Dodaj do ulubionych

Z dumą donoszę, Białystok laserowe fajerwerki

28.12.19, 19:58
O taki zaścianek, a jednak kolejny rok pokaz laserów zamiast klasyki.
Obserwuj wątek
        • mika_p Re: Z dumą donoszę, Białystok laserowe fajerwerki 28.12.19, 21:19
          Wolę tradycyjne fajerwerki, są piękne. Jak dla mnie, brak możliwości oglądania miejskiego pokazu fajerwerków na sylwestra to jedyny imprez domowych z dala od starówki smile Na szczęscie, było jeszcze światełko do nieba (też zamienione na pokaz laserow) i jeszcze jeden latem. Na fajerwerki jestem skłonna ubrac się w środku zimy i wyjść z ciepłego domu. Na pokaz laserowy poszłam raz i wystarczy. Bez szału.

A jak widze takiego ideologiczne pieprzenie o truciu środowiska, to mi się opona sama zapala w piecu. Lasery są na prąd, a OZE to jakaś marginalna ilośc energii elektrycznej w Polsce. Prąd to paliwa kopalne.

--
          Po człowieku, który lubi salceson, można się wszystkiego spodziewać. Alutka Kossoń
          • bistian Re: Z dumą donoszę, Białystok laserowe fajerwerki 28.12.19, 22:25
            mika_p napisała:

> A jak widze takiego ideologiczne pieprzenie o truciu środowiska, to mi się opon
            > a sama zapala w piecu. Lasery są na prąd, a OZE to jakaś marginalna ilośc energ
            > ii elektrycznej w Polsce. Prąd to paliwa kopalne.

Tak reagujesz, bo jesteś nieświadoma, czym są pokazy sztucznych ogni i jaki składnik jest odpowiedzialny za konkretny kolor.
            Nie wszystko się spala, jakby się chciało, reszta zostaje rozpylona wokół, a przy dużej liczbie strzelających, dozwolone normy zostają przekroczone wielokrotnie, zatruwając glebę, już nie mówiąc o tym, że ludzie się nawdychają tego świństwa.
            • mika_p Re: Z dumą donoszę, Białystok laserowe fajerwerki 28.12.19, 23:23
              Rezygnacja z dużego miejskiego pokazu fajerwerków to więcej amatorskich odpaleń fajerwerków, diabli wiedza z jakiego źródła, więc potencjalnie bardziej trujące. Miejskie fajerwerki są profesjonalne, wysokie, mniej wdychania, mniejsze ryzyko, że resztki pospadają na ludzi. A jesli chodzi o glebe, to mniej zanieczyszczeń w przypadkowych miejscach.

Plus, mniej pirotechników-amatorów to mniej urazów u często-gęsto pijanych ludzi. A imprezy masowe są zabezpieczone pod kątem pierwszej pomocy.

Mówiłam, że ideologiczne pieprzenie.

--
              Dziewczyna, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów, poradzi sobie w życiu. Carrie Bradshaw
              • bistian Re: Z dumą donoszę, Białystok laserowe fajerwerki 29.12.19, 09:16
                mika_p napisała:

> Rezygnacja z dużego miejskiego pokazu fajerwerków to więcej amatorskich odpaleń
                > fajerwerków, diabli wiedza z jakiego źródła, więc potencjalnie bardziej trując
                > e. Miejskie fajerwerki są profesjonalne, wysokie, mniej wdychania, mniejsze ryz
                > yko, że resztki pospadają na ludzi. A jesli chodzi o glebe, to mniej zanieczysz
                > czeń w przypadkowych miejscach.
                >
                > Plus, mniej pirotechników-amatorów to mniej urazów u często-gęsto pijanych ludz
                > i. A imprezy masowe są zabezpieczone pod kątem pierwszej pomocy.

Może tak być, jak piszesz. W pierwszej fazie ludzie mogą odpalać więcej tego u siebie w ogródkach. Ale, z drugiej strony, rośnie świadomość i wiele osób zrezygnowało z fajerwerków, właśnie z powodu zanieczyszczeń i wpływu na zwierzęta i osoby, które to gorzej znoszą.

Ciężko znaleźć informacje na temat sprzedaży środków pirotechnicznych w poszczególnych latach. To jest sprzedaż na kwotę około 500 mln zł i podobno zmienia się rynek, kupuje się coraz więcej fajerwerków lepszej jakości, bezpieczniejszych, ale w mniejszej ilości, kwota sprzedaży ogółem zostaje na podobnym poziomie.

> Mówiłam, że ideologiczne pieprzenie.

Weź pigułkę! big_grin
    • alpepe Re: Z dumą donoszę, Białystok laserowe fajerwerki 28.12.19, 20:33
      I brawo. Dziś u mnie na berlińskiej prowincji w pobliskim centrum handlowym jakoś nie widziałam kolejek ustawiających się po fajerwerki, ale z drugiej strony w jednej niedługiej w końcu alejce naliczyłam ze cztery takowe stoiska, w tym jedno dupne jak sklep. Oby jak najmniej się tego sprzedało. Nienawidzę tego, pięknie popatrzeć, ale huk i smród, straszne dni i noce dla zwierząt.

--
      "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka