Dodaj do ulubionych

Grecja z biurem i wymaganiami :-)

19.12.17, 08:03
Drogie emamy, szukam hotelu w Grecji na tydzień z biurem podróży, nam wrażenie, że przewertowałam już cały internet i nic nie znalazłam smile. Jak czytam opinie, to okazuje się, że wszędzie jest źle - a to brudno, a to dyskoteka pod oknem pół nocy, a to jedzenie pod psem. Albo hotel że zjeżdżalniami, ale wtedy reszta miernie, albo warunki dobre, ale przed hotelem jedną kałuża z leżakami.
Czego szukam?
Wyjazd z 2 dzieci (10 i 12 lat).
All inc z naprawdę dobrym jedzeniem.
Zjeżdżalnie, chociaż że 3 i duże, bo i dzieci duże.
Niedaleko do jakiegoś miasteczka.
Żeby było gdzie wyjść na spacer.
Plaża z piaskiem lub częściowo piaskiem, najlepiej przy hotelu.
Dobre warunki, czystość (pokój, łazienka).

Sieć Carrera kusi, ale jak czytam opinie o jedzeniu, to się zniechęcam.

Pomożecie?
Może byłyście w miejscu, które odpowiada temu opisowi?
Taka Turcja w Grecji - znajdzie się? smile
Obserwuj wątek
      • mw793 Re: Grecja z biurem i wymaganiami :-) 19.12.17, 09:53
        Bylam z dziecmi w Mikri Poli na Rodos (miejscowosc Kolymbia) Hotel ten spelnia mysle wiekszosc Twoich oczekiwan. Nie bylo sie do czego przyczepic. Jedzenie jak to All inclusive wszystko mozna bylo znalezc i jakosciowo bylo ok. Podsumowujac polecam smile
        Natomiast nie polecam hotelu na Krecie Gouves Water Park Holiday Resort (to tak dla przestrogi gdyby gdzies tam Ci wyskoczyl w przegladarce smile)
          • krejzimama Re: Grecja z biurem i wymaganiami :-) 19.12.17, 11:04
            Mikri Poli na Rodos ma ogromną zalete, że leży po srodky wyspy.
            Jak zwiedzaliśmy wyspę to rano pojechaliśmy do Lindos potem tak wycelowaliśmy żeby po drodze do Rodos wjechać na lancz do hotelu i pojechać dalej. Hotel jest naprawdę OK. Typowy resort. Aha będąc na plaży można iść też popluskać się do basenu do tej częsci hotelu położonej bliżej plaży. Na plaży leżaki płatne ale jest samooblsugowy bar z piciem i piwskiem.
                  • mw793 Re: Grecja z biurem i wymaganiami :-) 19.12.17, 15:39
                    Duzo by pisac, ale ogolnie to za te pieniadze to hotelowi duuuuuuzo brakuje. Najwazniejsze problemy to za maly hotel na te ilosc osob, ktora przyjmuja, kiepska plaza i jedzenie to taka marna trojeczka. A i jeszcze zajmowanie lezakow, ale to juz tutaj winni sa goscie - niestety w wiekszosci Polacy sad
                      • mw793 Re: Grecja z biurem i wymaganiami :-) 20.12.17, 08:49
                        To pytanie chyba do mnie smile W Gouves park tak bylam w nowej czesci. Pokoj fajny, przedzielone pomieszczenia taka scianka z luxferami i drzwiami,mialam pokoj na 1 pietrze. Ludzie mieszkajacy na parterze mieli od razu wejscie do basenu i dzieki temu lezaki na balkonie wiec nie musieli ich zajmowac. Wiec moze opcja z okojem na parterze bylaby lepsza niz na pietrze chociaz z drugiej strony wszyscy zagladali do pokoi. Z okna widzialam basen i rodakow zajmujacych lezaki o 7 rano recznikami, pozniej pojawiali sie okolo 12 big_grin Jesli chcesz cos jeszcze wiedziec to postaram sie odpowiedziec, pisz smile Na ile tam jedziesz?
                        • loola_kr Re: Grecja z biurem i wymaganiami :-) 20.12.17, 15:07
                          dziękuję za odpowiedź. Jedziemy tylko na 8 dni, więc jak będzie strasznie to damy radę smile . planujemy wykupic wycieczkę do Knossos.
                          Mamy wysłaną prośbę z BP o pokój na dole, ale wiem, że takie prośby nic nie dają. Jak będzie wolny pokój to dostaniemy, jak nie to nie.
                          mam nadzieje, że jedzenie będzie w miarę dobre, zwłaszcza pizza z pieca bo w zeszłym roku dzieci żywiły się głównie pizzą.
                          W tym miasteczku w pobliżu jest coś ciekawego? Jakieś kawiarnie, sklepy?
                          czy przy plaży jest jakiś bar, gdzie przy zakupie piwa czy napojów można korzystać z leżaków?
                          daleko do plaży? czy jest w miarę ok?
                          • mw793 Re: Grecja z biurem i wymaganiami :-) 20.12.17, 16:35
                            Pizza z pieca jest bardzo dobra, ciagle kolejki ale warto stac smile Do plazy troche jest ale na szczescie jezdzi tuk-tuk wiec dobrze sie zabrac nim. Na nogach to tak z 10 minut sie idzie. W miasteczku sa jakies knajpki, sklepiki. Przy plazy jest restauracja Smile (ktora rowniez jest jedna z oferowanych dla tego hotelu na kolacje, ale nie polecam, zalowalismy ze zdecydowalismy sie tam isc na ta kolacje) nie spotkalam sie aby byla taka opcja ze masz lezaki przy korzystaniu z restauracji, ale tez nie szukalam. Polecam wycieczke na wyspe tredowatych. Wycieczka na Santorini to straszna bieganina ale widoki ladne. W Knossos nie bylismy, nie wiem czy tam bezposredni autobus nie jedzie spod hotelu. Wogole wycieczki wykupywalismy przez takie biuro organizujace je na Krecie (pani Polka obsluguje je), ceny prawie polowe nizsze niz z biura podrozy. Pani przyjezdza do hotelu, placi sie, dostaje voucher i wszystko gra.
          • krejzimama Re: Grecja z biurem i wymaganiami :-) 19.12.17, 19:12
            Pokój rodzinny ma osobne pomieszczenie oddzielone cienką drewnianą scianką z przeszkleniami i przesuwnymi drzwiami.
            Jedzenie w sumie ok. Sniadania jak to sniadania, na lunch czesto zamiast do głównej restauracji chodzilismy na dole na pizze prosto z pieca. Kolacje spory wybór, wieczory tematyczne. Jedzenie smaczne.
            Około 500 metrów do centrum Kolymbii gdzie masz wszystko co potrzeba. Bary, tawerny, sklepy(najlepszy market ZEUS na głównym skrzyzowaniu), wypozyczalnie aut.
            Plażą można spacerować ale czy gdzieś dojdziesz? Właściwie czy trzeba gdzieś dojść? Patrząc od hotelu w kierunku Kolymbii widać taki jakby wielki polwysep. Polecam spacer zwłaszcza dla zapachu ziół.
            Do Rodos co chwila jezdzi autobus za kilka euro. My wybraliśmy auto.
            No i jakieś 6km od hotelu jest niesamowita plaża Tsambika. Piaszczysta i przepiękna, ale tam jest zawsze sporo ludzi. Jednak nie ma takiego tłoku jak na polskiej plazy bo sunbeds są równo poukładane i nie musisz się przeciskać. Do tego Beach Bary z sączącą się muzyką chill albo house. Klimat jak z bajki.
            Do tego koniecznie trzeba zwiedzić Lindos i zobaczyć Akropol i Zatoke Sw Pawła. Fajne wrazenia są na Prasonisi.
          • mw793 Re: Grecja z biurem i wymaganiami :-) 20.12.17, 08:42
            W Mikri Poli bylismy dwa lata temu. Jedzenie bylo dobre, jakos bez szalu ale roznorodne, swieze, bez przepychajacych sie tlumow na posilkach. Pokoj dzielony scianka i drzwiami. Aqua park tez byl fajny dla mniejszych i wiekszych dzieci jakies atrakcje. Do Rodos jechalismy autobusem, przystanek spod hotelu. Jeszcze w jedno miejsce tez autobusem (Lindos chyba), wychodzilo sie na Akropol, atrakcja byly tam podobno osiolki ale w dniu ktorym bylismy (chyba 15 sierpnia) tez jest swieto i osiolkow ku rozpaczy dzieci nie bylo winkOgolnie poruszalismy sie autobusami bez problemu.Plaza ok, tylko wydaje mi sie ze glownie zwirek. Na plazy niedaleko tez bylismy autobusem (piaszczysta)
    • madameblanka Re: Grecja z biurem i wymaganiami :-) 19.12.17, 09:33
      Co do hotelu ci nie podpowiem bo ja szukam raczej tam gdzie na dzieciaki nie natrafięsmile
      Proponowałabym natomiast szukać czegoś bez AllInclusive bo naprawdę nie warto, z reguły jest jakieś gó... kontynentalne a nie żadne greckie smaki. Masz dookoła bary, knajpy, sklepy - spokojnie można sobie codziennie próbować grecką kuchnię, my jeździlismy do Lidla (po za knajpami) i żywiliśmy się jak Grecy. ichnie pieczywo, ichnie wyroby garmażeryjne itd. Coś wspaniałego, oliwki na kilogramy wyśmienite, nie to co w Polsce sprzedają jakieś badziewie nie do zjedzenia za kosmiczna cenę. Piwo kosztuje groszesmile
    • loola_kr Re: Grecja z biurem i wymaganiami :-) 19.12.17, 13:51
      My w tym roku jedziemy do Gouves Park Holiday Resort - zjeżdżalnie, blisko miasteczka, piaszczysta plaża, w nowej części hotelu (podobno tam ładnie dlatego dopłaciliśmy), jedzenie wg opinii jest dobre (pizza z pieca więc dzieci zadowolone będą). Jedyna wada to nie jest w pierwszej linii brzegowej, 500 m od plaży. Zawsze braliśmy hotel przy plaży, zobaczymy jak tu będzie.
      W zeszłym roku byliśmy w fajnym hotelu z bardzo dobrym jedzeniem ale bez zjeżdżalni, daleko od miasteczka, plaza kamyczkowa... ale było świetnie smile
      P.S. My za Turcją bardzo tęsknimy...
    • mrs_jedi Re: Grecja z biurem i wymaganiami :-) 19.12.17, 15:25
      No będzie trudno znaleźć "taką Turcję w Grecji". Będzie na pewno drożej.
      Zobacz "Dolphin Bay" w Ammudarze na Krecie. Byłam i mi się podobało. Hotel przy plaży piaszczystej i to dużej ja na Kretę, są baseny z zjeżdżalniami, duży ogród nad basenem, jedzenie też było ok (ale nie oczekuj standardu Michelin w hotelu dla turystów).
      Do Heraklionu jest blisko (7 km).
      Po Ammudarze też pospacerujecie jak się uprzecie.
      • nolus Re: Grecja z biurem i wymaganiami :-) 19.12.17, 16:53
        mrs_jedi napisał(a):

> No będzie trudno znaleźć "taką Turcję w Grecji". Będzie na pewno drożej.

No jasne, że tak,bo Turcja to Turcja i to jest ich specyfika. Ale Grecja również jest bardzo fajna i ma rozbudowaną bazę turystyczną. Tyle, że w Turcji te "złote krany" to w zasadzie standard i to za nieduże, czy wręcz małe pieniądze, a w Grecji jednak za ten standard trzeba trochę więcej zapłacić i nie masz go na każdym kroku. Ale wg mnie Grecja spełnia warunki naszych marudnych polskich turystów i pod względem wymagań klientów i rozbudowania bazy turystycznej stoi wyżej od Hiszpanii, w której w ogóle wg mnie brakuje wypasionych hoteli - kompleksów , a właściwie w ogóle bardzo fajnych hoteli w kategorii 4,5 gwiazdki powiedzmy.Zazwyczaj są to hotele - bloczki ze zwykłym, nie za dużym basenem, bez żadnych bajerów, o standardzie 3*. No chyba, że się mylę - możecie mnie wyprowadzić z błędu. W Grecji warunków identycznych jak w Turcji raczej nie znajdziesz, ale będzie lepiej niż w Hiszpanii smile
      • nolus Re: Grecja z biurem i wymaganiami :-) 19.12.17, 15:41
        Jeśli w poście startowym sieć Carrera to sieciówka Carreta, to ja bym obstawiała przy tym. Sorry,ale nie ma co być marudnym, a jak mówisz, że przewertowałaś cały internet, to nie znajdziesz zbyt wiele lepszych. Ja nie widzę w ich ofercie nic gorszego, widzę za to (bardzo) przyzwoity poziom i dużo zalet. Pracując w biurze podróży, hotele Carreta były wręcz pewniakiem,a PRZYNAJMNIEJ jedną z lepszych i bardziej solidnych propozycji, bo:

1.Jest to kompleks hoteli, gdzie możesz wybrać sobie co ci bardziej pasuje - czy chcesz mieć wszędzie blisko i basen pod nosem,ale liczysz się z większym albo mniejszym hałasem,to wybierasz te akurat Carretę (nie pamiętam czy to była już Carreta Star czy View, ale łatwo sprawdzić). Ale masz wszystko pod nosem i "na oku"
        Jak nie lubisz hałasu i chcesz przede wszystkim odpoczywać, to wybierasz budynek Carreta oddalony od głównej części i wtedy liczysz się z tym, że z basenu/aquaparku musisz się trochę nałazić i jesteś w oddaleniu od tych wszystkich atrakcji. Gorzej, bo dzieci nie podbiegną same mając tę odległość na jakieś dreptanie, a nie na wyciągnięcie ręki (pytanie czy w ogóle mogą już latać same) a Ty się tylko wkurzysz,jak zapomnisz okularów albo olejku do opalania i trzeba będzie się wracać. No ale masz spokój i może akurat bliżej do plaży.

Któras częśc Carrety jest chyba w zupełnym oddaleniu,ale za to blisko plaży,ale nie jestem tego pewna. Foldery, obeznany pracownik biura turystycznego albo internet na pewno dadzą Ci to rozeznanie.

2.Takie duże sieci mają jednak to do siebie, że zazwyczaj każda część powinna mieć swój własny basen, jakąś restaurację w pobliżu albo własną stołówkę, pytanie na ile ważne są dla Ciebie typowe bajery, czyli extra aquapark, a nie zwykły basen czy największa restauracja. Czasem części hotelowe na uboczu mają do dyspozycji bardzo smaczne, kameralne restauracje,w których nie ma tłoku i hałasu, jest czysto i nie trzeba się kłócić o miejsce z obywatelem Niemiec, który zawsze i wszędzie czuje, że ma pierwszeństwo.

Obstawiam, że potrzebujesz bajerów, wypasionego basenu/Aquaparku pod nosem. W kameralnej restauracji różnie może być z dziećmi, może rodzice jeden czy 2 raz pójdą tam sami,a tak to lepsza będzie jednak typowa większa "stołówka".

- 3.Kompleks Carreta jest w bardzo bliskiej odległości od lotniska - to na pewno jest dla Ciebie ważne, nie będziesz się tłuc z rodziną nie wiadomo ile, lot do Grecji jest krótki i transfer z lotniska do hotelu też powinien (tutaj jest to chyba odległość 5-7 km) Z resztą generalnie Zakyntos to własnie nie za duża i sympatyczna wyspa. Masz tam piękna i znana z widokówek "Zatokę wraku".Zapewne nie nastawiacie się na nie wiadomo jakie zwiedzanie,więc na tej wyspie będzie w sam,bo tutaj "zwiedzanie" to podziwiianie plaży, widoków i radocha dla dzieci w postaci "polowania" na żółwie Carreta - Carreta,które od czasu do czasu można wypatrzyć w wodzie,np. podczas rejsu.To,że nie ma zabytków nie oznacza,że nie ma co robić, bo:
        • nolus Re: Grecja z biurem i wymaganiami :-) 19.12.17, 15:42
          - rejsy - jest tutaj trochę fajnych propozycji i żal z nich nie skorzystać. Jeżeli długi rejs dookoła wysypy będzie zbyt dużym obciążeniem, to można wybrać inne. Są krótkie, są dłuższe i mają różne ceny, ale wybór jest. Albo dookoła wyspy,albo na Kefalonię, albo po prostu..."turtle trip",czyli te żółwie - jest w czym wybierać.

Tutaj możesz poczytać:
          www.wiecznatulaczka.pl/zakynthos-rejsy/

4. Finalnie i ostatecznie - nie znajdziesz idealnego hotelu, zawsze będą jakieś tam niedostatki, nie mówiąc już o tym, że trudno zadowolić jednakowo cztery osoby.pamiętaj, że jesteśmy trochę narodem maruderów, więc te opinie najprawdopodobniej są trochę naciągane. Monotonne jedzenie? No a jakie może być? Śniadania są przecież praktycznie w każdym hotelu monotonne. ja zawsze byłam zadowolona z jedzenia w dużych sieciowych kompleksach - monotonność to nie problem, w takich miejscach raczej dba się o menu, no chyba że dają sobie trochę na wstrzymanie z końcem sezonu...

Sieć Carreta funkcjonuje jako kompleksy nastawione na turystów w postaci dzieciatych. Ja obserwowałam spore zainteresowanie tą siecią wśród takich klientów, słyszałam od nich pozytywne recenzje i znam takich,co tylko tam chcą jeździć. Bierz pod uwagę, że możesz znaleźc hotel, które będzie Ci się wydawać świetny, bo na zdjęciach zobaczysz wypasiony aquapark,a w realu okaże się, że faktycznie ten aquapark jest wypasiony,ale już nie dla dzieci - nie dlatego,że będzie brakować atrakcji,ale może nie być wystarczająco bezpieczny (same wielkie zjeżdżalnie,dłuuuugie "rury"itd.)

Zwróć uwagę na sieć Mitsis - mają fajne hotele i sa popularne. Również dla rodzin z dziećmi w sam raz, ale chyba nie mają tak często świetnych aquaparków,itd. Carreta to typ hoteli mocno "pod dzieci".

Hoteli identycznych jak tureckie "złote krany" nie będziesz znajdować na każdym kroku, bo to jest specyfika własnie tureckiej turystyki. Niemniej jednak jakbym szukała czegoś w takim stylu własnie, to chyba Carreta jest najbliżej.W większym stopniu niz Mitsis.

Nawet jeśli jedzenie nie będzie takie super, to po to sie jest w Grecji,aby spróbowac specjałów ich kuchni w tawernach i knajpach.W tym tkwi cały urok wakacji w takim regionie.
    • b-b1 Re: Grecja z biurem i wymaganiami :-) 20.12.17, 08:13
      Mitsis Norida Beach na Kos. Doskonałe jedzenie, plaża w hotelu-piasek grubszy, hotel najczystszy w jakim byłam z obsługą-"co mogę jeszcze dla ciebie zrobić" Zjeżdżalnie są(chociaż nie wiem gdzie, bo ja morska niż basenowa), w hotelu bezpieczna wypożyczalnia samochodów. Aula do zabaw-dyskotek w pewnej odległości-nic nie słychać w nocy.
      Nie ma mowy, aby zabrakło leżaków.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka