Dodaj do ulubionych

Jestem zła jak osa

21.12.18, 10:55
Powinnam być w szkole, oglądać koncert kolęd, spotkać się z klasą na klasowym spotkaniu świątecznym, z kolegami na drugim. Siedzę w domu z końcówką jakiegoś rotawirusa czy też innego wirusa, dziwna kombinacja objawów choroby gardła i przewodu pokarmowego, żrę biszkopty, powoli przestaję mieć mdłości na myśl o ulubionych potrawach świątecznych.
,
Jestem do tyłu ze sprzątaniem, próbuję coś tam robić, i nie mam cholera ciepłej wody ani cholera ciepłych kaloryferów.

Dzwoniłam do administracji - powiadomiły pana, już jedzie sprawdzić co się dzieje, mają nadzieję, że to się uda zrobić przed świętami. No cholera.

To jest trzecia awaria tej kotłowni w tym roku - najpierw był kocioł, potem pompa, teraz cholera wie co. Ale kiedy była podejmowana decyzja, co remontujemy w tym roku z funduszu remontowego, panie z administracji ani się nie zająknęły, że z piecem jest coś nie tak (a okazuje się, że instalacja wodna jest taka stara, że trzeba kupować odpowiedniki, bo oryginalnych części już nie produkują). Panie z administracji intensywnie lobbowały szlabany. Na dolnej drodze, to której przylega jeden z bloków naszej wspólnoty i inny blok, który stanowi osobną wspólnotę. Mój blok przylega do górnej drogi i nam zamknięcie dolnej nic nie daje, a wręcz pogarsza sytuację, bo wszyscy zewnętrzni parkujący idą do nas. Wspólnoty się zrzuciły po połowie.

Panie po prostu sobie załatwiły dofinansowanie dla lepszej wspólnoty (młodzi ludzie, chodzą na zebrania, nie marudzą) od gorszej wspólnoty (dużo emerytów, kłócą się, mają wątpliwości, nie docierają na zebrania, dwie rodziny uporczywie niepłacące), moi głupi sąsiedzi z nielicznymi wyjątkami to przyklepali, większość w ogóle na zebranie nie przyszła, a ja mam marznąć w święta.

No. Skończyłam i więcej marudzić nie będę wink bo mi zeszło trochę. Ale nie odpuszczę i spytam na zebraniu wspólnoty, dlaczego namawiały na szlabany, skoro kotłownia wyraźnie wymaga remontu.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka