niennte Re: gra o tron sezon 7 18.08.17, 13:22
                              Jeżeli spoilery są prawdziwe, to w ostatnim odcinku tego sezonu pójdą do łóżka.

Zresztą, logika wskazuje, że musi zjednoczyć się ogień z lodem czy tam północ z południem, żeby wspólnie pokonać wroga.
                              A np. zanurzenie Jaśkowego miecza w sercu smoczej królowej może go zahartować do zabicia Nocnego Króla. Przedtem urodzi się mały Tangerynek albo może potem Jaśko ożeni się z Sansą... Kto wie, co szykuje Martin? Zakończenie ma być przecież słodko - gorzkie wink
                              W sumie Jon już jest miksem lodu i ognia, więc IMO, musi ocaleć, co najmniej do przedostatniego rozdziału wink
                              • dziennik-niecodziennik Re: gra o tron sezon 7 18.08.17, 13:51
                                ooo widzisz, i teraz sie zbliżasz do moich rejonów spekulacyjnych big_grin
                                Jon jest juz miksem, wiec Danka jest zbędna. potrzebna była do smoków, smoki zrobią swoje i Danka moze odejsc. dlatego sadzę ze zginie. zresztą, do dalszego plotu jest zbędna - po cholere Jon ma sie hajtać z bezpłodną kobietą? żeby ród Targaryenów wymarł?
                                Obstawiam że Dany zginie, Jon sie hajtnie z kims tam i bedzie rządził Siedmioma Królestwami. dopuszczam mysl że jego żoną zostanie Sansa, choc osobiście tego nie widzę, nie ma chemii miedzy nimi żadnej, a Sansa zawsze mowiła ze Jon jest dla niej bratem. poza tym o wiele chętniej widziałabym Sansę ktora sie czegos nauczyła i nie patrzy na piękne twarze a na sprawiedliwosć i mądrość - i dlatego chciałabym zeby sie spiknęła z Tyrionem big_grin
                                i podejrzewam że Martin nie bedzie miał duzo do powiedzienia jesli chodzi o serial smile
                                • niennte Re: gra o tron sezon 7 18.08.17, 14:05
                                  No, ale są jeszcze legendy i przepowiednie.
                                  Azor ahai musi mieć Światłonoścę, żeby zwyciężyć ciemność, a któż ma gorętsze serce, jak Niespalona, zahartowana w ogniu? Liczę na ostateczne zwycięstwo ludzi nad NK, choć okupione wielkimi stratami i zagładą wielu rodów.

Przepowiednia Mirri Maz duur nie wykluczyła posiadania dziecka przez Dany, jest na tyle mętna, że można ją traktować "na dwoje babka wróżyła".
                                  • dziennik-niecodziennik Re: gra o tron sezon 7 18.08.17, 14:08
                                    Jon dostanie miecz od Sama i ten zapłonie w jego ręku. Bo światłonośca ujawnia sie dopiero wtedy kiedy dotknie go właściwa osoba.
                                    albo wygrzebie coś z krypt Winterfell big_grin
                                    Wez pod uwage że Dany do tej pory w ciążę nie zaszła, mimo iż celibatu nie trzymała. osobiście sądzę raczej że jest i pozostanie bezpłodna. miałoby to sens. choc tak, sama uwazam przepowiednię Mirri za wieloznaczną.
                                    • niennte Re: gra o tron sezon 7 18.08.17, 14:19
                                      Co do rodów, to zobaczymy, jak rozwiąże to Martin. Serialowcy wykańczają je po kolei uncertain
                                      Miecza sama jestem ciekawa - czy będzie to nowy, czy stary Światłonośca rozbłyśnie w ręku Jona?

A co do ciąży - czort wie, czy Dany nie poroniła dziecka Darusia, wracając na piechotkę ze smoczej góry?
                                      • handzia.kaziukowa Re: gra o tron sezon 7 18.08.17, 15:53
                                        Wydaje mi się, że Dany zajdzie w ciążę, bo po co były te wszystkie gadki o następcy tronu i dzieciach z ostatniego odcinka? I to w kilku rozmowach.
                                        Mnie się marzyło, żeby Denerys po wygranej wojnie stwierdziła, że Westeros jednak jest nie dla niej i wróciła do Essos, gdzie wzięłaby odpowiedzialność za ludzi, których uwolniła i tam wprowadzałaby swoje reformy. Ale moje scenariusze nie obejmowały romansu z Jonem uncertain Obstawiam, że Denerys jednak zginie.
                                        Jon nie zasiądzie na żadnym tronie, przecież to jest dziki big_grin Powinien sobie znaleźć jakąś hardą dziewuchę z lasu, narobić dzieci i uczyć je polowania. I od czasu do czasu zabierać je na przejażdżki na smoku wink
                                        Raczej wątpię, żeby w ogóle ktokolwiek był zainteresowany tronem, skoro finalnie najprawdopodobniej zostaną Jon i Tyrion (no może Sansa?). Koło zostanie złamane, nadchodzi demokracja.
                                        A naj naj najbardziej to mnie ciekawi, czy Brienne wybierze Tormunda, czy jednak Jaime'a big_grin
                                        • niennte Re: gra o tron sezon 7 18.08.17, 16:01
                                          Dla mnie demokracja byłaby rozwiązaniem nie do przyjęcia sad
                                          Jeżeli poruszamy się w świecie, ukształtowanym na wzór średniowiecznego, to powinniśmy zakończyć te przygodę również w tej konwencji.
                                          Tyrania może przekształcić się w łagodniejszy system rządzenia, ale jednak z królem na czele.

Jak potoczą się losy książkowej Brienne, to dopiero ciekawe! W serialu jestem za Tormundem.
                                        • dziennik-niecodziennik Re: gra o tron sezon 7 18.08.17, 16:34
                                          A co ma Dany robic, przyznac sie ze najprawdopodobniej jest bezplodna? Kto by poszedl walczyc za krolowa, na ktorej skonczy sie rod panujacy i trzeba bedzie znow kombinowac kogo wsadzic na tron? Zwlaszcza w obliczu faktu ze jej rywalka jest owszem, starsza, ale jak widac plodna i przedluza ród bezproblemowo??
                                          Musi robic dobra mine do zlej gry, nawet jesli sama nie wierzy w swoja dzietnosc.
                                          Co do Brienne - sama nie wiem. Dla niej lepszy bylby Tormund, nie musiałaby przy nim w ogole ubierac sie w kiecki. Z Jaimiem jednak troche by musiala. Z drugiej strony - to jednak arystokratka...
                                              • niennte Re: gra o tron sezon 7 18.08.17, 20:41
                                                Targeryenowie nie chorują.
                                                Dostała bardzo obfitego okresu, a opisanie tego przez Martina z pewnością ma jakieś znaczenie dla fabuły i być może, płodności Danki.
                                                  • niennte Re: gra o tron sezon 7 18.08.17, 21:35
                                                    Tak są przedstawiani, a że sam Martin był niekonsekwentny, to już nie moja wina.
                                                    Sraczka czy nie, ale okresu dostała.
                                                    My wiemy, że okres i bezpłodność nie muszą mieć związku, ale w uniwersum PLiO coś to znaczy. Martin nie jest nastolatkiem, fascynującym się kobiecym okresem. To ma jakiś ukryty sens.
                                              • lauren6 Re: gra o tron sezon 7 19.08.17, 08:20
                                                Ale jak ona miałaby się ubezpłodnić? Straciła macicę w czasie porodu? Nie. Jakies stare babsko, któremu wymordowała ludzi, nastraszyło ją, a wszyscy wzieli te słowa jako prawdę objawioną.
                                                • obrus_w_paski Re: gra o tron sezon 7 19.08.17, 11:06
                                                  No ale tam nie było jakiś komplikacji? Nie ona pierwsza i nie ostatnia po komplikacjach okołoporodowych ma problemy.
                                                  Na zagranicznych forach tez mówi się o jak ciąży+ o tym ze cersei ściemnia ze swoją + ze Danka poroniła (to chyba to krwawienie o którym piszecie).
                                                  • niennte Re: gra o tron sezon 7 19.08.17, 11:35
                                                    Mogła mieć komplikacje po porodzie w ekstremalnych warunkach lub - jak kto woli - zostać ubezpłodniona pod wpływem magii Mirri. Jej klątwa przestanie działać, kiedy spełnią się określone warunki.

Ja jeszcze cały czas jestem ciekawa, czy nie wyjdzie jakaś kolejna wielka tajemnica. Bo tajemnicę pochodzenia Jona już odkryto, teraz pytanie, czy któreś z dzieci Tywina nie jest potomkami szalonego króla? Może bliźniaki? Może właśnie Cersei poroni zdeformowane smoczątko? Ona coś za bardzo lubi używać dzikiego ognia... Wtedy walka o tron rozegrałaby się poniekąd w rodzinie wink
                                                  • dziennik-niecodziennik Re: gra o tron sezon 7 19.08.17, 14:17
                                                    Jak juz to Tyrion. Wtedy on sam bylby zdeformowanym smoczatkiem. I wyjasniloby sie czemu az tak go rodzina nie znosi. I czemu Tywin powiedzial 'You are not my son'. I mielibysmy trzeciego smoczego jezdzca, ktory by mi strrrrrasznie pasowal big_grin
                                                  • niennte Re: gra o tron sezon 7 19.08.17, 15:40
                                                    Analiza dat i sytuacji, zrobiona przez fanów, podobno bardziej wskazuje na bliźniaki.
                                                    Aczkolwiek do Tyriona smoki też mają trochę sentymentu, więc kto to wie, które tropy są celowo mylne, a które prawdziwe?
                                                    Co do przepowiedni, są tak mętne, że nie chcę gdybać, poczekam.
                                                    Za rok doczekamy się zakończenia serialu i może wyjdą Wichry???
                                                  • dziennik-niecodziennik Re: gra o tron sezon 7 19.08.17, 14:22
                                                    A a propos przepowiedni Mirri.
                                                    Dany dostala jeszcze jedna, zakrawajaca na obled porade. Ta zamaskowana kobieta powiedziala jej cos w pofobnym stylu - 'jesli chcesz isc na zachod, skieruj sie na wschod' itd. I kazala jej isc do Asshai, bo tam cos na nia czeka. A gdy Dany spytala co - czy statki, czy zloto, czy armia - uslyszala ze czeka na nia prawda.
                                                    Uwazam ze to znaczace i jeszcze gdzies wyplynie. Nie na darmo kreci sie tam Melissandre z Asshai...
                                  • lauren6 Re: gra o tron sezon 7 19.08.17, 08:35
                                    Jon myśli, że zabił Ygrette, którą kochał. Starczy za zahartowanie w sercu ukochanej czy musi zasiekać drugą swoją kobietę, by przepowiedni stało się za dość?
                                    • niennte Re: gra o tron sezon 7 19.08.17, 09:06
                                      O nie, nie starczy. Nie zabił jej osobiście, nie wbił jej miecza w serce.
                                      Na odpowiednie zahartowanie miecza, aby był w stanie zabić NK, musi być odpowiednio "gorące" serce: zarówno siłą miłości, jak siłą magii smoczych dziedziców.
      • smoczy_plomien Re: gra o tron sezon 7 19.08.17, 23:14
        Chciałam poczekać do niedzieli/poniedziałku, ale niechcący natknęłam się na spojler, więc obejrzałam, żeby jeszcze bardziej sobie nie zepsuć sad

Rozmowy Tormunda za murem super. Też uważam, że Dany wróci do Essos. O sprawie jej ciąży ostatnio rozmawiałam z przyjaciółką i voila - temat pojawił się w serialu jak na zamówienie. Jon+Dany - nie widzę tego. O smoku nic nie sądzę, bo to właśnie przeczytałam w spoilerze. Konfrontacja Sansy z Aryą mocna. Sądzę, że jednak Sansa wykaże się w tym wypadku swoim sprytem, udowodni dobre intencje i zyska szacunek Północy oraz podziw Aryi tongue_out #teamSansa

A o co chodzi z tymi płonącymi mieczami, bo już nie pamiętam?
    • beverly1985 Re: gra o tron sezon 7 17.08.17, 21:57
      SPOILER

6 odcinek- teleportacja level hard. Brygada A stoi sobie i czeka, nikt ich nie atakuje. Stoi tak z 1 dzień. W tym czasie Genry zdąży dobiec do strażnicy, wysłać Kruka, kruk doleci do Danki, Danka dosiadzie smoka, przeleci z powrotem cała drogę za mur i uratuje brygade. Just in time. Wszystko dla 1 zombiaka.

Rzeczywiście warto było poświęcać kilkoro ludzi i smoka dla zdobycia zombiaka, jakby to cokolwiek zmieniło. Plan negocjacji z Cersei jest idiotyczny, choć przynajmniej dyskusje Tyriona z Danka były ciekawe. Mnie generalnie denerwują te zombie, za bardzo mi to przypomina the walking dead.

Ten przywódca wildings wymiata.
      The Hound zachowuje się jak zwykły słaby żołnierz, zamiast zabić niedźwiedzia to się na niego gapiów.
      Arya jest wredna.
    • smoczy_plomien Zakłady 19.08.17, 23:28
      A może oficjalne zakłady co do losów bohaterów? wink Co się stanie z:

Jonem
      Dany
      Cersei
      Sansą
      Aryą
      Branem
      Jaimem
      Tyrionem
      Gendrym
      Samem
      Brienne
      Littlefingerem
      • smoczy_plomien Re: Zakłady 19.08.17, 23:35
        Moje typy:

Jon
        Król Siedmiu Królestw

Dany
        Wroci do Essos

Cersei
        Zginie z ręki Jaime'ego

Sansa
        Królowa Siedmiu Królestw lub co najmniej Lady Winterfell - głowa rodu Stark

Arya
        Z tymi maskami odegra bardzo ważną rolę w ostatecznym zwycięstwie, ale zginie

Branem
        Nie wiem. Nic? wink

Jaime
        Nie wiem. Sądzę, że przeżyje. Mógłby pociągnąć ród Lannisterów. Może z Dany? W Westeros i tak jest spalony wink

Tyrion
        Zginie

Gendry
        Wrócił ni z gruszki, ni z pietruszki, więc musi mieć ważny powód. Może to jest Azor Ahai? W końcu tu kowal, i tu kowal.

Sam
        Prawa ręka Jona

Brienne
        Jednak Tormund smile

Littlefinger
        Zimny trup

A Światłonoścą będzie miecz, który Sam podprowadził z chaty starego.
        • milva24 Re: Zakłady 19.08.17, 23:46
          A mnie się wydaje że i Dany i Bran zginą. Jaime zabije Cersei a później popełni samobójstwo. Littlefingera zabije Aria, podszyje się pod niego i wtedy ktoś ją zabije.
          • elle-hivernale Re: Zakłady 20.08.17, 11:01
            Nie wydaje mi się, żeby Cersei zginęła przez któregoś ze swoich braci. Zaraz się okaże, że po valyriańsku "mały" brzmi tak samo jak "rudy", a "brat" równie dobrze może być siostrą - już się okazało w tym sezonie, że promised prince może być princessą w valyriańskim. To oznaczałoby, że Cersei może być zlikwidowana przez całkiem spore stadko kandydatów - Aryę, Jona, Dany, Theona nawet - mało prawdopodobne, ale kto wie.
      • lodomeria Re: Zakłady 19.08.17, 23:47
        No właśnie, Brienne... Tak o tych jej żółtych włosach chłopaki rozprawiały ostatnio.

Cersei jest na liście Aryi, ale obstawiam że Sans się w to wyrównanie rachunków wymiesza.

No i jeszcze spotkanie Aryi z Ogarem!
      • dziennik-niecodziennik Re: Zakłady 20.08.17, 00:29
        Jon - wladca Siedmiu Krolestw
        Dany - albo zginie, albo wroci na poludnie, ale stawiam ze zginie
        Cersei - Jaimie ja zabije
        Sansa - och, bardzo bym chciala zeby razem z Tyrionem zostali w Winterfell jako namiestnicy polnocy
        Arya albo zginie, albo zniknie. Po prostu odejdzie z Winterfell zyc samotnie.
        Bran - będzie zyl w Winterfell jako Trojoka Wrona.
        Jaimie - zabije Cersei i sam zginie.
        Tyrion - patrz Sansa smile
        Gendry - w ogole nie wiem po co on tutaj, mysle ze zgonie, zeby sie juz Baratheonowie nie plątali.
        Sam - bedzie zyl z Gilly i dziecmi w swoim rodowym zamku, stworzy system 'swieckich' maestrow i bedzie ich arcymaestrem.
        Brienne - bardzo bym chciala zeby byla z Tormundem smile
        Littlefinger - pewnie Arya go zabije.
      • lauren6 Re: Zakłady 20.08.17, 09:32
        Jon - władca Westeros ofc wink
        Dany - albo urodzi Jonowi gromadę Targaryeniątek, albo spotka ją los żony Azora Ahai.
        Cersei - Jamie w końcu odkryje jak podła i perfidna to istota i ją zabije.
        Sansa - pani Winterfell. Najchętniej widziałabym ją u boku Jona. Jak kiedyś powiedział Daario o Dany: khaleesi nadaje się do podbijania, ale nie do rządzenia. Sansa wręcz przeciwnie. Jest idealną królową, która będzie dobrze zarządzać poddanymi ludźmi. Jeśli Jon jednak poświęci Dany dla ludzkości ma pod ręką świetny materiał na małżonkę.
        Arya - nie nadaje się do rządzenia, za to może być wsparciem dla Jona lub Sansy. Myślę, że siostry jednak się pogodzą i będą współpracować.
        Bran - podoba mi się teoria, że Bran to Nocny Król i żeby wygrać wojnę Jon będzie musiał go zamordować.
        Jamie - będzie z Brienne i zabije Cersei.
        Tyrion - będzie doradcą Jona i ewentualnie zejdą się z Sansą.
        Gendry - nowy lord Smoczej Skały lub innego zamku, który dostanie za wierną walkę przy boku Jona.
        Sam - lord Tarly
        Brienne - będzie z Jamiem big_grin
        Littlefinger - zginie w ostatnim odcinku 7 sezonu.
      • niennte Re: Zakłady 20.08.17, 09:52
        smoczy_plomien napisała:

> A może oficjalne zakłady co do losów bohaterów? wink Co się stanie z:
        >
        > Jonem
        > Dany
        > Cersei
        > Sansą
        > Aryą
        > Branem
        > Jaimem
        > Tyrionem
        > Gendrym
        > Samem
        > Brienne
        > Littlefingerem

Gdyby ode mnie zależał dalszy los bohaterów, to Jon i Sansa zostaliby królami Północy i Południa.
        Dany albo zginie, albo powróci do Essos.
        Cersei zginie z rąk któregoś z braci. Któryś z nich przeżyje, aby kontynuować ród Lwów.
        Sam będzie namiestnikiem Jona i kontynuatorem Tarlych.
        Gendry odnowi ród Jeleni.
        Wytłuką Kałamarnice (Euron jeszcze namiesza), zostanie Theon i Asha.
        Palucha Arya zabije już w ostatnim odcinku.
        Ród Arrynów ma szanse odrodzić się w jakiejś bocznej gałęzi; Słowiczek kipnie lub go utłuką.
        Tully??? Jeszcze żyją, więc zobaczymy.
        Dorne wykończyli serialowcy, zobaczymy rozwiązanie Martina (w książce żyją).
        Nie mam pojęcia, jak potoczą się losy Aryi i Brana - na pewno odegrają znaczącą rolę w walce z NK, ale czy przeżyją? Jeżeli Bran jest Trójoką Wroną, będzie jeszcze żył wieki, jeżeli jest NK, zginie. Arya chyba też zginie, ale gdzieś pod koniec w jakiś spektakularny sposób - albo zniknie i będzie krążyć po świecie jako człowiek o wielu twarzach.
        Ogar zabije Gregora.
        • niennte Re: Zakłady 20.08.17, 20:49
          Obczytałam się spekulacjami dotyczącymi scenariusza do ósmej serii. Jeżeli są prawdziwe, to:

Co się stanie z:

> > Jonem (zginie w końcowej walce z Euronem)
          > > Dany (umrze)
          > > Cersei (zostanie zabita przez Aryę)
          > > Sansą (zostanie Królową Północy i wyjdzie za mąż za... Gendrego)
          > > Aryą (zaginie, prawdopodobnie wróci do Braavos)
          > > Branem (zginie zabity przez NK, a w końcu ożywiony jako kolejny NK)
          > > Jaimem (zginie walcząc u boku Jona z Euronem)
          > > Tyrionem (przeżyje)
          > > Gendrym (właściciel Końca Burzy, mąż Sansy)
          > > Samem (osiedli się z Gilly, matką i siostrą w rodowej siedzibie i będzie oczekiwał własnego potomka)
          > > Brienne (zginie w walce z Białymi Wędrowcami), Podrick i Tormund również
          > > Littlefingerem (zabity przez Arię w ost. odc. 7. sezonu)
          - Ogar zabije brata i zginie z Jonem, Jaimim i Drogonem w walce z Euronem i ogólnej rozpierdusze Królewskiej Przystani
          - Theon zostanie zabity, przeżyje Yara
          - Bronn ożeni się ze Żmijową Bękarcicą i zostanie władca Dorne.

Władcą Siedmiu Królestw zostanie...
      • handzia.kaziukowa Re: Zakłady 20.08.17, 10:27

Jon - do lasu,
        Dany - do ziemi big_grin
        Cersei - wiadomo,
        Sansą - lady Winterfell
        Arya - zniknie,
        Bran - Nocny Król go zje tongue_out
        Jaime - wróci do Casterly Rock,
        Tyrion - król smile
        Gendry - dostanie zamek
        Sam - zostanie lekarzem i będzie wiódł mieszczańskie życie z rodziną,
        Brienne - mam nadzieję, że Tormund,
        Littlefinger - wiadomo,

Jeszcze obstawiam, że Theon zabije Eurona, ale wcześniej Euron rozwali pół królestwa.
        Bronn się zakocha w najpiękniejszej pannie w królestwie, czyli Missandei i będą sobie żyli w Dorne ;p Szary Robak pewnie zginie,
        Ogar może przyłączy się do Aryi albo zginie,
        Jorah zginie,
        jeden smok przeżyje i będzie wolnym stworzeniem.
      • obrus_w_paski Re: Zakłady 20.08.17, 15:35
        Cersei zwariuje i ktoś ja zabije, najprawdopodobniej jaime
        Danka umrze broniąc któregoś ze smoków podczas jakiejś bitwy
        Jon snow będzie władał z sansa, ale nie będą para
        Araya będzie wolnym strzelcem
        Bran- sugerujecie ze może być kretem white walkers?
    • lauren6 Re: gra o tron sezon 7 21.08.17, 21:27
      Obejrzałam w końcu 6 odcinek. Z ręką na sercu: tak głupiego odcinka jeszcze w historii GoT nie było. Teleportacja, Jon Snow, który ma więcej żyć niż kot, fabuła nie trzymająca się kupy. I wszystko po to by Jon wyladował półnagi w łóżku obok zakochanej Dany. Ech.
        • obrus_w_paski Re: gra o tron sezon 7 21.08.17, 22:25
          Oj tak. Kowal niczym killian jornet biega po górkach, kruk w chwilkę leci do smoczej matki, ta w 30 sekund podejmuje decyzje i niewiele dłużej leci. Bo ile ci faceci mogli siedzieć na tej skale? 18h? Wydawało ni się, ze mówimy o jakiś kosmicznych odległościach a w tym sezonie wyglada to tak, jakby walka się rozgrywała miedzy miastami Trojmiasta.

No i jakim prawem Jon wyszedł z sody?? I potem jeszcze mokry, w tych skórach i futrach wrócił na mur? Hellou, to ta bitwa chyba za rogiem była.
          Smoka mi żal!
          A scenka z Danka żałosna i rzewna, ale przyznam szczerze ze pierwszy raz pomyślałam ze bym Snowa brała, jak tak leżał boleściwy....chociaż szybko mi minęło jak usłyszałam "dany"
          • dziennik-niecodziennik Re: gra o tron sezon 7 22.08.17, 06:55
            ja sie serdecznie uśmiałam kiedy Tyrion wspomniał o rzekomym "pożądliwym spoglądaniu" Jona na Dany. Zaiste, trzeba być bardzo dobrym aktorem żeby takie pożądanie tak dobrze ukrywać...
            Scena z Danką służy moim zdaniem wyłącznie temu, żeby podkreślić że Danka nie ma i nie bedzie miała następcy i że Jon może liczyc na zostanie sukcesorem. Zresztą cały odcinek kieruje na ten tok myslenia. I zakładam że jak pochodzenie Jona wyjdzie na jaw, to Danka mu odda koronę. Albo zginie ratując jego, bo przeciez ona juz rodu nie rpzedłuży i w nim cała nadzieja.
            • lauren6 Re: gra o tron sezon 7 22.08.17, 07:52
              > ja sie serdecznie uśmiałam kiedy Tyrion wspomniał o rzekomym "pożądliwym spoglądaniu" Jona na Dany.

Ja też. Przy całej mojej sympatii do Kita to jest aktor jednej miny. Drugi raz się obśmiałam na ostatniej scenie z Dany, gdy Jon leży w łóżku i rzekomo idzie spać. Tak drętwego romansu nie widziałam od czasu Prison Break, ale tam chyba aktor grający głównego bohatera był gejem, co by trochę tłumaczyło zupełny brak chemii między bohaterami.
              • handzia.kaziukowa Re: gra o tron sezon 7 22.08.17, 08:12
                ja myślałam, że on umarł w tej sceniewink swoją drogą, trzeba mieć talent, żeby do dwóch głównych ról dobrać tak drewnianych aktorów, jeszcze jak byli osobno to nie biło to tak po oczach. Dobrze, że między nimi nie iskrzy, bo jeszcze by sploneli, a nie sorry tylko Jon...
          • miniulowa Re: gra o tron sezon 7 22.08.17, 07:51
            "Smoka mi żal! "

Mnie też sad Chyba największe emocje w tym odcinku to śmierć smoka sad
            Tylko mnie zastanawia - smok to ogień, ogień niszczy zombiaki. To jak smok-zombiak ma ziać ogniem? A może to będzie taki ogień, na który zombiaki będą odporne?