Dodaj do ulubionych

Generalny remont - jak to ogarnąć?

13.01.20, 17:33
Planuję remont po całości - łazienki z wymianą wszystkiego , kuchnia, malowanie - co zrobić z sobą, rodziną? Jak funkcjonować w czasie remontu?

A może lepiej to rozłożyć na etapy? Teraz łazienki a kuchnia i malowanie za jakiś czas?
Obserwuj wątek
    • princy-mincy Re: Generalny remont - jak to ogarnąć? 13.01.20, 17:39
      Masz jedna czy dwie łazienki?
      To dużo zmienia przy planowaniu.
      Jesli masz dwie, to jest łatwiej, bo jedna w remoncie a druga w użyciu. Jeśli jedna to chyba trzeba się czasowo z domu wyprowadzić.

Ja bym wolała jeden generalny remont niż dwa lub trzy na raty.
    • mikams75 Re: Generalny remont - jak to ogarnąć? 13.01.20, 17:54
      jak masz sie gdzie wyprowadzic albo chociaz upchnac gdzies dzieci i samemu wziac prysznic to najlepiej za jednym zamachem, jak nie, to lepiej na raty, kuchnia pojdzie latwiej, zalezy jak duze zmiany.
      Robilam kiedys taki remont i mieszkalam - facet co robil, pod wieczor podlaczal co sie dalo i mowil jak mozna korzystac np. na tych plytkach mozna stawac, na tych nie, do wanny trzeba wejsc tedy bokiem itp. Dalo sie przezyc ale pewnie musisz z facetem to uzgodnic, zeby sobie to odpowiednio zaplanowal a nie ze np. kladzie cala podloge jednego dnia i w ogole chodzic nie mozna.
    • aurinko Re: Generalny remont - jak to ogarnąć? 13.01.20, 18:35
      Kilka miesięcy mieszkałam z dziećmi w remontowanym mieszkaniu. Tzn była przebudowa kuchni, remont łazienki i przedpokoju. W kuchni rozwalanie ścian, przestawianie wejścia, zupełnie gdzie indziej podłączenia wody i sprzętu, skuwane tynki do gołej cegły. Łazienka - wszystko skuwane, zamiana wanny na prysznic, wszystko zamontowane w innych miejscach niż było. Przedpokoj - skuwane tynki. Oczywiście w tych pomieszczeniach także nowa elektryka i podłogi razem z wymianą desek pod podłogą. Dodatkowo w całym mieszkaniu założone miejskie ogrzewanie i ciepła woda, likwidacja gazu. Wszystko poza c.o. robił mój M zupełnie sam. A, jeszcze wymiana drzwi wejściowych wink jedną noc przespaliśmy bez drzwi 😂 na czas remontu miałam w pokoju podłączoną kuchenkę z piekarnikiem, na środku remontowanej kuchni stała podłączona zmywarka. Co drugi dzień jeździliśmy do mojej mamy wykąpać się, a tak to myliśmy się misce. Było ciężko i chwilami miałam wszystkiego dość. Ale było, skończyło się i jest super smile
    • lidek0 Re: Generalny remont - jak to ogarnąć? 13.01.20, 18:42
      W Twojej sytuacji bym się wyprowadziła, inna opcja nie wchodziłaby w grę i wszystko zrobiłabym za jednym razem, latem oczywiście z złożeniem dużego poślizgu czasowego.

--
      Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
      Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
      zapraszam na forum Dla starających się
    • frey.a86 Re: Generalny remont - jak to ogarnąć? 13.01.20, 19:28
      Generalny remont i tak idzie w dziesiątki tysięcy, więc ja dorzuciłabym jeszcze dwa i wynajęła sobie na ten miesiąc jakieś mieszkanie z kuchnią i łazienką. Tylko wtedy remont musi być w lecie, bo tylko wtedy zdarzają się przestoje w mieszkaniach studenckich i takie krótkoterminowe lokum jest do znalezienia.
    • aankaa Re: Generalny remont - jak to ogarnąć? 13.01.20, 20:01
      i tu pojawia się pole do popisu dla porządnej firmy remontowej (która ma fachowców od wszystkiego)
      umeblowane 2-pokojowe mieszkanie, do którego przenoszą się inwestorzy na czas remontu

--
      jako jedyny gatunek na ziemi znosimy jajo przed wybudowaniem gniazda - K. McCloud
    • kurt.wallander Re: Generalny remont - jak to ogarnąć? 13.01.20, 20:43
      Ja robię takie rzeczy etapami. Najpierw łazienka (mam dwie, więc z drugiej mozna było w tym czasie korzystać), po pół roku kuchnia. Malowanie pewnie po kolejnym roku zrobimy. Inną opcją jest przeniesienie się na czas remontu do wynajętego mieszkania. Wynajmuję mieszkanie na krótki termin i 2 razy miałam takich gości na miesiąc - półtora, którzy mieszkali w pobliżu i potrzebowali się przenieść na czas remontu, ale na tyle blisko, by móc go bezproblemowo doglądać.
    • beata985 Re: Generalny remont - jak to ogarnąć? 13.01.20, 21:10
      O ile kuchnię da się przeżyć bez wyprowadzki to niestety z łazienką już gorzej....Ja właśnie robiłam na raty z tym że mam wrażenie że remont u mnie trwa od ponad roku....
      Teraz będę robić łazienkę, wyprowadzam się na chatę do rodziców.

--
      Każdy dzień z pisem jeszcze głupszy od poprzedniego /by anetapzn/
    • kaszub-ska Re: Generalny remont - jak to ogarnąć? 13.01.20, 21:39
      Na rata to dopiero masakra.
      U mnie w jeden miesiąc, tzn. 4 tygodnie zrobiono remont całego mieszkania szeregowego 120 m2. Malowanie wszystkich pomieszczeń, kucie kafli i podłóg w kuchni i dwóch łazienkach, odgrzybianie, położenie paneli, wyciszenie sypialni. Zrobiły to trzy małe ekipy wchodzące po sobie: do prac większych, do wyciszania, do samego malowania. Praca trwała 6 dni w tygodniu.
      Mieszkałam z córkami u rodziców, mąż u brata. Remont zaplanowałam na sierpień, żeby nie było szkoły.
      Koleżanka w te wakacje robiła remont generalny mieszkania w bloku, przenieśli się do hotelu.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Generalny remont - jak to ogarnąć? 13.01.20, 22:24
      Jak tylko kuchnia i łazienka to i tak na raz tego robić nie będą.
      Jak chcesz szybko to musisz mieć wszystko zamówione i gotowe do wyciągnięcia i tu jest problem, bo gdzie to trzymać przez tydzień czy dwa a tak wyjdzie. Ja zamawiałam sprzęty z czasem realizacji 2 tygodnie a przyszły po kilku dniach i tak sobie pudła leżały i zajmowały przestrzeń, a jest tego dużo, choćby lampy, lustro, szafki nie mówiąc o kibelku, bidecie!, wannie, kaflach, umywalce, bateriach. No może być z tym spory problem. A meble i sprzęt kuchenny, pół salonu wypełnił.
      S

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka