Dodaj do ulubionych

Dom z ogrodem - zdalnie sterowany.

17.07.19, 12:04
Czyli taki, wysposażony w dostępne już dzisiaj "gadzety". Nie ma limitu finansowego smile

Popuśćmy wodze fantazji smile

Zaczynam od dachu z dachówką fotowoltaiczną, zeby zabezpieczyć alternatywne źródło prądu. Bo Bez prądu wszystko padnie.
Potem zdalnie sterowana (smartfon) klimatyzacja. Ogrzewanie - wszelkie najnowocześniejsze pogodynki w przypadku gazowego. Albo inne typu pompa cieplna?
Oczyszczacze powietrza (zakładam, że niestety, nie wszsyscy sąsiedzi mają takie domy i smog w okolicy się pojawia).
Odkurzanie - robot.
Wszelkie agd z aplikacjami - typu ekspres do kawy, piekarnik
Zastanawiiam się nad lodówką - jaka? Jest wiele rozwiązań, ale tu nie do końca mam rozeznanie co do czego.
Jakieś centrum rozrywek, typu smart tv ?
co jeszcze?

Ogród - bramy automatyczne, kosiarka samojezdna, system nawadniania.

Macie jeszcze jakiś pomysł?

Nie,nie buduję domu. Tak się zaczęłam zastanawiac po wątku o różnych wspóczesnych udogodnieniach z których korzystacie lub nie...
Obserwuj wątek
    • bialeem Re: Dom z ogrodem - zdalnie sterowany. 17.07.19, 12:20
      Lodówka może robić zdjęcie tego co jest w środku i ci podsyłać. Dla mnie relatywna bzdura. Czekam aż będą skanowały kody na opakowaniachtongue_out Wtedy mogę taką mieć.
      Są takie smart obroże dla zwierzaków, które uwalniają zamki w kocich/psich drzwiach. GPS dla zwierza.
      Jakieś alexy, sterowane aplikacyjnie gniazdka i światło.
      Robot do czyszczenia rynien.
      Z kosiarkami automatycznymi jest ten problem, że żadna nie zbiera trawy po sobie.
      Fajną rzeczą jest ogród zimowy z ogrzewaniem i ogrzewacze na tarasiesmile
      • magata.d Re: Dom z ogrodem - zdalnie sterowany. 20.07.19, 15:00
        O ja też chce zdalne sprzątanie całego domu winkwinkwink. A realnie korzystam ze zdalnego zabezpieczenia domu i ogrodu. Z telefonu mogę uzbrajać alarm lub go wyłączać, całkowicie lub częściowo (różne pomieszczenia czy strefy). I to jest bardzo wygodne.
    • taki-sobie-nick Ja mam inny pomysł 20.07.19, 22:37
      Jeden pokój przeznaczam na fitness i energię wytworzoną w czasie ćwiczeń magazynuję i zużywam - mogę ją przeznaczyć na ogrzewanie/gaz/ogrzewanie wody.

Tylko nie wiem jak technicznie.
    • kotejka Re: Dom z ogrodem - zdalnie sterowany. 21.07.19, 10:34
      Mam elektroniczne sterowanie ogrzewania i to jest super
      Ale brakuje mi takiej opcji na moje schizy
      Która po kliknięciu w telefon po wyjeździe na główna drogę powie - tak tak wariatko, drzwi zamknięte, żelazko wyłączone, prostownica i toster tez, krany zakręcone
      Jezusek w stopkę cmoknięty
      Może na kamerze pokazać dla spokojności
      • bywalec.hoteli Re: Dom z ogrodem - zdalnie sterowany. 02.08.19, 10:50
        kotejka napisała:

> Mam elektroniczne sterowanie ogrzewania i to jest super
        > Ale brakuje mi takiej opcji na moje schizy
        > Która po kliknięciu w telefon po wyjeździe na główna drogę powie - tak tak wari
        > atko, drzwi zamknięte, żelazko wyłączone, prostownica i toster tez, krany zakrę
        > cone

To to już jest zaburzenie i trzeba leczyć - serio!
    • bei Re: Dom z ogrodem - zdalnie sterowany. 21.07.19, 11:22
      Okna fotovoltaiczne, transparentny beton- przepuszcza ok 40 procent światła, szklane cegły, niwelatory mostów termicznych, lodowka, która sama zamawia produkty w internecie, systemy nawadniające ogród, liczniki energii i wody odczytywane zdalnie, systemy ogrzewania wody pod dachówką (oczywiście fotovoltaiczną)mała architektura ogrodu-pergole, altany również z fotovoltaiką, mała turbina wiatrowa (jako nowoczesna dekoracja ogrodu), ujęcie wody w ogrodzie- pompa.
    • tanebo2.0 Re: Dom z ogrodem - zdalnie sterowany. 21.07.19, 12:14
      1. Jako źródło energii - ogniwa fotowoltaniczne + magazyn energii + pompa ciepła.
      2. Inteligentny dom.
      3. Instalacja wodna zbierająca wodę opadową + wykorzystanie wody szarej.
      4. Automatyczny system podlewania ogrodu.
      5. Ogród w stylu japońskim lub francuskim - jak najmniej trawników.
      • bei Re: Dom z ogrodem - zdalnie sterowany. 02.08.19, 09:53
        Tanebo, a czy wiesz ile problemów jest, by utrzymać ładny żwir?- zarasta, brudzi się tak, ze nie wystarcza przemyć wodą, trzeba oddzielać śmieci, które mają kilka milimetrów wielkości (przywiane martwe części roslin, nasiona itp)
    • bei Re: Dom z ogrodem - zdalnie sterowany. 02.08.19, 09:51
      Zapomniałam o szybach!- w Polsce można już kupić okna z szybami, w których można regulować ich przejrzystość. Światło okna podzielone jest w szybie na poziome panele, można pilotem regulować w poszczególnych panelach i oczywiście na całej szybie transparentność. Przyciemnia się bielą, mamy albo krystalicznie przejrzyste, ale odcienie mleczności, albo biel całkowicie zaciemniającą. Można takie szyby połączyć z fotovoltaiką.
    • ewapoznan Re: Dom z ogrodem - zdalnie sterowany. 02.08.19, 10:46
      Podgrzewany podjazd i chodnik przed domem żeby nie trzeba odśnieżać zimą.
      W domu podłogówka która zimą grzeje, latem chłodzi.
      Liczniki wszelakie (woda, gaz ,prąd itp.) które samodzielnie i W TERMINIE podadzą swoje stany do odpowiednich dostawców.
    • triismegistos Re: Dom z ogrodem - zdalnie sterowany. 02.08.19, 10:55
      Ekspres to ja mam w ogóle analogowy, bo używam zwykłej kawiarki smile Ale ad rem. własne źródło prądu w postaci igniw na dachu i może wiatraka do wiatru tak. Ogrzewanie/ klima sterowana smartfonem. Jakiś dozownik kociego żarcia może? Ale wtedy rano przestałyby przyłazić mi do łóżka, więc sama nie wiem. Na pewno odkurzacz samobieżny.
      • dzidzia_ch Re: Dom z ogrodem - zdalnie sterowany. 02.08.19, 12:58
        Mam robota do odkurzania i drugiego do mycia podłóg .
        Automatyczne nawadnianie ogrodu .
        Automatyczne sterowanie ogrzewaniem domu.
        Przydałaby się samobieżna kosiarka ,bo odpady zielone zabierają raz w miesiącu i nie ma co robić z workami z trawą.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka