Dodaj do ulubionych

Obroża antystresowa dla kotów

08.01.20, 18:01
Moje dwa koty czeka pierwsza w życiu zmiana miejsca zamieszkania i związana z tym około 4h podróż. Dostałam od weterynarza obroże antystresowe, kojarzycie może kiedy (na ile dni przed dniem przeprowadzką) będzie najlepiej, żeby je założyć?

Dodatkowo, jeśli macie jakieś rady z własnego doświadczenia jak załagodzić futrom tę całą sytuację, będę bardzo wdzięczna za podzielenie się smile
Obserwuj wątek
    • mysiulek08 Re: Obroża antystresowa dla kotów 08.01.20, 18:42
      obroza jak i feliway albo inne typu zylkene czy karma calm, albo zadziala albo nie

koty jakie sa? miziaki domowe? czy raczej w typie niedotykalskich? jak znosze transporter, droge do weta?

4h to nie jest jakas straszna sprawa, pakujesz w transporter wylozony podkladem dla niemowlat (gdyby byla jakas przygoda) plus ulubiony kocyk zeby byl zapach domu i jedziesz

dobra opcja jest zeby koty przyjechaly na nowe miejsce juz dla nich przygotowane, tzn gotowa kuweta, miski, poslania z ich zapachem, jakies kryjowki, a potem to tylko cierpliwosc i spokoj

przeprowadzalismy nasza ferajne 1000km w ten wlasnie sposob, szybko sie odnalazly na nowym miejscu a najwieksze strachajady zniosly podroz calkiem dobrze, tylko najbardziej rozpieszczona Kicia.Yoda robila jesien sredniowiecza tongue_out

jesli chcesz to wypsikaj wnetrze auta i transportety feliwayem, ja dla spokoju sumienia to zrobilam

ile masz do przeprowadzki? jesi kilka dni to zaloz juz teraz i obserwuj, czasami koty reaguja alergicznie na obroze, bardzo sie drapia, bywa, ze zapiecie rani szyje, albo kot wsadzi lape pomiedzy szyje a obroze

--
      Twój zwierzak też może potrzebować pomocy
    • zasiedziala Re: Obroża antystresowa dla kotów 08.01.20, 19:14
      Na pewno wcześniej, niech się kot przyzwyczaja chwilę. U mnie obroża antystresowa zadziałała tak, że kot się odstresowal jak ją sobie zdjął, nie meczylam go szczególnie i dałam spokój po trzecim razie. Moje koty podróż znoszą najlepiej jak ich nie zaczepiam. Wkładam do transportera (najlepiej jak się uda za pierwszym razem bez ganiania) zamykam, stawiam w aucie i zostawiam w spokoju. Jak kiedyś jednego wyciągnęłam, bo miauczal, to był już horror do końca drogi. Jak nie ruszam to w końcu idą spać. Co do przeprowadzki, to nie pomogę, bardzo dużo zależy od kota. Swoje musiałam wyprowadzić z domu na 1 dzień, to jeden po 10 minutach brykal po nowym miejscu, jadł i się załatwiał, a drugi spędził 90 procent czasu pod łóżkiem. Nie ma reguły uncertain

--
      Nienawiść szkodzi dzieciom i innym żyjątkom
      • mysiulek08 Re: Obroża antystresowa dla kotów 08.01.20, 23:09
        nawet mi nie mow, przez niemal polowe drogi Kicia.Yoda robila taki koncert, ze uszy wiedly, bo ona musi wyjsc, musi wyjsc z tej klatki! przy okazji rzyganie, bo od czasu trzesienia ziemi (10 lat mija!) zawsze w aucie rzyga, swiat jej ucieka spod lap i stresuje, wczesniej to byl doswiadczony kot podroznik

jechala sam bez kociego towarzystawa, dodatkowy kurs ale nie bylo innego wyjscia

--
        Twój zwierzak też może potrzebować pomocy
    • ms.piggy Re: Obroża antystresowa dla kotów 08.01.20, 19:42
      wieszanie, zapinanie czegokolwiek kotu to raczej PROstresowe
      wszelkie dzwoneczki to tortura dla kota, zwierzęcia o tak doskonałym, wyczulonym słuchu,
      jak już to połozyłabym te obroże w klatce w której będą podróżować, a wczesniej w miejscach gdzie śpią i po dotarciu na nowe miejsce też na legowiskach, domkach,łóżku (tam gdzie spią)
      a do tego dużo głaskania, jakies ulubione przysmaki, zabawy i spokoju smile
      zmieni się otoczenie, ale ukochana pani będzie ta sama smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka