Dodaj do ulubionych

wasze najszybsze danie obiadowe??

12.02.19, 09:16
dziewczyny podrzuccie jakies pomysly, bo ja dostaje przyslowiowego pierd... od garow,
lubie gotowac, (hmmm chyba powinnam uzyc czasu przeszlego?) ale mam dosc stania przy garach uncertain wracam z pracy ok. 17.30, corka po szkole je zupe, a po moim powrocie drugie danie... bardziej w sumie obiado - kolacja wychodzi... a ja juz nie mam pomyslow na szybkie, smaczne I w miare zdrowe dania... ratujcie smile
Obserwuj wątek
    • slonko1335 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 09:18
      Kurczak w sosie z serka marscapone z czosnkiem- z dodatkami, brokuły ,szpinak, czy co tam mam akurat -ze wszystkim pyszne, robi się chwilę...
      • katja.katja Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 10:48
        Ta... Chwilkę...
        • 1matka-polka Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 10:51
          Kurczak w kawałkach, to tak, rzeczywiście smaży się 5 minut.
          • katja.katja Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 14:52
            Tylko najpierw trzeba go pokroić, potem poczekać aż olej się rozgrzeje, potem pokroić brokuły i inne warzywa, obrać ząbek czosnku (nie lubię tego) i przecisnąć przez praskę.
            • slonko1335 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 17:28
              Olej się rozgrzewa w czasie krojenia kurczaka. ...po co obierac czosnek do praski?
              • katja.katja Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 17:53
                Z łupiny.
                • slonko1335 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 18:04
                  No wiem ze z lupiny ale po co ? Prasce nie przeszkadza lupina....jak się kroi to jasne ze się obiera ale po co tracić czas jak używa się praski?
                • daniela34 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 19:59
                  katja.katja napisała:

> Z łupiny.
                  Czosnku do praski nie ma sensu obierać - łupina zostanie w prasce a przeciśnięty miąższ wyjdzie na zewnątrz
                  • katja.katja Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 20:12
                    Poważnie? Przetestuję następnym razem, wolę obrać 3 ziemniaki niż jeden ząbek czosnku.
                    • danaide Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 22:44
                      Odetnij końce i przekrój czosnek wzdłuż na pół. Łupina wtedy szybko odpada.
            • summerland Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 21:44
              Moze corka moglaby umyc brokula albo i pokroic, obrac czosnek, przygotowac wszystkie skladniki i patelnie/garnek. Zawsze to jakas pomoc i dziecko sie uczy przy okazji.
            • ponis1990 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 13.02.19, 04:47
              To można zrobić np. Rano (ja tak robię, jak wracam do domu w podobnych godzinach jak autorka to faktycznie już tylko ,,wrzucam na patelnię i smażę pięć minut). smile
    • cauliflowerpl Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 09:19
      Makaron z najwyzej trzema skladnikami. O, carbonara jest szybciutkie.
      Tym samym zaznaczam watek, bo mnie tez juz bierze wink
      • cudko1 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 09:26
        no mloda makaronowa wiec przejdzie smile
        slonko ten kurczak jest na 100% pyszny... jak prawie wszystko z czosnkiem (no moze do dzemu nie pasuje big_grin ale ja dzemu nie lubie big_grin) ale hmmm cienko widze jak corka to je uncertain (ten sos) ale moze sprobuje... podrzucisz przepis? moze byc na oko smile
        • slonko1335 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 09:58
          My akurat lubimy z czosnkiem ale spokojnie można zrobić z papryką czy pomidorami. Podsmażam pierś z kuraka w kawałkach przyprawioną, wrzucam serek mascarpone i czekam aż się rozpuści, do całości dodaję szpinak albo świeży albo mrożony odparowany wcześniej, ewentualnie siedem minut gotowane różyczki brokułów, ewentualnie pomidorki koktajlowe lub coś innego co sobie wymyślisz i masz(ja lubię z pieczarkami ale moje dzieci nie tkną), doprawiam do smaku i po chwili gotowe.
          • chocolate-cakes Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 10:02
            Kradnę przepis smile

Właśnie miałam założyć wątek pod tytułem co by tu dzisiaj szybkiego ugotować z tego co mam w lodówce, a nie mam za wiele smile
          • karme-lowa Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 11:06
            Słonko, ten serek wrzucasz do kurczaka? Czy osobno?
            • slonko1335 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 11:06
              do kuraka
      • aqua48 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 09:26
        Szybkie "biedadania" obiadowo-kolacyjne na ciepło które lubię:
        makaron ze szpinakiem i serem pleśniowym
        kluski kładzione z sosem pomidorowym i kiełbaską
        naleśniki na słodko - z serem, powidłami, jogurtem i czekoladą
        zapiekane naleśniki z żółtym serem
        w wersji de lux - zapiekane naleśniki z żółtym serem i łososiem wędzonym
        makaron z żółtym serem
        ziemniaki, jajko sadzone, marchewka z groszkiem
        ryba z frytkami
        mrożone warzywa z dodatkami - podsmażane parówki, boczek, resztki wędlin
        grzanki francuskie
        grzane kanapki z pomidorem, papryką, serem i szynką

• thea19 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 10:12
          ale nalesniki to sie dlugo robi
          • aqua48 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 14:57
            thea19 napisała:

> ale nalesniki to sie dlugo robi

Długo? Dla mnie to jedno z najszybszych dań. 20 minut max.
            • thea19 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 15:29
              w 20 minut to zrobie moze 3 nalesniki a gdzie farsz?
              • 1matka-polka Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 15:42
                No wlasnie. Rozrobienie ciasta na nalesniki - 10 min., usmazenie 1 nalesnika, powiedzmy 3 min., 3 nalesniki saute to 19! min. Plus przez ten caly czas trzeba stac przy kuchni!
                • aqua48 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 15:50
                  1matka-polka napisała:

> No wlasnie. Rozrobienie ciasta na nalesniki - 10 min., usmazenie 1 nalesnika, p
                  > owiedzmy 3 min.,

No bez przesady. Rozrobienie ciasta na naleśniki to góra 3 minuty, usmażenie jednego naleśnika minuta - wystarczy że się góra zetnie. W czasie gdy się smażą robimy z przerwami farsz - ścieramy ser żółty, wyjmujemy łososia z lodówki, rozdrabniamy w misce widelcem ser biały. Po usmażeniu wszystkich zawijamy w kopertki usmażoną stroną do wewnątrz i podgrzewamy przez chwilę (1 minuta) po 4 sztuki na raz na patelni. Voila.
                  • thea19 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 16:14
                    ale ciasto powinno chwile odstac, nalesniki do farszu nie na slodko robie szybciej a na slodko osobno ubijam piane z bialek wiec to juz w ogole dluzej sie schodzi. czas wykonania mam jak matka-polka. mi na usmazenie ok 15 nalesnikow potrzeba godziny. zrobienie farszu i zapieczenie to kolejna godzina przy dobrych wiatrach (kapusta z grzybami to osobna kategoria).
                    • aqua48 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 16:48
                      thea19 napisała:

> ale ciasto powinno chwile odstac,

Ale samo zarobienie ciasta naleśnikowego nie zajmuje więcej niż 3 minuty. Ciasto powinno odstać, ale gdy nie odstoi to naleśniki nie smakują gorzej smile

>mi na usmazenie ok 15 nalesnikow potrzeba godziny. zrobienie farszu i zapieczenie to kolejna godzina

Mnie już po 30 minutach odeszłaby cala ochota na naleśniki. Ja w takim czasie (2 godziny) zarabiam ciasto, robię farsz i lepię oraz gotuję ok 100 pierogów ruskich smilesmile
                • frey.a86 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 19:45
                  1matka-polka napisała:

> No wlasnie. Rozrobienie ciasta na nalesniki - 10 min., usmazenie 1 nalesnika, p
                  > owiedzmy 3 min., 3 nalesniki saute to 19! min. Plus przez ten caly czas trzeba
                  > stac przy kuchni!

10 minut rozrabiasz ciasto na naleśniki?? Nawet ręcznie trzepaczką tyle czasu nie wychodzi, a mikserem to góra dwie minuty. Odpoczywać powinno, ale nie musi, jak się spieszę to smażę od razu i są ok. 40 sekund na jednego naleśnika ze stoperem w ręku, akurat męża niedawno uczyłam i sprawdzałam. 3 to minuty smażę amerykańskie pancaces, grube na palec. W 20 minut mam około 12 sztuk i tyle nam w zupełności wystarcza. Jak bym miała robić w tempie 3 sztuki w 19 minut, to olałabym i nie robiła wcale. tongue_out
        • brenya78 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 12:38
          Tja, zwlaszcza te nalesniki szybkie sa big_grin
          • dzikka Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 13:46
            Dla mnie naleśniki to bardzo szybkie danie.
            • brenya78 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 15:31
              No może jak się jednego smaży big_grin
            • magia Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 22:35
              Dla mnie też szybkie. Ciasto rozro ich to 2-3 Minuty, w tym czasie już się patelnia grzeje. Nalewam naleśnik, zostawiam na minutę, przewrot, 10s, i kolejny.
              W międzyczasie robię nadzienie, albo ser na słodko i do tego domowe konfitury i bitą śmietaną, albo na drugiej patelni smażą się warzywa. 20 min i mam obiad dla 4 osób.
          • frey.a86 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 13:47
            Na słodko to max 20 minut, zapiekane dłużej.
            • brenya78 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 15:32
              Wytłumacz plus jak można zrobić naleśniki w 20 minut? Na 10 patelni?
              • frey.a86 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 15:45
                Przecież jeden się smaży 40 sekund...
                • 1matka-polka Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 15:53
                  "jeden się smaży 40 sekund..."
                  U mnie nie.
                  • 1matka-polka Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 16:05
                    A jesli robisz bardzo cienkie, to musisz ich zrobic wiecej. Wiec czasowo wychodzi to samo.
                  • tairo Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 13.02.19, 02:19
                    Zdradzę ci sekret: naleśniki smaży się na mocno rozgrzanej patelni, a nie cacka się z nimi na malutkim ogieńku.
                • brenya78 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 16:02
                  40 sekund? No u mnie tez nie. Moze na jednej stronie. Do tego wlac nowe ciasto, rozprowadzic. 2 minuty na nalesnik jak nic. Wiec w 20 minut to raptem 10 nalesnikow. Mniej wiecej tyle mi wychodzi, ostatnio z godzine chyba robilam, a mialam 20 nalesnikow. To zdecydowanie NIE jest szybki obiad.
              • aqua48 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 15:51
                brenya78 napisał(a):

> Wytłumacz jak można zrobić naleśniki w 20 minut? Na 10 patelni?

Normalnie. Mogę Cie zaprosić i pokazać.
              • mikams75 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 15:57
                pewnie kwestia ilosci - jak robie 2-3 nalesniki to zajmuje mi to nie wiem ile... 5 minut?
                jak wieksza ilosc to wlasnie ok 20 min, na 3 patelnie. Ale mowie o samych nalesnikach, to co do srodka, to oddzielnie, choc u nas najczesciej na stole klade rozne produkty i kazdy sobie sam komponuje.
                • brenya78 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 16:03
                  Ja nawet nie mam tyle patelni nalesnikowych. Zreszta te 20 minut na 3 patelnie to musi byc sprint jakis. To ja wole makaron zagotowac i pesto wrzucic wink
                  • mikams75 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 17:30
                    tez nie mam, smaze na zwyklych patelniach i owszem, uwijac sie trzeba, ale wole tak niz sterczec nad jedna patelnia. A co tak naprawde wole? Relaksowac sie a nie przy garach, niezalezne od tego co w nich jest wink
                • aqua48 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 16:49
                  mikams75 napisała:

> pewnie kwestia ilosci - jak robie 2-3 nalesniki to zajmuje mi to nie wiem ile..
                  > . 5 minut?
                  > jak wieksza ilosc to wlasnie ok 20 min, na 3 patelnie.

No to ja widocznie jestem szybsza. W 20 minut mam cały stos naleśników z jednej patelni.
                  • mikams75 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 17:19
                    moze musimy zdefiniowac ile sztuk ma stos. Nastepnym razem zmierze dokladnie czas i ilosc nalesnikow.
                    • aqua48 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 21:24
                      mikams75 napisała:

> moze musimy zdefiniowac ile sztuk ma stos.

Około 10, przynajmniej u mnie. Warto jeszcze wziąć pod uwagę ilość ciasta i osób jedzących smile
                      • mum2004 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 21:35
                        U nas na piątkę to trochę trwa, tym bardziej że dzieciaki mi "pustaki" pobierają w czasie smażenia. Dla mnie naleśniki to jedne z najbardziej czasochlonnych dań.
                        • slonko1335 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 21:42
                          U nas naleśniki to niedzielne śniadanie. Mąż smaży je dla czteroosobowej rodziny na trzech patelniach około godziny. .. ni cholerę nie wiem jak można to zrobić szybciej. Robi ok. 20 sztuk. To jedno z bardziej pracochlonnych i upierdliwych dań dla mnie ale ja nie z niszę długiego smażenia czegokolwiek.
                          • frey.a86 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 21:46
                            To on jednego naleśnika prawie 10 minut smaży??
                            • slonko1335 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 13.02.19, 07:21
                              ze zrobieniem ciasta i rozgrzaniem patelni tak mu wychodzi, co tydzień tak samo, mi też tyle zajmuje dlatego nawet się nie zabieram jak nie muszę. Naleśniki smażymy bez tłuszczu.
                              • frey.a86 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 13.02.19, 07:52
                                Strasznie długo, no chyba że dorabia do tego jeszcze różne farsze albo dolicza czas na "odpoczywanie" ciasta. Nie da się tego jakoś usprawnić? Szkoda niedzieli na bawienie się godzinę (!!) w smażenie 20 naleśników.
                                • slonko1335 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 13.02.19, 07:57
                                  farsze są w lodówce do wyjęcia tylko-syrop klonowy, krem mleczny, dżemik, miódwink Długo ale u nas generalnie smaży się wszystko dość długo, może kwestia kuchenki
                          • mikams75 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 22:23
                            20 nalesnikow w godzine na trzech patelniach, to trzeba sie postarac wink
                            • danaide Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 22:47
                              Może powinien odpalić wszystkie trzy palniki?
                        • myq1 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 21:45
                          Saskia44
                          makaron na slodko brzmi okropnie i nie jest to odpowiednie ze wzgledu na cukier, brak warzyw
                          Ale tytuł wątku brzmi "najszybsze danie obiadowe", a nie "najzdrowsze danie".
                      • mikams75 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 22:22
                        a widzisz, 10 to dla mnie jeszcze nie stos, powiedzialabym, ze od 20. I albo robie 2-3 albo konkretna duza porcje wlasnie ok. 20, lubie ja pare zostaje na pozniej albo na drugi dzien.
                        • tairo Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 13.02.19, 16:25
                          U mnie 20-minutowy stos to około 30 sztuk.
    • triss_merigold6 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 09:23
      Zupa ze słoika od teściowej, naleśniki od teściowej, kupne pierogi, obiad przyniesiony w dwojakach ode mnie z pracy i do odgrzania w mikrofali.
      • ajaksiowa Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 09:28
        kasza jakakolwiek ugotowana może być dzień wcześnie,warzywa ugotowane na parze mogą być mrożone,wymieszane wszystko i podgrzane na patelni z olejem
      • cudko1 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 09:36
        triss grunt to sie w zyciu dobrze ustawic tongue_out mi pod tym wzgledem nie wyszlo wink I gotujacej tesciowej na stanie brak big_grin
        • triss_merigold6 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 09:37
          Kocham ją całym sercem!
          • danaide Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 22:48
            Więc nie pomijaj jej wkładu w Twoje życie dając innym do zrozumienia, jacy są denni.
    • mama_duzych_dzieci Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 09:26
      Jeżeli lubisz gotować ( bo ja uwielbiam ) to stań raz a dobrze do garów i zrób większą ilość a potem tylko do odgrzania. Jak miałam dzieci w wieku szkolnym i młodzież studiująca to ta robiłam.
      Zrobiłam wiadro gołąbków na dwa dni , reszta do słoika i zawekowałam. Zrobiłam 2 kg medalionów z indyka i 3 pudełka zamrożone. Nalepiłam 150 pierogów, nasmażyłam naleśniki i do zamrażarki.
      Z 8 kg kapusty machnęłam bigos i słoiki 1,5 l zawekowałam. Raz w tygodniu robiłam obiad na szybko - piersi z kurczaka i tutaj dowolna fantazja z czym. 1 Mieszańska chińska na kurczaka, 2 torebki ryżu i już. 2. ze szpinakiem 3. z brokułami, 4, najszybciej z serkiem topionym posypane szczypiorkiem - długość gotowania makaronu.
      Do dyspozycji masz również dania jednogarnkowe do bagietki - które świetnie się mrozi - wychodząc do pracy wyciągałam do rozmrożenia.
      W sobotę i niedzielę dopieszczałam ich pracochłonnymi obiadkami.Ale ja gotuje od ponad 40 lat i coraz większą mi frajde to sprawia smile))))
      • cudko1 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 09:32
        mama duzych dzieci no wlasnie juz sama nie wiem czy lubie tongue_out

staram sie tak robic, w weeken pogotowac wiecej I pomrozic (nie lubie wekwania) ale nie zawsze w weekend mi to wychodzi, ale tak jak piszesz uskuteczniam golabki (u mnie te oszukane, bo w normalnych mloda kapusty nie zje uncertain), jakies pulpety, gulasze I do zamrazarki,

ale I tak w tygodniu trzeba cos ugotowac, a z racji poznego powroty musi to byc cos szybkiego, zeby to nie wychodzilo na godzine 20 uncertain
        • mama_duzych_dzieci Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 14:15
          coś czuje że jednak lubisz gotować, a dlaczego nie lubisz wekowania? toż to samo się robi, kuchnia wysprzątana a tylko pyr pyr słoiki na ogniu buzują smile bo gółąbko mrożone to nie to samo co ze słoika. Robie jeszcze z 2-3 kg fasoli swoja fasolkę po bretońsku i wekuję.
          Gotuję hurtem raz na 2 tyg, ale z ilości tak jak już pisałam, ze na świeżo jemy 2 dni a potem do słoika. Ja potrafię i kotletów mielonych narobić i zalać tłuszczem i do lodówki ( tego już nie wekuje) potem tylko woreczek kaszy i otwieram słoik buraczków i obiad pierwsza klasa. Bo odnośnie słoików to w sezonie robię ich około 500 szt ( tak, pięćset ) nie martwię się od później jesieni o dodatki - ogórki kiszone, buraczki czerwone ( 50 kg przerobiłam ) ogórki z curry w słupki, języczki z ogórków przerośniętych z chilii, papryka dwa rodzaje, i jeszcze długo mogę wymieniać. Moja Babcia mnie tego nauczyła - pamiętaj dziecko zapyta się zima gdzie lato było smile)))
          • cudko1 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 14:45
            mama_duzych_dzieci napisała:

> coś czuje że jednak lubisz gotować, a dlaczego nie lubisz wekowania? toż to sam
            > o się robi, kuchnia wysprzątana a tylko pyr pyr słoiki na ogniu buzują smile bo gó
            >

kiedys wekowalam na wyjazd dla brata, I nie wszystko przetrwalo 4 tyg... moze dlatego uncertain tak wiem sloiki I pokrywki musza byc ekstra..

co do przetworow na zime...w Pl gdy mialam dostep do swoich warzyw z wlasnej dzialki tez robilam mnostwo na zime w UK nie robie bo jakos sensu robienia z tych warzyw plastikowych nie bardzo widze, wiec kupuje
    • kropkacom Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 09:27
      Chili con carne. Makaron z sosem pomidorowym. Pomidory z puszki plus cebula, czosnek i sucha wędliną. Ewentualnie suszone pomidory i oliwki do tego.
      • kropkacom Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 09:28
        Chili con carne robione samodzielnie a nie ze słoika czy mrożonki.
        • brenya78 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 12:39
          Tja, bo chilli con carne robi sie 5 minut. Boszz, czego to sie czlowiek nie dowie.
          • mikams75 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 13:45
            haha, a w watku obok pisza, ze fasole to sie 3 godziny gotuje big_grin
          • frey.a86 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 13:49
            Ja czasami robię szybkie chili w niecałe pół godziny. Wiadomo, że to nie to samo, co takie prawdziwe długo duszone, ale lepsze to, niż jakiś gotowiec ze sklepu.
          • kropkacom Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 13:56
            Nie w pięć. Jednak dla mnie to jedno z szybszych pożywnych dań.
    • jehanette Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 09:29
      Córka w szkole nie je obiadów? Jeśli tak, to na wuj jej drugi obiad w domu? Jeśli nie, niech zacznie wink A na kolację można zrobić kanapki/jajecznicę i pokroić dużo warzyw w słupki, będzie zdrowo.
      • triss_merigold6 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 09:39
        Bo jak dziecko zje w południe w szkole to o 17 jest głodne, zwłaszcza jeśli ma tego dnia trening. A nastoletni chłopak jest głodny z definicji.
        • jehanette Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 09:50
          To nie może zjeść kolacji, skoro obiad już jadło? Jak jem lunch w pracy ok 12-13 to o 17 też jestem głodna, ale robię sobie wtedy kolację w domu. Jak byłam dzieckiem to po szkole była zupa do odgrzania i to chyba max tego co byłabym w stanie zaakceptować do gotowania w tygodniu, jak wszyscy jedzą w pracy/szkole. A i tak pamiętam, ze wkurzała mnie ta zupa, nieraz miałam ochotę zrobić sobie coś samodzielnie, a tu zupa domagała się zjedzenia...
          • kalina_lin Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 22:16
            Też nie rozumiem idei dawania dzieciom 2 obiadów dziennie (i nie znam nikogo w realu, kto by tak robił), ale kiedyś na forum była długa dyskusja i okazało się, że całkiem sporo dzieciaków je w przedszkolu/szkole, a później w domu.
            • joanna_poz Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 13.02.19, 10:30
              idea jest taka, że jesli po pracy robi się obiad dla siebie (nie każdy pracuje w korpo, nie każdy ma stołowkę zakładową, nie każdy lubi podgrzewanie w pracy w mikrofali i jedzenie przy biurku, nie kazdy lubi jeść w towarzystwie wspolpracowników, zamaist domowników etc) to ten obiad jest gotowy ok. godz. 17-19 i pelni rolę obiadokolacji.
              jako takiej kolacji już nie ma bo i kiedy.\
              więc dzieciak "podłącza się" pod obiad rodziców - tak jest u mnie.
              (obiad szkolny je ok. 13).
        • molik28 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 09:55
          Makaron ze szpinakiem, czosnkiem, śmietaną i serem feta.
          Naleśniki, omlety z dodatkami.
          Makaron ze skwarkami i twarogiem.
          Mrożone warzywa na patelnię (dość duży wybór jest tego) często polewam sosem sojowym i po prostu smażę.
          Można na te warzywa rozbić jajko i podpiec/podsmażyć z jajkiem
          Ratuje mnie też grill elektryczny - mięso, tortille, zapiekanki
        • heca7 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 09:56
          Mój 13,5 latek opróżnia po powrocie do domu lodówkę. Ma 180cm i jakieś 56kg. Rośnie w bardzo szybkim tempie. W szkole obiady zjada. Ba! potrafi pójść na stołówkę i dostać drugi obiad bo ktoś tam nie przyszedł tego dnia i zostało (mamy kuchnię w szkole). Już go znają i chętnie karmią, szczególnie jak jest jego ulubiona zupa zacierkowa wink Po czym w domu pożera kolejny obiad.
          Córka tak się nie zachowywała w okresie intensywnego wzrostu ale syn...rozważam kupienie wiadra.
          Z dań szybkich polecam ziemniaki ugotowane z kluskami i rukolą, pomidorami i czosnkiem. Pół godziny najwyżej i jest.
          • aerra Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 10:15
            Ziemniaki z kluskami?
            • heca7 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 11:35
              Brzmi dziwnie no nie?
              Ale jest bardzo smaczne.
              Najpierw wstawiasz wodę jak na makaron ( córka twierdzi, że najlepsze są tu rurki). Obierasz ziemniaka, kroisz w bardzo drobną kostkę i wrzucasz do tej wody- posolonej, gotującej. Po jakichś 10 minutach gotowania dorzucasz rurki i niech się gotują. W tym czasie na patelni rozgrzewasz oliwę i wrzucasz drobno zgnieciony czosnek. Na to umyta rukole w dużej ilości. Ona mieknie a na to wrzucasz posiekane pomidory. Wszystko się chwilę dusi na patelni. Solisz, pieprzysz do smaku. Rurki z ziemniakiem odlewasz i dorzucasz na patelnię. Po wymieszaniu dzielisz na talerze.
              Potrawa nadaje się nawet dla wegan wink o ile wiadomo makaron będzie wegański.
          • boo-boo Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 12:24
            Mój jeszcze tyle lat nie ma ale też najchętniej by siedział w kuchni przy lodówce- a wygląda jak niedożywiony. Ostatnio strzelił hasło, że on uwielbia jeść. Za kilka lat chyba nas zjedzą....
            • heca7 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 12:43
              Mój doszedł do wniosku, że w żołądku ma prawdopodobnie lej krasowy 😉
      • boo-boo Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 12:22
        Moi jedzą obiad w szkole o 12-stej. W domu jesteśmy o 16-stej i z głodu by chyba padli jakby obiadu nie zjedli.
    • tol8 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 09:30
      O tak. Nie wiem co gorsze- wymyślanie czy gotowanie.
      Na szybko polecam obiady z dowozem lub kupno gotowych.
      Sama jak mam robić, to włączam wodę na makaron, w międzyczasie podsmażam pokrojoną pierś z kurczaka, wrzucam makaron na wrzątek i wlewam gotowy sos na patelnię. W 20 minut mam danie. Zamiennie wrzucam warzywa na patelnię. O, jeszcze łazanki- bigos plus makaron smile. Kopytka kupne z bułką tartą zrobioną w domu też szybkie są. Naleśniki można nasmażyć- nadzienie każdy sobie sam nakłada (dżem, nutella, serek homogenizowany). Pierogi można podsmażyć. Ogólnie najlepiej wychodzi zrobić obiady w weekendy i podgrzewać je w tygodniu rozmrożone (fasolka po bretońsku, bigos, rosół).
      • boo-boo Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 12:25
        Dla mnie wymyślanie.
        • heca7 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 12:44
          Też wymyślanie. Po 20 latach mam dosyć i się wypaliłam.
          • heca7 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 12:49
            Tym bardziej, że starsza chce makarony, pizzę, coś pieczonego typu kurczak albo kaczka. Średni kotlet schabowy, zacierkowa, omlet. Młodszy barszcz biały, rosół, ziemniaki, pierogi z kapustą . Mąż schabowe, rybę, kaczkę pieczoną, gulasz węgierski. I weź to pogodz.
            • turzyca Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 15:22
              Niech każdy ma swój dzień w tygodniu. Może być ten, który jest szczególnie ciężki, 9 lekcji lub trzy godziny z koszmarną nauczycielką, i w ten swój dzień ma swoje potrawy. Łatwiej się uzbroić w cierpliwość, jak się wie, że w czwartek będzie na pewno moje ulubione danie. smile
              • kura17 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 16:43
                > Łatwiej się uzbroić w cierpliwość, jak się wie, że w czwartek będzie na pewno moje
                > ulubione danie. smile

o, to jest bardzo fajny pomysl! mam nadzieje, ze mojemu malo-jadkowi tez sie spodoba smile
          • cauliflowerpl Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 12:50
            Za kazdym razem, jak cos wymyslicie, zapisujcie to na liscie.
            Za jakis czas bedzie ladna sciagawka.
          • turzyca Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 15:19
            Ja na wypalenie stosuję metodę "na książkę kucharską". To znaczy po prostu przekopuję się przez książkę kucharską (w przypadku szybkich dań idealne są np. Olivera kuchnia z 5 składników czy 20 minut) i wybieram kilka potraw, które są spoza mojego codziennego reperatuaru. Potem robię z przepisów listę zakupową i jak się coś do mnie uśmiechnie podczas zakupów, to kompletuję składniki. Staram się gotować jedną nową potrawę w tygodniu.

W przypadku kilku wybrednych osób rozwiązaniem są kolorowe postity - każdy czyta i zaznacza, co mu się podoba, na koniec spisuje się te potrawy, daje każdemu prawo veta, robi ostateczną listę i co tydzień nowe danie z listy.
    • frey.a86 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 09:38
      Pseudoboloński sos do makaronu - podsmażone mielone z cebulką zalać pomidorami z puszki lub passatą, dusić tyle ile się makaron gotuje, posypać przyprawą do pizzy i parmezanem.

Pseudochińszczyzna - w woku podsmażyć kurczaka i warzywa chińskie z mrożonki, dodać sos sojowy i przyprawę chińską 5 smaków, podać z ryżem koniecznie basmati, bo ten się najszybciej gotuje. tongue_out

Makaron z brokułem i łososiem wędzonym - różyczki brokuła podgotować, odlać wodę, poddusić cebulę i czosnek, dodać brokuła, ugotowany makaron, mascarpone i wędzonego łososia

Kuskus z fetą i warzywami, chociaż to bardziej sałatka na zimno, ale sycąca

A jak nie mam nawet tych 20 minut na przygotowanie wymienionych wyżej potraw, to robię kanapkę z serem i papryką i zapiekam w opiekaczu, żeby było coś na ciepło. No i zawsze jak gotuję zupę, to połowę wlewam do słoików i trzymam w lodówce, żeby było coś do odgrzania na szybko.
    • solejrolia Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 09:53
      Carbonara!
      Przyrządzenia trwa tyle, ile zagotować wodę w garnku (3minuty?), ugotować makaron (8minut?), wymieszać na patelni z boczkiem i masą jajkową (1 minuta).
    • itka-julitka Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 09:55
      - pieczony łosoś, ryż i brokuły
      - makaron ze szpinakiem
      - fasolka po bretońsku (gotuje się ją szybko, jesli fasola jest dobrze namoczona)
      - kotlety z piersi kurczaka a'la schabowe, ale dla odmiany można pokombinować z panierką i zamiast bułki tartej obtoczyć w migdałach lub płatkach kukurydzianych, do tego kasza kuskus (gotowa w 5 Minut) i np. fasolka szparagowa (które spokojnie ugotuje się w trakcie smażenia kotletów)

Poza tym, najlepiej ugotować coś na 2-3 dni - i tylko zmieniać dodatki. I to co zajmuje najwięcej czasu - zrobić dzień wczęsniej (jesli jest taka możliwośc). Np. w niedzielę po południu przygotowujesz zrazy wołowe w sosie. W poniedziałek mogą być z kaszą gryczaną i ogórkiem kiszonym, we wtorek - z makaronem i jakimiś warzywami. We wtorek wieczorem przygotowujesz pulpety w sosie pomidorowym - w srodę podajesz je z ziemniakami i sałatą, w czwartek - z ryżem i surówką.

W Twojej syutacji być moze dobre okażą się tez półprodukty, np gotowe placki tortilli. Wystarczy obsmazyc pokrojoną drobno pierś kurczaka z jakimiś przyprawami, wymieszać ją z warzywami i sosem, nałożyć na tortillę, zawinąć - i ciepły szybki posiłek gotowy. Są też w sklepach podgotowane już gotowe mięsa (np. schab ze śliwką lub szybka z borowikami) - wystarczy na 30 min wrzucić do piekarnika i pieczeń gotowa.
      • sofia_87 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 10:52
        Nie powinno się laczyc lososia z brokułami, ogolnie ryb morskich z warzywami kapustnymi, ponieważ uniemozliwiaja wchłanianie jodu, który znajduje się w rybach
        • frey.a86 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 10:54
          Ale to połączenie jest smaczne, nie wyobrażam sobie zrezygnować z łososia z brokułem, bo się jod nie wchłania. Jak zjem brokuła bez łososia, to też się nie wchłonie, bo go nie będzie. tongue_out
          • sofia_87 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 11:02
            Można zjeść osobno smile, a ja tylko tak informacyjnie napisałam smile
            • thea19 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 11:43
              w jakim odstepie czasowym?
              • 1matka-polka Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 11:48
                big_grinbig_grinbig_grin
      • itka-julitka Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 11:38
        no dobra, troszke popłynęłam z tą fasolką po bretonsku. Dawno jej gotowałam i wydawało mi się, że nie gotuje jej się dłużej niż 30 min, wątek obok uzmysłowił mi, że to nieprawda smile Sorki smile
    • betty_bum Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 10:05
      Makaron z gorgonzolą i suszonymi pomidorami, makaron z łososiem i szpinakiem, makaron z kurczakiem curry, makaron z brokułami i oliwą, makaron z pomidorami i serem
      Ryż po tajsku, ryż po chińsku z jajkiem, ryż z kurczakiem (jeśli jakiekolwiek mięso na noc zostawisz w jakiejś marynacie, wystarczy je wrzucić na patelnię na kilka minut) do tego sałata z paczki czy inne warzywo albo kupna sałatka.
    • aerra Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 10:21
      Makarony z dowolnym sosem
      Pierś z kurczaka/indyka z warzywami (cukinia, brokuły) w sosie własnym albo ze śmietanką/mascarpone (ale to już mniej zdrowo) z ryżem np.
      Naleśniki z dowolnym nadzieniem (u nas zawsze na dwa dni - jednego dnia na słodko, drugiego z warzywami i/lub mięsem - farsz można przygotować wcześniej, poporcjować i mieć zamrożone, potem tylko rozmrozić, nadziać naleśniki, zapiec i gotowe)
      Placki bananowe czy racuchy (no tu kwestia smażenia w zależności od ilości - niewielką ilość robi się ekspresowo)
      Quesadillas - też w zasadzie z dowolnym środkiem - u nas to jest potrawa ratunkowa, jak trzeba bardzo szybko i resztkowo wink Tortille i cheddar mamy zawsze
      A jeśli nie musi być na ciepło to wszelkie sałatki, które nie wymagają za dużo krojenia
      • 1matka-polka Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 10:42
        "ze śmietanką/mascarpone (ale to już mniej zdrowo"
        Co jest niezdrowego w tych produktach spożywczych???
        • aerra Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 10:52
          Są wysokokaloryczne, zwłaszcza w połączeniu z makaronem.
          Ale sos wychodzi pyszny wink (Moje dziecko uwielbia, ja staram się nieco ograniczać wink )
          • 1matka-polka Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 11:20
            No i co z tego, że wysokokaloryczne? To chyba dobrze, zjesz trochę i jesteś najedzona, zamiast wiadra czegoś niskokalorycznego. A reszta twoich dań, racuchy, co tam jeszcze było, też jest wysokokaloryczna i ogólnie mało witamin (mąka z tłuszczem i cukrem) a jakoś tylko mascarpone i smietana wydały ci się niezdrowe...
            • aerra Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 11:30
              Nie, zwyczajnie makaron z wkładką warzywną bez mascarpone jest mniej kaloryczny i zdrowszy niż z. Do pozostałych to określenie się nie odnosiło.
              • 1matka-polka Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 11:39
                "makaron z wkładką warzywną bez mascarpone jest...zdrowszy"
                Mniej kaloryczny? Owszem. Potem wystarczy dopchać chlebem. Zdrowszy? Absolutnie nie, bo uboższy o maskarponowy tłuszcz, mikroelementy i witaminy.
                • aerra Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 16:58
                  Strasznie kiepsko musisz gotować, jeśli trzeba dopychać chlebem jak tylko nie ocieka tłuszczem. I nie wiem czemu węglowodany (makaron) chcesz dopychać innymi węglowodanami (chleb).
                  A wystarczy dać więcej białka, wyobraź sobie (ta, my to robimy z mięsem, tadam!)
                  • 1matka-polka Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 17:14
                    Tak, tak 🙄
              • 1matka-polka Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 12:24
                https://obrazki.elektroda.pl/7643921400_1549907353.jpg
          • cudko1 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 12:17
            dla mojej akurat wysokokaloryczne w 100% wskazane, bo to taki szczypior ze masakra (po tatusiu, niestety nie po mnie wink )

aerra wyprobuje dzis smile
            • aerra Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 16:59
              Jak możecie spokojnie wysokokalorycznie to taki sos warzywno-mięsny z mascarpone jest przepyszny, konsystencja, smak, mniam wink
              • 1matka-polka Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 17:23
                "Jak możecie spokojnie wysokokalorycznie"
                Ludzie musza dziennie zjesc tyle kalorii ile potrzebuja, bo inaczej beda glodni. Moga zjesc np. 2 wysykokaloryczne posilki albo 5 niskokalorycznych. Albo mala porcje wyskokokaloryczna lub wiadro niskokaloryczne. W kazdym razie bilans kaloryczny musi sie zgadzac, zeby byl komfort. Poza tym, jesli ktos ma sklonnosci do tycia, to raczej 2 posilki wysokokaloryczne dziennie powinien konsumowac, zeby wyrzutow insuliny nie stymulowac...
                • aerra Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 22:27
                  Ja akurat mogę wysokokaloryczne, a makaron z sosem z mascarpone (z dowolną wkładką warzywną i dowolną w zasadzie mięsną) to jest ulubione danie mojego dziecka, więc tak średnio raz na tydzień (ewentualnie raz na 1,5 tygodnia) się u nas pojawia.
                  Czy teraz możesz się już odstosunkować? wink
                  • 1matka-polka Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 23:17
                    "Ja akurat mogę wysokokaloryczne"
                    Kazdy moze, kwestia jest zeby nie przekroczyc dobowego zapotrzebowania danej osoby.
    • berdebul Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 10:21
      Masz slowcooker, ricecooker albo piekarnik z opcją włączenia o danym czasie?

Raz w tygodniu. Albo raz na dwa robię bazę - uzupełniam zapas sypkich, gotuję i mrożę bulion, porcjuję paszę i dzielę w pudełka. W tygodniu wystarczy wrzucić do piekarnika, ustawić ricecooker i wita nas gorąca kolacja.
      Mieszanki warzyw do curry (ortodoksyjni i lokalsi nie patrzą) mieszam sobie wczesniej - marchew, brokuł, groszek, co mi przyjdzie do głowy. Smażę tofu, zalewam mlekiem kokosowym, wrzucam przyprawy i warzywa i zaraz jest obiad.
      Rzuć okiem na książki Jamiego Oliviera obiad w XX minut (15,30 ).
    • bakis1 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 10:28
      Pizza z ciasta francuskiego - hit mojej córki na ciepłe kolacje. Płat ciasta zapiekany z resztkami wędliny, serem żółtym i sosem pomidorowym/ketchupem. Kolejne szybkie - makaron z pesto. Zamiast naleśnikow, omlet zwany grzybkiem - dwa jajka,dwie łyżki mąki, dwie łyżki wody, szczypta soli. Moje dziecko też je obiad w szkole, około 12 stej, ja w pracy podobnie. Staram się mieć w domu zawsze jakaś zupę (pomidorowa, rosół, jarzynowa na duszonych warzywach), a jak nie ma zupy to ciepłe kolacje. Leniwe też się szybko robi, tylko masę rozplaszczam na desce i kroje w kratkę sposobem mojej teściowej. Z rzeczy, które my jemy, a dziecko nie zawsze to np. soczewica, mleko kokosowe i pomidory z puszki z przyprawami czy inne wege curry, dahle etc.
      • bakis1 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 10:45
        Szybka kolacja na ciepło to ryba z piekarnika i brokuły wrzucone na gorąco wodę. W wersji obiadowej z ziemniakami, w kolacyjnej bez. Zupy kremy z dodatkiem ziemniaków i grzankani.
        • alina460 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 11:03
          Makaron z pesto smile
      • katja.katja Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 14:55
        Omlet nie jest sycący.
    • daniela34 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 11:13
      Danie niby- egzotyczne (większość dzieci lubi, bo jest słodkawe) - pierś kurczaka przyprawić, pokroić na małe kawałki, podsmażyć (można dzień wcześniej), paprykę czerwoną i cebulę pokroić w kostkę, podsmażyć, wymieszać z kurczakiem, dodać kilka plastrów ananasa z puszki pokrojonego w kostkę (świeży też może być), zalać sosem pieczeniowym z torebki (są już takie o lepszym składzie) lub dodać mleko kokosowe. Podawać z ryżem. Całość zajmuje jakieś 15-20 minut
    • maly_fiolek Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 11:19
      Mega szybkie: spaghetti z sosem byle jakim. Gotujesz makaron (15min), dorabiasz sos w międzyczasie i gotowe smile.
      Bolognese - to samo tylko sos mieszasz z podsmażonym mielonym mięsem.

Ryż z jabłkami troszkę więcej zachodu, ale ryż z dżemem i śmietaną jest równie szybki.
    • kora.bez.loginu Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 11:21
      Makaron gotuję - najbardziej pasuje mi penne. Na parze gotuję różyczki brokuła. Na oliwę rozgrzaną wrzucam zmiażdżonego czosnku wg uznania i smażę wg potrzeb, na koniec dorzucam masła. Do czosnku wrzucam makaron, brokuła, posypuję wędzonym łososiem.
      Vòila!
    • mikams75 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 11:24
      juz ktos wyzej napisal - zrobic tone zarcia i pomrozic porcje. To jest najszybszy sensowny obiad i czesto tak robie np. wszelkie pulpety mroza sie swietnie, chilli con carne, zupy, pierogi i wiele innych.
      Poza tym na szybko to wszelkie makarony z sosami typu szpinakowy czy na bazie pomidorow z puszki. Szkoda tylko, ze moje dziecko takich nie chce jadac sad
      • cudko1 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 12:06
        juz mialam zakladac watek prostujacy smile
        ze moja corka w wuj rzeczy nie zje, pesto, pomidory suszone, oliwki, losos, fasola po bretonsku, bigos, szpinak, lazanki, surowe warzywa, omlet, jajecznica, brokuly I kalafior przejda tylko w zupie I to z bieda uncertain

ale dzieki za pomysly, nie ktore na pewno wyprobuje smile moze mloda sie przekona smile

no I jednak zostaje mi to gotowanie hurtowe w weekend I mrozenie

• mikams75 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 13:43
          moja to i w zupie nie przelknie big_grin
          choc z tego co wymienilas zje oliwki (ale tak z miseczki, nie gdzies wymieszane), szpinak zjada w formie szpinakowego risotto (ale szybko to sie nie robi a mrozone to chyba nie bedze smaczne) i omleta. z surowych warzyw chrupie marchewke, na szczescie to bardzo szybka "surowka".
          A z lososia robie mielone smile I to nawet szybko da sie przygotowac. Dziecku smakuje.
          Czesto jak dla nas robie cos, czego dziecko nie tknie, to dla dziecka wyciagam porcje pulpetow czy hamburgera z zamrazalnika.
        • mikams75 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 13:48
          ah i jeszcze jak dla dziecka - moje uwielbia spaghetti posypane parmezanem. Szybciej i prosciej to sie chyba nie da wink
          Moja corka sama sobie taki obiad gotuje jak mnie nie ma.
          • kura17 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 14:44
            > ah i jeszcze jak dla dziecka - moje uwielbia spaghetti posypane parmezanem.
            > Szybciej i prosciej to sie chyba nie da wink

da sie!
            moje dzieci uwielbiaja SAM makaron, tak po prostu ... oszczedzam czas na sypanie parmezanu (a co dopiero na starcie!) LOL
            • mikams75 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 14:55
              haha, moje dziecko tez uwielbia sam makaron, ten parmezan to tak, zeby sie matka odczepila, ze sie dziecko samymi kluchami opycha wink aaa kupuje juz starty smile
    • bei Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 12:12
      ‚„ gulasz” z ciecierzycy- ciecierzyca ze sloika, pomidory z kartonika, warzywa z mrożonki-paseczki, przyprawy, zielenina.
      Kotlety mielone- pieczone w piekarniku- możesz upiec klasyczne kotlety, takie, jak zawsze robisz. Ja zamiast bułki dodaje warzywa-marchew i por zblendowane dość drobno (tak, jak po potraktowaniu tarka jarzynową o drobnych oczkach)
      Plus jajko-wyrobić, nie panierować, na blachę wyłożoną papierem do pieczenia- ok 160-170 stopni na 40-30 min.
      Do nich sałata
    • lauren6 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 12:39
      Telefon do PizzyHut.
      • cudko1 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 12:55
        lauren6 napisała:

> Telefon do PizzyHut.

z tej opcji tez czasami korzystam wink ale ilez mozna
    • mea8 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 13:02
      U mnie najszybszy jest makaron ze szpinakiem. Zapas szpinaku mam zawsze. Dzieci uwielbiaja a robi sie tyle ile gotuje się makaron.
    • jolie Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 13:23
      Wątek potwierdza to, co już kiedyś pisałam w innym wątku jedzeniowym -szybki jest tylko makaron (blee). No i jeszcze chemiczna pierś z kurczaka - samo zdrowie jeść coś takiego często i serwować dzieciom. (Pierś z kurczaka swojskiego nie jest już taka szybka.) Naleśniki, racuchy, fasolka po bretońsku-to nie są dla mnie szybkie obiady.
      • frey.a86 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 13:51
        Nie zauważyłam różnicy w szybkości przyrządzania piersi kurczaka zagrodowego i zwykłej. Ryż jest też szybki, basmati się 12-15 minut gotuje.
        • jolie Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 13:59
          Swojska -od chłopa że wsi. Jest twardsza, reszta mięsa od wybieganej kury to już w ogóle -twarde żyły i ścięgna.
          • frey.a86 Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 14:01
            Ja kupuję zagrodowe kurczaki i nie są twarde. Może jakieś stare sztuki ci wciskają.
            • jolie Re: wasze najszybsze danie obiadowe?? 12.02.19, 14:26
              Kurczak swojski (kupowany u osoby, które hoduje kilkanaście sztuk) owszem, jest mniej twardy niż swojska dorosła kura, ale mięso przygotowuje się dłużej niż z kurczaka przemysłowego. Kurczaki zagrodowe z marketu kojarzę i te faktycznie nie różnią się niczym. A rosół nawet na starej domowej kurze jest bardzo smaczny (mnie smakuje).