Dodaj do ulubionych

dajcie przepisy na fajne przetwory:) bez roboty:))

02.07.18, 07:34
Jak w temacie- u mnie na działeczce wszystko o miesiąc wcześniej i w ilościach hurtowych.
Potrzebuje przepisów wypróbowanych- z tymi z netu bywa różnie- i mało pracochłonnych (to znaczy - pokrojenie warzyw na sałatkę jest ok, ale już np. smażyć czegoś przez tydzień po trzy razy lub łączyć w długim czasie pierdylion składników, zlewać, przelewać itd. - już mi się nie chcesmile

Chodzi mi o rzeczy smaczne i "coś nowego" (oryginalność smaku, nowe dodatki np. do pomidora, ogórka, sałatki kilkuskładnikowe, ciekawe przetwory owocowe- kiszeniaki, przecier, keczup, dżemy z jednego rodzaju owoców i inne standardowe - już mam opanowanesmile

Mam następujące rzeczy:
- warzywa korzeniowe, w tym już! duże buraki,
- fasolkę szparagową,
- pomidory,
- ogórki,
Owoce:
- morele i brzoskwinie,
- maliny, jeżyny,
- borówki,
- aronię,
- jabłka i gruszki,
- śliwki węgierki,
- wiśnie i czereśnie,
- porzeczki.

Wiem, ze się nie zawiodę i z góry dziękuję. Też mogę opisać parę fajnych mało pracochłonnych tricków np. na owoce bez cukru. Może je znacie, może niesmile
Help!!!
Obserwuj wątek
    • lord_peter_wimsey Re: dajcie przepisy na fajne przetwory:) bez robo 02.07.18, 08:27
      Z owoców można zrobić pyszny dzem bez cukru z nasionami chia (przepis z bloga moje wypieki jest sprawdzony i dobry). Tyle, ze dzem moze stac tylko 7 dni. Z 0 5 kg owoców wychodzą dwa niewielkie słoiczki, więc można zwiekszyc proporcje i rozdać znajomym i rodzinie. Fajny, zdrowy prezent. Poza tym dobry jest dzem mieszany- wiśnia pół na pół z maliną, brzoskwinia z maliną (0,75 kg brzoskiwini i 0,25 kg malin) i wanilią, brzoskwinia z morelą -zmiksowane na gładki mus. Ja robię dżemy z dodatkiem cukru żelującego, na 1 kg owoców -1 cukier 3:1.
      • lord_peter_wimsey Re: dajcie przepisy na fajne przetwory:) bez robo 02.07.18, 14:23
        A i jeszcze- z czarnych porzeczek (nie piszesz, jakie masz) ten dżem (również sprawdzony przepis): wulkan-smaku.pl/dzem-z-czarnych-porzeczek-z-marcepanem-i-czekolada, z wiśni- czekowiśnia z bloga moje wypieki (wprawdzie gotować trzeba dwa dni po 2 h dziennie, ale wysiłek jest niewielki, bo gotują się same i pilnować specjalnie nie trzeba)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka