Dodaj do ulubionych

Watykan, czyli pięćdziesiąt twarzy geja

30.04.19, 17:01
Czytam właśnie Sodomę. Reportaż o gejach w Watykanie.
No i muszę powiedzieć, że robi wrażenie. A jestem dopiero na setnej stronie z prawie 700.
Autor wykonał monumentalną robotę. Przez ponad 3 lata podróżował po całym świecie i zbierał materiały. Co ciekawe sami kardynałowie i biskupi wiedząc kim on jest (w sensie że dziennikarzem) otwierali się przed nim, pozwalali nagrywać swoje wypowiedzi i przyznawali do tego ilu ich kolegów jest "z parafii". Bądź co odważniejsi podrywali go.
Teza książki jest taka że w kurii rzymksiej zaledwie garstka oficjeli NIE jest homoseksualna, bądź homofilna (czyli że chcieli by ale się boją - ale ich ciągnie).

Facet pisze: Kościół z założenia jest organizacją o charakterze homoseksualnym. Jest stowarzyszeniem mężczyzn którzy wyrzekli się heteroseksualnych związków. Starsi zajmują się młodszymi, są ich mistrzami, mają nad nimi pełną władzę. Mężczyźni ci przebywają ze sobą non stop, są ćwiczeni w ukrywaniu "sekretów". Taki "sekret" jak homoseksualizm ma się tam świetnie.
Autor pisze: wyobraź sobie że jesteś gejem w małej wiosce/miasteczku. Jakieś 30-40 lat temu i wcześniej to dramat. Jesteś lekko zniewieściały, nie interesują cię dziewczyny. Sąsiedzi zaczynają coś zauważać, może się podśmiewać. Rodzice się wstydzą, ty się wstydzisz. Jest źle.
I nagle wstępujesz do seminarium: twój sposób zachowania przestaje być problemem, sąsiedzi nagle zaczynają okazywać szacunek, nawet pobożny podziw. Matka jest taka dumna.

No i dalsza teza jest taka - im większy homofob wśród kardynałów tym więcej podejrzeń że lubi ten sport. Dzięki książce poznałam moją nową ulubioną drag queen. Zajadłego homofoba wrzeszczęcego o grzechu, genderze i upadku obyczajów. Księżniczka wygląda tak:
https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/JQ7ktkpTURBXy9kODAzZDliZTBkMzU5ODJkNDk5ZjliOTAyMjdlNzhmNi5qcGeRkwIAzQHk
https://tajnearchiwumwatykanskie.files.wordpress.com/2015/10/kard-raymond-leo-burke.jpg
https://image-media.gloria.tv/gregor/k/91/bs2wg8intz9l856b4alr0brlo856b4alr0bro.jpg
Najbardziej na świecie lubi futra, złoto i sukienki z trenami. I młodych kleryków.
Normalnie zawstydziłby Lady Gagę.
Książka jest niezła. Polecam, ale ebooka po papierowa wersja to straszny kloc (700 stron).
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka