Dodaj do ulubionych

działalność Owsiaka- jestem w szoku

16.01.19, 08:53
na kanwie wątku o pokojowej nagrodzie nobla musiałam założyć ten watek. Naprawdę przez 27 lat grania orkiestry wiele z was myśli, ze Owsiak i jego fundacja TYLKO kupuje sprzęt dla POLSKICH szpitali????? Może po prostu skopiuję info ze strony fundacji.


"Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego

Celem Fundacji jest działalność w zakresie ochrony zdrowia, polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.Cel ten realizujemy poprzez zbiórki Finałowe, zakup sprzętu na oddziały medyczne szpitali w całej Polsce, a także przez prowadzenie sześciu ogólnopolskich programów medycznych i jednego edukacyjnego.

W ciągu 26. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 951 mln PLN.

Fundacja najczęściej kojarzy się ze styczniową publiczną zbiórką pieniędzy zwaną Finałem WOŚP. Pośród śniegów i mrozów na ulicę wychodzą tysiące wolontariuszy i miliony Polaków, by wspólnie zbierać pieniędzy na konkretny, wcześniej wytyczony przez Fundację medyczny cel. Do tej pory zbieraliśmy między innymi dla:

Kardiochirurgii dziecięcej
Ratowania życia dzieci poszkodowanych w wypadkach
Ratowania życie niemowląt i dzieci młodszych
Ratowanie życia dzieci z chorobami nerek
Ratowanie życia dzieci z wadami wrodzonymi
Nowoczesne metody diagnostyki i leczenia w neonatologii i pediatrii
Dzieci z chorobami onkologicznymi
Godnej opieki medycznej seniorówProwadzimy sześć ogólnopolskich programów medycznych. Kliknij na program, o którym chcesz przeczytać więcej:

Krajowy Program Leczenia Wad Ubytkowych i Wydłużania Kończyn u Dzieci
Narodowy Program Wczesnej Diagnostyki Onkologicznej Dzieci,
Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków,
Program Leczenia i Zapobiegania Retinopatii Wcześniaków,
Program Nieinwazyjnego Wspomagania Oddychania u Noworodków
Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą

Program zamknięty:

Program Leczenia Dzieci Osobistymi Pompami Insulinowymi,Uczymy Pierwszej Pomocy w szkołach podstawowych: Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować".

Organizujemy największy otwarty europejski festiwal muzyczny Pol'and'Rock Festival!Z czego jesteśmy dumni?

Pierwsi, najwcześniej rozliczamy się z 1% podatku!
Dzięki środkom zebranym w ramach 1% podatku dochodowego za lata 2005 i 2006, kupiliśmy 220 półautomatycznych defibrylatorów. Rozdaliśmy je do miejsc publicznych w całej Polsce!
Co roku skrupulatnie rozliczamy pieniądze zebrane w czasie Finału.
Ponad 951 mln PLN - tyle zebraliśmy na sprzęt medyczny pracujący w szpitalach w całej Polsce.
Kupiliśmy w sumie ponad 59 700 nowoczesnych urządzeń medycznych. Oznacza to, że statystycznie każdego dnia do polskich szpitali i instytucji trafia 12 urządzeń kupionych przez WOŚP.
Prowadzimy 6 ogólnopolskich nowoczesnych programów medycznych i jeden edukacyjny
Na okoliczność wad słuchu badamy niemalże 100% populacji noworodków. Przebadaliśmy już ponad 5 800 000 noworodków.
219 oddziałów neonatologicznych wyposażyliśmy w 464 urządzenia Infant Flow! To najlepszy wynik w Europie!
Stworzyliśmy 19 centrów leczenia retinopatii, ratując wzrok 8 680 wcześniakom.
Kupiliśmy najmłodszym dzieciom 2 978 osobistych pomp insulinowych. Dzięki temu Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym tak powszechnie leczy się cukrzycę u dzieci pompami.
Uruchomiliśmy Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą - kupiliśmy 1173 pomp.
Od lutego 2005 r. prowadzimy szkolenia pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora w amerykańskim systemie AHA. Kursy te ukończyło ponad 5 300 osób!
Nauczyliśmy ponad 10 tysięcy osób udzielania pierwszej pomocy w ramach szkoleń Pokojowego Patrolu!
Od 2004 funkcjonuje Centrum Wolontariatu - Uniwersytet Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Szadowo - Młyn, gdzie prowadzimy szkolenia pierwszej pomocy!
W styczniowy Finał WOŚP angażuje się ponad 1 700 sztabów, kwestuje dla nas 120 tys. wolontariuszy, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie!
Doceniając naszą pracę, Narodowy Bank Polski poświęcił nam w 2003 r. dwie okolicznościowe monety, a Poczta Polska wydała nasze znaczki z okazji 12., 13., 14., 15., 16., 17., 20.,21., 23. i 24. Finału. Wszystkie możecie zobaczyć na stronie Poczty.
Dziękując za Finał WOŚP, organizujemy corocznie największy letni festiwal open-air w Europie - Przystanek Woodstock.
Wyposażyliśmy Klinikę "Budzik" - pierwszy w Polsce wzorcowy ośrodek rehabilitacyjny dla dzieci w śpiączce - w 15 łóżek dla dzieci w wieku od 2 do 18 lat.

1 września 2004 r. zostaliśmy wpisani do centralnego rejestru organizacji posiadających status organizacji pożytku publicznego.
Co to znaczy?
Posiadanie przez organizację statusu organizacji pożytku publicznego nakłada na nią obowiązki sprawozdawczości, aby wszyscy zainteresowani mogli uzyskać informacje, na co wydane zostały pieniądze przekazywane przez darczyńców. Status ten umożliwia także przekazanie na rzecz organizacji pożytku publicznego 1% podatku dochodowego przez osoby fizyczne.


Co jeszcze?
Status, jaki otrzymaliśmy, stwarza dla wszystkich naszych ofiarodawców kilka możliwości:


Osoby prawne mogą odliczyć wartość darowizny nie przekraczającej 10% wypracowanego dochodu (art. 18 Ustawy o podatku dochodowym osób prawnych).
Osoby fizyczne mogą skorzystać, odliczając darowiznę nieprzekraczającą 6% dochodu w całym roku podatkowym (art. 26 ust. 1 pkt. 9 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych) przez pomniejszenie o 1% obliczonego podatku należnego w zeznaniu rocznym, tj. w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia - zamiast do budżetu, można przekazać pieniądze organizacji pożytku publicznego.


Wyjątkowe akcje Fundacji WOŚP

Fundacja angażuje się również w różne projekty i programy.

W 1997 r. roku przygotowaliśmy 156 transportów z pomocą w czasie wielkiej powodzi, jaka nawiedziła południową Polskę.
W 1999 r. zorganizowaliśmy transport lekarstw dla uchodźców z Albanii.
W 2005 r. zorganizowaliśmy pomoc dla poszkodowanych wskutek tsunami na Sri Lance – kupiliśmy sprzęt do pięciu szpitali na terenie całego kraju.
W 2006 r. po katastrofie w hali wystawowej w Katowicach zakupiliśmy sprzęt dla 5 specjalistycznych jednostek ratownictwa Państwowej Straży Pożarnej.
W 2010 r. w lipcu wyjątkowo ogłosiliśmy „mały finał” pod hasłem STOP POWODZIOM i za zebraną sumę 2 644 507,34 zł zakupiliśmy sprzęt dla 564 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.
W 2012 r. przekazaliśmy dla niewidomych dzieci 100 maszyn do pisania alfabetem Braille'a do ośrodka misyjnego prowadzonego przez Siostry Franciszkanki w miejscowości Kibeho w Rwandzie w Afryce.
W 2013 r. po raz pierwszy zorganizowaliśmy konferencje Now! Go Online poświęconą wykorzystywaniu Internetu i nowych technologii przez organizacje pozarządowe w swoich działaniach. W 2014 roku zaprosiliśmy NGO na szkolenia oraz uruchomiliśmy serię kameralnych spotkań, na których staramy się łączyć NGO i świat Internetu inspirując ich do wspólnych projektów. Swoją premierę w 2014 roku miał także portal Dobra Strona Internetu (www.dobrastronainternetu.pl) na temat pozytywnych działań polskich organizacji pozarządowych w Internecie. "

www.wosp.org.pl/fundacja
Obserwuj wątek