Dodaj do ulubionych

Co z tym magnezem?

24.06.18, 22:39
Nie mam magnezu, wymyśliłam, żeby zrobić sobie kakao na wodzie z miodem.

(Zły to był pomysł, bo zareagowałam jak ten niedźwiedź z kawału, co we wrześniu pił kawę no i nie zapadł w sen zimowy).

Niemniej mam pytanie; podają mi, że dzienna dawka magnezu znajduje się w 100 g kakao.

Chodzi o 100 g proszku czy 100 g napoju? Z racji jednostki wagi wnoszę, że proszku, ale nie jestem pewna.
Obserwuj wątek
    • mikams75 Re: Co z tym magnezem? 25.06.18, 08:21
      a musisz miec dodatkowy magnez?
      wg mnie 100g proszku, na pewnoe nie lyzeczka kakao potrzebna do przygotowania 100g napoju. Kakao plus cukier to jak kofeina. Zawsze sie dziwilam, ze niektorzy daja dzieciom kakao do picia wieczorem.
      • taki-sobie-nick Re: Co z tym magnezem? 25.06.18, 20:54
        mikams75 napisała:

> a musisz miec dodatkowy magnez?

A znasz coś, co zapewnia dawkę dzienną w jakiejś normalnej porcji?

Jabłek musiałabym zjeść dziesięć kilo, kakao wsypać sto gramów (i zalać wodą). To już prościej wrzucić tabletkę do szklanki, czyż nie?
          • taki-sobie-nick Re: Co z tym magnezem? 25.06.18, 22:08
            mikams75 napisała:

> nie wiem jaka jest dzienna dawka i nie wiem, czy rzeczywiscie musi byc zapewnio
            > na. Uwazam, ze jak sie czlowiek sensownie odzywia, to nie ma szczegolnych brako
            > w.

To ty uważasz. Ja uważam, że powinnam pić magnez. Ciebie wszak nie zmuszam, prawda? tongue_out
              • taki-sobie-nick Re: Co z tym magnezem? 25.06.18, 23:04
                mikams75 napisała:

> zdecydowana wiekszosc ludzi lyka suplementy, chociaz ich nie potrzebuje.

Nie łykam byle czego, magnez jest jedynym suplementem, jakim przyjmuję i zapewniam, że nie pędzę po każdej reklamie do apteki. tongue_out Stanowi element pakietu przeciwnerwicowego, złożonego poza tym ze skrzypu oraz wody z miodem. tongue_out Skrzyp w saszetkach.
              • taki-sobie-nick Re: Co z tym magnezem? 25.06.18, 23:07
                mikams75 napisała:

> zdecydowana wiekszosc ludzi lyka suplementy, chociaz ich nie potrzebuje.

A, jesteś przeciwniczką głupiego łykania czego popadnie, a co tylko pokazali w reklamie. Nie martw się, ja też.
            • taki-sobie-nick Re: Co z tym magnezem? 25.06.18, 23:06
              taki-sobie-nick napisała:

> mikams75 napisała:
              >
              > > nie wiem jaka jest dzienna dawka i nie wiem, czy rzeczywiscie musi byc za
              > pewnio
              > > na. Uwazam, ze jak sie czlowiek sensownie odzywia, to nie ma szczegolnych
              > brako
              > > w.
              >
              > To ty uważasz. Ja uważam, że powinnam pić magnez. Ciebie wszak nie zmuszam, pra
              > wda? tongue_out

Co do pójścia do sklepu, o którym wspomina B. (wyłącznie po to, żeby na mnie popluć) - w sklepie bywają braki. tongue_out Na ogół miewam kilka tubek magnezu na zapas. To by było na tyle odnośnie wyuczonej bezradności. tongue_out
              • mikams75 Re: Co z tym magnezem? 26.06.18, 13:06
                jesli juz, to w saszetkach jest lepszy i z tego co mi lekarz kiedys mowil (jak byl czas, ze musialam suplementowac) to tylko te na recepte maja formule, ktory organizm przyswaja. Poza tym poczytaj sklad tych musujacych tabletek i poczytaj, co jeszcze przy okazji wypijasz.
                O, rozumie, raz ci zabraklo, ale dla mnie to nie podow, zeby zaraz kombinowac. Jakbys nie lyknela kakao to tez by sie nic nie stalo bez suplementu magnezu.
                • taki-sobie-nick Re: Co z tym magnezem? 26.06.18, 21:29
                  Jakbys nie lyknela kakao to tez by sie nic nie stalo bez suplementu magnezu.

Miałabym silniejsze objawy nerwicowe, mogę sobie nie życzyć, prawda?

"Co jeszcze przy okazji wypijasz" - weź mnie nie pouczaj, może jeszcze powinnam osobiście hodować kurczaki, uprawiać ziemniaki i mieć staw rybny, żeby jeść ekologicznie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka