Dodaj do ulubionych

Menu na ognisko - oceńcie, poradźcie

• mid.week Re: Menu na ognisko - oceńcie, poradźcie 25.08.19, 12:58
      jesusmaria toz to menu jak na wesele.. Na ogniskach, na których bywam, jest kielbasa, bulka, ogorek kiszony, musztarda i piwo.
    • kachaa17 Re: Menu na ognisko - oceńcie, poradźcie 25.08.19, 18:52
      Jak dla mnie to wszystkiego jest bardzo dużo i różnorodnie. Wg mnie za dużo. Karkówkę da się upiec na patyku?
      Ja wczoraj piekłam pierwszy raz banana na ognisku. Można zjeść jako atrakcję. Wychodzi po prostu miękki, gorący banan. Piecze się że skórką.
    • lauren6 Re: Menu na ognisko - oceńcie, poradźcie 26.08.19, 11:57
      Menu oceniam tak:
      www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/polacy-marnuja-jedzenie-a-przez-to-niszcza-klimat-epicentrum,963858.html
    • kafana Re: Menu na ognisko - oceńcie, poradźcie 26.08.19, 12:03
      Dlaczego kociołek tylko jesienią? Zdrobilabym leczo warzywne czy zapiekane ziemniaczki. Wszyscy mieliby coś ciepłego do zjedzenia. Bo warzywa na kijku to tak trochę mało.
    • bo_ob Re: Menu na ognisko - oceńcie, poradźcie 26.08.19, 12:53
      Ognisko?
      Na ognisku jemy ziemniaki z popiołu z solą, ogórki kiszone oraz to, co da się upiec na kiju, najczęściej kiełbaski. Ideą ogniska jest prostota, dym i ogień. Oraz muzyka.

To, o czym piszesz nie jest ogniskiem.
    • an.16 Re: Menu na ognisko - oceńcie, poradźcie 26.08.19, 14:01
      Straszny misz masz i nierównowaga miedzy wege i mięsożercami. Przede wszystkim wywal sałatkę z kurczakiem, bo dla kogo to ma być? Ci mięsni wola mieso z kija, a niemięsni - wiadomo. Karkówka i boczek z kija? Toż to z kiełbasa trudno ustać czy usiedzieć, a ty takie mięsiwa każesz im opiekać? Do wywalenia. Wystarczy kiełbasa (mogą być 2-3 rodzaje jak musisz) i kaszanka. Zlituj się nad tymi wege i wprowadź jakiś hallumi choćby (dla nieortodoksyjnych). Ogranicz sałatki, a najlepiej podaj w miskach oddzielnie sałatę, ogórki, pomidory, oliwki i oliwę i ocet oddzielnie, niech każdy bierze co chce. Ciasto jedno albo 2 ale takie, żeby wege też mogli zjeść. Pozostali i tak będą obżarci. I nie wiem po co chcesz się tak urabiać i kończyć z masa jedzenie do wywalenia. Dipy? Smalczyki? Czipsy? Po co to komu ... Ziemniaki niech się pieką po bożemu w żarze, w całości bez "masełka i koperku".
    • czekoladazkremem Re: Menu na ognisko - oceńcie, poradźcie 31.08.19, 15:33
      Ognisko jutro, ostatecznie zdecydowałam, że oprócz ogniska postawię jeszcze małego grilla, bo w tych temperaturach nie da się długo usiedzieć z kijem w dłoni. Przede wszystkim robię chłodnik, z jajeczkiem dla niewegan. Na kij kiełbasa, chleb - do posmarowania masełko czosnkowe albo smalec wegański. Na grillu - cukinia z ziołami, papryka z fetą, pieczarki nadziewane pastą, marynowana pierś kurczaka, po kawałku łososia. Sałatki - warstwowa (musi być, dopominają się), z makaronem ryżowym, z kaszą kuskus, z kaszą bulgur, cztery talerze buddy, sałatka caprese. Do tego talerz serów - goście chcą koniecznie. Dipy twarożkowe - ziołowy i z suszonymi pomidorami. Na deser ciasta, szaszłyki owocowe, lody, no i jagielnik czekoladowy. No i chipsy różne, paluszki, krakersy. Picie - domowa lemoniada, woda z cytryną, pomarańczą, grapefruitem, jakieś tam kupne. Wszystko. Biorę się do roboty. Dzięki za rady smile
      • sumire Re: Menu na ognisko - oceńcie, poradźcie 31.08.19, 15:40
        Ciekawe, ile z tego po imprezie pójdzie do kosza.
        A tak się panie dziwowały w wątku o marnowaniu jedzenia...
        • alaveda Re: Menu na ognisko - oceńcie, poradźcie 31.08.19, 15:50
          To nie jest ognisko, tylko dęty bankiet.

A w zasadzie ognisko w wersji warsaffffskiej dla ludzi, którzy nigdy nie jedli ziemniaków z popiołu, osmolonej kiełbasy i pieczonek z sagana.
          • aankaa Re: Menu na ognisko - oceńcie, poradźcie 31.08.19, 21:15
            alaveda napisała:

> To nie jest ognisko, tylko dęty bankiet.
            >
            > A w zasadzie ognisko w wersji warsaffffskiej dla ludzi, którzy nigdy nie jedli
            > ziemniaków z popiołu, osmolonej kiełbasy i pieczonek z sagana.

ano, czekolada pomyliła ognisko z bankietem w ogrodzie big_grin
            ciekawe co napisze jutro po imprezie
          • boogiecat Re: Menu na ognisko - oceńcie, poradźcie 31.08.19, 23:21
            alaveda napisała:

> To nie jest ognisko, tylko dęty bankiet.
            >
            > A w zasadzie ognisko w wersji warsaffffskiej dla ludzi, którzy nigdy nie jedli
            > ziemniaków z popiołu, osmolonej kiełbasy i pieczonek z sagana.

Ale czad, tak durne zlosliwosci w watku o zarciu na ognisko😀
      • umi Re: Menu na ognisko - oceńcie, poradźcie 31.08.19, 21:02
        Fajne menu. Gdybys byla moja znajoma, za zaciecie kulinarne bylabys nia do konca mojego zycia. I zadnej imprezy bym nie opuscila big_grin
      • mid.week Re: Menu na ognisko - oceńcie, poradźcie 31.08.19, 21:07
        Super menu tylko ta impreza powinna się inaczej nazywać big_grin
        • umi Re: Menu na ognisko - oceńcie, poradźcie 31.08.19, 21:19
          Jesli czekolada wyprawia takie ogniska, to pomysl, jakie wyprawia urodziny albo święta <gwiazdy w oczach plus głebokie westchnienie>. Toz ona jest znajomą idealną big_grin
          • mid.week Re: Menu na ognisko - oceńcie, poradźcie 31.08.19, 22:08
            Fakt, mogłabym do niej chodzić codziennie smile
          • aankaa Re: Menu na ognisko - oceńcie, poradźcie 31.08.19, 22:18
            no, jest tu taka co na 60 osób w pół dnia ogarnia big_grin
            • mid.week Re: Menu na ognisko - oceńcie, poradźcie 31.08.19, 22:29
              bankiet w penhałzie na przedostatnim piętrze?
      • volta2 Re: Menu na ognisko - oceńcie, poradźcie 31.08.19, 23:25
        Byłam w upały na takiej imprezie, chłodnik w całości poszedł do kibla. Kto pije mleczne pod piwo czy wódkę że o reszcie nie wspomnę. Za to Poszła zupa tajska.
      • pade Re: Menu na ognisko - oceńcie, poradźcie 01.09.19, 12:18
        Napisz jak robisz dipy proszę i co to za sałatka warstwowa.
        Mam wkrótce dwie imprezy i brakuje mi pomysłów na menu.
      • jehanette Re: Menu na ognisko - oceńcie, poradźcie 02.09.19, 12:48
        Czy mogę się z Tobą zaprzyjaźnić? Wpadłabym xD
    • saszanasza Re: Menu na ognisko - oceńcie, poradźcie 01.09.19, 11:37
      Kurczę, u mnie na ognisko zawsze każdy coś przynosi, zwłaszcza, że goście mają dość osobliwe gusta kulinarne.
    • ponis1990 Re: Menu na ognisko - oceńcie, poradźcie 01.09.19, 20:44
      Moim zdaniem tego jest aż nadto, cos bym odjęła, i na pewno goście też się ucieszą smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka