Dodaj do ulubionych

Idealny brzuch po ciąży

27.02.19, 14:14
W wątku o rozstępie mięśni brzucha tylko mnie i sfornarine dotknęła ta przypadłość. Czy wszystkie pozostałe emamy mają idealny brzuch po ciąży? Czy może mają tyle tłuszczu na brzuchu że nawet nie wiedzą czy pod spodem są jakieś mięśnie, a co dopiero jak wyglądają?
No wiec jak, wszystkie macie sześciopak na brzuszku?
Obserwuj wątek
    • kkalipso Re: Idealny brzuch po ciąży 27.02.19, 14:34
      O sześciopaku to można pomarzyć....
      Miałam moim zdaniem bardzo ładny brzuch dosyć długo, zdjęcie w stroju kąpielowym wisi na lodówce w celu motywacjitongue_out Teraz jak na wiek i dwie ciąże też może być ale mogłoby być lepiej.
      I tak się cieszę że skóra jest w miarę ładna i nie mam rozstępów bo to chyba gorsze niż boczki czy trochę tłuszczyku.
            • katja.katja Re: Idealny brzuch po ciąży 28.02.19, 06:36
              Ale uważam, że Twój brzuch jest właśnie spoko, a leniwa buła, bo nie uprawiasz sportu i nie masz mięśni na brzuchu jak niektóre fitness laski. Mi mięśnie na brzuchu u kobiety się nie podobają. Zwykły, w miarę szczupły gładki brzuch jak Twój jest ok. Fitness laski próbują wmówić, że jest inaczej, same wyglądają (zwłaszcza w okolicach 40 i dalej) jak żylaste zawodniczki NRD.
              • kkalipso Re: Idealny brzuch po ciąży 28.02.19, 12:43
                Ale czego Ty się spodziewałaś zdjęcie było zaraz po drugiej cc, wiesz że nie można wtedy ćwiczyć zwłaszcza na brzuch. Nie przyszło mi nigdy do głowy porównywać się do fitness laski. Teraz jest dużo lepiej choć nadal na brzuch za bardzo nie ćwiczę bo nie lubię a czy mam widoczne mięśnie czy nie jest mi obojętne. Idealne brzuchy widuję jedynie na Instagramie, nawet JL na nieretuszowanych zdjęciach ma normalny brzuch.
                • katja.katja Re: Idealny brzuch po ciąży 28.02.19, 19:31
                  Skoro teraz jest dużo lepiej to znaczy, że już jest mega super. Już "tamten" był w porządku.
                  Kobiety z wyćwiczonymi mięśniami brzucha niemal zawsze w pewnym wieku wyglądają jak babochłopy, jest w tych wyćwiczonych z mięśniami brzuchach dla mnie osobiście coś obleśnego.
                  Brzuch powinien być brzuchem, a nie mięśniami.
    • mikk25 Re: Idealny brzuch po ciąży 27.02.19, 15:03
      Mój brzuch po 2 ciążach wyglądał tak samo jak przed, płaski. Ale przytyłam w ciąży tyle, że po porodzie miałam swoją normalną wagę, nie miałam żadnych rozstępów. Przy tym nigdy nie ćwiczyłam, zero sportu.
      • niu13 Re: Idealny brzuch po ciąży 27.02.19, 15:15
        Noe wiem co to jest rozstęp mięśni, ale zawsze byłam dumna ze swojego kaloryfera- płaskiego, z mìęśniami jak stal, a teraz ( 20 mies. po porodzie) jest nadal masakra. On nawet nie wisi. On wystaje do przodu tak, że jak sie wypnę to wyglądam na 4-5 miesiąc i miejsca mi można ustępować w tramwaju. Bardzo mocno utyłam w ciąży, no i jestem już po 40. To pewnie dlatego.
        • katja.katja Re: Idealny brzuch po ciąży 27.02.19, 21:29
          Nieprawda, to kwestia sportu, znam leniwą forumowiczkę, która też nie uprawia sportu i ma spoko brzuch (z niewielkim sadełkiem, ale naprawdę niewielkim, generalnie ok), a drugi raz rodziła w wieku 40 lat więc już starszym.
          Te kaloryfery robią z Was babo-chłopy przed ciążą i kaleki po ciąży.
      • majenkir Re: Idealny brzuch po ciąży 27.02.19, 15:18
        mikk25 napisał:
        > Ale przytyłam w ciąży tyle, że po porodzie miałam swoją normalną wagę, nie miałam żadnych rozstępów.

Ja z kolei w ciazy (szczegolnie drugiej) przytylam bardzo duzo, a po porodzie waga sama pieknie szla w dol i wygladalam jak przed. Pasc sie zaczelam dopiero (juz?) przed czterdziestka big_grin.
    • princesswhitewolf Re: Idealny brzuch po ciąży 27.02.19, 15:11

> Czy może mają tyle tłuszczu na brzuchu że nawet nie wiedzą czy pod spodem są jakieś mięśnie, a co dopiero jak wyglądają?

miesnie kazdy ma. tylko w roznym stopniu rozwiniete. ba, posiadanie miesni nie oznacza koniecznie ze jest plaski brzuch bo mozna miec miesnie a na tym tluszcz. Kwestia diety a nie tylko cwiczen niestety

Poza tym jeszcze masz element budowy od urodzenia. Czy miednice masz wysunieta do przodu i przodozgiecie macicy czy t budowe przeciwna itd.

nie mam i nie mialam idealnego brzucha. Jesli w ogole dopatrywac sie jakichs obiektywnie niedoskonalosci figury to tylko tam i nie chodzi o skore. Ale mam 47 lat i mam to gdzies. Ile mozna analizowac swoj wyglad?
    • jeziorowa Re: Idealny brzuch po ciąży 27.02.19, 15:13
      Po pojedynczej ciąży szybko miałam płaski, ładny brzuch (bez sześciopaka) dzięki ćwiczeniom i restrykcyjnej diecie (córka karmiona piersią miała różne nietolerancje). Pod sam koniec bliźniaczej ciąży (donoszonej, dwoje dużych dzieci) mięśnie brzucha porozrywały mi się i abym mogła chodzić poddałam się operacji pozszywania. Operacja udała się, po 3 miesiącach już ćwiczyłam plus intensywne życie przy trojgu małych dzieciach (w tym dwa niemowlaki). Brzuch jest płaski, nieotłuszczony, nadal bez sześciopaka. Byłoby idealnie gdyby nie to, że skóra nie jest już taka jak przed ciążą bliźniaczą. Nie mam rozstępów, nic nie zwisa, ale skóra nie jest sprężysta (nie wiem jak to lepiej określić). W bikini nadal wyglądam dobrze, ale..... Nic się z tym jednak nie da zrobić, więc żyję sobie z takim brzuchem jaki mam😀
      • hanusinamama Re: Idealny brzuch po ciąży 27.02.19, 22:07
        Jeziorowa a pewna jestes ze bez dzieci byś miała lepszy brzuch?? W sensie nadal bys miała tak spręzystą skórę. Czas leci do przodu, nie działa to zbawiennie ani nasze figury ani na skórę. Życie. W obwodzie po 2 ciżach mam tyle samo co przed ciązami. Brzuch szczupły, umiesniony ale bez 6 paku...a tez nie taki jędrny jak kiedys. Wątpie abym miała tak samo jedrny jak 15 lat temu nawet bez ciąz...szkoda zycia na takie rozkminy.
        • jeziorowa Re: Idealny brzuch po ciąży 27.02.19, 22:45
          Wiesz hanusinamama, ja nie rozkminiam i ten temat nie absorbuje mojej uwagi w prawdziwym życiu.😀 Ot, temat na forum na który mogę wypowiedzieć się a akurat stałam w kolejce na poczcie no to napisałam co i jak😀 Nie wiem czy brzuch miałabym lepszy bez dzieci, napewno wiele spraw miałabym lepszych, tylko.... życie dużo gorsze i szczęścia o wiele mniej😀
      • umzak Re: Idealny brzuch po ciąży 28.02.19, 14:47
        Ja po pierwszej ciąży podobnie, szybko był płaski. Po bliźniaczej, minęły 4 miesiące wisi fałsz skórna plus trochę tłuszczu. Tłuszczu pewnie się pozbede , cały skórna w moim wieku pewnie już nie ( operacji nie biorę pod uwagę)
    • bei Re: Idealny brzuch po ciąży 27.02.19, 15:55
      Znajdą się dziewczyny, które mi zazdroszczą, ale ja widzę, ze to nie to co było dwa lata temu, spróbuję mu pomoc- właśnie cisnę program 300 brzuszków. Wcześniej nic nie musiałam robić, poza swoją normalną ruchliwością. Miałam 54 lata gdy zdarzył się epizod stanu zapalnego barku, i łąkotka, i musiałam zwolnić, przestałam kosić, odśnieżać bo miał oszczędzać stawy i zaraz widać to po brzuchu. Zeobił się taki jak u Katjekatje. Niby szczupły ale galaretowaty.
      Zapewne potrzebę jest teraz tyle czasu ćwiczeń, ile go zaniedbywałam. Czy przez dwa lata wrócę do kaloryfera, czy to już SKS, i nie będzie jak kiedys?
    • grru Re: Idealny brzuch po ciąży 27.02.19, 16:55
      Po pierwszej ciąży nie miałam tego problemu. Teraz jeszcze w szpitalu byłam na konsultacji z fizjoterapeutką i oceniła, że wszystko wygląda bardzo dobrze i nie powinno być problemów.
    • srubokretka Re: Idealny brzuch po ciąży 27.02.19, 17:36
      Jakie ma znaczenie dla ciebie, czy mam plaski brzuch czy nie?
      W poprzednim watku dalam ci rady. Poczytaj, zastanow sie i zacznij dzialac, nie porownuj sie z kimkolwiek. Mysl o swoim zdrowiu. Takze psychicznym. Jezeli chcesz juz swoj brzuch porownywac, to lepiej spojrz na kobiety w twojej rodzinie i z nimi porozmawiaj na ten temat.
        • srubokretka Re: Idealny brzuch po ciąży 27.02.19, 18:14
          Powiedzmy, ze kazda je ma + wiekszosc facetow z brzuszkiem. Nic to ci nie pomoze.
          Pomoze ci schudniecie i stopniowa praca nad miesniami brzucha. Jak wezmiesz sie za te cwiczenia, ktore cytowalas w poprzednim watku, bez wczesniejszego zrzucenia cm z okolic brzucha to mozesz powiekszyc przestrzenie miedzymiesniami jeszcze bardziej. Zacznij chodzic na szybkie spacery ze 2x dziennie bez napietego mocno brzucha, po kilku - kilkunastu dniach zacznij dokladac cwiczenia jak zauwazysz, ze obwod brzucha zmniejsza sie. Cwicz przed posilkiem. Najlepiej rano po wyproznieniu sie. Nie chodz w zascislych ubraniach. Nie zakladaj tych debilnych gorsetow, ktore tak wszedzie promuja (moge sie zalozyc, ze to najlepsza metoda na dorodne hemoroidy). Mozesz podtrzymywac brzuch przez pierwsze tygodnie (czyms od dolu, nie poradze, bo nie drazylam tematu).
            • hanusinamama Re: Idealny brzuch po ciąży 27.02.19, 21:55
              Odpusc sobie porównania i idz do lekarza. Na serio to sie moze powiekszyć. A to nie tylko efekt wizualny. Kregowsłub ci padnie bo miesnie brzucha to meisniowy gorset dla kręgosłupa. Poza tym co ci da porównanie. Ja z cwiczen w ciązy chdoziłam na basen. Poza tym duzo chodziłam na spacery (z córką) i całą ciże latałam z łopatą i innym sprzętem grzebiącym po ogrodzie. Przytyłam 10 kg. 3 miesiace po porodzie miałam brzuch jak przed pierwszą ciązą (po pierwszej nie doszłam do 100% tego co przed ciązą, schudłam ale była lekka galareta). Co ci to dało?
        • hanusinamama Re: Idealny brzuch po ciąży 27.02.19, 21:52
          Mada szczerze....tego sie nie da nieauwazyc. Masz to epwnie krótko wiec nie wiesz jeszcze ze to nie tylko efekt wizualny. Zobaczysz jakie ma to inne efekty zdrowotne to sie bedziesz sama smiac z tego co napisałas...
    • drinkit Re: Idealny brzuch po ciąży 27.02.19, 20:51
      Ja mam tak samo szczupły i wysportowany jak przed ciążą (6paka nigdy nie miałam, ale ładnie zarysowane mięśnie owszem). Upatruję sukces w wielu czynnikach: geny, zajście w ciążę w "topowym" okresie pod względem wysportowania (sport doskonale rzeźbiący gorset mięśniowy), sport w trakcie ciąży, mały rozmiar brzucha w ciąży, karmienie powodujące błyskawiczne zmniejszenie się macicy, religijne wcieranie olejków i innych pojędrniaczy 2 razy dziennie przez bite 9 miesięcy i od razu po porodzie, dobra dieta i oczywiście powrót do sportu w stosownym momencie.
    • hanusinamama Re: Idealny brzuch po ciąży 27.02.19, 21:50
      Wiesz miedzy otłuszczonym brzuchem a rozejsciem sie miesni brzucha jest cała masa ...normalnych brzuchów. 6paku nie mam. Nie miałam nigdy, nigdy mi sie to u kobiet nie podobało. Brzuch po 2 ciazach mam szczupły. Po 2 ciązy doszłam do formy szybciej niz po 1. Troche to pretensjonalne uwazać, ze skoro tu na forum inne matki nie nabawiły sie tego co ty to znaczy ze są opasłe. Poza tym widziałam takie rozejscie sie. Wolałabym miec oponkę (z tym sie cos zrobi) niz rozejscie...
      • 21mada Re: Idealny brzuch po ciąży 27.02.19, 21:53
        Myślisz że te z oponka maja pod nią mięśnie jak stal? 😂 Na bank maja rozejście, bo otłuszczone są wtedy także narządy wewnętrzne a gdzieś to się musi mieścić. To że o tym nie wiedzą to inna sprawa.
          • sfornarina Re: Idealny brzuch po ciąży 05.03.19, 17:30
            Miałam się już tu nie udzielać, ale jeszcze się wtrącę. Bo już mi nerwy opadły.

To, że śrubokrętka zza oceanu obwieściła na forum, że mnie się mięśnie rozeszły z przećwiczenia, to guano prawda.

Jakby ematka czytała forum uważniej, to by wiedziała, że sfornarina po pierwsze jest trenerką również dla kobiet w ciąży i doskonale wie, co wolno, a czego nie wolno. I jeszcze na głowę nie upadła, by sobie dobrowolnie ciało oszpecać i uszkadzać.

Po drugie, jakby się jeszcze uważniej która wczytała, to by wiedziała, że sforna przez pięć miesięcy ciąży była "bezdomna" i miała na głowie milion innych spraw, pobyt w trzech różnych krajach, przeprowadzkę i trzylatka pod opieką non-stop, bez niań, żłobków i przedszkoli, więc praktycznie całą ciążę ograniczyła się do spacerów. Z wózkiem. I pojedynczych prostych ćwiczeń raz na ruski rok. Więc to przećwiczenie śrubokrętka sobie uroiła i to grubo.

Po trzecie, wszystko inne co napisała śrubokrętka o rozejściu mięśnia to guano prawda.

Droga śrubokrętko, jesteś ignorantką i paskudną kretynką. Żeby napisać komuś, komu w konsekwencji ciąży naprawdę przytrafiło się coś paskudnego, co trzeba było korygować ciężką kosztowną operacją, że to jej wina mimo iż sytuacja była od niej niezależna, trzeba być straszną pis.dą.

Po czwarte, rację ma hanusina mama mówiąc, że większość kobiet sporego rozejścia po ciąży nie ma. Owszem, mięsień się w czasie ciąży rozchodzi, ale po ciąży wraca na swoje miejsce.
            Żeby się rozszedł porządnie, trzeba mieć wielkiego pecha anatomicznego (jak u mnie - bardzo wąskie biodra, bardzo krótki tułów i niekorzystna pozycja dziecka - wtedy brzuch się dosłownie rozrywa, szczególnie po zjedzeniu czegoś większego objętościowo od jabłka - albo inaczej; albo żołądek pod wpływem nacisku dziecka zwraca wszystko co się zjadło, albo się rozrywa do tego stopnia, że pół ciąży leci się na środkach przeciwbólowych. Stąd po urodzeniu dziecka moje BMI=16; ciąża mnie niemalże zagłodziła).
            Albo miało się ciążę bliźniaczą i to jeszcze zazwyczaj nie pierwszą.

To tyle.
            • snakelilith Re: Idealny brzuch po ciąży 05.03.19, 18:57
              sfornarina napisał(a):

> To, że śrubokrętka zza oceanu obwieściła na forum, że mnie się mięśnie rozeszły
              > z przećwiczenia, to guano prawda.
              >

Nie wiem, czy pomysł faktycznie wyszedł od śrubokrętki, a teza ta jest ciągle przypominana przez trolla gazeciarza, którego wygasiłaś, więc możesz nie czytasz, ale który nie pominie ani jednej okazji, by ci dowalić. Tobie oraz innym kobietom uprawiającym sport. Sport jest u niego wytłumaczeniem na wszelkie problemy zdrowotne, życiowe i wyglądu innych kobie, bo wiadomo, uprawiamy sport więc jesteśmy kalekami i mamy wygląd żylastych babochłopów. Więc czasem lepiej nie wygaszać, a czytać i konsekwentnie klikać w kosz, bo wiele osób nawet jak samemu nie ma odwagi, to chętnie przyczepi się do opini trolla. A jak nikt nie reaguje, to potem te wredoty wiszą, tak samo, jak na przykład aktualnie w wątku o stroju kąpielowym
    • mebloscianka_dziadka_franka Re: Idealny brzuch po ciąży 28.02.19, 08:53
      Brzuch mam ok, jak wciągnę big_grin Nie marzę o sześciopaku, uważam, że u kobiet wcale estetycznie to nie wygląda. Oczywiście, jak któraś sportem zajmuje się zawodowo i ten brzuch ma jako "skutek uboczny", no to już trudno tongue_out Ale dążyć do tego, żeby mieć taki brzuch? Zdecydowanie nie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka