Dodaj do ulubionych

FS czyli Frakcja Sudocremu :)

28.12.19, 18:07
Dzisiaj usłyszałam takie określenie od wczesnego nastolatka z dalszej rodziny. Frakcja Sudocremu, czyli tych, których regularnie boli d*pa. Naturalnie w przenośni. Czyli wszystkich tych, którzy mają tendencję do bulwersowania się czymkolwiek (tematy główne: polityka, światopogląd - czyli też polityka, ekologia - czyli też polityka, stosunki rodzinne, życie zawodowe). I tak sobie uświadomiłam, że większość ludzi, których nie lubię to właśnie FS. Ci sympatyczni mają na ogół "wywalone" i można z nimi przyjemnie porozmawiać absolutnie o wszystkim bez obawy, że nagle zabolą ich cztery litery. Innymi słowy: inteligentni ludzie z dystansem do siebie i do świata. A jaka jest ematka? Zdystansowana czy FS?
Obserwuj wątek
  • krwawy.lolo Re: FS czyli Frakcja Sudocremu :) 28.12.19, 18:20
   Ostatnio uświadomiono mi istnienie boomerów, groomerów i zoomerów. (Jakby ktoś nie widział, niech nie szuka - to sezonowe wykwity słowotwórcze o krótkim żywocie, zazwyczaj.) Wniosek może się nasunąć tylko jeden, zmieniają się jedynie nazwy, ludzie pozostają tacy sami w swojej znośności bądź nieznośności, głupocie i mądrości.
   Mnie się podoba określenie człowieka "z klasą". Już dość długo się trzyma.
  • alicia033 Re: FS czyli Frakcja Sudocremu :) 28.12.19, 18:47
   mam alergię na tych, którzy mają "wywalone na ogół". Zwłaszcza, że nie omija to też umówionej godziny spotkania.
   Więc jakby nie byli poza tym "inteligentni" i "sympatyczni", to raczej nie pogadamy, bo szanuję swój czas i nie umawiam się z nimi więcej.
   Czyli też wolę tych z "bólem d.py", jak zechciałaś to określić.


   --
   volta2 o uczestnictwie angazetki w białostockim Marszu Równości:
   "a powiedz, po co tam poszłaś? jesteś lgbt+ i te wszystkie łkające licealistki też?
   czy po prostu poszłaś po to, co chciałaś dostać? niczym ten motylek na procesji w łodzi? (podobny poziom wzięcia udziału?). w podsumowaniu: chcącemu nie dzieje się krzywda."
  • asfiksja Re: FS czyli Frakcja Sudocremu :) 28.12.19, 19:16
   Zależy czym się kto bulwersuje, zbulwersowanie to nie jest beztreściowa forma, a nawet i forma może przybierać cały wachlarz ekspresji (od wulgarnych i agresywnych do ich przeciwieństwa). Mnie nudzą ci, co mają na wszystko wywalone. Zresztą na imprezach siedzą zwykle w swoich komórkach albo po prostu tylko jedzą i piją.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka