Dodaj do ulubionych

przepisanie licznika - energa

20.05.19, 11:52
Przymierzam się do założenia fotowoltaiki i byłam dzisiaj przepisać licznik na siebie bo od kilku lat jestem właścicielką domu a licznik był na tatę. Przy przepisaniu licznika musiałam podpisać nową umowę, która zobowiązuje mnie do trzymania się Energii przez min. 2 lata. Zmuszono mnie do opłacania kolejnej opłaty stałej w kwocie 18 zł (przy fakturach elektronicznych) lub 23 (papierowe). Musiałam wziąć ten pakiet tzw. premium czy zrobiono mnie w balona?
Obserwuj wątek
    • 71gosik Re: przepisanie licznika - energa 20.05.19, 12:23
      Nie znam oferty Energii czy decydując się na to, by byli sprzedawcą e.e. to był jedyny wariant. Ale rynek jest uwolniony od dawna i można wybrać dowolnego sprzedawcę, zarówno w ramach umowy kompleksowej (wtedy dostaje się 1 fakturę) albo w ramach umów rozdzielonych(wtedy jedna faktura od operatora, druga od sprzedawcy energii) Usługę dystrybucji zapewne świadczyć może dla tej lokalizacji tylko Energa Operator, ale sprzedawca energii - spółka obrotu może być dowolna. Na stronie URE można sprawdzić nazwy firm, które mają koncesję na obrót e.e. Warto dokładnie sprawdzać warunki, żeby przy okazji nie kupić np. jakiegoś ubezpieczenia.
    • gulcia77 Re: przepisanie licznika - energa 20.05.19, 16:25
      Nie wiem, jak to wygląda w Enerdze, ale w Tauronie też próbują naciągać na umowy z wodotryskiem. Natomiast jest podstawowa, bezterminowa umowa na dostarczanie energii. Zdaje się, że jest taki ustawowy obowiązek.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka