Dodaj do ulubionych

Regenacalm serum z 2% retinolem, witaminą C i kwa

15.01.20, 22:00
firmy Facetheory zakupiłam. Nigdy nie stosowałam ani retinolu ani żadnego serum. Jak to stosować? Przed kremem? Po kremie? Zamiast kremu? Mam dosyć wrażliwą skórę ale bez przesady. Cera mieszana.
Obserwuj wątek
    • alicia033 Re: Regenacalm serum z 2% retinolem, witaminą C 15.01.20, 22:41
      Zakładka "usage" ze strony produktu:
      "Give Regenacalm a gentle shake to activate. Apply a few drops to a damp face to blemishes, fine lines, dark spots and areas of hyperpigmentation. Moisturise afterwards."
      - czego z powyższego tekstu nie rozumiesz, modrzewiu i trzeba ci przetłumaczyć?

--
      bo_ob napisała:

>W wioskach powszechnie dostępne są chyba tylko okresowo cytryny i pomarańcze, jeśli >chodzi o owoce egzotyczne, no, może jeszcze banany.
      • snakelilith Re: Regenacalm serum z 2% retinolem, witaminą C 15.01.20, 23:20
        Mimo wszystko to serum zawiera wit. C i odświeżający efekt będzie. U mnie zeszły po nim wszystkie piegi po lecie i zrobił mi cudowny efekt "glow". Jednak teraz stosuję Regenacalm Pro. Ten zawiera zakapslowany retinol. To produkt podobny do Granactive Retinoid The Ordinary, tylko bez obrzydliwie tłustego efektu skwalanu. Cery są różne, nie każdy potrzebuje i chce "żrącego" efektu retinoidów, jak przy preparatach na receptę.
        • treo.tralve Re: Regenacalm serum z 2% retinolem, witaminą C 15.01.20, 23:41
          Taaa. Przeczytaj o retinyl palmitate albo kup w aptece maść na gojenie tyłka dzieci za 5 zł. Glow jest chwilowe bo i witamina c taka tam jest. bardziej placebo. Znów nie wiadomo ile tej witaminy. I koperek jest...żeby nie bylo- użyłam całe. Klei się jak cholera. Skład mówi sam za siebie. 1/10 moja ocena.
          Skwalan ma udowodnione działanie inaczej niż koperek.... cudo... btw- masz od tego jakiś procent?
          • snakelilith Re: Regenacalm serum z 2% retinolem, witaminą C 16.01.20, 00:11
            Ojejej, zaraz pękniesz. Retinyl palmitate, owszem, w odmładzające działanie tej substancji nie wierzę, sama zauważyłam, że nie chodzi o retinol dopiero po kupnie. Ale jest tam jeszcze witamina c, kwas hialuronowy i parę innych składników. Na moją cerą działało pierwszorzędnie. Nie u wszystkich wskazane są wysokie stężenia, mnie wit. C w dużym stężeniu bardzo podrażnia i powoduje powstawanie czerwonych placków. A tu od razu zobaczyłam efekty w postaci jaśniejszej, lepszej i gładszej cery, ale bardzo dobrze to serum znoszę. I u mnie nic się nie kleiło, w odróżnieniu od preparatu ze skwalanem The Ordinary, po którym dostałam nawet pryszczy i zapchane pory. A normalnie mam suchą cerę i mogą smarować się nawet czystem olejem z wiesiołka, czy jakimkolwiek innym. Więc dziękuję, niech sobie ten skwalan używają inni, mnie nie służy. Dla mnie ta jedna butelka Regenacalm nie była więc stratą, a wręcz przeciwnie. Mam po nim fantastyczną cerę. Mówisz, że to placebo? Moje lustro mówi coś innego. A po Regenacalm Pro obiecują sobie działanie anti-aging. Nie wiem jakie potrzeby ma twoja cera, ale tak już na świecie, że nie ma jednego patentu na wszystko i dla wszystkich.
          • araceli Re: Regenacalm serum z 2% retinolem, witaminą C 16.01.20, 10:17
            treo.tralve napisał(a):
            > Glow jest chwilowe bo i witamina c taka tam jest. bardziej plac
            > ebo. Znów nie wiadomo ile tej witaminy.

Biorąc pod uwagę, że jest w składzie za retinyl palmitate do 2% albo mniej. W tym stężeniu ma działanie antyoksydacyjne - o żadnym aktywnym nie ma mowy.

--
            - What if people try to corroborate all this information?
            - Don't worry. They won't.
        • minerallna Re: Regenacalm serum z 2% retinolem, witaminą C 16.01.20, 01:34
          Kupiłam od razu w wersji Pro- po przeczytaniu Twoich opinii w innym wątku. Jestem bardzo zadowolona. Kilka użyć i widoczne przebarwienia które mnie wkurzały mocno, ale bardzo mocno rozjaśniły się. Tylko one a nie cała twarz. Nic mi się na twarzy nie łuszczy. Stosuję po swojemu na noc, np: spray z wodą różaną, na to Regenacalm Pro, potem krem. Czy dobrze robię to nie wiem, ja jestem zadowolona. I tyle.

--
          https://supergify.pl/images/stories/impreza/tany/ballo011.gif

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka