Dodaj do ulubionych

Polacy ocenili 2019 rok

30.12.19, 18:08
wyniki badania CBOS-u poniżej , a jaki był dla ematki ten odchodzący rok?
dorzeczy.pl/kraj/124926/polacy-ocenili-2019-rok-takiego-wyniku-nie-bylo-od-30-lat.html
Obserwuj wątek
      • tiszantul Re: Polacy ocenili 2019 rok 30.12.19, 21:34
        "CBOŚ od pewnego czasu nie jest dla mnie wiarygodną instytucją"

Co innego opozycja. Opozycja jest bardzo wiarygodna smile Jak się żyje w alternatywnej rzeczywistości? Czyżby niedobrze, skoro nie wierzysz w optymizm społeczeństwa?
        W przyszłym roku wybory prezydenckie, dlatego dobrze radzę opozycji zainteresować się rzeczywistością, w której żyje polskie społeczeństwo.
        Pisowcy nie sfałszowali przypadkiem wyników wyborów parlamentarnych? Mówiliście, ze sfałszują, a tu nagle tyle zaufania do pisowskich procedur
        • ultimate.strike Re: Polacy ocenili 2019 rok 30.12.19, 21:48
          Co innego opozycja. Opozycja jest bardzo wiarygodna

To nie wątek o opozycji, a badaniu CBOŚ. Jak chcesz to możemy pogadać o wpływie spodni na zdrowie, też nie w temacie, za to ważniejsze.

W przyszłym roku wybory prezydenckie, dlatego dobrze radzę opozycji zainteresować się rzeczywistością, w której żyje polskie społeczeństwo

Tą rzeczywistość zwiemy Matrix.

Pisowcy nie sfałszowali przypadkiem wyników wyborów parlamentarnych?

Nie musieli. Dzięki odpowiedniemu wsparciu internetowemu udało się skłonić społeczeństwo do popełnienia zbiorowego samobójstwa. Tak samo jak w UK i jeszcze kilku miejscach świata.

--
          Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
    • madami Re: Polacy ocenili 2019 rok 30.12.19, 18:25
      Dla mnie też w wymiarze osobistym to był dobry rok, w rodzinie dobrze, nikt nie zachorował, nikt nie umarł, nic złego się nie wydarzyło za to było sporo pozytywnych zdarzeń, w nas nowe inwestycje, dochód ok.

Natomiast dla Polski i narodu raczej tragiczny bo mamy najgorszy rząd ever czego skutki będziemy odczuwać dluuugo jako naród.
      • tiszantul Re: Polacy ocenili 2019 rok 30.12.19, 21:42
        "Natomiast dla Polski i narodu raczej tragiczny bo mamy najgorszy rząd ever czego skutki będziemy odczuwać dluuugo jako naród"

Skoro PiS rządzi od czterech lat, to chyba już odczuwamy? W związku z czym w wyborach parlamentarnych PiS został wybrany na drugą kadencję i jeszcze dostał rekordowa liczbę głosów - ponad osiem milionów. Czyli wprawdzie jest świetnie, ale będzie bardzo-bardzo źle, a wręcz tragicznie? Kiedy?

W przyszłym i następnym roku co prawda będziemy musieli rolować gigantyczne długi Platformy Obywatelskiej (termin wykupu 10-letnich obligacji), ale wierzę w prezesa. Najważniejsze, ze Platforma już nie zadłuża państwa. A przypomnę, że za Platformy zadłużenie Polski wzrosło o połowę
    • bistian Re: Polacy ocenili 2019 rok 30.12.19, 20:07
      Dzisiaj propisowcy zrobili akcję w ten temat z Trójce, to była ewidentna ustawka dzwoniących. Potem były też osoby o podobnych poglądach, które się same zadzwoniły.

Podsumowując:
      - "Prezydent jest najlepszy i niech zostanie, bo lepszego nie mieliśmy i nie trzeba się za niego wstydzić za granicą",
      - "To był bardzo dobry rok, dało się, a poprzednie rządy mówiły, że się nie da, budżet spięty, jest dobrze",
      - "Wystarczyło nie kraść!"

W sumie mało powiedzieli, faktów bardzo skąpo, jeśli się to połączy, ale dali wsparcie swojej partii i zrobili wrażenie, że jest ich większość, chociaż padło od redaktora i gościa, że obecny podział jest pół na pół, chociaż każdy czuje się zwycięzcą big_grin
      Co ciekawe, nie padło nazwisko: "Tusk"

--
      1elka26 odkrywa prawdę o PiS: III RP przeistoczyła się w PRL-bis
    • szafireczek Re: Polacy ocenili 2019 rok 30.12.19, 21:19
      No tak trochę bez sensu, bo w porównaniu do czego miałaby być ta ocena? Poza tym, skoro każdy ma inny punkt odniesienia do oceny, to jak można uogólniać wyniki? No jak?
      Samo pytanie też jest ogólne, bo wymiar osobisty nie został zdefiniowany...
      Błędy metodologiczne dyskwalifikują te badania.
      • tiszantul Re: Polacy ocenili 2019 rok 30.12.19, 21:48
        Badania zawsze były dobre, ale skoro teraz wyszło, ze w pisowskim reżimie ludzie są zadowoleni, to musiały być "błędy metodologiczne". Jak najbardziej. Badania nienaukowe, ludzie nieszczęśliwi i tylko czekają, żeby zagłosować na opozycję przy najbliższej okazji.
        A co ze słynną tezą opozycji, ze ludzie są naiwni, mało wykształceni i tylko wydaje im się, ze są szczęśliwi, a tak naprawdę cierpią?
        • ultimate.strike Re: Polacy ocenili 2019 rok 30.12.19, 21:51
          A co ze słynną tezą opozycji, ze ludzie są naiwni, mało wykształceni i tylko wydaje im się, ze są szczęśliwi, a tak naprawdę cierpią?

Jest potwierdzana w każdym kolejnym badaniu. Dokładnie tak samo, jak ludzie są szczęśliwi ze spodni, i za cholerę nie chcą zauważyć, ze brakuje miejsc w szpitalach. Odpowiednią socjotechniką można skłonić całe grupy społeczne do działania na swoja niekorzyść.

--
          Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
    • aqua48 Re: Polacy ocenili 2019 rok 30.12.19, 22:14
      Dla mnie to był najgorszy rok od wielu, wielu lat, co się mogło zepsuć lub zawalić, zepsuło się i zawaliło. Umarły bliskie dla mnie osoby, inne się ciężko rozchorowały, nie wypaliły upragnione wakacje, zaplanowane usprawnienia nie wyszły, ludzie w których pokładałam jakieś zaufanie i od których sporo zależało zawalili totalnie, z tego powodu niekonieczne wydatki okazały się nie tylko niezbędne ale i kilka razy wyższe niż przewidywane i planowane, no koszmar jakiś. Liczę że w przyszłym roku jakoś pójdzie z górki.
      • maadzik3 Re: Polacy ocenili 2019 rok 30.12.19, 23:09
        Przykro mi. Też miałam nienajlepszy, ale na pewno nie aż tak. A teraz siedzę i wyrzucam sobie dawną (i głupią jak stodoła) decyzję życiowa. Jakby to miało sens.
        Trzymaj się cieplutko.

--
        "Gdy się wyleje, szuka się ścierki. Gdy się przewróci, podaje się rękę. Reszta później.by Pesteczka
        • malgosiagosia Re: Polacy ocenili 2019 rok 31.12.19, 00:43
          "A teraz siedzę i wyrzucam sobie dawną (i głupią jak stodoła) decyzję życiowa. "

A ja wyrzucam sobie dawne zaniechanie i tez mi niewesolo. Mam jednak fajny chinski horoskop na rok 2020 i ciesze sie, ze wszysko skonczy sie pomyslnie, oprocz tego, ze moze sie przeciez wszystko skonczyc w ogole. big_grin
          Tak, dwie nagle smierci w rodzinie daja do myslenia i obaw.
    • szarsz Re: Polacy ocenili 2019 rok 31.12.19, 10:56
      Dla mnie bardzo dobry, zawodowo mocno do przodu, finansowo też, w rodzinie wszyscy zdrowi. Mam nadzieję na powtórkę, najlepiej przez co najmniej kilka kolejnych lat. Ale i się martwię, bo ile tego szczęścia życiowego można mieć? Niby życie dało w kość wystarczająco mocno, żeby teraz oczekiwać rekompensaty, ale przecież to tak nie działa.
    • morekac Re: Polacy ocenili 2019 rok 31.12.19, 12:24
      Nie wierzę w wiarygodność tego badania.Polacy zawsze narzekają, nawet jeśli jest dobrze.

--
      -------------------------------------------------------------
      "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka