Dodaj do ulubionych

Burgos na dwóch kółkach - Dobry, Zły i Brzydki

22.07.18, 23:34
Jeszcze dziś rano byłam przekonana, że w kategorii "najpiękniejszy obrazek weekendowego MTB" wygra scena, gdy matka sarna z sarnianym podrostkiem wyskakują z pszenicy, przebiegają mi drogę i znikają w lesie.
A potem usłyszałam... dzwony.
Nie no, bez jaj, "dzwony". Toż to jeno uwieszone na szyjach zwierząt dzwonki.
Nie, jednak dzwony. Waliły jak szalone.
OWCE!!!
Jestem wielką fanką owiec. I to nie to, że po prostu lubię popatrzeć.

Bo owszem, stałam i patrzałam jak owce, niczym żarłoczne karaluchy, zalewają zbocza gór pochłaniając wszystko co im na drodze wyrosło i becząc wniebogłosy, aż w końcu przyszedł pasterz (plus 5 psów. PIĘĆ!!!) i gadka-szmatka od słowa do słowa pyta mnie "a tam w Nawarze to jakie owce macie?". (Dobrze, że o polskie owce nie pytał, bo byłby mimo wszystko kwas).

A ja, bądź co bądź mieszczuch jednak w porównaniu z nim, przynajmniej tak na pierwszy rzut oka (na drugi to może nawet bardziej bo miałam pomalowane paznokcie u nóg ale tego nie było widać), mówię "aaa, u nas ("u nas (!)" - poziom integracji level master) głownie to latxas, te wiesz, z czarnymi pyskami, co to z ich mleka się ten słynny ser Idiazabal wyrabia, no i rasa navarra, całe białe."
Ha! Polka, psze-ja-Ciebie, ale na hiszpańskich owcach zna się.

Jego owce to były owce rasy "churras", bardzo piękne i mające swój udział, chociaż połowiczny, w języku hiszpańskim potocznym. Ale o tym później.

Żeby nie było, że tylko ja poszpanowałam wiedzom ogólnom, pasterz opowiedział mi o swoim bracie, doskonałym kolarzu górskim, który brał udział w tym samym wyścigu, na który przybyłam jako osoba towarzysząca a.k.a. team manager, i zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

To by było tyle na dziś, bo dopiero ściągnęłam zdjęcia, ale "przeżyciem" numer jeden podzielić się musiałam. I tym samym zmuszam się do wstawienia zdjęć jutro, bo oczywistą rzeczą jest, że Burgos to nie tylko owce. Matko moja, jakie piękne są okolice Burgos...
Obejrzyjcie te karaluchy, koniecznie z dźwiękiem. Meeeeeee!

Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka