Dodaj do ulubionych

czy zmieniać taką pracę?

18.01.20, 16:53
plusy:
- stanowisko kierownicze
- duża swoboda w decyzjach + mam wypracowaną pozycję
- fajny szef
- ciekawa praca, ciągle coś nowego
- dobrze płacą
- ciężko wylecieć

minusy:
- klimat całej firmy nieciekawy, polityka mocno wpływa (w mojej działce stosunkowo mało)
- sporo przypadków gdy ktoś głupi a ustawiony polityczne wygrywa z wartościową osobą i ta ostatnia odchodzi
- mnóstwo absurdów związanych z ww
- ogromna rola związków zawodowych, przez co pracują różne miernoty działacze
- z jednym takim przypadkiem muszę się użerać ja, słaby pracownik ale nie do ruszenia
- pracuję tu już długo a mam 40+lat, jak nie zmienię pracy w ciągu najbliższych 3 lat to potem pewnie będzie coraz ciężej

co byście zrobiły?
--
Obrzeży pochwy nie pokazuje się na dzień dobry.[beataj1]
Obserwuj wątek
    • pani07 Re: czy zmieniać taką pracę? 18.01.20, 17:31
      3,4 i 5 plus w byciu w pracy- nie, nie zmieniałabym. Szczególnie nacisk kładę na szefa- kiedyś w mojej pracy z powodu szefa chciałam ją zmieniać, ale tak się złozyło, że zmienili mi szefa i przyszedł dobry szef z normalnym podejściem do pracowników- zostałam i nie żałuję.
    • esperantza Re: czy zmieniać taką pracę? 18.01.20, 17:51
      Doradzać to można znając alternatywę . Odpowiedz sobie czy widzisz się w tym miejscu za 10 lat. Jeśli nie to szukaj ale powoli i starannie, aby faktycznie było lepiej. Jeśli tak i nie masz parcia ba awans to po co?
    • bergamotka77 Re: czy zmieniać taką pracę? 18.01.20, 18:06
      nie zmieniałabym. Plusy przeważają nad minusami.

--
      bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
    • cruella_demon Re: czy zmieniać taką pracę? 18.01.20, 18:18
      Też bym nie zmieniała, praca dobrze płatna i stabilna plus fajny szef przeważają nad minusami.
      A pamiętaj, że łatwo jest trafić znacznie gorzej.

--
      Co tam uczyć, żyć! Dlatego na Śląsku nikt się nie uczy, po prostu ludzie się rodzą, kopią grób i czekają. A że to trwa to z nudów kopią dalej i taka jest geneza wydobycia węgla.
      (35wcieniu)
    • falcon_eye Re: czy zmieniać taką pracę? 18.01.20, 18:29
      Ja bym sobie najpierw szczerze odpowiedziała na pytanie dlaczego rozważam zmianę pracy? Co chcę tą zmianą osiągnąć. Samo rozważanie plusów i minusów obecnej pracy nie ma większego sensu jeśli nie jesteś przekonana na czym właściwie tobie zależy.

klimat całej firmy nieciekawy, polityka mocno wpływa (w mojej działce stosunkowo mało)
      sporo przypadków gdy ktoś głupi a ustawiony polityczne wygrywa z wartościową osobą i ta ostatnia odchodzi mnóstwo absurdów związanych z ww

To będziesz miała w każdej firmie. Bez wyjątku. W mniejszym czy większym stopniu, ale jednak wszystkie organizacje opierają się na polityce, sieciach wpływu i grach statusowych. Jeżeli ktoś twierdzi, że jest inaczej, to najprawdopodobniej jest beneficjentem tych gier.

pracuję tu już długo a mam 40+lat, jak nie zmienię pracy w ciągu najbliższych 3 lat to potem pewnie będzie coraz ciężej

A dlaczego akurat te 3 lata mają znaczenie? Właściwie dlaczego zakładasz, że później trudno będzie coś zmienić? W wieku 40+ i tak już wypadłaś z puli "młodych i dynamicznych" i jesteś przezroczysta dla pracodawców cisnących na wiek. Zastanów się raczej jak podkreślić swoją przewagę na rynku pracy ze względu na doświadczenie.
      • swiezynka77 Re: czy zmieniać taką pracę? 19.01.20, 08:11
        falcon_eye napisała:

> pracuję tu już długo a mam 40+lat, jak nie zmienię pracy w ciągu najbliższyc
        > h 3 lat to potem pewnie będzie coraz ciężej

>
        > A dlaczego akurat te 3 lata mają znaczenie? Właściwie dlaczego zakładasz, że pó
        > źniej trudno będzie coś zmienić?

bo wtedy będę już blisko 50, sądzę że z wiekiem coraz trudniej. doświadczenie mam ponad 20 lat, ale na takie stanowiska jak moje pracodawcy szukają ludzi z 5-7 letnim doświadczeniem (zapewne bo taniej) - przynajmniej takie podają minimum. wyższych nie ma w mojej specjalności. jedyny plan B to własna firma i doradztwo w tej dziedzinie, ale jestem kiepska w sprzedaży i nie wiem czy bym z tego wyżyła.

--
        • esperantza Re: czy zmieniać taką pracę? 19.01.20, 10:23
          Nigdy nie spotkałam się aby ktoś podawał ze potrzebuje 20 letniego doświadczenia. Zwykle 7-10 to maks bo oznacza pozycję senior. Ale to próg minimalny i po tym zaczyna fine liczyć cała reszta. I wcale nie jest taniej, Sama niedawno robiłam w firmie opis swojego stanowiska i tam ustalone zostało 5 kat doświadczenia managerskiego. Ja przychodząc miałam ponad 10 i to nie miało żadnego znaczenia
        • falcon_eye Re: czy zmieniać taką pracę? 19.01.20, 12:46
          > plan B to własna firma i doradztwo w tej dziedzinie

Świetny pomysł...

> ale jestem kiepska w sprzedaży i nie wiem czy bym z tego wyżyła

... szkoda, że sama sobie nie pozwalasz go zrealizować. Zdolności sprzedażowe czy marketingowe nie przychodzą w genach. To umiejętność, której można się nauczyć. Chociaż oczywiście na początku nie będzie łatwo. Ale narzekanie że jesteś kiepska w sprzedaży brzmi jak historyjka, którą sobie opowiadasz żeby nie podjąć ryzyka bo to będzie oznaczało pracę i nie zawsze może się udać.

Nie wiem oczywiście jaka to specjalność ani jaką masz sytuację zawodową. Zakładam, że w tym wieku ewentualne dzieci już nie kręcą się pod nogami, a rodzice mogą jeszcze nie wymagać stałej opieki. Kiedy będzie lepszy moment, żebyś spróbowała swoich sił w doradztwie na własną rękę? To przecież nie musi oznaczać od razu rzucenia pracy. Uzupełnij profil na linkedin; załóż stronę, dziel się wiedzą - blogi, podcasty, webinary, ebooki, kursy... teraz możliwości jest mnóstwo. Znajdź w firmie ludzi mniej doświadczonych i zaproponuj im mentoring, żeby nabrać wprawy w takim doradztwie.
          Jeżeli jesteś gotowa zainwestować swój czas i wiedzę, bardzo szybko okaże się że klientów masz nadmiar a przy okazji nauczysz się rzeczy o których nawet nie myślałaś że "w moim wieku są możliwe".

Up to you.
      • swiezynka77 Re: czy zmieniać taką pracę? 19.01.20, 08:13
        lumeria napisała:

> Szukałabym dużo lepszej pracy, nie porzucając obecnej. smile

oczywiście nie rzucę papierami. ale jak stwierdzić że nowa praca będzie lepsza? najwięcej zależy od ludzi, szefa i najbliższych współpracowników, a tych nie zdołam poznać na rozmowie kwalifikacyjnej. jeśli chodzi o klimat firmy to pewnie z internetu da się coś wyczytać.

--
    • skarolina Re: czy zmieniać taką pracę? 18.01.20, 18:48
      Fajny szef, ciekawa praca, wypracowana pozycja, dobrze płacą, to są plusy. Idiotów i miernot nie brakuje nigdzie, nie masz gwarancji, że po zmianie nie trafisz na kolejnych, a plusów może nie być. Jeśli te minusy są obiektywne, ale Ciebie subiektywnie dotykają w małym stopniu, nie warto zmieniać. Jeśli mocno utrudniają Ci pracę i przysłaniają plusy dość skutecznie - warto się rozejrzeć.
      Ja zmieniłam, ale układy międzyludzkie były dla mnie takim źródłem stresu i wk....wu, że nie byłam w stanie patrzeć przez pryzmat plusów, które zresztą były zupełnie inne niż te, które wymieniasz - takie by może mnie zatrzymały big_grin

--
      "To jest tylko smutne miasteczko, ono sobie kiedyś pojedzie" - W.Młynarski
      • kaka73 Re: czy zmieniać taką pracę? 18.01.20, 19:10
        Ja zmieniłam 4 lata temu w wieku 43 lat - nie żałuję - też miałam kierownicze stanowisko, stabilną sytuację - zarabiałam mniej niż teraz, ale chyba rok podejmowałam decyzję - stwierdziłam,że jak nie zmienię to zostanę tam już do emerytury. Patrząc teraz co się dzieje w samorządach - i ile miernot pisowskich wciskanych nadaniem politycznym tam pracuje to była dobra decyzja. Teraz pracuję w prywatnym biznesie, nieduża spółka, wyższe stanowisko - lepsza pensja, normalni ludzie, ciekawsza praca.
        Zastanów się - kiedyś możesz żałować - ja się tego obawiałam, że jak będę żałować to nikt mnie nie przyjmie bo będę za stara.
    • mooi Re: czy zmieniać taką pracę? 18.01.20, 19:13
      >sporo przypadków gdy ktoś głupi a ustawiony polityczne wygrywa z wartościową osobą i ta ostatnia odchodzi
      - mnóstwo absurdów związanych z ww

norma. Nie licz, ze w innej korpo bedzie inaczej.
      A jak nie to, o czym piszesz, to inne "kwiatki".
      Fajna praca, w fajnym (najblizszym) towarzystwie, dobrze placa - przymknełabym oko na resztę i robila swoje.
      Ew. poszerzała swoje kompetencje na wszelaki słuczaj.
      • swiezynka77 Re: czy zmieniać taką pracę? 19.01.20, 08:07
        mooi napisała:

> Fajna praca, w fajnym (najblizszym) towarzystwie, dobrze placa - przymknełabym
        > oko na resztę i robila swoje.

no właśnie nie jest fajne najbliższe towarzystwo, tylko szef. z moich 3 podwładnych (sama ich nie wybierałam) jeden jest ok, drugi do tolerowania, trzeci beznadziejny zarówno zawodowo jak i jako człowiek.

w całej firmie mam swoje grono fajnych, mądrych, życzliwych osób ale ich liczba się ostatnio zmniejszyła m.in. przez powody które podałam wyżej.

--
        • mooi Re: czy zmieniać taką pracę? 19.01.20, 13:57
          >z moich 3 podwładnych (sama ich nie wybierałam) jeden jest ok, drugi do tolerowania, trzeci beznadziejny zarówno zawodowo jak i jako człowiek.

ty jestes szefowa i ty "tworzysz" zespół. Nie licz na to, że gdziekolwiek bedziesz mogła dobierac sobie tylko fajnych - to nie mąz czy przyjeciele. zawsze moze być taki, ktory nie bedzie ci jakoś odpowiadał, nie jest wyjsciem "pozbycie sie" każdego, ktory ci nie pasuje. Spróbuj dotrzeć do tego człowieka/ludzi z innej strony moze?
          i nie jest powiedziane, że on tam będzie chciał pracować kilkanascie lat. Moze awansuje? albo ty go "awansuj". Powiedz szefowi, że u ciebie sie "marnuje" i powinien pójsc wyżej.
          Nie wiem, wymysl cos skoro jestes szefową.
    • pitupitt Re: czy zmieniać taką pracę? 18.01.20, 22:54
      Zależy, czy klimat w pracy wykańcza Cię psychicznie, czy jest doskonale obojętny, a Ty robisz swoje...

--
      Z zasady nie wchodzę dwa razy do tego samego wątku, więc prawdopodobieństwo, że przeczytam wasze "cięte" riposty, jest żadne big_grin
      • swiezynka77 Re: czy zmieniać taką pracę? 19.01.20, 08:05
        mniej klimat, a bardziej ta osoba o której napisałam wyżej. niedobrze mi na myśl że miałabym ją oglądać jeszcze kilkanaście lat do emerytury sad na razie pracuję nad tym żeby mieć z nią mniejszy kontakt ale pozbycie się jej z mojego zespołu jest praktycznie niemożliwe.

--
        • esperantza Re: czy zmieniać taką pracę? 19.01.20, 10:28
          Jeśli pozbycie się złego pracownika jest niemożliwe to ta praca nabierania więcej wad niż napisałaś . Ja trochę mam podobnie tzn strasznie toksyczna próbę w pobliżu aczkolwiek nie zespole. I dla mnie jest to argument do zmiany co zreszta rozważam choć w tym miejscu nie jestem za długo. Na razie bilans jest jeszcze dodatni, ale za bardzo dobie cenie własny komfort i kompetencje aby tolerować buraków w bliskim otoczeniu.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: czy zmieniać taką pracę? 19.01.20, 08:16
      A pracowałaś gdzieś indziej w innym "sektorze"?
      Ja mam to szczęście że przez 15 lat pracowałam w dwóch różnych firmach - całkowicie innych ale fajnych. Teraz jestem już długo w obecnej ale stanowisko jak twoje dopiero od 2 lat.
      Mam siostrę młodszą obecna firma to jej 7 i zmienia i obraz polskiego pracodawcy rysuje się podle, na te 7 prac tylko 3 były bardzo oki reszta to bagienko większe czy mniejsze ale i tak cię wciąga i należy szybko uciekać.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka