Dodaj do ulubionych

Chcą noclegowni dla bezdomnych w tramwajach

24.01.19, 22:14
Krakowska radna ma pomysł aby w zimie , na pętlach tramwajowych, w pustych wagonach tramwajowych zrobić "noclegownię" dla bezdomnych. Aby mieli gdzie się ogrzać, napić herbaty, skorzystać z przenośnej toalety. Miasto jest sceptyczne , bo miejsc w noclegowniach jest wystarczająca ilość, a ci którzy nie korzystają robią to z tego powodu, że w noclegowniach wymagana jest trzeźwość. Zgodziłybyście sie na taki pomysł w waszym mieście? Bo mi aż niedobrze jak pomyślę, że miałabym potem jeździć takimi tramwajami.
lovekrakow.pl/aktualnosci/ogrzewalnia-dla-bezdomnych-w-tramwaju-miasto-sceptyczne-wobec-pomyslu-prezydenckiej-radnej_28880.html
Obserwuj wątek
  • niktmadry Re: Chcą noclegowni dla bezdomnych w tramwajach 24.01.19, 22:55
   Nie jest prawda, że do noclegowni przyjmują tylko osoby trzeźwe. Każdy może tam przenocować a już na pewno zima. Różnica polega na tym, że osoba trzeźwa może liczyć na możliwość umycia się i spania na łóżku a osoba pijana zamykana jest z innymi.pijanymi w pokoju bez mebli, gdzie sciany i podloga wyłożone są kafelkami. Ale nie musi być na mrozie.
   A może dnosnie tematu: ja jestem przeciwna. Bezdomni dostają pomoc od miasta. Nie muszą to być tramwaje. Dodam jeszcze, że zanim bezdomny dostanie łóżko to bierze kąpiel, jest oglądany i w razie potrzeby odwszawiany. Wystarczy, że jedna osoba pojawi się w noclegowni z wszami a już wszyscy, którzy mieli z nią kontakt przymusowo zmieniaja ubrania i mają ogolone głowy. Ciekawe jakby to wyglądało w tramwaju do którego rano wsiadaja normalni ludzie? Tramwaje nie są przystosowane do poczytania osobom bezdomnym. Ciekawe też jak ktoś chce sobie poradzić z ... przepraszam za wyrażenie ...ale moze się zdarzyć... banda pijanych, kłócących się chłopów.
    • niktmadry Re: Chcą noclegowni dla bezdomnych w tramwajach 25.01.19, 08:53
     Mają tam magazyn odzieży. To chyba dobrze, ze każą im się przebierać? Nie wiem kto im goli głowy - pewnie obsługa. Dodam, że pisze o noclegowni w Gdyni. Jak masz więcej pytań to można tam zadzwonić. Napisałam ten post, żeby pokazać, że w tramwajach nie ma takich warunków jak w noclegowni oraz, że ci ludzie mają gdzie iść. Nie muszą chorzy i śmierdzący niszczyć tramwajów. Mogą się ogarniać w noclegowniach - umyć, przebrać, przespać a nawet zjeść coś ciepłego. Pijani też mogą przenocować ale nie lubią być zamykani w jednym pokoju bez mebli i okien z innymi pijanymi. Dlatego wybierając dworce.
     Rano muszą opuścić ośrodek by móc wrócić do niego wieczorem. Nie ma możliwości prz bywania tam w dzień. Wyjątkiem woim mieście były np. święta Bożego Narodzenia. Mogli być całą dobę. Zawsze na wejściu dmucha się w alkomat. W zależności,mości od wyniku kierują na odpowiednią sale. Dodam, że znam osobę, która nocuje tam całą zimę więc wiadomości z pierwszej ręki.
     • 35wcieniu Re: Chcą noclegowni dla bezdomnych w tramwajach 25.01.19, 10:06
      Ja też mam wiadomości z pierwszej ręki tylko nie ze strony nocujących, a obsługi, i z drugiego końca Polski - wygląda bardzo podobnie.
      Odzieży mają tam zwykle dość dużo, ludzie czesto im przynoszą po prostu zamiast wrzucać do kontenerów czy wywalać, więc jak ktoś przychodzi i mówi że potrzebuje np. kurtki to mu dobierają.
      No i w większych miastach są też łaźnie dla bezdomnych gdzie mogą się wykąpać - czesto zlokalizowane przy noclegowniach ale niekoniecznie. W zeszłym roku widziałam na ten temat informacje kierowane do bezdomnych, porozklejane na dworcach.
  • thebeat Re: Chcą noclegowni dla bezdomnych w tramwajach 24.01.19, 23:14
   Wkurza mnie, ze bezdomny, ktory zasmradza cały autobus jedzie sobie bez biletu i nikt nic z tym nie robi. Malo - niektore miasta wprowadziły darmowe przejazdy dla bezdomnych. Jeszcze malo, bo teraz ten pomysł. Chyba chca zniechecic przecietnych ludzi do korzystania z komunikacji miejskiej, jakby nie wystarczył wschodni samochodocentryzm.
  • heca7 Re: Chcą noclegowni dla bezdomnych w tramwajach 24.01.19, 23:26
   Jak ona to sobie wyobraża?! Kto będzie nad tym panował? Kto po nich sprzątał. Co innego kiedy bezdomny przejedzie 10 przystanków a co innego jak sobie zrobi posłanie na całą noc. Rano wsiadasz do tramwaju i zaczynasz się drapać (pchły też gryzą ludzi). Albo przynosisz do domu wszy a wszy to nie tylko po prostu upierdliwe zwierzątka- ktoś chce tyfus(wszy odzieżowe)?

   --
   Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • baltycki Re: Chcą noclegowni dla bezdomnych w tramwajach 25.01.19, 00:41
   fredzia098 napisał(a):

   > Krakowska radna ma pomysł aby w zimie , na pętlach tramwajowych, w pustych wago
   > nach tramwajowych zrobić "noclegownię" dla bezdomnych.

   "Jak wyjaśnia radna Przyjaznego Krakowa, nieczynne pojazdy stacjonowałyby na pętlach najwyżej przez trzy zimowe miesiące – grudzień, styczeń i luty. To okres, w których najczęściej dochodzi do zamarznięć bezdomnych lub wypadków związanych z używaniem prowizorycznych piecyków."

   Nieczynny to cos wiecej niz tylko pusty.

   --
   Kuba Wojewódzki przypomniał jej "Przesłuchanie", dramat sprzed lat, w którym zagrała główną rolę - kobiety niesprawiedliwie aresztowanej i brutalnie przesłuchiwanej.
   -Strzelałam do latryny i to g*wno zabrudziło wszystko - wspominała Janda.
   -Można powiedzieć, że to jest piękna metafora IV RP: g*wno rozlało się wszędzie - podsumował Wojewódzki.
   • aerra Re: Chcą noclegowni dla bezdomnych w tramwajach 25.01.19, 01:22
    Aha, tylko że w Krakowie nie ma czegoś takiego jak nieczynna pętla.
    Pętle są potrzebne do normalnego ruchu tramwajowego i nie można ot tak zastawić sobie torów na nich nieczynnymi wagonami dla bezdomnych.
    Nawet te nie używane na co dzień - a takich kilka jest, to zazwyczaj stare pętle, które nie są już końcowe, bo trasa została przedłużona - są używane jako rezerwowe w przypadku np. zablokowania trasy i niemożności przejazdu na pętlę końcową (bo tramwaje się nie wyprzedzą i nie ominą, muszą mieć do tego pętlę właśnie).
   • heca7 Re: Chcą noclegowni dla bezdomnych w tramwajach 25.01.19, 08:27
    A te nieczynne czym byłyby ogrzewane? Bezdomni zwykle ciągną za sobą dobytek- torby, wózki sklepowe, koszyki na kółkach. I z tym wszystkim pakowaliby się przez tory, między jeżdżącymi składami do tych sypialni. A potem zasypiali z papierosem ( na to zawsze jest kasa) w ręku na stercie swoich szmat. To się nie uda.

    --
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • katja.katja Re: Chcą noclegowni dla bezdomnych w tramwajach 25.01.19, 09:04
   Znam ją.
   Pani do pracy przyjeżdża luksusowym samochodem, nie komunikacją miejską. Zwykła hipokrytka, sama nie korzysta z komunikacji więc jej nie zależy.

   --
   Proszę o wpłatę na naprawdę ubogą samotną matkę, z nieuleczalnie chorym dzieckiem, oboje są brzydcy więc nie wzbudzają współczucia ani medialnego zainteresowania, życie jest podłe: dzieciom.pl/podopieczni/4405
  • baltycki Re: Chcą noclegowni dla bezdomnych w tramwajach 25.01.19, 09:45
   Chcą noclegowni dla bezdomnych w tramwajach

   Manipulujesz, w zalinkowanym tekscie nie ma mowy o noclegowni, a tylko o miejscu w ktorym "osoby bezdomne mogłyby się ogrzać, wypić ciepły napój i skorzystać z przenośnej toalety".

   > mi aż niedobrze jak pomyślę, że miałabym potem jeździć takimi tramwajami.
   Manipulujesz, sugerujac, iz mialyby to byc wagony sluzace na zmiane pasazerom i bezdomnym.
   "nieczynne pojazdy" - pojazdy wycofane z ruchu, a pewnie i przystosowane do nowej roli.

   W wielu miastach europy organizuje sie takie miejsca, w ktorych w nocy, gdy wszystkie cieple miejsca pozamykane, bezdomny moze ogrzac sie, otrzymac goraca herbate (bywa goraca zupa), a nawet umyc sie. Nie ma to nic wspolnego z noclegownia, ma jedynie pomoc bezdomnemu przezyc mrozna noc.

   Czy pojazd na szynach jest najlepszym pomyslem? Mozna dyskutowac.
   Woze moglby stac tam tylko w nocy, a dnie spedzajac na bocznicy przy zajezdni?
   Zaleta jest bezproblemowy dostep do trakcji elektrycznej, energii.

   --
   Jestem wolnym człowiekiem i poza praca mam prawo
   robić co mi się rzewnie podoba.
   A jeśli komuś to nie w smak to chętnie zapoznam jego twarz z moim butem!
   /tanebo2.0/
  • iwoniaw Re: Chcą noclegowni dla bezdomnych w tramwajach 25.01.19, 13:39
   Niektórzy radni to już sami nie wiedzą, jak głupie pomysły przedstawić, żeby zaistnieć. Komu niby miałoby pomóc i w czym założenie noclegowni w tramwajach? Bezdomnym nie, bo z artykułu wynika, że nie chodzi o brak miejsc w noclegowniach - skoro z jakiegoś powodu z nich nie korzystają, to nie będą z takich samych powodów korzystać z tych miejsc w tramwajach (rozumiem, że zasady obowiązywałyby takie same, skoro o miejskich noclegowniach mowa). No chyba że radna uważa, że tabor MPK powinien być udostępniany na noc ludziom, którzy formalnie nie mają prawa nim jeździć nawet mając wykupiony bilet (vide regulamin MPK i kwestia pozostawania pod wpływem, spożywania jedzenia wszelakiego, tudzież wydzielania smrodu). Cóż, widzę duży potencjał do zachęcenia większej ilości krakowian do korzystania z TAKICH pojazdów MPK zamiast własnego auta (ponoć miasto ma takie ambicje zarówno w kontekście smogu, jak i korków...) big_grin big_grin big_grin


   --
   "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
   • baltycki Re: Chcą noclegowni dla bezdomnych w tramwajach 25.01.19, 14:25
    iwoniaw napisała:

    > Niektórzy radni to już sami nie wiedzą, jak głupie pomysły przedstawić, żeby za
    > istnieć. Komu niby miałoby pomóc i w czym założenie noclegowni w tramwajach? Be
    > zdomnym nie, bo z artykułu wynika, że nie chodzi o brak miejsc w noclegowniach
    > - skoro z jakiegoś powodu z nich nie korzystają, to nie będą z takich samych po
    > wodów korzystać z tych miejsc w tramwajach (rozumiem, że zasady obowiązywałyby
    > takie same, skoro o miejskich noclegowniach mowa).

    W ktorym miejscu "z artykułu wynika", ze "o miejskich noclegowniach mowa"?
    Czytalas?
     • baltycki Re: Chcą noclegowni dla bezdomnych w tramwajach 25.01.19, 14:49
      iwoniaw napisała:

      "> tabor MPK powinien być udostępniany na noc ludziom,(...)

      > korzystania z TAKICH pojazdów MPK zamiast własnego auta

      W ktorym miejscu jest mowa o taborze, z ktorego na codzien korzystaja pasazerowie?
      Mowa jest o "nieczynnych pojazdach".

      > Ok, miejskich ogrzewalniach. Co to zmienia co do meritum?

      Wszystko, Twoj post nawet nie otarl sie o meritum.

      --
      Kuba Wojewódzki przypomniał jej "Przesłuchanie", dramat sprzed lat, w którym zagrała główną rolę - kobiety niesprawiedliwie aresztowanej i brutalnie przesłuchiwanej.
      -Strzelałam do latryny i to g*wno zabrudziło wszystko - wspominała Janda.
      -Można powiedzieć, że to jest piękna metafora IV RP: g*wno rozlało się wszędzie - podsumował Wojewódzki.
      • iwoniaw Re: Chcą noclegowni dla bezdomnych w tramwajach 25.01.19, 15:01
       OK, widzę że dalej brniesz w manipulację, ale wyjaśnię (choć ponoć artykuł czytałeś, więc powinieneś znać już zawarte w nim fakty):

       1. W Krakowie całość taboru tramwajowego jest w użytku i "korzystają z niego pasażerowie". Bo chyba nie sugerujesz, że chodzi o zabytkowe pojazdy, udostępniane pasażerom tylko w ramach okolicznościowych atrakcji, normalnie w muzeum? Nie ma również - o czym mówi wprost rzecznik MPK "nieczynnych pętli", na których by można urządzać sezonowe blokowanie torów na dowolną działalność.

       2. Nadal nie odniosłeś się do kwestii, jakie to problemy rozwiązuje i komu pomaga takie rozwiązanie i w czym jest lepsze od istniejących punktów w normalnych budynkach, posiadających lepszą niż tramwaj infrastrukturę ogrzewająco-toaletową?


       --
       "George, while his intelligence was way above normal (...) was required by law to wear it all the time. It was tuned to a government transmitter (...) to keep people like George from taking unfair advantage of their brains."
       • baltycki Re: Chcą noclegowni dla bezdomnych w tramwajach 25.01.19, 15:42
        iwoniaw napisała:

        > OK, widzę że dalej brniesz w manipulację, ale wyjaśnię (choć ponoć artykuł czyt
        > ałeś, więc powinieneś znać już zawarte w nim fakty):
        >
        > 1. W Krakowie całość taboru tramwajowego jest w użytku
        Tego nie doczytalem.

        > chodzi o zabytkowe pojazdy,
        O pojazdy wyeksplatowane, wymieniane na nowoczesniejsze, wygodniejsze dla pasazerow. Krakow rowniez wymienia.        > nie ma również - o czym mówi wprost rzecznik MPK "nieczynnych pętli", na których by
        > można urządzać sezonowe blokowanie torów na dowolną działalność.
        >
        > 2. Nadal nie odniosłeś się do kwestii, jakie to problemy rozwiązuje i komu poma
        > ga takie rozwiązanie i w czym jest lepsze od istniejących punktów w normalnych
        > budynkach, posiadających lepszą niż tramwaj infrastrukturę ogrzewająco-toaletow
        > ą?
        >
        Odnioslem sie
        baltycki 25.01.19, 09:45

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka