Dodaj do ulubionych

przepisy na papki poszukiwane

05.09.18, 23:05
przywiozlam dzis meza do domu i teraz musze dbac o niego sama. schudl i zmarnial w tym szpitalu, ale jesc normalnie jeszcze nie moze i przez najblizsze tygodnie nie bedzie mogl. ma jesc glownie papki. jakies tam pomysly na zupy kremy mam, ale przydalyby mi sie rowniez przepisy na papki bardziej pozywne i kaloryczne. ematka, to skarbnica wiedzy wszelakiej i dlatego zwracam sie do was z prosba o pomoc. poratujecie przepisami na rozne papki, pasty i inne takie? bede bardzo wdzieczna i maz tez smile
Obserwuj wątek
    • maaria33 Re: przepisy na papki poszukiwane 05.09.18, 23:11
      dhal z czerwonej soczewicy
    • mamma_2012 Re: przepisy na papki poszukiwane 05.09.18, 23:18
      Wszystko co zmiksujesz, dodasz trochę oliwy czy innego tłuszczu i przypraw będzie całkiem smaczne.
      Nawet słoiczki dla niemowlaków doprawione według uznania są bardzo smaczne.
    • aankaa Re: przepisy na papki poszukiwane 05.09.18, 23:24
      wrzuć normalny obiad do blendera i masz gotową maź
    • mikams75 Re: przepisy na papki poszukiwane 05.09.18, 23:36
      ja lubie doprawiac zupy mlekiem kokosowym i curry, ale juz pisalas, ze ostre to nie bardzo.
      Pozywne sa pasty jajeczne z awokado, zupy na bazie soczewicy, kalorycznie to wszelkie zupy-kremy z ziemniakami doprawione tartym serem zoltym.
      A miekkie ale nie papkowate? Typu mielone pulpety z ryby? Mieciutkie sa, no ale trzeba buzia troche ruszyc, wiec moze w kolejnych tygodniach sie przyda.
      A te papki to takie do jedzenia lyzka czy slomka? Bo jak lyzka do lykania to moze przejdzie rosol z makaronem typu gwiazki i zblendowanym miesem? Czy za trudne jeszcze te gwiazdki?
    • lodomeria Re: przepisy na papki poszukiwane 05.09.18, 23:40
      Zielone smoothie - energetyzująca bomba witaminowo-minerałowa. W ramach ukaloriowania można dosypać jakieś proteiny w proszku (jak nie masz dostępu do sklepu ze zdrową żywnością, to można nawet użyć takich saszetek z apteki). I w ogóle inne koktajle białkowe.
    • 3-mamuska Re: przepisy na papki poszukiwane 05.09.18, 23:41
      U nas chłopiec nie je nic w kawałkach ma wszystko mielone, wiec i mięso i ser żółty podgrzany jest pół płynny. Czasem wiadc groszek zielony, jakieś fasole.
      Wiec i zimniaki i warzywa ugotowanie zmielone.
      Najlepiej zupy treściwe ze
      Śmietana może masłem mięsem blendujesz.
      Weź polskie książkę kucharska ugotuj zupy treściwe.
      Może odżywki dla sportowców białkowe-węglowodanowe. Kasze manna z sokiem, owsiankę taka rozgotowana płynna z miodem startymi owocami.
      Zupa grochowa ja rozgotowuję groch i warzywa aż się rozpadają tylko zimniaki i mięso jest w kawałach ale wrzuć wczesnej zimniaki i się rozgotują mięso kurczaka tez.reszte możesz zmielić.
      Pomidorowa - mięso dużo warzyw wrzuć ryż do tego ,gotuj aż będzie się rozpadało, no ten polski da radę ,nie wiem jak u was. Potem reszte zmiel.
      Dodaj śmietanę.
      Może koktajle owocowo warzywne ,owoce warzywa blendujesz banan gruszka kiwi nasina chia woda.
      Albo poszukaj nutrodrink dla osób chorych.
    • fragile_f Re: przepisy na papki poszukiwane 05.09.18, 23:44
      Zblendowana owsianka z owocami jest świetna i można ją jeść też na zimno (wtedy nie gotujesz, tylko zalewasz mlekiem na noc). Ze słodkich i pozywnych, to smoothie z banana+jakis inny owoc i do tego pare łyzek takiej papki z owsianki i to razem mielisz. Żeby było jeszcze bardziej pozywne - dodajesz zalane na noc wrzątkiem migdały (tylko musisz miec solidny blender) albo po prostu łyżkę masła orzechowego. Inne słodkie - mus z avocado, banana i kakao + troche miodu albo syropu klonowego. Miekkie, pozywne i smaczne smile

Dobry jest też kalafior przerobiony na puree i w ogole - puree ziemniaczane z jakims sosem (np. z soczewicy i to tez blendujesz i polewasz), zeby było rzadsze. Ryż rozgotowany na papkę z marchewką i kurczakiem da rade, czy też za gęste?
    • mika_p Re: przepisy na papki poszukiwane 05.09.18, 23:58
      Chleb z pasztetem i pomidorem (chleb bez skórki, pomidor sparzony i obrany, pasztet raczej typu "podlaski" z puszki niż wysokogatunkowy), pokrojony na kawalki około 1x1 cm, w zasadzie nie wymaga gryzienia.

Do szybkiego zagęszczenia zbyt rzadkiej zupy - i zwiekszenia kaloryczności zarazem - nadają sie kleiki dla niemowlą (kleiki, nie słodzone kaszki)

Brokuły z fetą i makaronem to fajna sałatka, może makaron gwiazdki się nada, to takie drobniutkie?
    • wilan.an Re: przepisy na papki poszukiwane 06.09.18, 00:04
      A na słodko kakao na bananach😁 moje guilty pleasure
      • anika772 Re: przepisy na papki poszukiwane 06.09.18, 13:02
        Ale jakie guilty, droga koleżankosmile Toż to zdrowe i pożywne, też uwielbiam. A jak robisz?
        Eliszka, wszystko możesz zblendować. Rozejrzyj się też za jakimiś odżywkami dla sportowców i/lub dla osób w rekonwalescencji (nutridrink?)
        • wilan.an Re: przepisy na papki poszukiwane 06.09.18, 15:11
          Wstydzę się napisać 🤣
          Robię kakao, mocne, czarne, w ilości jak espresso.... Dosypuje rozpuszczanej czekolady (zamiast słodzić, żeby zdrowo było!) Zalewam mlekiem i miksuje na mus z bananem, lub dwoma. Jak dzieci chore jeść nie chcą to starcza za wszystkie posiłki 😋. Na szybko potrafię wymieszać rozpuszczalną kawę, kakao i banany.
          • anika772 Re: przepisy na papki poszukiwane 06.09.18, 15:32
            Ja nawet kakao nie robię, do blendera mleko, suche kakao, banan- to jest najprostsza wersja. W bogatszej sypię czekoladową odżywkę białkową i/lub kawałek twarogu, i jeszcze mąkę chufassmile
    • tairo Re: przepisy na papki poszukiwane 06.09.18, 00:08
      Nie wiem, czy to jest bardziej problem z gryzieniem, przełykaniem czy już w żołądku, możesz sprecyzować?

Dużo rzeczy normalnie przygotowanych można po prostu zblendować na papkę,
      W zasadzie każdą papkę można wzbogacić dodając do niej awokado, te na wytrawnie także jajkiem (samym żółtkiem albo i całym, ugotowanym na twardo).
      Dobre lody, takie na śmietance, a nie mleku w proszku, też do uzupełniania kalorii się nieźle nadają.
    • eliszka25 doprecyzuje 06.09.18, 00:32
      faktycznie podalam za malo danych, wiec doprecyzuje. wszelkie dania kuchni hinduskiej i cokolwiek, do czego dodaje sie curry, nie przejda. problem nie lezy w zoladku, bo ten jest jak najbardzej zdrowy. maz nie moze normalnie otworzyc ust i nie wolno mu absolutnie nic gryzc. wszystko musi byc takie, zeby mogl wypic przez slomke lub zjesc lyzka, ale tylko przelykac, bez gryzienia. odpada wiec chleb, grubszy makaron (gwiazdki pewnie da rade) czy inne salatki. wszystko musi byc zmielone/zblendowane/zmiksowane. rozgotowane mieso tez sie nie nada, jesli nie jest zmiksowane.

zwykly obiad moge zmiksowac i z pewnoscia nie raz tak zrobie. przydalyby sie jednak tez inspiracje, dzieki ktorym moglabym nieco uatrakcyjnic jadlospis meza, bo on od 2 tygodni je papki i jeszcze przez ladnych pare tygodni bedzie je jadl.

za wszelkie pomysly z gory i z dolu dziekuje smile
      • lodomeria Re: doprecyzuje 06.09.18, 00:50
        Jak to impreza na parę tygodni, to ja bym jeszcze w wielorazową słomkę zainwestowała. #nostraw smile
      • mikams75 Re: doprecyzuje 06.09.18, 00:56
        a czy on tak lykajac w ogole czuje smak? bo jesli nie i generalnie nic mu nie wchodzi, a odkarmic go trzeba, zeby sie regenerowal, to w aptekach sa rozne odzywki - smaczne to pewnie nie jest, ale skoncentrowane, ze skladnikami, ktore organizm potrzebuje do regeneracji, lyknie szybko i zacznie nabierac sil. Moze chociaz z jeden posilek by tym zastapic? Moze podpytaj lekarza albo w aptece.
      • fragile_f Re: doprecyzuje 06.09.18, 01:08
        No to ja polecam Soylent albo cos podobnego. Kompletny posiłek, 400 kcal w butelce, mozna pic przez słomkę.
        • 3-mamuska Re: doprecyzuje 06.09.18, 03:02
          Możesz zetrzeć jabłka ugotować dodać budyń lub kisiel. Jogurty owocowe. Kupne czy robienie samemu, z jogurtu naturalnego wybrany owoc.

Znajomy robi mix-
          Banan twaróg, łyżka odżywki dla sportowców białkowe plus orzechy jogurt i Miod. Blenduje ,pyszne.
          Możesz dodać więcej jogurtu lub mleka kokosowego żeby łatwiej było przez słomkę.
          • 3-mamuska Re: doprecyzuje 06.09.18, 03:05
            Moze być rosół kurczak dużo warzyw ,starte na tarce długo gotowane plus zasypanie kasza manna.
            Mięso możesz tak posiekać zwłaszcza pierś ,żeby dała się połknąć bez gryzienia. W poprzek włókien to będzie drobniutkie.
      • kropkacom Re: doprecyzuje 06.09.18, 15:20
        No moim zdaniem oprócz papek powinnaś pomyśleć jednak o Nutridrinkach i mieszankach. Tylko usiałabyś to zrobić pod kontrolą lekarza.
      • mika_p Re: doprecyzuje 06.09.18, 16:41
        To ja też doprecyzuję.

Sałatka brokułowo-fetowa jest sałatką, jak się odpowiednio ugotuje brokuły i trafi z proporcjami. Lekkie rozgotowanie brokułów i kilkakrotne dodatnie to sera, to warzywa, zmienia sałatkę w papkę. Powiedzmy, że dość gęstą, ale dodanie paru łyżek wody z gotowania brokułów czy zalewy z fety zmieni konsystencję na luźniejszą.

Kanapki z pasztetem może faktycznie na trochę późniejszy okres przejściowy, przeciez te szwy będą mu sukcesywnie zdejmowac, prawda?

Wczoraj jak juz wylączyłam kompa, przyszła mi do glowy jeszcze ryba po grecku (włoszczyzna + groszek + przecier pomidorowy + filet z ryby): niektórzy rybę obsmażają przed włożeniem do warzyw, ja jestem z frakcji wkładającej goły surowy filet, ktory sam się rozpada jak się go poszturcha widelce, po zblendowaniu będziesz miec gładkie.

A wątróbke jadacie? Też się dobrze rozgniata widelcem, więc i zblenduje się łatwo Duszona z cebulką w smietanie, drobiowa.
      • tairo Re: doprecyzuje 07.09.18, 00:42
        Jedna uwaga co do miksowania obiadu: nie rób z całego jednej papki wielosmakowej, tylko np. zupa krem, puree ziemniaczane i zblendowany gulasz - będzie się to przyjemniej jeść po łyżce na zmianę.
    • lodomeria Re: przepisy na papki poszukiwane 06.09.18, 03:27
      Myślę, że warto zwrócić uwagę na jeszcze jedno: przyjemność jedzenia.

Dużo pojawia się przepisów na słodkie koktajle. Owszem, mogą być pyszne, pożywne, zdrowe, ale po pierwsze nie powinny być podstawą diety, a po drugie po paru takich porcjach można chcieć się dać pokroić za coś niesłodkiego.
      W związku z tym, że kubki smakowe mają ograniczone pole do popisu, do do wszelkich zup i drugich dań rozważyłabym podkręcenie smaku umami: płatki drożdżowe, pasta albo proszek miso, suszone pomidory albo koncentrat pomidorowy, parmezan, sos sojowy.
    • solejrolia Re: przepisy na papki poszukiwane 06.09.18, 07:44
      Niedawno byłam kilka dni na diecie połplynnej i co się sprawdzilo to zupa gazpacho i krem z kalafiora . I saszetki- Day up ( jogurt z owocami). I smothie.

W planach była też ziemniaczana, ja bardzo lubię kartoflanki. I świetny jest rosół z kaszą manną. Lubię też zupę z soczewicy (sorba adas) też byłaby idealna na taką dietę, i grochówka. Pieczarkowa krem ( chyba moja ulubiona zupa krem). Purre z ziemniaków, purre z kalafiora z masłem. To bylo w planach.

Piłam jeszcze smothie, np jabłko + natka pietruszki, woda mineralna. I koktajl truskawki ze śmietaną.
      Ale to mogą być warzywne lub owocowe koktajle typu banan, płatki owsiane, jabłko i mleko. Do tych smothie można dodać siemie lniane, chia, awokado, jarmuż itp

Można przygotować dość płynną owsianke np z jabłkiem albo śliwkami czy brzoskwinią ( można ją dodatkowo zblendować)
      O, Budyń i kisiel, ale nie z torebki tylko takie domowe, i z sokiem owocowym. Budyń można wzmocnić żółtkiem.
      Można też wspomagać się nabialem ze sklepu, typu jogurty pitne, maślanki.

Ja zakupiłam dla siebie również zapas napojów: soki przecierowe typu karotka , albo takie jak sok z aronii czy brzozy.

Gdybym musiała dłużej być na tej diecie to planowałam przyjrzeć się gotowcom dla niemowląt, kaszkom Bobowita i zupkom w sloiczkach.
      No i oczywiście odżywki dla sportowców czy inne nutridrinki, ale to byłaby dla mnie ostateczność.
      • solejrolia Re: przepisy na papki poszukiwane 06.09.18, 08:27
        Dodam że gazpacho najsmaczniejszy przepis znalazlam na Kwestia smaku.

I możesz też zrobić chłodnik litewski. W tej zupie wszystkie warzywa są starte na tarce.
        Mizeria z ogórka
        Albo też zupa cebulowa krem. ( mniam).
    • bei Re: przepisy na papki poszukiwane 06.09.18, 08:10
      Do warzywnej papki można dodać żółtka jaj. Gdy brakuje pomysłów to papka ze słoiczka dla niemowląt.
      Właściwie, to każdy Wasz obiad można zblendować, dodać bulionu z warzyw lub mięsno warzywnego do dania do którego pasuje sól i pieprz, a dania słodkie blendowac z mlekiem celem osiągnięcia właściwej konsystencji.
    • frey.a86 Re: przepisy na papki poszukiwane 06.09.18, 08:18
      Ja bardzo lubię taki niby pudding z owsianki. Gotuję płatki owsiane na mleku, dodaję łyżkę masła orzechowego i łyżeczkę gorzkiego kakao. Doprawiam cynamonem i blenduję na papkę. Nie cierpię papek i kremów, ale to mi bardzo pasuje. Po zblendowaniu jak przestygnie dosładzam odrobiną miodu. Jak się spieszę, to dosładzam brązowym cukrem podczas gotowania.
    • sfornarina Re: przepisy na papki poszukiwane 06.09.18, 08:45
      Eliszko, najłatwiej po prostu zblendować to, co gotujesz na co dzień: gulasze, gęste zupy z grochem, fasola, kaszami, różne chili, curry, dania jednogarnkowe. Wyglada to średnio apetycznie, ale jest zdrowe i sycace.
      Serwujesz to z duszonymi ziemniakami z duża ilościa mleka, kuskusem czy makaronem orzo.
      Warzywne smoothie - jeśli dodasz do nich banana lub dojrzała gruszkę, będa bardzo smaczne. Surowa cukinia i ogórek sa dobra baza do smoothie, bo sa niemalże bezsmakowe.

Dużo zdrowia dla męża!
    • cauliflowerpl Re: przepisy na papki poszukiwane 06.09.18, 08:49
      Nie będę Ci podawać przepisów bo tych w necie pełno, ale z własnego doświadczenia Ci podam parę tricków. Od razu mówię, że nie interesowało mnie, czy taki to a taki olej jest zdrowy, czy gluten-sruten czy inne rzeczy. Ja po prostu po paru dniach jedzenia papek zobaczyłam, że mi portki z dudy spadają i musiałam się ratować.

Więc:
      Zupy papki - na rosole, ale widzę, że już ugotowałaś wink
      W niektórych dobrze smakuje olej kokosowy (krem z dyni).
      Kremy z warzyw strączkowych: fasoli, groszku, soczewicy, ciecierzycy - białko (gotować na boczku i innych mięsach)
      Koktaile owocowe z płatkami owsianymi, młodą pszenicą - rozmiękają i miksują się na papkę.
      Do zup można dodać bardzo drobny makaronik, rozgotowany ryż, kuskus (pod warunkiem, że nie będą właziły w szwy) - węglowodany
      Koktaile owocowe z orzechami, migdałami... makadamia ma 700 kalorii w 100 gramach!
      Koktaile i papki z awokado - tłuszcz.

Treściwe: puree ziemniaczane z dodatkami (dobrze zmieloną podsmażoną cebulą na przykład), z dyni, z selera, salmorejo*...
      Pasty z mięsem i rybami. Na upartego możesz tak sklecić cały obiad: pasta z łososia, puree ziemniaczane i puree z groszku.
      Pasty z jajek.

I nie zapominajmy o cukrze big_grin
      Musy, flany, budyń, lody.

Acha, nie jadłam, nie mam zdania w takich sytuacjach, ale w sklepach sportowych są odżywki białkowe i węglowodanowe. Trzeba by spytać lekarza, co on na to. Nie wiem, czy są korzystne przy braku wysiłku.

Żarłam papki (plus miąższ z chleba) chyba przez miesiąc, dało się wytrzymać, bo naprawdę sporo można tego wymyślić. Będzie dobrze smile

*Salmorejo: 15 pomidorów, 150 gramów chleba, 150 ml oliwy (ja leję mocną, gorzką), ząbek czosnku.
      Pomidorów nie obieram, miksuję i przepuszczam przez maszynkę do puree. Dodaję pokruszonego chleba i czekam, aż się rozmiękczy. Dodaję oliwę, ząbek czosnku, soli do smaku, miksuję to na masę (dość gęste wychodzi) i do lodówki.

A dla Ciebie - do tego zasmażka - kawałeczki szynki, mogą być zielone szparagi, por, cukinie, tu już hulaj dusza, co komu pasuje, ale szynka serrano smaczek daje przyjemny. Posypać krem zasmażką i jeść.
    • ganesza Re: przepisy na papki poszukiwane 06.09.18, 09:01
      powinny się sprawdzić pulpety z mięsa mielonego i ryżu w dużej ilości sosu -po zmiksowaniu/rozgnieceniu widelcem papka smakuje tak samo jak w postaci pulpety z sosem. podobnie gulasz z warzywami i ziemniakami (ziemniaki dodajesz surowe do mięsa i robisz gulasz, przechodzą smakiem) tylko znowu musi być dużo sosu, by po zmiksowaniu znowu miało to smak.
      pisałaś, że mężowi jest cały czas zimno - dodawaj rozgrzewające przyprawy (imbir, cynamon, goździki). pasta z awokado z bananami i kakao.
      • karme-lowa Re: przepisy na papki poszukiwane 06.09.18, 09:11
        Eliszka, ja bylam teraz z córką na turnusie rehabilitacyjnym. Był tam chłopak, który mógł jeść wszystko, tylko że w formie papki.
        Normalny obiad miał blendowany, np: ziemniaki, kotlet itp.
    • sacea Re: przepisy na papki poszukiwane 06.09.18, 11:04
      a czy w zupie może być np. rozgotowany ryż lub bardzo małe lkuseczki do połknięcia w całości? babcię tak karmiłam jak miała dietę płynną (lekarz kazał takie małe kluseczki do zupy robić albo drobny makaron)
      • solejrolia Re: przepisy na papki poszukiwane 06.09.18, 12:48
        O, albo rosół/pomidorowa z lanymi kluseczkami.
        • solejrolia Re: przepisy na papki poszukiwane 06.09.18, 13:09
          Z zup możesz też ugotować krupnik na ryżu lub na kaszy, a warzywa w zupie starte na tarce.
          A może: ziemniaki purre, buraczki tarte, i potrawka z kurczaka/indyka przy czym mięso musiałoby być dobrze i drobiutko posiekane i podane z sosem
          A lbo surówka tarta marchewka z jabłkiem.
          Pieczone w całości jabłko doprawione miodem (przed podaniem musiałabyś tylko znieść widelcem).

Jeśli chodzi o typowe pasty, tzn to są takie kanapkowe, ale może by mogły być to np
          Jajeczna, robię tak że scieram lub drobniutko kroję jajka, sól, pieprz, łyżka majonezu, łyżeczka musztardy, trochę curry.
          A druga jajeczna: tarte pieczarki przesmażam na patelni, z cebulką, jajka na twardo scieram lub drobniutko kroję, sól pieprz, łyżka majonezu.
          Z tuńczyka( tuńczyk z puszki, 2-3 jajka, ogórek konserwowy, łyżeczka musztardy, majonez, sól, pieprz).
          • mikams75 Re: przepisy na papki poszukiwane 06.09.18, 19:38
            i cos wlasnie tego rodzaju pewnie wyjdzie najsmaczniej - mieso z jakims sosem np. cebulowym zmielone na papke, pure ziemniaczane i buraczki tarte - jak normany obiad niemal, bo te wszystkie zupki podobne do niemowlecych papek to szybko uszami wyjda, podobnie z roznymi slodkimi przysmakami w formie kalorycznego napoju - dobre raz na jakis czas, na codzien to nie wiem czy facet takie cos przelknie.
    • hanusinamama Re: przepisy na papki poszukiwane 06.09.18, 13:03
      A moze jaglanka z bananem i avokado? Ja to robie z ugotowanej kaszy jaglanej (gotuje wiecej do obiadu i mam na sniadanie). Dokładasz bana pol avokado i blendujesz. Ja lubie jak sa grudki ale moje dziecie woli wersje gładką. Bardzo pożywne i takie na sniadanie
    • tt-tka Re: przepisy na papki poszukiwane 06.09.18, 13:48
      Wszystko oczywiscie zmiksowane
      - zielona/czarna soczewica, zwyczajnie gotowama na wodzie, malo solona
      - bob, ugotowany na miekko, mozna zetrzec z jajkiem na twardo, czosnkiem i kropla oliwy
      - szpinak z zasmazka (smietana przesmazona z czosnkiem, zaproszona maka)
      - pulpeciki z miesa mielonego gotowane w jarzynach
      - jajka po wiedensku smile, z kropla majonezu
      - jezeli zdolasz zmiksowac wedzona rybe (makrela) z twarogiem na papke do przelkniecia, to b. polecam
      • tt-tka Re: przepisy na papki poszukiwane 06.09.18, 13:56
        A, no i ziemniaczki, jesli maz kartoflarz, na wszystkie sposoby. Z sosem miesnym/cebulowym, z maslem ziolowym, ze smietana, z barszczykiem...
        Ktosia na forum doradzila gotowanie ziemniakow pol na pol z pasternakiem, bardzo dobre wychodza.
        • verdana Re: przepisy na papki poszukiwane 06.09.18, 14:28
          Kupiłabym trochę słoiczków dla niemowląt. Drugie dania wprawdzie są dla dorosłych niesmaczne, ale desery i owoce bywają pyszne.
          • tairo Re: przepisy na papki poszukiwane 06.09.18, 17:01
            Drugie dania są smaczne, tylko niedoprawione, a większość dorosłych jest przyzwyczajona do smaku przypraw.
    • mikk25 Re: przepisy na papki poszukiwane 06.09.18, 14:53
      Pożywny papkowaty deser.
      Dojrzałe avocado i banan- pognieść widelcem, dodać po 4 łyżki kakao i syropu klonowego.
    • jkl13 Re: przepisy na papki poszukiwane 06.09.18, 15:29
      Jeśli chcesz możesz zmiksować każdy obiad czy zupę lub gotować osobno dla męża. Smak będzie normalny, jedynie konsystencja inna.
      Pamiętaj tylko o trikach zwiększających kaloryczność, bo pewnie mąż niewiele będzie jadł jednorazowo. Kaloryczność zwiększa żółtko jaja, łyżka stołowa oleju, łyżka masła lub majonezu. Kaloryczne jest awokado, banan, czekolada (W formie do picia). Kasza jaglana rozgrzewa. Deserki w sloiczkach dla dzieci są pyszne, obiadki niejadalne dla dorosłego big_grin
      • karme-lowa Re: przepisy na papki poszukiwane 06.09.18, 15:32
        Możesz też włączyć Nutridrinki do picia.
    • wapaha Re: przepisy na papki poszukiwane 06.09.18, 18:10
      wiesz co, w Polsce jest coś takiego, tam u Was pewnie tez. Może wspomagaj się tym ?

www.nutridrink.pl/

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka