Dodaj do ulubionych

Jakie śledzie lubicie najbardziej?

24.12.19, 12:05
Lubię, w zasadzie każd, byleby nie za dużo (żołądek się buntuje).
Na wigilii w pracy wypróbowałam (minimalne ilość) całkiem sporo różnych rodzajów. I w tym roku - najbardziej smakowała mi prostota. Zwykłe śledzie w oleju, z cebulką, zielem angielskim i listkiem laurowym.
Co ciekawe - one pierwsze zniknęły ze stołu.

Tak więc, w tym roku postawiłam na ten typ.

A jak u Was?
Obserwuj wątek
    • julita165 Re: Jakie śledzie lubicie najbardziej? 24.12.19, 12:07
      Ja też lubię wszelkie rodzaje śledzi ale mój typ to są sledzie w sosie curry z rodzynkami
    • cosmetic.wipes Re: Jakie śledzie lubicie najbardziej? 24.12.19, 12:08
      Też lubię śledzie w każdej postaci, ale z cebulą w śmietanie są na pierwszym miejscu.
    • andaba Re: Jakie śledzie lubicie najbardziej? 24.12.19, 12:09
      Ja sama robię śledzie, kupuję całe, obieram, moczę, marynuję. Nie umywają się do żadnych innych.
      Z takich kupnych lubię wyłącznie wiejskie, ewentualnie matiasy lisnera, ale to tylko do sałatki śledziowej, a tę robię na Wielkanoc jedynie, więcej postnych dni.
      • kochamruskieileniwe Re: Jakie śledzie lubicie najbardziej? 24.12.19, 12:18
        od wieków nie widziałam solonych, całych śledzismile
        kupiłam solone płaty smile i tak się dziwią, że roboty sobie robię zamiast kupić a'la matjasy...
    • maniaczytania Re: Jakie śledzie lubicie najbardziej? 24.12.19, 12:21
      Nie pomogę, nie jem śledzi w ogóle.
      W związku z tym mąż trochę cierpi, bo na wigilię musi zadowolić się kupnymi 😉
    • tt-tka Re: Jakie śledzie lubicie najbardziej? 24.12.19, 12:24
      Wylacznie w oleju.
      Preferuje dwie proste wersje - sledzie z cebulka i gorczyca i sledzie z czosnkiem i majerankiem.
      • summerland Re: Jakie śledzie lubicie najbardziej? 24.12.19, 12:30
        Ja wlasnie zrobilam po raz pierwszy z czosnkiem i majerankiem i ciekawa jestem jak beda smakowac.
      • astomi25 Re: Jakie śledzie lubicie najbardziej? 24.12.19, 12:31
        Ja w tym roku zrobilam klasyczne, czyli w oleju z cebula, oraz z burakami i koperkiem.
        Zostaly mi z barszczu gotowane buraki, pokroilam w paski, wymieszalam ze sparzona cebula i swiezym koprem. Ukladalam warstwami.
        Dzis sprobowalam, smaki sie przegryzly i sledzie wyszly pyszne. wink
    • margotka28 Re: Jakie śledzie lubicie najbardziej? 24.12.19, 12:28
      śledzie w oleju z cebulką i grzybkami marynowanymi. Ostatnio jadłam w sosie musztardowym - też dobre.
    • aerra Re: Jakie śledzie lubicie najbardziej? 24.12.19, 12:33
      Śledzie to ja najbardziej lubię po kaszubsku, tylko z jedną modyfikacją - z sosu wywala się śledzie i jest mniam tongue_out
    • magata.d Re: Jakie śledzie lubicie najbardziej? 24.12.19, 12:35
      Lubię różne. Najczęściej robię na święta i w tym roku też, śledzie po tatarsku, czyli z sosem tatarskim. Kupuję te a'la matjas. Bardzo tez lubię z cebulka w oleju i pod śmietanowa pierzynką z cebulka i jabłkiem, które będą u rodziców na wigilii.
      • magata.d Re: Jakie śledzie lubicie najbardziej? 24.12.19, 12:38
        Uwielbiam tez, takie warstwowe z buraczkami, ale nie robiłam nigdy, jeszcze.
    • aqua48 Re: Jakie śledzie lubicie najbardziej? 24.12.19, 12:40
      Z kupnych matiasy korzenne, oraz marynowane domowe z cebulką, a właściwie każde lubię prócz smażonych.
      • m.y.q.2 Re: Jakie śledzie lubicie najbardziej? 24.12.19, 19:43
        Kiedyś robiłam rybę po grecku i zostało mi sporo sosu. Użyłam go do śledzi, zasmakowały nam i od lat robię śledzie po grecku.
    • anika772 Re: Jakie śledzie lubicie najbardziej? 24.12.19, 20:48
      Świeży smażony, żadne inne nie wchodzą w grę.
    • chatgris01 Re: Jakie śledzie lubicie najbardziej? 24.12.19, 20:51
      Na obrazku tongue_out

Jedyne śledzie, jakie mi w ogóle przechodzą przez gardło, to marynowane z cebulką roboty mojej Mam.
      • joanna05 Re: Jakie śledzie lubicie najbardziej? 24.12.19, 21:04
        Na słodko-kwaśno: z miodem i przecierem pomidorowym, z rodzynkami i karmelizowaną na tymże miodzie cebulką. Najlepsze!
    • jusytka Re: Jakie śledzie lubicie najbardziej? 24.12.19, 21:50
      U mnie jako pierwsze zniknęły moje ulubione, czyli na slodko w sosie pomidorowym z podsmażoną cebulką, miodem i rodzynkami. Trzeba jednak pamiętać by zrobić je kilka dni przed Wigilią, by sie dobrze " przegryzły" , drugie miejsce zajmują śledzie pod pierzynką, a trzecie tradycyjne w oleju. Robię jeszcze w śmietanie z cebulką i jablkiem, ale bardziej dla męża, bo sama za nimi nie przepadam.
      • kurt.wallander Re: Jakie śledzie lubicie najbardziej? 25.12.19, 21:52
        jusytka napisała:

> U mnie jako pierwsze zniknęły moje ulubione, czyli na slodko w sosie pomidoro
        > wym z podsmażoną cebulką, miodem i rodzynkami. Trzeba jednak pamiętać by zrobić
        > je kilka dni przed Wigilią, by sie dobrze " przegryzły" ,

Podaj przepis, proszę.

Ja robię 2 rodzaje: w oliwie z oliwek, z cebulą i jabłkiem, w śmietanie z cebulą i jabłkiem i rolmopsy. Rolmopsy lubię najbardziej.
    • majenkir Re: Jakie śledzie lubicie najbardziej? 25.12.19, 05:56
      Nigdy nie jadłam śledzi 🤪
    • lily_evans11 Re: Jakie śledzie lubicie najbardziej? 25.12.19, 06:47
      Też wszystkie smile.
    • madziulec Re: Jakie śledzie lubicie najbardziej? 25.12.19, 09:59
      Co roku robie co najmniej 3 sledzie.
      W tym roku były:
      śledzie curry
      śledzie musztardowe
      śledzie pomarańczowe.

Myślę, że w przyszłym roku musze zmienić repertuar. Swoją drogą sledzi domaga się mój syn.
    • lilia.z.doliny Re: Jakie śledzie lubicie najbardziej? 25.12.19, 10:13
      zaweze jako pierwsze znikaja ze stolu (zjedzone. nie wyrzucone) sledzie cynamonowe

ns drugim miejscu salatka kardynalska
    • mayaalex Re: Jakie śledzie lubicie najbardziej? 25.12.19, 17:34
      Jablko, cebula, kwasna smietana i do tego odrobina sledzia. Jedyne danie wigilijne ktore umiem zrobic i jedyne ktorego mi brakuje na wyjazdach.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Jakie śledzie lubicie najbardziej? 25.12.19, 17:40
      Nie za bardzo lubi śledzie, chyba takie z jabłkiem w śmietanie mi najbardziej smakują i koniecznie musza być to platy z beczki w wodzie z sola.
    • gaskama Re: Jakie śledzie lubicie najbardziej? 25.12.19, 21:59
      Śledzie kocham. Mogą być jakiekolwiek. W occie, w oleju, w śmietanie, z cebulą, z buraczkami, z miodem, w sałatce ....
    • solejrolia Re: Jakie śledzie lubicie najbardziej? 25.12.19, 22:05
      Rolmopsy, dowolnej firmy
      lub firmy Marinero- śledzie z suszonymi pomidorami, są naprawdę smaczne.
      smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka