Dodaj do ulubionych

znowu kwadratura koła

16.12.19, 07:07
Dziecko kaszle, poza tym nic mu nie jest. Teraz kaszle bardzo często, znam ten kaszel, do południa prawie przejdzie.
Jeżeli pójdę do przedszkola, wprowadzę do przedszkola kaszlące dziecko.
Jeżeli pójdę do lekarza, to do tej godziny, do której do lekarza przyjdziemy, nie będzie już kaszlał i usłyszę, że właściwie nic mu nie jest, a z taką infekcją to się przychodzi po tygodniu. Punkt odcięcia kaszlu z mojego doświadczenia to tak 7:30 - 7:45, czyli z punktu widzenia dotarcia do pracy point of no return.

Urlopu nie mam, mąż już do pracy wyszedł, zresztą teraz i tak moja kolej. Ja nawet nie proszę o radę, tylko się wygaduję, bo to się powtarza przynajmniej dwa-trzy razy do roku, taka choroba-niechoroba, przy której zawsze od kogoś muszę oberwać, niezależnie jaką decyzję podejmę.
--
The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
Obserwuj wątek
    • iwoniaw Re: znowu kwadratura koła 16.12.19, 07:12
      Ja na
      > wet nie proszę o radę, tylko się wygaduję, bo to się powtarza przynajmniej dwa-
      > trzy razy do roku, taka choroba-niechoroba, przy której zawsze od kogoś muszę o
      > berwać, niezależnie jaką decyzję podejmę.

To ja dam radę nieproszoną: a weź się wreszcie przestań oglądać na innych, co to dużo mają do powiedzenia w kwestiach CUDZYCH kaszlących dzieci w placówce, urlopu czy chodzenoa na opiekę i jak ktokolwiek zacznie robić uwagi, opierdol go tak, żeby się następn razem dwa razy zastanowił, czy go nie szukają gdzie indziej.

--
      Spójrzmy na ciąg cyfr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Gdzie ukryła się ósemka?
      Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
      • asia_i_p Re: znowu kwadratura koła 16.12.19, 07:18
        Rada jest dobra, ale w tym akurat nie jestem szczególnie mocna. wink Tym niemniej trzeba nad tym popracować, bo przed chwilą zmierzyłam mu temperaturę i ucieszyło mnie 37,5, więc coś jest ze mną bardzo nie tak.

--
        The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
        • jehanette Re: znowu kwadratura koła 16.12.19, 09:58
          Nie jesteś nienormalna, też by mnie to ucieszyło. Takie "choroby-nie-choroby" u dziecka męczą mnie najbardziej, codzienne zastanawianie się czy odbiorę ze szkoły zdrową czy chorą. Temperatura przynajmniej uprawnia do zwolnienia i sytuacja jest jasna big_grin

--
          Error 404
      • memphis90 Re: znowu kwadratura koła 16.12.19, 07:51
        Ponieważ NFZ nie włożył do koszyczka świadczenia "wystawianie zaświadczeń dla pań przedszkolanek".

--
        "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
        • asia_i_p Re: znowu kwadratura koła 16.12.19, 07:59
          Z jednej strony rozumiem, z drugiej strony rodzic przez to dynda na końcu dwóch łańcuchów pokarmowych - wszystko go zjada. Ostatnio w przychodni pani doktor najpierw zwróciła uwagę, że się spóźniłam. Z mojego punktu widzenia się nie spóźniłam, pani w rejestracji podały inną godzinę jej, inną godzinę mnie, zdarza się. Wyjaśniłam miło, przytaknęła, ale gdzieś niezadowolenie wyżyć musiała, bo poinformowała mnie, że z taką infekcją to się przychodzi po tygodniu (byłam po trzech dniach, bo mu się zaczęło na początku długiego weekendu). Czyli co, pytam, może tak chodzić do przedszkola? No nie może. No to mówię, że jak on nie może do przedszkola, to ja potrzebuję zwolnienia do pracy. No tak, ale tonem dalej z lekką sugestią, że jakbym chciała, to bym mogła sobie poradzić.
          Ja rozumiem, że są przepracowani, a NFZ nie włożył do koszyczka świadczenia "Traktowanie rodziców pacjentów bez focha". Może powinien.

--
          • bergamotka77 Re: znowu kwadratura koła 16.12.19, 08:08
            Z tym walczą wszystkie matki, już nie bądź taka przewrażliwiona. U nas ostatnio non
            stop nie ma nauczycieli widać ze zlewają i biorą wolne kiedy się da, przy byle katarku. Sam kaszel może być alergiczny, mój młody często kaszlał w tym wieku a infekcji nie miał. Inhalacje pomagały.

--
            bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
              • bergamotka77 Re: znowu kwadratura koła 16.12.19, 08:28
                Tak, zlewają bo nagle w tym roku wszyscy mon stop na zwolnieniu czy opiece. Dziwne ze w tym roku nagle ich choroby dopadły.Mnie by już zwolnili gdybym tygodniami była na zwolnieniach.

--

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
                • asia_i_p Re: znowu kwadratura koła 16.12.19, 08:35
                  Niespecjalnie dziwne - ludzie poodchodzili ze szkół, ci, co zostali, ciągną na półtora etatu. Dla mojego gardła linia demarkacyjna jest gdzieś między 24 a 28 - przy 24 nie łapało mnie nic, przy 28 mniej więcej od stycznia zaczęło siadać. A mam zajęcia w grupach i zasadniczo uczniowie gadają więcej niż ja, bo to język, nie wiem, jak funkcjonuje historyk przy 27+ godzinach. Teraz przy tym powszechnym rozliczaniu, jak to nauczyciele mało pracują, zapomina się, że pensum było ustalone głównie ze względu na to, że to praca głosem.

--
                • paskudek1 Re: znowu kwadratura koła 16.12.19, 08:58
                  Nie, nie zalewają tylko
                  1. Jest mniej nauczycieli i w wielu szkołach kilku przedmiotów uczy jeden
                  2. Jeden nauczyciel uczy w kilku szkołach
                  3 nauczyciele wzięli sobie do serca tony szamba wysłanych na nich w ostatnich miesiącach i uznali że skoro I TAK NIC NIE ROBIĄ to mogą zadbać o swoje i swoich dzieci zdrowie tak jak każdy inny pracownik. A ponieważ w przeciwieństwie do INNYCH pracowników nauczyciel NIE MA urlopu w roku szkolnym to w sytuacji kiedy każdy inny bierze dzień dwa urlopu, on bierze zwolnienie.

--
                  nagle się okazało, że link do innego forum gazety w sygnaturce to spam smile
                • ren.s Re: znowu kwadratura koła 16.12.19, 10:27
                  Dziwne? Ja w październiku, po chyba 5 latach, byłam na zwolnieniu. Mam 35!! godzin lekcyjnych i o ile przy mniejszej ilości godzin jakoś dawałam radę pracować z lekkim przeziębieniem, tak teraz już nie. Efekt braku chętnych młodych do pracy w szkole.
        • lauren6 Re: znowu kwadratura koła 16.12.19, 10:08
          Dlatego nigdy nie zgłaszam w przedszkolu choroby dziecka, a jedynie mówię, że go nie bedzie w okresie od do.

Ewentualnie magiczne słowo: dziecko jest niewyraźne. Wiadomo o co chodzi, ale nie zgłosiłam choroby, więc personel przedszkola nie może odebrać mnie żądać świstka od pediatry.
      • kurt.wallander Re: znowu kwadratura koła 16.12.19, 11:00
        anika772 napisała:

> O, ja mam podobną chorobę! I tylko zimą, możliwe, że ma to związek ze smogiem?

Zdecydowanie tak. Ja miałam straszny kaszel, już i do pulmonologa mnie wysyłali, prześwietlenie robiłam i jakies próby wydolnościowe. Przeszło, gdy w nast. sezonie grzewczym zaczęłam ograniczać wyjścia na dwór do minimum, i przestałam jeździć zimą na rowerze. Obstawiam więc, że kaszel spowodowany był wdychaniem syfu z powietrza, nie tylko smogu zresztą.
    • memphis90 Re: znowu kwadratura koła 16.12.19, 07:52
      Nie widzę problemu - rano inhalacja, ew syrop przeciwkaszlowy (jak kaszel suchy) i do przedszkola.

--
      "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
      • asia_i_p Re: znowu kwadratura koła 16.12.19, 08:03
        Tym razem nie, bo jednak ma temperaturę. Na przyszłość spróbuję, chociaż mam opory z tym syropem przeciwkaszlowym inaczej niż na noc, bo zawsze się boję, że źle oceniam suchość/ mokrość kaszlu i utopię dzieciaka we flegmie.

--
        • bergamotka77 Re: znowu kwadratura koła 16.12.19, 08:09
          temperatura jest od 38 st. C - 37 to stan podgoraczkiwy.

--

• bergamotka77 Re: znowu kwadratura koła 16.12.19, 08:11
          Ale właśnie na noc się nie podaje niektórych syropów gdy dziecko leży.

--

• asia_i_p Re: znowu kwadratura koła 16.12.19, 08:22
            Trzech pediatrów, na których z takimi infekcjami trafialiśmy, twierdziło, że inhalacje i wykrztuśne do 18, a przeciwkaszlowy na noc, więc się tych zaleceń trzymam. Z 37,5 o 7:30 rano do przedszkola nie puszczę, bo do południa wzrośnie i będą mnie wywoływać z pracy, a wtedy i problem z zastępstwami na szybko i z rejestracją do lekarza.

--
        • memphis90 Re: znowu kwadratura koła 16.12.19, 08:39
          >mam opory z tym syropem >przeciwkaszlowym inaczej niż na noc, bo >zawsze się boję, że utopię utopię dzieciaka >we flegmie.
          Jak masz wątpliwość to tym bardziej NIE podawaj na noc. W ciągu dnia można chociaż czynnie odkaszlnąć...

--
          • asia_i_p Re: znowu kwadratura koła 16.12.19, 08:43
            Czyli mam rozumieć, że jak pediatra mi radzi inhalacje i flegaminę do 18, a na noc przeciwkaszlowy, to ona uważa, że to jest kaszel suchy? Bo to jest naprawdę często powtarzające się zalecenie.

--
            • curry1 Re: znowu kwadratura koła 16.12.19, 09:31
              Asia, mój syn w wieku wczesnoprzedszkolnym miał tak samo, rano po przebudzeniu odkaszliwał na mokro do ok. 10-11rano. Potem spokój, dziecko zdrowe jak ryba. Zanim dotarłam do lekarza, nic nie było słychać. Pediatra nie potrafił pomóc, skierował do alergologa(wizyta szybka , prywatna) z testów (prywatnie) nic nie wyszło, ale i tak dostał przeciwastamtyczny singulair (drogi jak sto diabłów), co również nie pomogło. W końcu trafiłam do pediatry, która mnie wysłuchała smile Stwierdziła, że to prawdopodobnie spływa coś z nosa przez noc. Przepisała krople robione za ok 5 zł. Przeszło i nigdy nie wróciło. Jeżeli chcesz, to mogę spróbować odszukać, co było w tych kroplach (skład), może u Twojego dziecko to coś podobnego.
              • grey_delphinum Re: znowu kwadratura koła 16.12.19, 09:38
                Jeszcze a propos nauczycieli biorących zwolnienia.
                Jestem jak najbardziej za, nawet jesli ktos jest choćby tylko przeziebiony.
                Ostanio jedna z "silaczek" (bo 7 klasa, bo przedmiot egzaminacyjny...) zarazila co najmniej 5 osob w klasie, w tym mojego syna ktory juz prawie tydzien nie chodzi do szkoly i zbierają mu się zaleglosci jak jasna cholera
            • lily_evans11 Re: znowu kwadratura koła 16.12.19, 10:00
              Pamiętam, jak pani doktor z przychodni waliła mojej małej córce na noc diphergan, bo młoda jak już kaszlała, to do wyrzygu. Skutek był taki, że w nocy pięknie spała, rano była już wyższa temperatura, swiszczenie i zajęcie oskrzeli. Sama musisz zobaczyć, co się stanie.
              U mojej zawsze najlepiej sprawdza się acc w dzień, co by nie było.

--
              Zginę, jeśli się obejrzę
    • ichi51e Re: znowu kwadratura koła 16.12.19, 11:08
      A to nie alergiczny? Mi na cos podobnego lekarz zalecil chlebek w oliwie zeby nie tylko nawilzac ale i natluszczac

--
      wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
      • asia_i_p Re: znowu kwadratura koła 16.12.19, 11:28
        Raczej nie, alergiczny by się chyba dłużej utrzymywał, a on ma te kaszle tak po tygodniu, najpierw silne, potem stopniowo słabnące.

--
        • kanna Re: znowu kwadratura koła 16.12.19, 11:58
          U mojego nastolatka się zaczęły własnie objawy alergiczne - na pyłki sad Nie jest to od czapy, bo mi kwitnie kwiatek w ogrodzie, mróz mu nie przeszkodził

W zeszłym roku wystartowało mu w lutym, teraz grudzień.
          Masakra jakaś uncertain

--
          Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
          Pół wieku poezji
    • kanga_roo Re: znowu kwadratura koła 16.12.19, 12:42
      może to nietypowa rada, ale skoro kaszle rano jakiś czas od wstania, musielibyście stawać odpowiednio wcześniej żeby się dziecko wykaszlało w domu. możecie też zacząć dzień od poskakania przy muzyce, to się szybciej pozbędzie zalegającej wydzieliny.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka