Dodaj do ulubionych

Do doswiadczonych"zatokowcow"

22.05.19, 13:15
W tym roku przeszlam pierwszy raz okropne zapalenie zatok. Wzielam 2 antybiotyki Rezonans glowy robiony w innym celu wykazal zmiany zapalne w sluzowkach zatok. Nie mam kataru ale cos wiecznie plynie mi po gardle i mam chrype , a od kilku tygodni boli mnie glowa - oczodoly nos czolo skronie. Czy ten bol moze byc od zmian w zatokach mimo braku kataru? Robic tk zatok ktore jest bardziej wskazane przy zatokach czy szukac przyczyny bolu gdzie indziej. Bede wdzieczna za info.
Obserwuj wątek
  • 45rtg Re: Do doswiadczonych"zatokowcow" 22.05.19, 13:20
   faustine napisała:

   > u tygodni boli mnie glowa - oczodoly nos czolo skronie. Czy ten bol moze byc od
   > zmian w zatokach mimo braku kataru? Robic tk zatok ktore jest bardziej wskazan
   > e przy zatokach czy szukac przyczyny bolu gdzie indziej. Bede wdzieczna za info

   Iść do lekarza i zrobić to, co on powie.
  • kiddy Re: Do doswiadczonych"zatokowcow" 22.05.19, 13:50
   Ból nosa, skroni itd. może wynikać z obrzęku śluzówki. Jest też wtedy wrażenie zatkanego nosa mimo braku kataru. Wydzielina może spływać po tylnej ścianie gardła i to już jest większy problem, bo z leczeniem trzeba po prostu trafić. Zmiany zapalne w śluzówce to mogą być zmiany poinfekcyjne. Poszukaj dobrego laryngologa, bo potrzebujesz zapewne sterydów do nosa i innych leków. Właśnie jestem w trakcie leczenia dziecka z przewlekłym zapaleniem śluzówki nosa po ostrej infekcji. Trochę to trwa.
   • elenelda Re: Do doswiadczonych"zatokowcow" 23.05.19, 08:57
    Podpisuję się. Po odstawieniu produktów mlecznych moje zatoki cudownie ozdrowiały. Mam krzywą przegrodę i przez wiele lat byłam namawiana na operację. Od dwóch lat laryngolog (odwiedzam go co jakiś czas ze względu na rodzaj pracy) nie widzi potrzeby operacji, zatoki są czyste.
  • barattolina Re: Do doswiadczonych"zatokowcow" 22.05.19, 15:08
   Ja nie miałam kataru, a lekarz zlecił mi punkcję aby oczyścić zatoki, bo zbierała się w nich ropa.
   Byłam po zapaleniu zatok, ale coś było nie tak: jakiś płyn mi spływał po gardle a jednocześnie odczuwałam suchość w nosie, nie wyczuwałam zapachów tak dobrze jak przed chorobą, często czułam ból głowy, częściej się przeziębiałam. Przechodziłam w takim stanie około 2 lat zanim trafiłam do lekarza.
   Zajrzał mi do przez nos do czaszki, ale nic nie zobaczyłsmile Dopiero prześwietlenie wykazało płyn w zatokach.
   Miałam punkcję, ropę usunięto.
   Nigdy jednak nie wróciłam do stanu sprzed zapalenia zatok, nadal czuje że COŚ tam jest, ale nie uczuwam już znaczących dolegliwości.
  • scathach Re: Do doswiadczonych"zatokowcow" 22.05.19, 15:26
   Walczę z zatokami od kilku lat, waśnie jestem w trakcie 7 zapalenia... od stycznia. Powiem ci tak: po 1 dieta - warzywa, i jeszcze raz warzywa, owoce, kasze, orzechy i ryby. Po 2 cudowny, ratujący mi zycie lek o nazwie: dymista. Lekarka (złota kobieta) uratowała mnie tym psikaczem od kolejnego antybiotyku. Również mam zmiany w zatokach, wiec wiem, co pisze smile
  • aga_sama Re: Do doswiadczonych"zatokowcow" 22.05.19, 15:48
   Przez wiele lat miałam ostre zapalenia zatok przynajmniej 3 razy w roku. Przeszły po zdiagnozowaniu celiakii i całkowitym wykluczeniu glutenu. Przez wiele lat nie miałam żadnych objawów celiakii ze strony układu pokarmowego
  • aguar Re: Do doswiadczonych"zatokowcow" 22.05.19, 17:45
   Związek diety z zapaleniem zatok raczej jest przypadkowy, po prostu z naukowego punktu widzenia to nie ma prawa mieć związku!
   Natomiast steryd donosowy stosowany przewlekle, jak najbardziej, może pomóc.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka