Dodaj do ulubionych

wynajem części własnego domu

18.01.20, 20:32
Czy sądzicie, że taki pomysł może się sprawdzić? W pewnym oddaleniu od centrum, ale z dobrym dojazdem, np. tuż przy stacji kolejowej z często jeżdżącym pociągiem. Do wynajęcia np. pomieszczenie na innym poziomie naturalnie z osobną kuchnią/kuchenką i łazienką? Wiem, że ludzie niechętnie wynajmują mieszkania / domy, gdzie mieszka też i właściciel, ale podobno wszystko jest kwestią ceny (odpowiednio niższej niż za samodzielny lokal).
Obserwuj wątek
    • prezent_urodzinowy Re: wynajem części własnego domu 18.01.20, 20:39
      Pewnie ze moze sie udać, pytanie, czy za odpowiadającą Ci cenę. Pooglądaj sobie na Gumtree czy olx za ile wynajmują się mieszkania/pokoje w Twojej okolicy. Takie rozwiązanie, o jakim piszesz, jest moim zdaniem lepsze niż pokój, ale gorsze niż samodzielne mieszkanie.
    • jeziorowa Re: wynajem części własnego domu 18.01.20, 20:54
      Jeżeli jest osobne wejście to bez problemu wynajmiesz za dobrą cenę. Jeżeli wejście wspólne i najemcy muszą przejść przez wasz przedpokój (lub jeszcze gorzej wy przez ich) aby dojść do schodów to tak naprawdę oferujesz pokoje przy właścicielu, czyli tylko dla spłukanych desperatów.
      • riki_i Re: wynajem części własnego domu 18.01.20, 22:12
        Są różne domy. Znajoma ma taką właściwie kamienicę z normalną klatką schodową i tam wynajmować piętro to zupełnie nikomu nie powinno wadzić (ani najemcom, ani właścicielce). Ale widziałem inny dom, segment, niby też jest w nim klatka schodowa, ale to już zupełnie inna jakość. Wszystko słychać od góry do dołu, klatka wąziutka, wspólne instalacje... No raczej gdyby tam ktoś zamieszkał na piętrze, to jednak naruszałoby to intymność jak cholera. Nie mówiąc już o takich domach gdzie są wspólne hole i żeby wejść na pieterko to trzeba przedefilowac przez salon.
    • 71tosia Re: wynajem części własnego domu 18.01.20, 23:20
      wynajmowałam takie mieszkanie w Stanach, jako cudzoziemka bardzo sobie chwaliłam, to ze mam właścicieli za ściana, zwlaszcza gdy cos sie dzialo np trzeba bylo wezwac hydraulika. Poza tym nie wchodzilismy sobie w droge i kontakt mielismy minimalny.
      Mysle ze takze w Polsce znajda sie chetni na takie mieszkanie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka