Dodaj do ulubionych

Maltretowanie dzieci w żłobku w Oświęcimiu

04.01.20, 00:25
gazetakrakowska.pl/co-sie-dzialo-w-zlobku-fair-play-w-oswiecimiu-rodzicie-twierdza-ze-ich-dzieci-byly-maltretowane/ar/c1-14694075
Takie dziś przeczytałam😥. To taka moja dalsza okolica. Jeżeli faktycznie potwierdzi się takie przerażające traktowanie maluchów w tym niepełnosprawnych to pewnie ów biznes padnie. To jakaś sieciówka żłobkowa. Zastanawiam się czy w takich prywatnych placówkach są jakiekolwiek wymagania co do kompetencji i przede wszystkim zrównoważenia psychicznego opiekunek.
Gmina często dotuje takie placówki czyli teoretycznie powinien być jakiś nadzór. Ale co jakiś czas wychodzą takie kwiatki ze znęcaniem.się nad dziećmi. Tak mi szkoda tego maluszka z chorymi oczkami, którym rzucał ten potwór i całej reszty ofiar.
Obserwuj wątek
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Maltretowanie dzieci w żłobku w Oświęcimiu 04.01.20, 08:09
      We Wrocławiu kolo mojej był pracy też był taki żłobek, po wypłynięciu o jakości "opieki" afera na całą Polskę. Ogólnie ja uznaje jako żłobki i przedszkola tylko placówki samorządowe.
      Ja z ręką na sercu przyznaje się, że nie mam cierpliwości do większej ilości obcych dzieci i włącza mi się wqurw a nie przytulam do serca, jeszcze z takimi 8 latkami mogę pogadać ale jak pamiętam 2-3 latki - ło matko.

• lily_evans11 Re: Maltretowanie dzieci w żłobku w Oświęcimiu 04.01.20, 10:26
        Panie też pewnie mają ten wqrw, rzecz ludzka, ale po co iść do tego typu roboty wink. Ja po 2 tygodniach pracy w szkole miałam taki wqrw, że od razu powiedziałem dyrekcji, że pracuję tylko do końca września. Nawet bym nie chciała powtórzyć tego nieciekawego doświadczenia.

--
        Zginę, jeśli się obejrzę
    • ritual2019 Re: Maltretowanie dzieci w żłobku w Oświęcimiu 04.01.20, 08:35
      Tak to jest gdy nie ma zadnego nadzoru ani regulacji. Wszystkie te opiekunki powinny byc oskarzone i osadzone, oczywiscie kara powinno byc wiezienie, a te ktore to widzialy i nie zglosily na policje od razu takze lacznie z zakazem pracy z dziecmi czy ludzmi w jakikolwiek sposob zaleznymi np chorymi, starymi.
    • nieeznaajoomaa Re: Maltretowanie dzieci w żłobku w Oświęcimiu 04.01.20, 08:52
      Teoretycznie jest ustawa żłobkowa, która określa, kto może być opiekunem w żłobku. Są wymagania odnośnie kwalifikacji (studia, szkoła , kurs lub doświadczenie) oraz badań sanepidu. Nie ma wymagań co do, jak to określiłaś, zrównoważenia psychicznego, zresztą, w jaki sposób mieliby je niby sprawdzać?

W praktyce natomiast ostatnio coraz trudniej jest właścicielom żłobków znaleźć opiekunów, wejdź na jakikolwiek portal i zobacz, ile jest ogłoszeń. I te ogłoszenia często wiszą bardzo długo. Z tego powodu dyrektorzy często są zdesperowani i zatrudniają, np. osoby bez żadnego doświadczenia, które dopiero co rozpoczęły studia czy szkołę.

Wiem, co mówię, bo chodzę do szkoły policealnej na kierunku: opiekunka dziecięca. Jedna moja koleżanka już na pierwszym semestrze pracowała w żłobku, właśnie Fair Play, tyle że w Krakowie. Inna też pracuje w żłobku od pierwszego semestru. Nauczyciel, również już na pierwszym semestrze, wręcz proponował nam pracę u swojej koleżanki, która otwierała kolejną filię żłobka i nie mogła znaleźć personelu.

Dodam, że ja chodzę do tej szkoły, będąc od lat w leczeniu psychiatrycznym i mając za sobą dziesięć pobytów w psychiatryku. Oczywiście to nie musi o niczym świadczyć, bo często więcej zaburzonych osób jest wśród nieleczonych, no ale jednak. Gdybym chciała, też mogłabym już pracować w żłobku, obecnie opiekuję się dziećmi prywatnie, myślicie, że ktoś sprawdzał moje "zrównoważenie psychiczne"? Dla uspokojenia dodam, że ja akurat lubię dzieci i nie wyobrażam sobie nad nimi znęcać

Teraz jest boom na żłobki, bo to najtańsza forma opieki nad dziećmi i rodzice wmawiają sobie, że to takie dobrodziejstwo dla dzieci, ale prawda jest taka, że pozostawienie dziecka w obcych rękach to zawsze ogromne ryzyko.
      • maj18-98 Re: Maltretowanie dzieci w żłobku w Oświęcimiu 04.01.20, 09:10
        Serio? Można się jeszcze kształcić na kierunku opiekunka dziecięca? Kilka lat temu zlikwidowano taką możliwość w odniesieniu do nauczycieli przedszkoli, konieczne są studia. Szkoły policealne pozamykały ten kierunek już kilka lat temu. Coś się zmieniło? Swoją drogą do pracy z dziećmi oprócz kwalifikacji powinno się mieć predyspozycje i określone kompetencje. A patrzymy tylko na dyplom. W państwowych placówkach do pracy z dziećmi trzeba mieć min licencjat, i jest sprawowany nadzór. Mało mam do czynienia ze żłobkami, to dziwne że zasady zatrudniania są aż tak odmienne.
        • nieeznaajoomaa Re: Maltretowanie dzieci w żłobku w Oświęcimiu 04.01.20, 09:50
          Tak, studia są konieczne, żeby być nauczycielem wychowania przedszkolnego, natomiast do żłobka wystarczy wykształcenie średnie i szkoła lub nawet kurs, poczytaj sobie ustawę o opiece nad dziećmi do lat trzech.

Kierunek opiekunka dziecięca istnieje i ma się dobrze, z tym że jego ukończenie nie daje uprawnień nauczycielskich, tylko, po zdaniu egzaminu państwowego, zawód właśnie opiekunki dziecięcej, a opiekunki mogą pracować w żłobku.

Różnice wynikają z tego, że w przedszkolach zatrudniani są nauczyciele, natomiast w żłobkach opiekunowie i, o ile nauczyciele już od ładnych paru lat muszą mieć wykształcenie wyższe, to opiekunowie niekoniecznie.

Może kiedyś to się zmieni, ale póki co nie ma nawet kierunku studiów dedykowanego dla przyszłych opiekunów żłobkowych, są szkoły i kursy.

Różnice wynikają z tego, że
          • maslova Re: Maltretowanie dzieci w żłobku w Oświęcimiu 04.01.20, 10:54
            > Może kiedyś to się zmieni, ale póki co nie ma nawet kierunku studiów dedykowanego dla przyszłych opiekunów żłobkowych, są szkoły i kursy.

Nie sądzę, aby się to zmieniło, przynajmniej nie w najbliższym czasie, ponieważ opiekunki w żłobkach są słabo opłacane. Mało która osobą z wykształceniem wyższym wybierze pracę w żłobku, gdzie etat wynosi 40 godz./tydz., bez możliwości awansu i 26 dniami urlopu, skoro ze swoimi kwalifikacjami bez problemu znajdzie zatrudnienie w przedszkolu z przywilejami z Kart Nauczyciela (niższe pensum, awans zawodowy, więcej urlopu itp.).
      • lily_evans11 Re: Maltretowanie dzieci w żłobku w Oświęcimiu 04.01.20, 10:23
        W państwowym, w którym moja córka była calutkie 3 miesiące, może nie było przemocy, za to lewanie sieci, brak realizacji zajęć dydaktycznych, kiepskie żarcie i brud. Lezakowanie na podłodze na samej wykladzinie, z wdychaniem kurzu. To wszystko wysiada przy przemocy oczywiście, ale tak też nie powinno być.

--
        Zginę, jeśli się obejrzę
        • ichi51e Re: Maltretowanie dzieci w żłobku w Oświęcimiu 04.01.20, 10:28
          U nas byla normalna przemoc. I list od przedszkola jak sie wydalo (przysiegam ze tak napisali) ze “w zeiazku z oszczerczym materialem wyemitowanym przez telewizje UWAGA chcemy poinformowac ze w materiale uzyto okreslenia “opiekunka” podczas gdy w naszym przedszkolu pracuja wylacznie nauczyciele wychowania przedszkolnego. To stawia pod znakiem zapytania cala wartosc wyemitowanego materialu. I nie 20 rodzicow sie skarzyli a 14” odpadlam jak to przeczytalam

--
          wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
            • lily_evans11 Re: Maltretowanie dzieci w żłobku w Oświęcimiu 04.01.20, 10:33
              Straszne. Tym bardziej dla Twojego dziecka, które na pewno jest wrażliwe.
              BTW u nas jedna matka czasem wspomina, jak zapisała córkę do publicznego przedszkola, a to dziecko po paru dniach zaczęło bawić się w szarpanie zabawek, wyzywanie ich od debili i moczyc się w nocy. Zabrali córkę, nie robili afery, bo to taka slodkopierdzaca paniusia, co pilnuje, żeby przypadkiem nikogo nie urazić. Ale dziewuszka wprost im potwierdziła, że to panie tak wrzeszcza i dzieci szarpia.

--
              Zginę, jeśli się obejrzę
    • lily_evans11 Re: Maltretowanie dzieci w żłobku w Oświęcimiu 04.01.20, 10:21
      W takich miejscach są panie bez kwalifikacji, co chwilę widzę oferty pracy dla opiekunek do prywatnego żłobka lub przedszkola, nie wymaga się niczego poza - miejmy nadzieję - niekaralnością. Dobrych, naprawdę dobrych przedszkoli prywatnych jest może z kilka i tradycyjnie oblegane mimo cen, ale to są lata doświadczenia i istnienia na rynku. No i pewnie personel odpowiednio wykwalifikowany.
      Ręce i nogi opadają, po uj taka praca komuś, kto najwyraźniej nienawidzi małych dzieci.

--
      Zginę, jeśli się obejrzę
    • fitfood1664 Re: Maltretowanie dzieci w żłobku w Oświęcimiu 04.01.20, 10:31
      Właśnie w świetle takich spraw nigdy nie zdecydowałam się powierzyć dzieci obcym osobom, a jeśli już to pod nadzorem. Starannie wybrałam a i tak zdarzyły się sytuacje, które nie powinny mieć miejsca. Nie każdy nadaje się do opieki nad dziećmi, a wręcz większość ludzi się nie nadaje.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka