Dodaj do ulubionych

mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców

27.04.18, 16:04
Mam nie lada wyzwanie, bo jutro podejmuję ekipę 8 osób, w tym dwoje rodziców i ich 4 nastolatków, którzy uwielbiają mięso. Miał być grill, ale pogoda jest taka sobie. Szukam inspiracji, bo sama jestem wege, jeden w moich synów jest wege, a drugi je mięso jak ma ochotę. Nie bardzo mam koncepcję co zrobić, żeby się nie narobić, ale żeby smakowało i było dużo. Nastolatki w wieku 16-17 lat. Ktoś coś?
Obserwuj wątek
    • leyre2 Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 16:09
      Chillie, sos bolognese, curry, gulasz itp
    • ingaki Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 16:13
      Myślę że dobry gulasz taki jak robisz warzywny (zakladam, że jako weganka robisz cuda z warzyw) aromatyczny plus mięso do tego jakieś kaszę, ziemniaki, ryż do wyboru i jest dobry sycącyobiad. Albo bogracz czyli też zupa z warzywami i mięsem.
    • liliawodna222 Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 16:21
      Jeśli umiesz gotować (bo ja nie wink ) to polecam gołąbki smile
      • margotka28 Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 16:54
        gołabki robię nadziewane kaszą. Teraz już jest młoda kapusta - w sumie to może i z mięsem dam radę. Dzięki!
    • margotka28 Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 16:22
      a do tego gulaszu to mięso wołowe czy wieprzowe?
      • leyre2 Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 16:28
        Kazde, mozesz tez polaczyc rozne
        • bialeem Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 19:57
          Bez urazy, ale gulasz powinien być jednak wołowy, długoduszony.
          • memphis90 Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 22:19
            Dla mnie wołowy - fuj. Każdy lubi inaczej...
            • alaveda Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 22:39
              Klasyczny gulasz węgierski to mięso wieprzowe i boczek. Wołowina to dewiacja pierwotnego przepisu.
              • peonka Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 28.04.18, 09:30
                KLASYCZNY węgierski gulasz (a w zasadzie zupa gulaszowa) jest z mięsa wolowego.
          • leyre2 Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 28.04.18, 08:30
            bialeem napisał:

> Bez urazy, ale gulasz powinien być jednak wołowy, długoduszony.
            >
            Wariacji gulaszu jest mnostwo. Mieszanie mies daje lepszy smak. mozna tez uzyc wedlin
            • bigzaganiacz Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 28.04.18, 11:50
              W twoim swiecie moze i sie uzywa wedlin, ale tak normalnie to nie
    • berdebul Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 16:32
      Curry. Do tego popełnił ricecooker i masz obiad, który nieomal sam się zrobi.
      • berdebul Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 16:33
        Ricecooker miał byc pełen, a nie się popełnić. big_grin
        • margotka28 Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 16:53
          niestety nie mam takiego sprzętu. Ale rzeczywiście gulasz lub curry (albo jedno i drugie) do tego kasza, ogórek małosolny i chyba będzie dobrze. Dziękuję za podpowiedzi. Plus drugi obiad dla mnie i moich dzieci wink Ale to już do opanowania
          • berdebul Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 17:15
            Zrób curry z brokułem, grzybami (boczniaki, albo shitake, albo i to i to), kalafiorem i smażonym tofu, to będzie baza. Bazę podziel na dwa garnki, do jednego dorzuć usmażonego kurczaka i już.
    • bigzaganiacz Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 17:34
      jedno funtowe t bone stejki powinny byc ok
      • mariola233 Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 17:43
        Mielone, albo pierś z kurczaka dzieci lubią
        • bigzaganiacz Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 22:50
          Moze nie jedli dobtego t bone
        • panterarei Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 28.04.18, 16:25
          dzieci mają 17 latsmile
    • muchy_w_nosie Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 17:52
      Ja bym poszła w tego grila i na tarasie przygotowała. Zdecydowanie wolę karkówkę, szaszłyki, skrzydełka, roladki z grila i do tego dwie sałarki, warzywa podgotowane i kilka dipów, od normalnego obiadu.
      • kota_marcowa Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 21:42
        Zgadzam się z muchami. Prawdziwy mięsożerca będzie zachwycony, a grillować można na zewnątrz i zjeść normalnie w domu. A i dla wege można jednocześnie coś przygotować, ja nie wege ale grilowane pieczarki, paprykę, cebulę itp, uwielbiam.

Ewentualnie, jeżeli grill odpada, a żarcie dla nastolatków, to poszłabym w kierunku czegoś pieczonego, ewentualnie smażonego, plus frytki i jakaś surówka.

Ewentualnie domowa pizza.

****zakładam, że ma być smacznie dla owych nastolatków, a nie zdrowo wink
    • crea.tura Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 18:00
      Zrobiłabym faszerowane papryki lub bakłażany. Dwa rodzaje farszu - jeden jak do sosu bolońskiego plus kasza kus kus lub jaglana, drugi bezmięsny z warzywno-kaszowy z sosem pomidorowym. Polecam w sam środek nadziewanej papryki upchnąć spory kawałek cememberta i tak zapiec. Do tego sos czosnkowy, ogórek kiszony albo sałata z winegretem smile
    • snakelilith Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 20:46
      Mnie by się nie chciało gotować dwa rodzaju menu, jakieś oddzielne gulasze, oddzielne nadzienia i cuda, i rozdzielać to potem na stole, tylko zrobiłabym wszystko wegetariańskie (sałatki, dania na ciepło, zapiekanki, co tam robisz) w końcu mięsożerni też to mogą jeść i mogą być nawet pozytwnie zaskoczeni nowymi smakami, a dodatkowo włożyła do piekarnika 2 kurczaki lub dużą pieczeń wieprzową, albo oba rodzaje na raz. Mięso smaczne i w najprostszej postaci, łatwo rozpoznawalne, wege jeść tego nie muszą. Wszystko inne jest uniwersalne i dla każdego.
      • ingaki Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 21:23
        Też na początku myślałam żeby rak odpowiedzieć, ale pytanie było inne, a jeżeli to jest pensjonat i może goście sobie zażyczyli? A jeśli masz gości wegetarian lub wegan to jest normalne, że dla nich specjalnie coś się robi A dlaczego w druga stronę to jest wydziwunie?
        • snakelilith Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 21:35
          Wydaje mi się, że osoba prowadząca pensjonat nie ma problemów z ugaszczaniem mięsożerców, bo to jest ciągle standard. Ja zrozumiałam, że chodzi o spędzenie majówki w większym prywatnym gronie, gdzie wegetarianie goszczą mięsożerców i gospodni nie chce się namęczyć.
          • kota_marcowa Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 21:46
            Ale ingaki zauważała słusznie, że od mięsożerców wymaga się szczególnego traktowania gości wege, więc nie widzę powodu, żeby to nie mogło zadziałać w drugą stronę.
            Tym bardziej, że dla autorki nie jest to problemem.
            • snakelilith Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 22:05
              Większość mięsożerców nie wymaga mięsa w KAŻDEJ potrawie postawionej na stole. A jeżeli zamiast ziemniaków, czy frytek i zielonej sałatki dostaną DO DOBREGO MIĘSA interesującą potrawę (albo liczbę mnogą takowych) wegetariańską, to jest to nawet wzbogacenie stołu. To wegetarianie potrzebują alternatywy dla mięsa, ale mięsożercy nie potrzebują alternatywy dla potraw jarskich, bo te nie są dla nich ŻADNYM problemem. I w ten sposób nie buduje się sztucznych podziałów na stole i nie jest tak, że jest gulasz dla mięsożerców dla gości i gulasz dla wegetarian domowników. A co jak mięsożercy zechcą spróbować jednak tego drugiego? Można więc podać mięso i na przykład kuskus z warzywami, albo wegetariańską mussakę z ziemniakami i oberżyną, albo francuskie ratatouille plus bagietkę i jakieś sałatki. Wegetarianie rezygnują tylko z mięsa, ale reszta jest atraktywna DLA KAŻDEGO.
            • triismegistos Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 22:30
              Nie rozumiem podejścia. Czy jeśli zaproszę na obiad alergika i przygotują dla niego żarcie bez alergenów on ma obowiązek odwdzięczyć się obiadem specjalne skompononowanym z tego, co go uczula? Czy jeśli zapraszam na obiad babcię, która musi jeść tylko lekkostrawne to ona musi podać smażoną w górze smalcu cebulę? Czy jeśli na piątkowym obiedzie katolikom podam rybę to oni będą zobowiązani zaprosić mnie na piątkową golonkę?
              • kota_marcowa Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 22:35
                Widzisz, nie wiem jak u ciebie, ale zwykle to działa tak, że skoro się kogoś zaprasza, to stara się mu dogodzić. I tak, nie raz, jest to zrobienie potrawy pod czyjeś gusta, nawet jak samemu się niezbyt lubi.
                • kota_marcowa Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 22:38
                  I tak, dla swoich gości staram się zrobić dla każdego coś, co lubi. Przecież sama nie musisz tego jeść.
                  • triismegistos Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 22:47
                    Aha, czyli wybierając się na obiad do celakika zażądasz pizzy i makaronu? Ja to nazywam mega roszczeniową postawą. Goszczonych wegetarian/ alergików/ religijnie poszczących ugaszczam stosownie do upodobań, w życiu nie przyszłoby mi domagać się od nich nietolerowanych przeze mnie składników dla idiotycznie pojętej "sprawiedliwości".
                  • leyre2 Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 28.04.18, 08:36
                    kota_marcowa napisała:

> I tak, dla swoich gości staram się zrobić dla każdego coś, co lubi.

A skad wiadomo ze gosciom nie beda smakowac dania bezmiesne?
                • snakelilith Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 22:49
                  kota_marcowa napisała:

> Widzisz, nie wiem jak u ciebie, ale zwykle to działa tak, że skoro się kogoś za
                  > prasza, to stara się mu dogodzić. I tak, nie raz, jest to zrobienie potrawy pod
                  > czyjeś gusta, nawet jak samemu się niezbyt lubi.

Nie, ty nie chcesz dogodzić gościom, tylko wymagasz, by ugotować im wyłącznie coś, czego gospodarze na pewno nie będą mogli spróbować. Dlaczego? Czy przygotowanie dobrego mięsa nie jest wystarczającym dogodzeniem i potrzeba jeszcze mięsa w papryce, mięsa w sałatce i mięsa w zapiekance? Chyba oszalałaś. Ja JESTEM mięsożerna i naprawdę wolałabym zjeść kawałek dobrej pieczeni, czy kurczaka (przynajmniej widzę co jem) i dobrać sobie do tego coś ciekawego z jarskich dodatków, niż siedzieć głupio przed talerzem gulaszu z wołowiny, kiedy gospodymi nakłada sobie gulasz z warzw ugotowany w osobnym garnczku. A potem jeszcze dojdzie do głupiej sytuacji, kiedy mięsożercom gulasz bez mięsa jednak lepiej zasmakuje, a ty ugotowałaś go tylko dla siebie i dziecka. Nie ma przecież obowiązku jedzenia mięsa. I przecież mięsożercy też jedzą jarskie potrawy jako dodatki do mięsa. Zresztą nie trzeba w ogóle nazywać tych potraw ekstra wetetariańskimi, to potrawy warzywne, czy potrawy z zbóż, czy produktów jajeczno-mlecznych, także dla mięsożerców atrakcyjne.
                  • kota_marcowa Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 23:13
                    Chyba mnie nie zrozumiałaś, nie nie wymagam, natomiast to extra mięso, o którym piszesz, jest miłym ukłonem w stronę gości. Czyli wilk syty i owca cała.
                    Natomiast triismegistos wymaga zaspokojenia swoich zachcianek, dziwactw, czy tam innych potrzeb, natomiast uważa, że w drugą stronę, jej gość ma psi obowiązek się dostosować.
                    I tak, uważam, że skoro mięsożerca ma się dostosować i przygotować jakieś potrawy bezmięsne dla wege gości, to w drugą stronę, dla tego mięsożercy, chociaż jedna potrawa powinna się znaleźć.
                    • triismegistos Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 23:14
                      Opowiedz mi kota, jakich swoich zachcianek zaspokajania się domagam?
                      • triismegistos Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 23:26
                        Opowiedz, opowiedz, bom bardzo ciekawa jakie to niezwykłe zachcianki mam jako mięsożerca bez alergii, diet zdrowotnych ni odchudzających, odpałów religijnych etc.
                        • kota_marcowa Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 23:29
                          Uważasz, że wege powinien być szczególnie pod siebie ugoszczony, ale wzajemność już nie obowiązuje.
                          • triismegistos Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 23:47
                            Ale ja nie jestem wege, więc o jakich moich zachciankach tu mowa, hę?
                            Tak, uważam, że każdy człowiek z ograniczeniami żywieniowymi, mniejsza o to, czy z powodu przekonań, czy względów zdrowotnych powienien być specjalnie ugoszczony. Z drugiej strony uważam, ze domaganie się karmienia mięsem od wegetarianina, lub katolika w piątek, alergenami od alergika, wołowiną od Hindusa, lub wieprzowiną od muzułmanina za roszczeniowość.
                            • triismegistos Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 23:49
                              No, chyba, że masz takie ograniczenie, że od zjedzenia posiłku bez mięsa dostajesz np wysypki. Nie słyszałam o takim schorzeniu, opowiesz coś bliżej?
                              • kota_marcowa Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 23:57
                                O ile wiem, wege nie jest chory (chyba, że na głowę tongue_out )
                                • triismegistos Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 28.04.18, 00:06
                                  Przypomnę moje własne, światłe słowa smile

> Tak, uważam, że każdy człowiek z ograniczeniami żywieniowymi, mniejsza o to, c
                                  > zy z powodu przekonań
                                  , czy względów zdrowotnych powienien być specjalnie ugoszc
                                  > zony
                                  • kota_marcowa Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 28.04.18, 00:13
                                    No i goszczę, jak już napisałam. Natomiast tenże powinien się zrewanżować gościną. Sobie może zrobić wege, nikt mu nie każe jeść mięsnego dania dla gościa.
                                    • triismegistos Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 28.04.18, 00:25
                                      Co za roszczeniowa postawa. Ble.
                                    • turzyca Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 28.04.18, 16:02
                                      >zrewanżować gościną.

Wiesz, jest tylko jedno poważne ryzyko. Że zamiast pysznej popisowej potrawy, którą byś z przyjemnością zjadła, dostaniesz mało jadalne obrzydlistwo. Bo mięso też trzeba umieć przyrządzić. I jak się nie gotuje na co dzień z mięsem, to jego przygotowanie nie wychodzi.
                            • kota_marcowa Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 23:56
                              O ile alergik jest chory, o tyle żądania wege, kato, muslima, hindu, czy innych dziwaków, to roszczeniowość.
                              Bo skoro nie jest spowodowane wymaganiami zdrowotnymi, to wymagam wzajemności.
                              Ja nie lubię wege żarcia, skoro dla kogoś się poświęcę i zrobię, to oczekuję, że ta osoba wykona równie miły gest wobec mnie.
                              • triismegistos Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 28.04.18, 00:09
                                Nazywasz ograniczenia religijne i światopoglądowe roszczeniowością i pouczasz ludzi w sprawie gościnności? Mrożek by się uśmiał tongue_out
                              • escott Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 28.04.18, 16:23
                                Ludzie, którzy nie jedzą mięsa, to najczęściej ludzie, którzy uważają, że jedzenie, a w szczególnosci kupowanie go jest szkodliwe, z uwagi na okrucieństwa tego przemysłu i z uwagi na dewastację środowiska. Nie kupuję mięsa po to, żeby nie szkodzić zwierzętom i planecie. Nie widziałabym najmniejszego powodu łamać tego postanowienia, poneiważ ktoś ma jakąś kuriozalną dietę - jedzenie mięsa w każdym posiłku nie jest normalne według absolutnie żadnych standardów, żadni ludzie przed erą zupełnie wynaturzonego przemysłu mięsnego tak nie jedli i na pewno nie jest to zdrowe.
          • ingaki Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 23:23
            Racja z tym pensjonatem to może nie trafione. Ale może chce być miła i jak mają się najeść i zapamiętać że było smacznie to miło. Ja np. Nie jem wszystkiego z mięsem ale tyle ile jadłam wegetariańskich dań czy w dobrych knajpach czy u wegetarian no jakoś mi nigdy nie mi nie podpasowało no nie mój smak. Po takim obiedzie musialam dobrą kolację w domu zjesc. Chyba że pyszne pierogi to mogą być z różnym nadzieniem smile
    • a1ma Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 21:40
      Pulled pork. Wkładasz mięso do piekarnika i wyjmujesz gotowe danie. Praca na 10 minut. Można upiec i 3kg mięsa na raz, będzie dużo i pysznie.
    • ania.n-82 Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 21:42
      Ziemniaki pieczone (takie angielskie "jacket potatoes"), do tego dla mięsożerców na przykład chili con carne, a dla wegetarian fasolka w sosie pomidorowym (z puszki smile ), i jakaś surówka. Ja nieraz robię jak mam dużo gości na obiad, bo przy tym prawie nie ma roboty. Jak chcesz większą różnorodność to takie ziemniaki można podawać z bardzo różnymi dodatkami i możesz przygotować kilka. Ja na przykład lubię jeszcze z tuńczykiem.
    • triismegistos Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 22:32
      Pieczone skrzydelka i "skrzydełka" z kalafiora. Tych drugich doradzam więcej, bo są zarombiste. Do tego pieczone ziemniaki, szparagi, jakieś sałaty.
      • alaveda Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 23:27
        Do tego pieczone żebarka w miodzie.
      • triismegistos Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 23:50
        Albo burgery! Dla wegusów z buraka albo fasoli, dla mięsożerców z wołowiny.
    • bialeem Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 23:02
      Jak nie przepadam za świniami w postaci innej niż polędwiczki i schab nadziany śliwkiem, to zrobię z tego zwierza plugawego gulasz.
      A tak kulinarnie, to gulasz sie pyrka we własnym sosie bardzo długo. Na długim pyrkaniu wieprz traci, a wół zyskuje.
    • loola_kr Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 23:52
      żeberka z piekarnika, mozna zrobic dużo i nie narobic sie (tak samo jak każdy innym kawał mięsa w piekarniku), kawałki kurczaka z róznymi warzywami w sosie pomidorowym zapiekane z cieciorką (mozna tez z oliwkami, mascarpone i makaronem), gęś, indyk...
    • issa-a Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 27.04.18, 23:57
      jesli goscie są mięsozercami to przypuszczam, że mielone, gulasze i inne schabowe, maja obcykane na bieżąco. Co to za frajda isć w gosci i znowu wpiep.rzać mielone?
      Postaraj sie zrobic cos oryginalnego jednak. Przy czym, ja też obstawiałabym grilla, tym bardziej że pogoda jednak ma być lepsza i coraz lepsza, w Polsce przynajmniej.
      A ta pulled pork moze i smaczna i łatwa, ale jednak nie wygląda zbyt apetycznie....moze, jesli już, zwykłą, znaczy tradycyją, pieczeń jakąś, czy też pieczone piersi kurczaka. Piersi - bo dzieciaki rzadko ktore lubią grzebac się w kościach, przynajmniej moi synowie i nigdy nie lubili, i nie lubią do tej pory. A piersi wstawiasz w marynatę, potem do piekarnika na pół godziny i juz. A jak bedzie pogoda grillowa to piersi wrzucisz na grill i też wyjdzie dobrze.
      • leyre2 Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 28.04.18, 08:47
        mozna kupic odka bez kosci, ja takie kupuje, moj syn nie lubi piersi.
    • b-b1 Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 28.04.18, 08:08
      U mnie przy przewadze nastolatków króluje chili. Gotuję wielki gar, do tego bagietki, albo wrapy, sałatka świeża z sałaty i pomidorów. Przy przewadze starszyzny robię wołowego strogonowa -do tego kasza, albo ryż do wyboru i ogórki konserwowe, albo kiszone.
    • sasha_m Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 28.04.18, 10:34
      Ja jestem mięsożerna, ale idąc na obiad do wegetarian, bardzo bym się cieszyła na obiad bezmięsny. Bez przesady, mięsożercy też tego mięsa codziennie nie jadają. Gdybyś przyrządziła swoje popisowe wege danie, to ja bym była zachwycona i moja rodzina też. Zawsze to coś innego, nowego.
      Jeśli jednak mięso musi być, to podałabym kotlety saute z piersi kurczaka, delikatnie przyprawione i usmażone, a potem odgrzane w piekarniku z plastrem sera z zieloną pleśnią lub z mozzarellą i plastrem pomidora. Proste i fajne.
      Poza tym, ja zrobiłabym tego grilla, a jeżeli pogoda będzie marna, to można zjeść w domu. Przy grillu postawiłabm młodzież.
    • margotka28 Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 28.04.18, 13:53
      Bardzo wszystkim dziękuję za podpowiedzi. Nie prowadzę pensjonatu, po prostu zapraszam przyjaciół, osoby wybitnie mięsożerne. Żeby ukrócić wszelkie spekulacje - jak ja do nich jadę to zawsze jest dla mnie coś wegetariańskiego. Więc chcę dla nich zrobić coś, co im będzie smakowało a nie będzie banalne. Zainspirowałam się waszymi pomysłami. Mięso się już marynuje, a jest to kurczak (w zasadzie dwa) nadziewane pieczarkami i pietruszką. Dodatkowo będą pieczone w ziołach ziemniaki. Sos jogurtowy. Brokuły. Sałatka ze szpinaku i suszonych pomidorów. Druga z jarmużu. I kotlety z selera.
      Ogólnie to moi znajomi przyjeżdżają mi pomóc w pracach ogrodowych, których ja nie cierpię. Więc chciałam ich ugościć czymś jadalnym, ale niekoniecznie banalnym. Oni z warzyw lubią tylko brokuły. Więc musiało być mięso. Ale oczywiście jeśli będą mieli ochotę na kotleta z selera to ich nie zabraknie dla nikogo. Sosu pieczarkowego również. Aha - zupa to botwinka - jak dzisiaj zobaczyłam taką piękną, nie mogłam się oprzeć. No i zakwas z buraków do picia.
      Jeszcze raz wam dziękuję za pomysły. Wykorzystam na przyszłość. Miłej soboty.
    • aaa-aaa-pl Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 28.04.18, 13:56
      A na deser - pyszny jagielnik wink
    • mama-ola Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 28.04.18, 16:20
      U mnie hitem jest ostatnio zestaw pociętych w paski warzyw (bakłażan, marchew, pietruszka, seler, por) i przysmażonych z mieszanką ziół tajskich Kotanyi (pyszne są!). Potem się to dusi we wspólnym garze z czerwoną papryką również w paski pokrojoną. Dodaje się sos chili czarny Tao, ok. 1/3 piersióweczki. Plus kosteczki sera tofu. Potem można rozdzielić na 2 garnki i do garnka dla mięsożerców dorzucić pierś z kurczaka, tak samo pokrojoną w paski i przysmażoną. Podaje się z ryżem. Wychodzi tego dużo, jak dasz po 2 bakłażany, marchwie itd., to b. duży garnek musisz mieć.
    • lady-z-gaga Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 28.04.18, 16:30
      Najbardziej skłaniam się do opinii Snakelilith, zrob ciekawe dania, ktore umiesz i sama lubisz, a do tego jakieś typowe, proste danie czyli upieczone mięso. Wszelkie cuda typu gołąbki, faszerowane papryki, chilie czy inne wynalazki są ryzykowne, tak samo kasza - nie każdy to lubi, nastolatki bywają wybredne, często wolą rzeczy najprostsze. Poza tym upieczony kawałek mięsa zawsze smakuje mniej więcej tak samo, za to wiele innych miesnych dań w każdym domu przyprawia się trochę inaczej. I zawsze jest ryzyko, że nie będzie smakowało.
      Moim zdaniem najlepszy byłby grill, ale nie wiadomo, czy zwyczajny grill jakiego używacie na co dzień wystarczy, by nakarmić w miarę szybko tak liczne towarzystwo smile ewentualnie można zrobic pól na pół, czyli grillowane mięso i warzywa jako dodatek do dań przygotowanych wczesniej.
    • ardzuna Re: mięsny obiad dla 4 nastolatków i rodziców 28.04.18, 17:53
      Zrób pyszny obiad wege. Polacy jedzą za dużo mięsa i średnia trwania życia jest krótsza przez niewłaściwa dietę. Nie umrą od posiłku wege, a wręcz odwrotnie będą zdrowsi.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka