Dodaj do ulubionych

A śledzie pikantne?

08.12.19, 21:46
Jakoś przepisy na pikantne śledzie , na które trafiam, zawierają przecier pomidorowy, którego staram się nie używać. Mam własny sos pomidorowy, którego mogę użyć. Podrzucicie jakieś pomysły na pikantne śledzie, jak najbardziej naturalne? Dzięki.
Obserwuj wątek
    • ga-ti Re: A śledzie pikantne? 08.12.19, 22:06
      Z pomidorami to jadłam na słodko-kwaśno, do tego rodzynki, karmelizowana cebula i miód, ja nie przepadam, ale znam takich, którzy lubią.
      Możesz do tego sosu dodać papryki surowej i w proszku, ostrej, może czosnek.
      Znam też śledzie z czosnkiem, ale w sosie majonezowo-śmietanowym.
    • alicia033 Re: A śledzie pikantne? 08.12.19, 23:15
      nie jem mięsa ale gdybym jadła i marzyłyby mi się śledzie na ostro, to zamarynowałabym je w oleju z ostrą papryczką/tabasco/marynowanym pieprzem (albo niemarynowanym kolorowym) lub dorzuciła ostrą papryczkę/ww. pieprz do śledzi cytrynowych lub zamarynowałabym śledzie w wasabi i oleju.
    • martialis Re: A śledzie pikantne? 09.12.19, 09:31
      Czosnek (przeciśnięty przez praskę) + majeranek + oliwa wink
    • mia_mia Re: A śledzie pikantne? 09.12.19, 09:36
      Odparuj sos pomidorowy do konsystencji przecieru i wykorzystaj przepis, który ci pasuje.
      • nisar Re: A śledzie pikantne? 09.12.19, 09:38
        No właśnie w tym kierunku idę, ale boję się że to jednak będzie malo wyraziste.
        • mia_mia Re: A śledzie pikantne? 09.12.19, 09:47
          Bez obaw, to się nie może nie udaćwink
          • cudko1 Re: A śledzie pikantne? 09.12.19, 09:50
            ja robie tak,

sledzie w oleju, pokrojone w romby, duzo cebuli w piorka, czosnek w kostke, papryczka chili w paseczki,
            majeranek,
            wszystko mieszam, zalewam olejem odstawiam do lodowki na jakis tydzien.

sa supeeeer smile
    • triismegistos Re: A śledzie pikantne? 09.12.19, 09:57
      A w oleju lubisz? Robiłam kiedyś "korzenne" w oleju z goździkami, zielem ang. kolendrą i pieprzem. Dobre były, myślę, ze gdyby dać tego pieprzu sporo i jeszcze siekaną ostrą papryczkę byłyby niezłe.
    • mama-ola Re: A śledzie pikantne? 09.12.19, 11:05
      Śledzie, ostra papryczka i wędzona śliwka pokrojone w kosteczkę 5 mm x 5 mm. Cebula pokrojona bardzo drobno. Zalać olejem i już.
    • ichi51e Re: A śledzie pikantne? 09.12.19, 11:14
      Sledzie w smietanie? Smietana sledzie cebula pieprz
      Sledzie w oleju? Olej sledzie cebula pieprz
      Jak moga byc sledzie nie pikantne?
      • alicia033 Re: A śledzie pikantne? 10.12.19, 11:18
        ichi51e napisała:

> Jak moga byc sledzie nie pikantne?

normalnie, np. z suszoną żurawiną czy suszonymi/wędzonymi śliwkami/suszonymi pomidorami/koperkiem (świeżym, nie suszonym), cytrynowe.
        Śledzie same w sobie nie są pikantne, wymoczone z soli są neutralne w smaku (acz oczywiście z rybną nutą) i można je przerabiać w każdą stronę: ostrą, kwaśną, słodką...
    • nisar Re: A śledzie pikantne? 10.12.19, 09:38
      No i teraz mam zagwozdke, które zrobicsmile Dziękuję za inspiracje.
      • ajr27 Re: A śledzie pikantne? 10.12.19, 11:32
        To jeszcze ja dorzucę swoje ulubione: podsmażasz cebulę z czosnkiem, do tego parę namoczonych posiekanych kapeluszy suszonych grzybków, 2 posiekane ogórki konserwowe, wlewamy wodę z moczenia grzybów i ze dwie łyżki pomidorów ( przecier, ale może być sok).Po wystygnięciu przykrywamy tym śledzie

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka