Dodaj do ulubionych

Plac zabaw dla nastolatka???

20.01.20, 12:19
Może mnie wyśmiejecie ale zaryzykuję...
Mam dwóch synów w wieku 9 i 13 lat. Mamy dom z ogrodem ale w pobliżu żadnych atrakcji dla dzieci nie ma (jest niedaleko plac zabaw ale dla młodszych dzieci). W ogrodzie mamy huśtawkę i zjeżdżalnię i o ile młodszy jeszcze korzysta to starszy już nie. Niestety musimy ten nasz plac zdemontować bo jest już w nienajlepszym stanie. No i tak z mężem myśleliśmy czy nie kupić nowego placu zabaw ale już takiego dla nieco starszych dzieci żeby nawet 13-latek mógł skorzystać. W oko wpadł nam ten że zdjęcia poniżej. Młodszemu aż się oczy zaświeciły "tak,chciałbym taki!". Natomiast starszy nosem pokręcił i stwierdził że nie opłaca się go kupować. No i nie wiem co zrobić... Ten plac zabaw wydaje się być fajny, jest worek bokserski (a starszy ostatnio wspominał że chciałby worek bokserski ale w jego pokoju nie ma zbytnio możliwości na zamontowanie), są drążki do podciągania, do ćwiczenia brzuszków,kosz. W opisie napisano że testowany na 200kg ale sugerowane obciążenie to max 100kg. Latem zawsze mamy w ogrodzie trampolinę i chłopcy spędzają na niej sporo czasu ale są też momenty że zwyczajnie się nudzą, nie mają co robić. Ja wiem że 13latek to już nie małe dziecko ale u chłopców przychodzi taki etap że np chcą ćwiczyć a na tym placu zabaw byłaby taka możliwość. Z mężem byliśmy "napaleni" na ten plac zabaw ale reakcja starszego trochę ostudziła nasz zapał. Kupiłybyście czy nie?
Obserwuj wątek
      • kotejka Re: Plac zabaw dla nastolatka??? 20.01.20, 12:28
        aha, ok juz widze
        sporo
        chyba bym nie kupila
        chlopcy w tym wieku maja juz konkretne zainteresowania raczej i taki plac jest do wszystkiego i do niczego
        u nas jest boisko do koszykowki z prawdziwym koszem
        i to faktycznie jest uzytkowane codziennie
        koszt jego zrobienia byl zblizony do ceny tej konstrukcji
        ten zabawkowy koszyczek ze zdjecia jest uzytkowany przez przedszkolaczka u nas
        jest miejsce na dart, ale tez ten prawdziwy, sportowy
        skoro chlopcy marza o worku tez poszlabym juz w solidna konstrukcje i prawdziwy worek, nie zabawki
      • fibi00 Re: Plac zabaw dla nastolatka??? 20.01.20, 12:40
        mia_mia napisał(a):

> Kupiłabym kosz, ściankę wspinaczkową, stol do ping-ponga, inne sprzęty, ale tak
        > iego koszmarka nigdy.

Musiałabym sprawdzić ile by to kosztowało. O stole do ping ponga myślałam ale w domu nie mamy gdzie go postawić a w ogrodzie na deszczu też stać nie może...
        • livia.kalina Re: Plac zabaw dla nastolatka??? 20.01.20, 14:33
          Małpiszon to wydaje mi się, ze do wnętrz robi. Ja w ogrodzie mam stół do ping ponga (używany przez trzynastolatka codziennie!)- stół outdoorowy, stoi w ogrodzie cały rok i takie ekstremalne huśtawki, zwieszone na dziesięciometrowym drzewie (lubi i ośmiolatek i trzynastolatek). Mąż planuje w tym roku na wiosnę zrobić dla nich tyrolkę. Mamy też kosz do koszykówki ale chłopcy sie nim nie interesują.

--
          super_hetero_dyna:
          "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
      • ichi51e Re: Plac zabaw dla nastolatka??? 20.01.20, 13:39
        No wlasnie. Kosz, scianka, drazki... ten wyzej to do niczego z jednej strony hustaweczka z drugiej kolka... kolka sa cholernie ciezkie i malo kto na tym daje rade strata miejsca

--
        wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
      • kotejka Re: Plac zabaw dla nastolatka??? 20.01.20, 12:54
        tez racja
        ale jednak fajnie zagospodarowany teren wokol domu to atrakcja i miejsce rekreacji
        u nas latem to basen i boisko wlasnie i porzadna trampolina
        miejsce na hamaki
        w ubieglym roku powstala konstrukcja typu pergola posrodku ogrodu i to jest hit bo tam mozna zamocowac wszystko co sie chce w zaleznosci od pomyslu
        i hamaki i drabinki i worek boskerski i hustawki ogrodowe
        ze starszymi dziecmi poszlabym w takie cos, nie rureczki dla przedszkolakow
        bramke i kosz
        i darta (oprocz tego na strychu mamy strzelnice)
        czyli po prostu sprzet sportowy ktory wiesz, ze bedzie uzytkowany
        a nie plac zabaw
        to juz nie ten wiek smile
      • malia Re: Plac zabaw dla nastolatka??? 20.01.20, 12:55
        Własnie, przez kilka dni młody poskacze po tym, a później będzie stało. Kupiłabym jakąś jakąś rzecz, sprzęt, bardziej uniwersalny, coś, z czego można korzystać bez względy na wiek. To zalinkowane jest właściwie do niczego.
        • mae224 Re: Plac zabaw dla nastolatka??? 20.01.20, 13:59
          Masz nastoletnie grzeczne dziewczynki, które czytają książki w hamaku? W co "bawią się nastolatki"? Bo mam czternastolatka i dawno przestrzeń ogródka jest dla niego i sąsiadów/kolegów za mała. Bo:
          - nie ma boiska, bo są w dzielnicy specjalne miejsca, gdzie się spotykają i jeżdżą na rowerze i hulajnodze oraz grają w tenisa na przykład albo słuchają muzyki
          - bo w odległości 1 km jest siłownia pod chmurką bardziej profesjonalna niż te stojaczki
          - bo nie lubią się spotykać pod czujnym okiem mamuś, które wyglądają przez okienko
          - bo mają inne rozrywki jak kino, place miast, imprezy lokalne oraz spotkania towarzyskie, które nie odbywają się na tarasie wink ostatnio na nim dzieciaki widziałam że dwa lata temu, jak w którąś niedzielę grali w planszówkę i to wszystko.
          • kotejka Re: Plac zabaw dla nastolatka??? 20.01.20, 14:11
            nie, mam 3 synow
            jeden ma prawie 17, drugi 12 i 5 latek
            i lubia spedzac czas w domu
            oczywiscie ze jezdza po orlikach, na kregielnie, na pingponga i na silownie i na basen
            ale przydomowe boisko jest uzywane codziennie
            bo nawet jak koledzy u nich nocuja to jedyna szansa zeby pograc o polnocy w 3X3 bo wiadomo ze ich po nocy na orlik nie puszcze smile
            podobnie z ogrodowym basenem
            wyskoczyc prosto z lozka do basenu a pozniej na hamak sie wylegiwac0
            uzywane sa hulajnogi, rowery, quad i hoverboard
            i slizg wodny kilkumetrowy
            a i w hamaku lubia poczytac oczywiscie smile
            i na drazku cwicza,
            i w darta graja
            i na trampolinie skacza
            • memphis90 Re: Plac zabaw dla nastolatka??? 20.01.20, 21:14
              No wiesz, jak masz ogród mieszczący boisko piłkarskie, tor dla quadów, ślizg, wielką trampolinę i basen - to nic dziwnego, że korzystają. Ale drabinka z koszem dla przedszkolaka nie wzbudzi zainteresowania 14 latków.

--
              "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
              • kotejka Re: Plac zabaw dla nastolatka??? 21.01.20, 11:26
                memphis90 napisała:

> No wiesz, jak masz ogród mieszczący boisko piłkarskie, tor dla quadów, ślizg, w
                > ielką trampolinę i basen - to nic dziwnego, że korzystają. Ale drabinka z kosze
                > m dla przedszkolaka nie wzbudzi zainteresowania 14 latków.
                >

alez nie mam boiska pilkarskiego i toru do quadow
                mam normalny przydomowy ogrodek
                zagospodarowany pod dzieci
                i tu wlasnie mowie, ze nalezy wyjsc od pytania, co chca dzieci robic
                a nie, co tam postawic
                w takiej ameryce poludniowej graja na klepisku pilka z galganow a i tak sa najlepsi na swiecie
                u nas obstawisz dziecko profesjonalnym sprzetem i bedzie wolalo smartfon
                tu dzieciaki chca worek - pomyslalabym jak postawic worek
                u nas w ubieglym roku stanela najprostsza konstrukcja na ktorej mozna zamocowac co sie chce a od biedy i dywan wywiesic
                spelnia swoja role i dla babci, ktora lubi w hamaczek i dla przedszkolaka, ktory lubi sie wspinac po sznurkowych drabinkach
                bardzo polecam
                boisko syn sam z ojcem robil, bo mu bardzo zalezalo
                i faktyczniejest uzywane codziennie, nawet w trzaskajace mrozy
                na drabinke malpiszona pewnie nawet by nie spojrzal smile

• fibi00 Re: Plac zabaw dla nastolatka??? 20.01.20, 14:27
            mae224 napisała:

> Masz nastoletnie grzeczne dziewczynki, które czytają książki w hamaku? W co "ba
            > wią się nastolatki"? Bo mam czternastolatka i dawno przestrzeń ogródka jest dla
            > niego i sąsiadów/kolegów za mała. Bo:
            > - nie ma boiska, bo są w dzielnicy specjalne miejsca, gdzie się spotykają i jeż
            > dżą na rowerze i hulajnodze oraz grają w tenisa na przykład albo słuchają muzyk
            > i
            > - bo w odległości 1 km jest siłownia pod chmurką bardziej profesjonalna niż te
            > stojaczki
            > - bo nie lubią się spotykać pod czujnym okiem mamuś, które wyglądają przez okie
            > nko
            > - bo mają inne rozrywki jak kino, place miast, imprezy lokalne oraz spotkania t
            > owarzyskie, które nie odbywają się na tarasie wink ostatnio na nim dzieciaki widz
            > iałam że dwa lata temu, jak w którąś niedzielę grali w planszówkę i to wszystko
            > .

Fajnie jak dzieciaki w pobliżu mają takie atrakcje ale jak pisałam u nas takich nie ma. Jest plac zabaw ale dla młodszych dzieci, niby w planach obok ma powstać siłownia pod chmurką ale jak znam życie będą to max dwa urządzenia. Nie mamy żadnego skate parku. Orlik jest ale dosyć daleko. Koledzy mojego syna najczęściej spędzają czas na graniu w gry komputerowe a ich rodzicom najwidoczniej to nie przeszkadza. Mi przeszkadza i chcę żeby dzieci spędzały aktywnie czas na świeżym powietrzu (choć przez krótką część dnia) ale co mój nastolatek ma robić skoro koledzy gniją przed komputerami czy telefonami... Fakt zdarza się że odwiedzi go jakiś kolega i widzę że też czasem nie mają pomysłu co robić. Trochę pokopią w piłkę , poskaczą ma trampolinie i wsio. U nas są i bramki i trampolina a np u kolegi syna z którym najbardziej się przyjaźni nie ma na podwórku kompletnie nic i wiem że jak mój syn do niego idzie to tylko siedzą w domu i grają bo nic i innego do roboty nie mają...
            • saszanasza Re: Plac zabaw dla nastolatka??? 20.01.20, 15:17
              fibi00 napisała:

>Koledzy mojego syna najczęś
              > ciej spędzają czas na graniu w gry komputerowe a ich rodzicom najwidoczniej to
              > nie przeszkadza. Mi przeszkadza i chcę żeby dzieci spędzały aktywnie czas na św
              > ieżym powietrzu (choć przez krótką część dnia) ale co mój nastolatek ma robić s
              > koro koledzy gniją przed komputerami czy telefonami...

Fakt zdarza się że odwie
              > dzi go jakiś kolega i widzę że też czasem nie mają pomysłu co robić. Trochę pok
              > opią w piłkę , poskaczą ma trampolinie i wsio.

Skąd więc to (de facto błędne) założenie, że postawienie takiego tworu spowoduje, że w cudowny sposób twój nastolatek zechce spędzać cały wolny czas huśtając się na huśtawce lub grając w kosza. To już lepiej kupić sam kosz i zainstalować na jakimś drzewie lub na ścianie domu

U nas są i bramki i trampolina a
              > np u kolegi syna z którym najbardziej się przyjaźni nie ma na podwórku komplet
              > nie nic i wiem że jak mój syn do niego idzie to tylko siedzą w domu i grają bo
              > nic i innego do roboty nie mają...

Polecę banałem, ale takie czasy. O ile młodzież nie ma jakiś wyjątkowych zainteresowań to w większosci przypadków tak właśnie spędza czas. W internecie, w mediach społecznościowych, grając w gry i choćbyś mu w tym ogrodzie wesołe miasteczko postawiła, to pewnych rzeczy juz nie przeskoczysz.

--
              „To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.” S.Kisielewski
              • fibi00 Re: Plac zabaw dla nastolatka??? 20.01.20, 15:31
                saszanasza napisała:

> Skąd więc to (de facto błędne) założenie, że postawienie takiego tworu spowoduj
                > e, że w cudowny sposób twój nastolatek zechce spędzać cały wolny czas huśtając
                > się na huśtawce lub grając w kosza.

Ale ja nie liczę że on sam od siebie zechce spędzać czas na tym placu zabaw. Nie pozwalam spędzać dzieciom całych dni z telefonem czy przed komputerem. Sam od siebie to by nawet tyłka nie ruszył. Jak mówię "koniec grania, na podwórko poruszać się" to nie ma wyjścia i idzie.

To już lepiej kupić sam kosz i zainstalować
                > na jakimś drzewie lub na ścianie domu
                >

Sam kosz to dla niego żadna atrakcja. Jest zamontowany u mojej mamy więc widzę że nie wzbudza zainteresowania...

• saszanasza Re: Plac zabaw dla nastolatka??? 20.01.20, 18:23
                  fibi00 napisała:

>
                  > Sam kosz to dla niego żadna atrakcja. Jest zamontowany u mojej mamy więc widzę
                  > że nie wzbudza zainteresowania...
                  >
                  to już lepiej kup coś takiego...skorzystasz ty, mąż starszy syn a i młodszy za jakiś czas

--
                  „To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.” S.Kisielewski
                  • saszanasza Re: Plac zabaw dla nastolatka??? 20.01.20, 18:24
                    saszanasza napisała:

> fibi00 napisała:
                    >
                    > >
                    > > Sam kosz to dla niego żadna atrakcja. Jest zamontowany u mojej mamy więc
                    > widzę
                    > > że nie wzbudza zainteresowania...
                    > >
                    > to już lepiej kup coś takiego...skorzystasz ty, mąż starszy syn a i młodszy za
                    > jakiś czas
                    >
                    >
                    >

www.sport-shop.pl/atlas-wielostanowiskowy-hs-1054k-hop-sport-p-22151.html?gclid=Cj0KCQiAvJXxBRCeARIsAMSkApr88n2sO9QBfOusk2bmqykgkAsLWTxopWvXJksgsvHolwtJlMUfVW4aAoT_EALw_wcB

--
                    • fibi00 Re: Plac zabaw dla nastolatka??? 20.01.20, 20:01
                      saszanasza napisała:

> > to już lepiej kup coś takiego...skorzystasz ty, mąż starszy syn a i młods
                      > zy za
                      > > jakiś czas
                      > >
                      > >
                      > >
                      >
                      > www.sport-shop.pl/atlas-wielostanowiskowy-hs-1054k-hop-sport-p-22151.html?gclid=Cj0KCQiAvJXxBRCeARIsAMSkApr88n2sO9QBfOusk2bmqykgkAsLWTxopWvXJksgsvHolwtJlMUfVW4aAoT_EALw_wcB
                      >
                      >
                      >

To by było rewelacyjne! Pokazałam chłopcom i entuzjazm był (co prawda młodszy nieco mniejszy bo mówi że jest na to za mały ale też mu się podoba). Tylko jest jeden problem-to jest chyba do domu a nie na podwórko... W domu nie mamy zbytnio miejsca żeby to postawić. Jedynym rozwiązaniem byłoby wygospodarowanie miejsca w piwnicy. Ale jest to do przemyślenia.
            • mae224 Re: Plac zabaw dla nastolatka??? 20.01.20, 15:19
              Nie myśl, że tym sprzętem ich odciągniesz od kompa czy konsoli, bo w naszej rzeczywistości klimatycznej da się go używać kwiecień - wrzesień, w pozostałe pół roku będzie niszczał. Raczej widzę tu problem w organizacji czasu, a nie sprzętu.
    • magia Re: Plac zabaw dla nastolatka??? 20.01.20, 13:37
      Zapytałam moje (13 i 15 lat) czy by chcieli. Jedno i drugie wyśmiali.
      Jeśli huśtawka to taka w której da się poleżeć, poczytać, posłuchać czyli najlepiej w formie hamaka.
      Siłownie mamy niedaleko na powietrzu, więc nie ma sensu robić na podwórku.
    • fibi00 Dzięki! 20.01.20, 13:38
      No właśnie mam obawy że chwilowy zachwyt młodszego minie a potem plac zabaw będzie stał nieużywany a niemało kosztuje.
      Wg mnie fajna byłaby wolnostojąca ścianka wspinaczkowa i ten stół do ping ponga tylko muszę poszukać zewnętrznego.
    • mikams75 Re: Plac zabaw dla nastolatka??? 20.01.20, 13:44
      i tak i nie tzn. pomysl moze i fajny, takie rozne drazki, haki, cos tam do podciagania i inne moglyby miec powodzenie, bo widuje takie dostepne dla wszystkich i na tym cwiczy mlodziez.
      Ale to konkretne ma bardzo dziecinny wyglad, ta malutka hustawka jest bez sensu, lepiej hamak kupic. Szukaj czegos innego.
    • iwles Re: Plac zabaw dla nastolatka??? 20.01.20, 14:16

Nie kupiłabym. 100 kg to bardzo małe obciążenie, a jak synowie będą chcieli jednocześnie z czegoś skorzystać, to już lipa.
      Lepszy kosz bym kupiła, stół do ping-ponga, siatkę do grania w siatkówkę/badmintona itp., skoro to ma być rozrywka dla dwóch, a nie dla jednego, a drugi patrzy.

--
      Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
    • szmytka1 Re: Plac zabaw dla nastolatka??? 20.01.20, 14:41
      Nie. Wszystko takie na kupie, ten co bedzie rzucal pilkab bedzie napierniczal nia w tego co na hustawce. Moze jako plac dla 1 dziecka ale nie dla 2 uzytkownikow na raz. Wolalabym te elementy jakos osobno montowaneb by to sensownie rozmiecic na wiekszej przestrzeni
    • mikams75 Re: Plac zabaw dla nastolatka??? 20.01.20, 15:52
      a z pojedynczych wybranych elementow nie daloby sie zrobic czegos? Cos do podciagania, cos do brzuszkow, ostatnio widzialam, ze mlodziez rozciaga line miedzy dwoma drzwami i po tym lazi, siatka do badmingtona czy siatkowki itp. Z ilus oddzielnych elementow skopletujesz cos fajnego, poszczegolne elementy mozesz chowac i zamieniac, nie znudza sie. Ew. skompletuj cos dla siebie i meza, a przy okazji dzieciaki skorzystaja.
      • fibi00 Re: Plac zabaw dla nastolatka??? 20.01.20, 16:55
        mikams75 napisała:

> a z pojedynczych wybranych elementow nie daloby sie zrobic czegos? Cos do podci
        > agania, cos do brzuszkow, ostatnio widzialam, ze mlodziez rozciaga line miedzy
        > dwoma drzwami i po tym lazi, siatka do badmingtona czy siatkowki itp. Z ilus od
        > dzielnych elementow skopletujesz cos fajnego, poszczegolne elementy mozesz chow
        > ac i zamieniac, nie znudza sie. Ew. skompletuj cos dla siebie i meza, a przy o
        > kazji dzieciaki skorzystaja.

No właśnie ciężko coś skompletować... Nie mogę nic ciekawego znaleźć a jak już znalazłam to ceny kosmiczne...
        • mikams75 Re: Plac zabaw dla nastolatka??? 20.01.20, 21:06
          tak na szybko z allegro drazek i porecze:
          allegro.pl/uzytkownik/SmartGym_pl?bmatch=baseline-cl-dict43-uni-1-4-1127
          nadal duzo taniej niz ten kombajn
          lina przywiazywana do drzew 200 zl
          pewnie jeszcze cos znajdziesz i wyjdzie taniej. No i nie musisz wydaac calej kasy na raz.
          • fibi00 Re: Plac zabaw dla nastolatka??? 20.01.20, 21:11
            mikams75 napisała:

> tak na szybko z allegro drazek i porecze:
            > allegro.pl/uzytkownik/SmartGym_pl?bmatch=baseline-cl-dict43-uni-1-4-1127
            > nadal duzo taniej niz ten kombajn
            > lina przywiazywana do drzew 200 zl
            > pewnie jeszcze cos znajdziesz i wyjdzie taniej. No i nie musisz wydaac calej ka
            > sy na raz.

Dzięki!
    • bergamotka77 Re: Plac zabaw dla nastolatka??? 20.01.20, 19:09
      Ja nie kupiłabym bo za stare masz na to dzieci. Kup kosz do koszykówki, piłkarzyki, stół do ping -ponga, rowery, hulajnogi, deskorolki itp. dla takich młodzieńców.

--
      bardoszka: Powinnam swoje 15-letnie dziecko upchnąć w jakimś oknie życia?

morekac: Nie da rady, nie zmieści się. Gdyby się mieściło, byłoby zbyt wielu chętnych.
    • abecadlowa1 Re: Plac zabaw dla nastolatka??? 20.01.20, 19:52
      A może raczej jakiś zestaw drabinek do street workoutu? Sama bym korzystała. Huśtawką też bym nie pogardziła, bo nawet z czterdziestką na karku lubię się bujać. Nie trafia do mnie argument, że nastolatki są za stare na fajny plac zabaw.
      • fibi00 Re: Plac zabaw dla nastolatka??? 20.01.20, 20:17
        abecadlowa1 napisała:

> A może raczej jakiś zestaw drabinek do street workoutu? Sama bym korzystała. Hu
        > śtawką też bym nie pogardziła, bo nawet z czterdziestką na karku lubię się buja
        > ć. Nie trafia do mnie argument, że nastolatki są za stare na fajny plac zabaw.

Te drabinki też super! Właśnie o czymś takim też myślałam ale nie widziałam że tak się to fachowo nazywa i przez to nie umiałam nic podobnego znaleźć. Takie wypasione widzę że są drogie ale takie do 3tys też nie są złe.
    • mikams75 Re: Plac zabaw dla nastolatka??? 20.01.20, 23:14
      pomysl, czy masz jakas sciane, sa rozne elementy, ale mocna sciana jest potrzebna np.
      allegro.pl/oferta/drazek-porecz-do-cwiczen-podciagania-brzucha-2w1-8712772584?reco_id=a25e3d92-3bd1-11ea-a780-b026284da4c0&sid=3ec404f37aa2fad6253fa5dd6bb023427743f77ee2f01bb84454c4701b8c0118

a te line to mialam taka na mysli, bardzo popularna ostatnio u duzej mlodziezy:
      allegro.pl/oferta/lina-do-chodzenia-insportline-ergo-25-m-8705882726

trx przyczepiona do drzewa

ogolnie - szukaj ofert dla doroslych, nie dla dzieci.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka