Dodaj do ulubionych

sprawdzony przepis na smaczną sałatkę

06.11.17, 10:53
... poszukuję
właśnie doszłam do wniosku, że ciąglę podaję to samo, co prawda hit, ale już mi się znudziło. Podzielcie się przepisami , pls.
Oto mój:
pierś wędzona z kurczaka (podwójna), kukurydza (duża puszka), ananas w puszce (1 szt), majonez i sól. Pokroić, wymieszać doprawić. Pycha smile
Obserwuj wątek
    • paszewa Re: sprawdzony przepis na smaczną sałatkę 06.11.17, 11:05
      paluszki surimi kroisz w kostkę, ogórek zielony kroisz w kostkę, namaczasz makaron sojowy cienki i potem go kroisz, koperek w dużej ilości kroisz. Wrzucasz do miski, dodajesz trochę majonezu, trochę jogurtu naturalnego, dodajesz dwa ząbki czosnku starte, mieszasz i voila. Sól pieprz wg uznania. Mniam
    • andaba Re: sprawdzony przepis na smaczną sałatkę 06.11.17, 11:08
      U mnie wszyscy zawsze rzucają się na zwykłą sałatkę jarzynową.
      I nieraz słyszałam, że wszędzie robią przeróżniaste sałatki, coraz to bardziej wymyślne i kosztowne, a mało kto jeszcze robi zwykłą jarzynową, a przecież jest najlepsza. Więc jak chcę gościom dogodzić, a nie się popisać, to robię jarzynową.
      • aqua48 Re: sprawdzony przepis na smaczną sałatkę 06.11.17, 11:59
        Zwykła jarzynowa z dodatkiem żółtego sera i mortadeli pokrojonych w kostkę.
        Łodygi od brokułów obrane ze skórki i twardych części, pokrojone w półtalarki z solą, pieprzem i odrobiną oliwy.
        Poszatkowana włoska kapusta z utartym na tarce kwaśnym jabłkiem, marchewką i sporą garścią rodzynków. Sól pieprz i oliwa do smaku.
        Zwykła zielona sałata z orzechami włoskimi i sosem winegret.
        Taż sama sałata z gruszką pokrojoną w kostkę, podsmażoną na maśle, orzechami i grudkami białego sera. Polana sowicie oliwą sokiem cytrynowym i miodem.
      • drinkit Re: sprawdzony przepis na smaczną sałatkę 06.11.17, 20:12
        No wlasnie niestety, ale duzo osob (glownie z pokolenia moich rodzicow) podaje klasyczna jarzynowa. Niestety, bo malo kto robi naprawde dobra, a nie mdla breje. Uwazam ze najlepsza robi moja matka, na wlasnym majonezie, z doskonalym balansem kwasku i slodyczy.
        • peonka Re: sprawdzony przepis na smaczną sałatkę 07.11.17, 01:01
          Hm, zapewne każdy uważa, że jego (lub jego matki) jest najlepsza. Gdyby sądzili że inni robią lepsze, to by chyba zmienili swój przepis, prawda? wink
          Uwielbiam sałatkę jarzynową. Najlepsza robi moja mama smile
          • viridiana73 Re: sprawdzony przepis na smaczną sałatkę 07.11.17, 08:49
            A niekoniecznie, moja mama robi średnią. Umyśliła sobie, że do sałatki jarzynowej nie dodaje się jajek (bo to nie jarzyna), za to ubogacawink ją jabłkiem i wychodzi jej sałatka niemożliwie słodka.
            • arwena_11 Re: sprawdzony przepis na smaczną sałatkę 07.11.17, 08:53
              Ja też robię z jabłkiem i bez jajka, za to dodaję ogórki kiszone i kukurydzę - wychodzi świetna i znika bardzo szybko ze stołu.
              Jajko dodaje moja teściowa do sałatki z tuńczykiem ( ogórki, kukurydza i coś jeszcze ) - uwielbiam tą sałatkę i mogę sama ją zjadać. Czasami teściowa robi specjalnie dla mnie ( jak przychodzi do nas - zawsze przyniesie słoik dla mnie smile )
    • arwena_11 Re: sprawdzony przepis na smaczną sałatkę 06.11.17, 12:14
      Brokuły na parze ( same te końce i tak bardziej twarde niż miękkie ), makaron rurki, suszone pomidory, prażony słonecznik - zalewam oliwą z suszonych pomidorów tylko ją doprawiam czosnkiem, solą, pieprzem. Najlepsza na drugi dzień.

Druga - puszka białej fasoli, puszka czerwonej i tuńczuk w sosie własnym.Mieszasz wszystko i robisz sos z musztardy ( musztardę rozcieńczasz oliwą - w zależnosci czy wolisz łagodniejszą czy ostrzejszą wersję - dajesz więcej lub mniej musztardy. Też najlepsza na drugi dzień.
      • leokadia35 Re: sprawdzony przepis na smaczną sałatkę 06.11.17, 13:02
        Jadłam kiedyś ,, sałatkę do wódeczki,, no nie powiem smakowała mi , inna niż wszystkie.
      • capa_negra Re: sprawdzony przepis na smaczną sałatkę 06.11.17, 13:57
        Brokuły na parze ( same te końce i tak bardziej twarde niż miękkie ), makaron rurki, suszone pomidory, prażony słonecznik - zalewam oliwą z suszonych pomidorów tylko ją doprawiam czosnkiem, solą, pieprzem. Najlepsza na drugi dzień.

Robię podobną , ale bez brokuł i czosnku. Makaron daje drobniejszy, dodaje rukolę słonecznik i pomidory . Zalewam sosem z oleju, octu balsamicznego, miodu i cytryny
    • werdipurke Re: sprawdzony przepis na smaczną sałatkę 06.11.17, 13:53
      mój hit
      szpinak baby lub roszponka (dobrej jakości)
      avokado
      krewetki
      karmelizowany czosnek
      sos-może być tylko lekka oliwa, może być ziarnista musztarda z cytryną i miodem i oliwą i wodą
    • domowapani Re: sprawdzony przepis na smaczną sałatkę 06.11.17, 14:38
      Rucola, pomidorki koktajlowe przekrojone na pół, oliwa z oliwek i starty parmezan.
      Kocham.
      • aqua48 Re: sprawdzony przepis na smaczną sałatkę 06.11.17, 15:40
        domowapani napisał(a):

> Rucola, pomidorki koktajlowe przekrojone na pół, oliwa z oliwek i starty parmez
        > an.
        > Kocham.

A, to ja bardzo lubię rukolę z wyfiletowanymi pomarańczami i sosem winegret.
    • labianka Re: sprawdzony przepis na smaczną sałatkę 06.11.17, 15:38
      Moja bardzo kolorowa, czy smaczna - rzecz gustu:
      po jednej papryce: czerwonej, zielonej, żółtej
      czerwona fasolka z puszki

paprykę pokroić w paseczki długości mniej więcej fasoli, dodać fasolę, do tego śmietanę, sól i pieprz do smaku
    • phantomka Re: sprawdzony przepis na smaczną sałatkę 06.11.17, 19:40
      Ja ostatni robiłam z ks :www.kwestiasmaku.com/zielony_srodek/buraczki/salatka_buraczki_ricotta/przepis.html
      Jest przepyszna.
      Z szybkich to mieszanka sałat, pomidorki, prażony słonecznik, do tego oliwa z czosnkiem i sos balsamiczny, plus grzanki.
    • zofijkamyjka Re: sprawdzony przepis na smaczną sałatkę 06.11.17, 19:57
      tuńczyk w sosie własnym /odsączony/ + ugotowany ryż + kukurydza z puszki + koperek + majonez - uwielbiam
    • silenta Re: sprawdzony przepis na smaczną sałatkę 06.11.17, 20:08
      Ja ją znam ale z dodatkiem jeszcze żółtego sera startego na tarce.
    • papagada Re: sprawdzony przepis na smaczną sałatkę 06.11.17, 20:13
      Rukola, ser plesniowy, granat. Sos: starty czosnek z miodem., aceto balsamico i oliwa. Przepyszna. Ponoc dodaje sie orzexhy wloskie, ale ja robilam bez.
      • capa_negra Re: sprawdzony przepis na smaczną sałatkę 07.11.17, 01:20
        robię z orzechami, jest pyszna
    • muchy_w_nosie Re: sprawdzony przepis na smaczną sałatkę 06.11.17, 20:18
      Lubię taką warstwowom z jajkiem, chyba z tuńczykiem, lubię z pieczarkami jajkiem, piertuszką. Lubię starą i sprawdzoną z kurczakiem w przyprawie gyros - też warstwowa. Ostatnio koleżanka zachwalała sałatkę z gruszek, pewnie przepisy w google, lubię tę z brokułami, suszonymi pomidorami i makaronem rurki. W lecie to starczy mi rukola z pomidorem ale w zimie muszę mieć wszystko ugotowane z majonezikiem 😈
    • klamkas Re: sprawdzony przepis na smaczną sałatkę 06.11.17, 20:28
      Taka bardziej surówkowa - szpinak (może być z dodatkiem rukoli/roszponki), prażone pestki słonecznika, dyni, mogą być jakieś orzechy. Ser pleśniowy typu lazur. Trochę podsmażonego na chrupko boczku.

Seler naciowy (obrany, pokrojony w nieduże kawałki), gotowany kurczak (ja wolę mięso z uda, ale pierś też jest dobra), kukurydza. Sos z jogurtu naturalnego i soku z mandarynki.

Kapusta pekińska, kukurydza, czerwona fasola, wędzony kurczak, por. Sos z jogurtu (i lub majonezu).
    • meganiedzwiadkowa Re: sprawdzony przepis na smaczną sałatkę 06.11.17, 20:37
      Moj pewniak:
      Na płaskim,duzym talerzu ukladam warstwowo salate lodowa, na to ser feta, puszka tunczyka (musi byc taki w miare zwarty, nie za bardzo rozdrobniony), polewam to sosem czosnkowym ( jogurt grecki, troche majonezu zabek czosnku, sol, pieprz), na wierzch idzie granat ( wystarczy pol). Ladna,szybka I pyszna salatka.
      • aqua48 Re: sprawdzony przepis na smaczną sałatkę 07.11.17, 09:37
        Pomidory w plasterkach, na to posiekany drobno lub zmiażdżony czosnek, sól, na to warstwa majonezu, a na majonez jeszcze utarty na grubej tarce ser żółty. Proste, a zadziwiająco dobre.
        • dabea Re: sprawdzony przepis na smaczną sałatkę 07.11.17, 13:15
          Kawałki kurczaka obsmażone z curry, podprażone na patelni migdały bez skórek, połówki winogron bezpestkowych + sos czosnkowy i łyżeczka musztardy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka