Dodaj do ulubionych

Leniwa tarczyca doradzcie

18.07.19, 13:14
Ponieważ ematki w zakresie tarczycy sa ekspertkami mam pytanie.
Czy jest taka możliwość a może któraś z was tak ma że tarczyca jest trochę mało wydolna ale choroby jako takiej nie ma.
Od dziecka mam objawy niedoczynności. Jako dziecko byłam leczona hormonami na tzw niedoczynność młodzieńczą.Leczenie trwało ze 3 lata było skuteczne, potem leki odstawiono.
Niedoczynność a raczej jej objawy po jakimś czasie wróciły, ale nie tak męczące.Nasiliły sie po 25 roku życia, rozhulały po porodzie i tak trwają.
Senność, anemia, konieczność bardzo restrykcyjnego uważania na dietę, zimne kończyny, zła tolerancja zimna itp;
Badania porobione TSH rożnie od 1,8 do 2, FT3 i FT4 w okolicach 23 i 28 % czyli niziny.
Usg zrobione tarczyca nieduża 11. ml Przeciwciał brak.Ale jest kiepsko i zawsze tak było.Czy można nie być chorym a mieć taka niewydolna troche tarczyce.
Obserwuj wątek
    • saskia44 Re: Leniwa tarczyca doradzcie 18.07.19, 18:53
      Jako dziecko byłam leczona hormonami na tzw niedoczynność młodzieńczą.Leczenie trwało ze 3 lata było skuteczne, potem leki odstawiono.

Ze co?

konieczność bardzo restrykcyjnego uważania na diete

To nie dziwota ze masz anemie
      • saskia44 Re: Leniwa tarczyca doradzcie 18.07.19, 19:23
        Co to znaczy malutka tarczyca? Tarczyca nie ma u kazdego takiego samego rozmiaru, zawsze jest od do. Sa osoby ktore mialy usunieta czesc tarczycy I reszta poprostu nie dziala jak powinna w wyniki tego albo urodzily sie z tarczyca w innym miejscu niz powinna. Jednak to sa rzadkie przypadki. Tu natomiast powtarza sie jakies bzdury o za malej tarczycy.
    • agatazieba Re: Leniwa tarczyca doradzcie 18.07.19, 20:12
      A może anemia to przyczyna a nie skutek? Nie znam się na tym i nie choruję na tarczycę, więc musisz sama poszukać, ale na qchennych inspiracjach było, że żelazo jest potrzebne do przemiany hormonów.
      • kozica111 Re: Leniwa tarczyca doradzcie 18.07.19, 20:37
        Poszukam, zbadam dokładniej.
        Jestem zmęczona tym ciagłym nakręcaniem metabolizmu.
        Wypróbowałam juz rózne opcje.Dieta zbilansowana ok.2000 kcal i intensywny ruch.Nie działa albo nie chudne albo wręcz tyje.
        Sensowna wage jestem w stanie utrzymac przy diecie 1000 kcal i basenie 3 x w tygodniu, oraz 2 h z psami na spacerze.Tylko ile tak mozna , wytrzymałm 10 lat, troche mam dość.hormony w normie ale dolnej, może nie warto sie męczyc tylko jednak wziać tyroksyne.
        • aguar Re: Leniwa tarczyca doradzcie 18.07.19, 20:47
          Może jak wyleczysz anemię, to znów będzie Ci się chciało ruszać. Może jednak wymarzyłaś sobie zbyt niską docelową wagę, myślę, że przy tych 2000 kalorii i ruchu nie będziesz tyła w nieskończoność tylko masa ciała Ci się ustabilizuje (jednak być może na wyższej wartości niż być chciała). A przyczyn anemii może być wiele, nie tylko niedoborowe (chociaż te są najczęstsze), najlepiej jakby diagnostyką zajął się sensowny lekarz, może hematolog.
          • double-facepalm Re: Leniwa tarczyca doradzcie 18.07.19, 21:47
            snakelilith napisała:

> 1000kcal od wielu lat i brak energii, zimne kończyny oraz anemia? Gdybyś tego
            > przy takim odżywianiu nie miała, to byś była biologicznym cudem. Masz rozwalony
            > metabolizm, ale niekonicznie tarczycę.
            >
            Przy 1800 - 2000 kcal miałam lodowate stopy i dłonie.
            • snakelilith Re: Leniwa tarczyca doradzcie 18.07.19, 21:59
              Dlatego, że niedożywienie, to nie jedyna przyczyna zimnych kończyń. Ale najpierw należy zmienić przyczynę ewidentną, przy tak małej ilości kalorii w wielkokrotnie powtarzanych epizodach (bo wątpie, że na tym da się dłużej żyć) metabolizm przestawia na tryb oszczędnościowy ze wszystkimi tego objawami, a to oznacza permamentne zmęczenie, niedokrwienie peryferii ciała, wolniejszy metabolizm i kiedyś tam redukcja masy mięśniowej. Nieodczynność tarczycy może być wtedy skutkiem głodu, ale na pewno nie przyczyną dolegliwości. Tym bardziej, gdy ma się anemię i się najwyraźniej jej nie leczy.
          • double-facepalm Re: Leniwa tarczyca doradzcie 18.07.19, 21:47
            snakelilith napisała:

> 1000kcal od wielu lat i brak energii, zimne kończyny oraz anemia? Gdybyś tego
            > przy takim odżywianiu nie miała, to byś była biologicznym cudem. Masz rozwalony
            > metabolizm, ale niekonicznie tarczycę.
            >
            Przy 1800 - 2000 kcal miałam lodowate stopy i dłonie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka