Dodaj do ulubionych

Ortodontycznie - usunięcie nadliczbowej zęba

29.12.19, 17:14
Mój 10- latek miał podwójny mleczak 3, teraz widać na rtg dwie trójki stałe, które walczą o miejsce pod linią dziąsła.
Czy macie doświadczenie z usuwaniem dodatkowego zęba przed wyrżnięciem się i czy potem wszystko wskakuje na swoje miejsce, czy też potrzeba aparatów?
Obserwuj wątek
  • agua_de_coco Re: Ortodontycznie - usunięcie nadliczbowej zęba 29.12.19, 18:08
   Ja tak miałam z obiema trójkami, nawet stałe mi się zaczęły już wyrzynać. Mleczne wyrwane, wyrównało się samo, nie musiałam mieć aparatu. Ale wiadomo, to było, khem, jakiś czas temu wink może współcześnie inaczej do tego podchodzą.

   --
   Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
     • szmytka1 Re: Ortodontycznie - usunięcie nadliczbowej zęba 29.12.19, 22:53
      Ja konsultowalam u 2 innych niz prowadzacy. Po konsultacjach wiemb ze mam dennego lekarza. Juz chirurg powiedzial ze ortod. powinien zlecic tomofraf i ustalic plan leczenia i z takim planem do chirurga. Ponadto oet powinien wyjasnic co bedzie jak nie usunieszb jakie sa kompçikacje. A nie odeslac do wyrwania nawet bez porzadnego zdjecia i koniec. Moje konsultacje nie byly za kaseb zeby nie bylo, ze dokladnosc tylko za pieniadze. Konsultacja nie zaszkodzi. Czekalam na na nie 2 czy 3 miesiace. Podkreslam w szpitalnej przychodni chirurgicznej bez 3d nie chcial nic robic i bez wskazowek jak zaopatrzyc i czybw ogoçe pozostaly zawiazek
     • aandzia43 Re: Ortodontycznie - usunięcie nadliczbowej zęba 30.12.19, 00:00
      szeptucha.z.malucha napisała:

      > Na razie ortodonta zobaczył (stomatolog podejrzewał brak zawiązków, bo długo ni
      > e wychodzą a rtg pokazał ich nadmiar i wzajemne blokowanie), zalecił usunięcie
      > jednego i pokazanie się za pół roku.
      > Zastanawiam się, czy jeszcze gdzieś konsultować przed ingerencją.

      Zalecił usunięcie, ale którego zęba konkretnie? Który będzie łatwiej, który bezpieczniej dla pozostałych zębów, który powinien być pozostawiony bo łatwiej będzie potem schodził, który wygląda na lepszy jakościowo, lepiej ukształtowany? Powinien naradzić się ortodonta z chirurgiem. No i CBCT jest do tego niezbędne.


      --
      "Nie mam żalu do nikogo, sama sobie krzywdę zrobię"
  • szmytka1 Re: Ortodontycznie - usunięcie nadliczbowej zęba 29.12.19, 19:32
   Jesli sa 2 to mozna usunac zawiazek jednego a druhiemu zamek wstawic by sprowadzic na wlasciwe miejsce. Ocenia ortodonta na podstawie tomografu. Potem z tym zdjeciem 3d i planem leczenia idziesz do poradni chirurgicznej. Robia to w znieczuleniu miejscowym, chyba ze diecko mocno nie wspolpracuje, to jest szansa wyprosic przyjecie na oddzial. Dobrze to w przychodni przyszpitalnej latwic.
  • aandzia43 Re: Ortodontycznie - usunięcie nadliczbowej zęba 29.12.19, 23:54
   Ortodonta na NFZ? Idź do poleconego solidnego prywatnego. Tacy poza tym ze sensownie zaplanują leczenie ortodontycznie to jeszcze współpracują z łebskimi chirurgami. Zabieg usuwania nadliczbowej zęba u dzieciaka 10 lat wiąże z wyrzezaniem kawałka kości szczęki i operowaniem w małej buzi pośród stada zawiązków stałych zębów, delikatna sprawa. Poza tym do chirurgicznego usuwania zębów nie przystępuje się już bez CBCT (3D), nikt was jeszcze na to nie wysłał? Może chirurg wyśle.

   --
   "Nie mam żalu do nikogo, sama sobie krzywdę zrobię"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka