Dodaj do ulubionych

Cypr - Larnaka, połowa kwietnia

29.12.19, 18:41
Jadę na tydzień smile
Był ktoś?
Macie dobre rady co zwiedzić?
Obserwuj wątek
  • asia_i_p Re: Cypr - Larnaka, połowa kwietnia 29.12.19, 18:57
   Mam tutaj informacje stworzone przez cypryjskich uczniów w czasie naszego projektu, który obejmował wizytę w Larnace i to właśnie w kwietniu. wink Nieprofesjonalne materiały, ale lokalnego autorstwa. Na pewno nastawiaj się, że będzie ciepło.
   drive.google.com/file/d/1yJaGdc0EaiCkrSJtMYq2a0YdfdUyRDe8/view?usp=sharing
   drive.google.com/open?id=1J-NmdZZHWMJhdiDoMCDpnCrr1EnRkFsN
   --
   The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
   • asia_i_p Re: Cypr - Larnaka, połowa kwietnia 29.12.19, 19:04
    I na wypadek, gdyby się słabo otwierało - Kościół św. Łazarza z 9 wieku, zamek z 12 wieku z muzeum, plaże: Phinikoudes, Mackenzie, meczet Hala Sultan Tekke, akwedukt Kamares. Nie wiem, czy w kwietniu są jeszcze flamingi.

    --
    The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
  • janja11 Re: Cypr - Larnaka, połowa kwietnia 29.12.19, 19:04
   Był. Kwiecień jest fajnym czasem na zwiedzanie, bo jeszcze nie ma wielkich upałów.
   Cypr generalnie ma mniejszy potencjał atrakcji turystycznych niż np. Kreta, albo Rodos.
   w okolicach Pafos są całkiem dobrze zachowane mozaiki z czasów rzymskich ( plus za ekspozycję pod wiatami, co w czasie upałów naprawdę jest ważne).
   Po drodze do Pafos zatrzymuje się zwykle przy tzw. skale Afrodyty (taka raczej naciągana atrakcja).
   Nikozję można zobaczyć, ale też nie powala na kolana.
   Jeździ się lewą stroną, co dla przyzwyczajonych do ruchu prawostronnego może być sporym wyzwaniem.
   Popularne są duże taksówki zabierające wiele osób ze wskazanych miejsc (podjadą np. pod hotel), co pozwala zmniejszyć koszty i jest okazją do pogadania ze współtowarzyszami podróży (jadą turyści, ale też miejscowi do pracy w stolicy np.).
   Z Cypru można wybrać się do Izraela. Za dużo się w czasie takiej wycieczki nie zobaczy, ale zawsze taki wstęp do większego zwiedzania może to być.

   Podsumowując, można już pocieszyć się słońcem, za którym w naszym klimacie już się bardzo tęskni wczesną wiosną, ale sama wyspa, mnie przynajmniej, nie powaliła na kolana.
   No i drożej niż na wyspach greckich jest.
   • mdro Re: Cypr - Larnaka, połowa kwietnia 30.12.19, 11:23
    "Cypr generalnie ma mniejszy potencjał atrakcji turystycznych niż np. Kreta, albo Rodos"

    Pozwolę sobie absolutnie nie podzielić Twojego zdania big_grin, Cypr jest fascynującym efektem mieszania się przeróżnych kultur, z których każda odcisnęła swoje piętno. Jakkolwiek co do Skały Afrodyty mogę się zgodzić - nic ciekawego, Za to kilka kilometrów dalej są pozostałości starego Pafos, w tym ruiny sanktuarium bogini istniejącego od XII wieku p.n.e. (tyle że organizowane przez biura wycieczki nie miewają go w programie).

    --
    "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
  • nangaparbat3 Re: Cypr - Larnaka, połowa kwietnia 29.12.19, 19:48
   Koniecznie meczet Hala Sultan Tekke. Nie wiem czy jeszcze w kwietniu - na jeziorze, w pobliżu którego stoi meczet - flamingi. Na prawo od wejścia do meczetu azyl dla kotów - też koniecznie.

   --
   "Tolerancja u nas od wieków kwitła i dlatego nie musimy jej już praktykować."
  • mdro Re: Cypr - Larnaka, połowa kwietnia 30.12.19, 11:03
   Jak już wspomniała Lajtova, sporo napisałam w tym wątku:
   forum.gazeta.pl/forum/w,567,169074238,169074238,Prezent_od_meza.html#p169085219

   Kwiecień to bardzo dobry termin na zwiedzanie, jeszcze nie ma dużych upałów, a jest wystarczająco ciepło nawet na kąpiel w morzu (z pewnością dla osób przywykłych do temperatur wody w Polsce wink).

   Do tego, co już napisałam w tamtym wątku dodam, że do Nikozji najlepiej pojechać autobusem (kursują co ok. godzinę, są tanie, a komfort porównywalny z autokarami wycieczkowymi), natomiast na zwiedzanie tureckiej strony wybrać się z wycieczką zorganizowaną (miejscowe biuro będzie tańsze niż wycieczka fakultatywna od touroperatora, jeśli nie przeszkadza Ci przewodnik w języku angielskim/rosyjskim).


   --
   "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka