Dodaj do ulubionych

jak rozpoznać trola?

10.01.20, 23:28
Jestem tu od lat, czytam forum niemal codziennie, wypowiadam się sporadycznie, wątki zakładam jeszcze rzadziej. I kurcze babeczki nie wiem jak to robicie, że rozpoznajecie te trole po jednym wpisie? Ostatnio ktoś tu mnoży monotematyczne wątki o stresach w pracy a Wy już wiecie, że to 50 alter ego gazeciarza. No jak? Jak Wy to robicie? Ja się przyznaję bez bicia łapię się na 80% psedudo wątków pseudo ematek. Radar macie jakiś czy coś?
Obserwuj wątek
    • bergamotka77 Re: jak rozpoznać trola? 10.01.20, 23:31
      To nie jest skomplikowane jesli naprawde codziennie tu jestes.

--
      bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
      • czarny_dol Re: jak rozpoznać trola? 10.01.20, 23:38
        No jestem jestem. Ale kurczę wątek o stresowaniu się w pracy i zmianie na gorzej płatną, ale mniej stresującą łyknęłam jak pelikan, bo akurat mam podobne problemy i rozterki. Pomyślałam oooo super poczytam to może mi coś pomoże. A tu dupa. I jak teraz czytam ten wątek to no kurczę wali po oczach. Ale wtedy jakoś łyknęłam i sobie pomyślałam jak Wy to kurczę robicie?
        • mika_p Re: jak rozpoznać trola? 10.01.20, 23:49
          Po stylu.
          Po nagromadzeniu wątków na dany temat.
          Po braku rozsądnej historii forumowej - normalny człowiek, zanim zacznie się wywnętrzać, sprawdza, czy mu dana spoleczność odpowiada, czytając, jak się trochę zadomowi, to odpisuje, dopiero na końcu zakłada wątki.

Czasami obrywa ktoś niewinny

--
          Po człowieku, który lubi salceson, można się wszystkiego spodziewać. Alutka Kossoń
          • jola-kotka Re: jak rozpoznać trola? 11.01.20, 00:03
            A kto to taki regulamin tej kolejnosci ustalil? Gdzie on jest spisany i dostepny? Czyli jak ktos wie, ze jest takie forum ale zaglada raz na rok. To jak ma problem nie moze przyjsc i zapytac musi kwarantanne odczekac, zeby zapytac? Dobre nie ma co.
            • snakelilith Re: jak rozpoznać trola? 11.01.20, 00:12
              jola-kotka napisała:

> A kto to taki regulamin tej kolejnosci ustalil?

Każdy dla siebie. Ale oczywiście możesz się wygłupiać odpowiadając poważnie na x-kolejny wątek wesołej stokrotki, czy innego zdechłego kwiatuszka odgrzewającego w pierdylione wątków ciągle te same kotlety o narzeczonym, planowanym z nim ślubie i dzieciach. Albo wpadać na kolejną obrzydliwą prowokację gazeciarza. Nikt ci przecież tego nie zabrania.
              • jola-kotka Re: jak rozpoznać trola? 11.01.20, 00:19
                A co to ma wspolnego z tym do czego sie odnosisz? Jeszcze byle jak zacytowane. Co ma ktos kto zaklada 20 watkow o tym samym do tego co napisalam ja czy mika? Bo ja pisalam o regulaminie dotyczacym " zadomowienia" co pozwala na zalozenie watku.
                • snakelilith Re: jak rozpoznać trola? 11.01.20, 00:30
                  jola-kotka napisała:

> A co to ma wspolnego z tym do czego sie odnosisz? Jeszcze byle jak zacytowane.

Odniosłam się do twojego pytania o to, kto ustala taki regulamin i dałam ci na nie odpowiedź. Czego znowu nie rozumiesz?
                    • snakelilith Re: jak rozpoznać trola? 11.01.20, 00:41
                      jola-kotka napisała:

> Czyli wyjelas zdanie z kontekstu zeby dac odpowiedz ok zrozumialam. "Czego zno
                      > wu nie rozumiesz?" No ja zadko cie rozumiem. Dobrej nocy.

Nie, to ty wyjęłaś sobie coś z kontekstu i piszesz o regułach zadomowienia. Ja reguły mika_p zrozumiałam ogólnie. Jesteś nowa, nie znasz się, nie wiesz kto i co, to poczekaj i się nie wyrwaj przed szereg. Dobra rada zresztą, nie tylko by nie nabierać się na trollowątki, ale także by móc lepiej ocenić wartość dawanych ci odpowiedzi na twój ewentualny, własny problem. .
                • snakelilith Re: jak rozpoznać trola? 11.01.20, 00:36
                  jola-kotka napisała:

>
                  > Bo ja pisalam o regulaminie dotyczacym " zadomowienia" co pozwala na zalozenie
                  > watku.

To trzeba było to zacytować, albo dokładnie napisać. Ja odnoszę się przede wszystkiem do tematu wątku, nie jestem jasnowidzem, by wiedzieć, co TY masz na myśli. Autorka nie pyta bowiem o to, co zrobić, by nie potraktowano ją jak trolla, a o to, jak takowego rozpoznać, by nie nabierać się na trollowątki. I radę na to dała mika_p - nie wyrywać się, czekać.
                    • snakelilith Re: jak rozpoznać trola? 11.01.20, 00:48
                      jola-kotka napisała:

> A co to drzewko w watku wiesz? Wiesz. To chyba widzisz kto komu odpowiada, wiec
                      > jasne jest do czyjej wypowiedzi sie odnosi. Daj juz spokoj bo jak zwykle zacz
                      > ynasz odwracac kota ogonem.

Ja wiem co to drzewko, ale jak napisałam, nie jestem jasnowidzem i nie mogę wiedzieć, którą część poprzedniej wypowiedzi uznasz za znaczącą. Ty przyczepiłaś się akurat zadomowienia, bez dokładnego nazwania tematu. Moim zdaniem poprzedniczka pisała globalnie. Ale może wymagam od ciebie za wiele.
            • mika_p Re: jak rozpoznać trola? 11.01.20, 00:32
              Joluś, odpowiadałam na pytanie, "jak wy to robicie" i to co cię tak zbulwersowalo, to są moje kryteria oceny.
              Tak, ja uważam, że normalny człowiek nie zaczyna znajomości ze społecznością od wlezienia na stołek i opowiedzenia od swoich intymnych problemach, ty masz prawo do innego kryterium normalności.

--
              Jeśli uważasz, że twoja szklanka jest w połowie pusta, wlej jej zawartość do mniejszej szklanki i przestań marudzić.
          • enigma81 Re: jak rozpoznać trola? 11.01.20, 11:28
            mika_p napisała:

.
            > Po braku rozsądnej historii forumowej - normalny człowiek, zanim zacznie się wy
            > wnętrzać, sprawdza, czy mu dana spoleczność odpowiada, czytając, jak się trochę
            > zadomowi, to odpisuje, dopiero na końcu zakłada wątki.
            >

>
            Chyba prawda. Jako nowo pisząca ale czytająca od lat jakoś nie czuję się ok z zakładaniem wątków, czekam aż się zadomowię, trochę popiszę i może później..
    • jola-kotka Re: jak rozpoznać trola? 11.01.20, 00:00
      Jak to robia to jest akurat proste. Z przyzwyczajenia. Kazdy watek musi miec post o trollu . Jesli to jest ktos kto zmienia nika to moze po stylu pisania. A prawda jest ze pewnosci nigdy nie ma. Dlatego osobiscie sie takimi opiniami nie kieruje. Rownie dobrze ty moglas zalozyc taki watek skoro masz podobne problemy i daje sobie reke uciac ze tez ktos by cie nazwal trollem. A rezultat tego? Skuteczne dbanie o rozwalenie tego forum. Wiele lasek odeszlo a jak ktos nowy sie pojawia to sie go zniecheca wyzywajac od trolli. Temat jak temat , kazdy dobry zeby pogadac a czy istotne kto go zalozyl i dlaczego. Dla normalnego uzytkownika nie dla kogos kto jest tu z sobie tylko znanych przyczyn i w celu rozwalania dyskusji istotne bo tym sie karmia. Niektore prowadza notatki jednoczesnie opisujac jakie to one zapracowane sa. Etat , dzieci itd.
      • fitfood1664 Re: jak rozpoznać trola? 11.01.20, 10:07
        Zarzut o trolowanie to ostateczny argument na tym forum, jaki i zarzucanie nieodpowiedniego pochodzenia, wykształcenia, zamieszkania... Z niektórymi nickami naprawdę nie warto dyskutować. Jak już nie mają co powiedzieć, zawsze ci wyciągną któreś z powyższych.
        • elle_du_jour Re: jak rozpoznać trola? 11.01.20, 11:49
          Acha, natomiast oczywiście WARTO dyskutować z osobą od tysiąca nicków.

Powiedz proszę, jaki jest sens rozmowy z wyraźnie zaburzoną osobą, która w kółko, obsesyjnie mieli te same tematy, kłamie, jest niespójna, niedorzeczna, do każdego wątku zakłada nowy nick, i nie jest w stanie w danym wątku wykrzesać z siebie więcej niż jedną randomową, banalną odpowiedź w stylu "ja też"?
          • fitfood1664 Re: jak rozpoznać trola? 11.01.20, 12:00
            Nie piszę że warto, piszę że nie warto rozkminiać kto jest trolem a kto nie. Nie ma możliwości sprawdzenia kto jest kto. A juz zarzucanie komuś trolowania to cios poniżej pasa. Tak często stosowany tutaj. Jak już nie ma argumentów to trrrach! Trollllll!!!
            • asia.sthm Re: jak rozpoznać trola? 11.01.20, 12:13
              > Jak już nie ma argumentów to trrrach! Trollllll!!!

To nie z braku argumentow a z powodu, ze zaden argument nie dociera bo troll z definicji nie chce argumentow tylko chce trollowac.

--
              Gdyby nos Kleopatry był trochę krótszy, cały świat wyglądałby inaczej.
              • m_incubo Re: jak rozpoznać trola? 11.01.20, 12:19
                Można to samo powiedzieć o starych nickach.
                Wałkują od lat te same tematy, toksyczne matki, toksycznych facetów, ciężkie życie, ale argumentów żadnych, również od lat, nie przyjmują. Noo, ale to zaufane forumki przecież, to co innego 😅
                • elle_du_jour Re: jak rozpoznać trola? 11.01.20, 12:36
                  Stare nicki są jak starzy kumple, mają swoje wady, bywają monotematyczni, ale i tak miło czasem pogadać i razem sobie posmęcić. Przede wszystkim wydają się być koherentni, mają jakąś osobowość, mówią składnie i po polsku.
                  Nie rozumiem dlaczego niby mam tracić czas i moją umysłową energię na pseudo rozmowę, która do niczego nie prowadzi, z trolem, który wyraźnie jest psychicznie zaburzony, lub zwyczajnie z czystej złośliwości zaśmieca forum, albo jest w ogóle sztucznym tworem-botem. Osobiście wolę je umieć rozpoznawać i tępić (czyli najlepiej ignorować).
                  • fitfood1664 Re: jak rozpoznać trola? 11.01.20, 12:41
                    Tym samym przyczyniasz się, jak większość tutaj do schyłku tego forum. Nie przyjmujecie nowych. Jak się z nowymi nie zgadzacie to trolem w nich. Smutne, rozczarowujące i zniechęcające do pisania tutaj.
                    • lellapolella Re: jak rozpoznać trola? 11.01.20, 12:48
                      Moim zdaniem, jeśli to forum upadnie (w co szczerze wątpięsmile), to nie dlatego, że się trolle demaskuje, trafnie lub nie, lecz dlatego, że się im odpowiada. Nieustająco mnie zdziwi, że wątki zakładane przez nienawistników i mizoginów wciąż znajdują amatorki i ciągną się na kilkadziesiąt postów.

--
                      Możesz wygrać wyścig szczurów, ale nadal będziesz szczurem. Banksy
                    • elle_du_jour Re: jak rozpoznać trola? 11.01.20, 12:49
                      >Nie przyjmujecie nowych

Bzdura. Jeśli ktoś nowy pisze Z SENSEM, jeśli nie wyczuwa się kolejnej z jego strony podpuchy, to nikt go nie odrzuca, przynajmniej większość nie odrzuca. A że się można czasem pokłócić i powyzywać od troli to insza inszosć.
        • ultimate.strike Re: jak rozpoznać trola? 11.01.20, 18:56
          Zarzut o trolowanie to ostateczny argument

Nie, najczęśtszym argumentem w tutejszych dyskusjach jest wygaszenie. smile
          Byłem na milionie różnych forów, nigdy wcześniej się z takim zjawiskiem nie spotkałem.

--
          Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
    • m_incubo Re: jak rozpoznać trola? 11.01.20, 12:08
      Ale po co chcesz rozpoznawać trolle? Do czego ci to właściwie potrzebne? Jakie znaczenie ma czy odpowiadasz czwartemu wcieleniu cytryny-maliny o stresie w pracy (to nie gazeciarz akurat) czy ematce z 15 letnim stażem, ale że akurat idealny mąż ją zdradza, to produkuje pod nowym nickiem, albo takiej berdze np."na wakacjach z rodziną"?
      Jedno i drugie płodzi fantasmagorie, co to dla ciebie za różnica?
      • pani_tau Re: jak rozpoznać trola? 11.01.20, 13:17
        Ja nie rozumiem innej rzeczy.
        Cytryna-malina jest nieszkodliwa w kreowaniu swoich światów. Na nikogo się nie rzuca z zębami, nikomu nawet nie docina, w zasadzie jej aktywność w wątku kończy się na jego założeniu, jednak uruchamia reakcje, jakich nie wywołują ani forumowi mizogini, ani psychopatyczny gazeciarz ani ematki -furiatki, które na pytanie o godzinę potrafią odpowiedzieć " co, nie wiesz która? ogarnij się, bo jesteś żałosna".
        • simply_z Re: jak rozpoznać trola? 11.01.20, 14:10
          gazeta trolluje subtelniej, malina cytryna czy jak jej tam zakłada milion wątków z dupy i dlatrgo drazni to ludzi. Wydaje mi się, że wiem kto to jest. Dawno dawno temu na forum kobieta była sobie dziewczyna o nicku buziaczek coś tam. Teraz ma chyba ok.33 lat. Pamiętam, że miała toksycznego ojca i mimo, że studiowała chyba coś ekonomicznego, marzyła się jej medycyna. Później doszły różne depresje, nerwice, jakiś gość z portalu randkowego, który ją rzucił itp. lata minęły, na kobiecie nikt nie pisze, to przeniosła się tutaj. Zaburzony, biedny człowiek, choć nieszkodliwy ale wymagający pomocy.
          • elle_du_jour Re: jak rozpoznać trola? 11.01.20, 14:37
            Jeśli Meredith jest żywym człowiekiem to rzeczywiście zdaje się mieć poważne problemy psychiczne i urojenia. W każdym razie sprawia wrażenie jakby nie zdawała sobie sprawy z rzeczywistości wokół niej, jakby nie zdawała sobie sprawy, że potrzebuje pomocy – choć niby o nią pyta i prosi o rady. Z tej perspektywy jest to rzeczywiście smutne, nawet przejmujące. Jednak nie jesteśmy w stanie jej pomóc ponieważ nie ma z nią sensownego kontaktu. Po co te dziesiątki nicków? Nie służą jej ani jej sprawom, wręcz szkodzą. Całkiem poważne i wywodzące się z troski sugestie forumek (były takie), że powinna wybrać się do psychiatry czy na terapię trafiają na ścianę w postaci jej milczenia czy braku adekwatnych reakcji.
        • ultimate.strike Re: jak rozpoznać trola? 11.01.20, 18:53
          Jest łatwym celem i Ematki mogą się w prosty sposób dowartościować. Mizogini są agresywniejsi, biegle posługują się erystyką, nawet lepiej niż forumowe feministki więc Ematki mogą same oberwać i dowartościować mizoginów.

--
          Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
    • astrologia333 Re: jak rozpoznać trola? 11.01.20, 14:05
      Każda, która rozpoznaje takie osobniki w tym chyba najstarszego - gazeciarza, ma problem z uzależnieniem od forum. Świadomy, bądź nie. Między wpaść na forum a być tutaj cały czas jest różnica. Przy tej drugiej opcji jest się na bieżąco tak bardzo, że wie się czy "merydith" ma zaostrzenie choroby lub gorszy dzień, w którym pije do lustra a gazeta niezapłacone rachunki, co skutkuje założeniem zapalnego wątku.
      Tak, jestem jedną z tych osób, na dzień dzisiejszy. Jeszcze dwa miesiące temu najmy bym nie poznała 🤣🤣.
    • nangaparbat3 Re: jak rozpoznać trola? 11.01.20, 14:40
      Dużo mi mówi indywidualny styl, pewne sformułowania, czasem nawet rytm wypowiedzi.
      Czasem już wierzę, a potem pada jedno słowo za dużo, żywcem jak z postu postaci dobrze znanej z forum.

--
      "Tolerancja u nas od wieków kwitła i dlatego nie musimy jej już praktykować."

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka