Dodaj do ulubionych

Opieka stomatologiczna w szkole

29.12.19, 18:42
Jak rozwiązano kwestię opieki stomatologicznej w szkołach waszych dzieci?
U mojego, wychowawca razem z dziećmi których rodzice wyrazili zgodę, jedzie do wyznaczonej przychodni. Oczywiście w czasie lekcji. I wychowawcy współczuję, bo utrzymanie spokoju w poczekalni będzie wyczynem.


--
"Jeśli ludzie nie wierzą, że matematyka jest prosta, to tylko dlatego, że nie zdają sobie sprawy, jak skomplikowane jest życie." John von Neumann.
Obserwuj wątek
  • livia.kalina Re: Opieka stomatologiczna w szkole 29.12.19, 22:21
   Miał być powrót do dobrej tradycji z PRL (jak widać takie też się trafiały) opieki stomatologicznej w szkołach. Pamiętam w mojej podstawówce obok gabinetu pielęgniarki szkolnej (która była tam przez cały czas pracy szkoły+ lekarz na przeglądach, nie tak jak teraz - 2 godz w tygodniu) był gabinet stomatologiczny. Pracowała w nim dentystka+ higienistka dentystyczna 5 dni w tygodniu. Dzieci miały tam leczenie zębów, regularne przeglądy, higienizację oraz konsultacje ortodontyczne. Teraz dowiedziałam się, ze w ramach „opieki dentystycznej w szkole” mogę sobie jeździć do jakiegoś dentysty na Jezycach. Z Podolan. Dla mnie to czysta fikcja „opieki dentystycznej w szkole”.

   --
   super_hetero_dyna:
   "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
     • livia.kalina Re: Opieka stomatologiczna w szkole 29.12.19, 22:55
      Ale nie widzisz, że to różnica polega na w ogóle opiece stomatologicznej i w ogóle na podejściu do dzieci a nie była to specyfika opieki stomatologicznej w szkole? ja to bym się przede wszystkim w życiu nie zgodziła, żeby moje dzieci chodziło do szkoły, takiej jak w latach osiemdziesiątych. Ale takiej szkoły już w ogóle nie ma, więc i do szkół moje dzieci chodzą normalnie.

      --
      super_hetero_dyna:
      "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
    • livia.kalina Re: Opieka stomatologiczna w szkole 29.12.19, 22:45
     Nie mam żadnych traumatycznych wspomnień z gabinetu dentystycznego w szkole a za to mam takie wspomnienie z gabinetu dentystycznego, do którego zaprowadził mnie tata, jak byłam jeszcze przedszkolaczką. Musiało być źle bo mój tata też do tej pory to wspomina. To raczej kwestia poziomu stomatologii z tamtych lat ( i podejścia do dzieci w ogólności) niż specyfika gabinetów dentystycznych w szkołach.

     --
     super_hetero_dyna:
     "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
    • livia.kalina Re: Opieka stomatologiczna w szkole 29.12.19, 22:57
     A do takiej szkoły, jak była w latach osiemdziesiątych w ogóle, zgodziłabyś się, żeby twoje dzieci chodziły? A żeby jeździły do niej samochodem bez fotelików, co też było normalne w latach 80-tych, zgodziłabyś się?

     --
     super_hetero_dyna:
     "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • ivanova Re: Opieka stomatologiczna w szkole 29.12.19, 22:32
   U nas dentysci przyjeżdżali do szkoly i robili dzieciom przegląd. U nas akurat jakas bzdura wyszla i syn dostal ewidentnie nie swoja kartę (ilosc zebow sie nie zgadzala, wpisane jakies wypelnienia, ktorych syn nie mial i 4 rzekome ubytki- nie potwierdzone przez naszego stomatologa).
  • 35wcieniu Re: Opieka stomatologiczna w szkole 29.12.19, 22:42
   Pamiętam z własnej szkoły takie wyjścia. Chodziłam do dwóch podstawówek (nie rownoczesnie big_grin ), w jednej byl gabinet, w drugiej nie, i stamtąd chodziliśmy do pobliskiego gabinetu na tym samym osiedlu. W poczekalni o ile pamiętam nic specjalnego się nie działo.

   --
   - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
   - Ale jak przez głowę?
   - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka