Dodaj do ulubionych

Czy stan zapalny mozliwy bez bolu?

20.01.20, 15:18
W poniedzialek tydzien temu rozpoczelam leczenie zeba 7. W trakcie okazalo sie, ze trzeba usunac zeba nr 8. Moja stomatolog odeslala mnie do innego gabinetu, tam kolejne 2 zastrzyki znieczulajace i wyrwali mi. Troche z tym mocowania bylo, ale nic nie czulam bo jakby podwojnie znieczulona bylam. No i nazajutrz sie zaczelo. Bol okrutny ale glownie w reakcji na cieplo i przypadkowy dotyk. Myslalam, ze boli ta leczona 7. Moja lekarka przyjmowlaa dopiero w piatek. Okazalo sie, ze przy rwaniu 8 odslonili mi fragment kosci i korzenia 7. Nie mialam tego zszytego. Moja stomatolog przeplukala mi to czyms i dala lek przeciwzapalny w formie jakiejs tabletki do rozpuszczenia w tej dziurze po zebie. Pomoglo mi, przestalo bolec, ale dzis czuje jakby to dziaslo rozcharatane puchlo. Jest na pewno jakies obrzmienie, bo mam wrazenie takie jak czasem jedzenie pod dziaslem utknie. Czy mozliwe, ze tam rozwija sie stan zapalny, choc nie boli? Jak palcem dotkne tej okolicy, to boli, ale samo z siebie nie i przestalo reagowac na temperature. Dopytuje, bo moge pojsc dopiero w piatek i nie chce sobie zaszkodzic. To moje pierwsze doswiadczenia z rwaniem zeba, zestrachana jestem wink
Obserwuj wątek
    • mooi Re: Czy stan zapalny mozliwy bez bolu? 20.01.20, 15:34
      miejsce przy dotyku boli tak, jak każda rana - musi sie zagoić zeby przestało.
      Tak, moze sie rozwijać stan zapalny bez bólu. ja tak miałam przy korzeniu zęba, w ogole nie bolało a stan zapalny uwidocznił się dopiero na rtg.
      Ale to chyba nie twój przypadek bo ty masz rane otwartą a moj stan zapalny był w zamknietym dziąśle.
      Nie jedz ta strona szczęki. Rana wygoi sie dopiero za kilka tygodni. Choć dziwię sie, że ci nie zszyli rany po 8mce. To jednak chyba duza dziura jest....
      Uzywaj płukanek do jamy ustnej. Polecam ziołowy AlfaMed bo mozna uzywać stale i nie barwi zębów.
      Minusem jest, ze troche drogo wychodzi.
      • szmytka1 Re: Czy stan zapalny mozliwy bez bolu? 20.01.20, 15:41
        Dzieki. Mnie niepokoi obrzmienir najbardziej. Na poczatku tak chyba nie mialam. Wydaje mi sie ze od wczoraj mam. Doczekam do piatku plukJac i poprosze stomatolog o kolejna tabletke. Po niej byla wyrazna poprawa. W sumie nie wiem czy to tabletka byla. Jakies lekarstwo do rozpuszczenia sie, ktore zostawilo bialy slad na gazikub wiec wnioskuje, ze tabletka.
          • aandzia43 Re: Czy stan zapalny mozliwy bez bolu? 20.01.20, 16:11
            mooi napisała:

> zwykłe zdjecie u stomatologa pokaże zapalenie..

Ale jakie zapalenie? Zmianę okołowierzchołkową przy korzeniu zęba owszem, bo to jest brak w kości, puste miejsce. Stan zapalny po ekstrakcji RVG średnio. Po co zresztą szukać tego drugiego tą drogą, widać je gołym okiem big_grin

--
            "Nie mam żalu do nikogo, sama sobie krzywdę zrobię"
              • aandzia43 Re: Czy stan zapalny mozliwy bez bolu? 20.01.20, 19:32
                A, jeśli o to chodzi to tak, na zdjęciu RVG można zobaczyć zmianę okołowierzchołkową czyli ciemną litą plamę na tle ubeleczkowanej na biało kości. To wynik przewlekłego stanu zapalnego co już jakiś czas trwa. I nie boli.

--
                • mooi Re: Czy stan zapalny mozliwy bez bolu? 20.01.20, 19:41
                  >czyli ciemną litą plamę na tle ubeleczkowanej na biało kości.

nie, przeciwnie. To BIAŁA zmiana wokoł wierzchołka korzenia. Widziałam na wlasne oczy - swoją. A że z natury jestem ciekawska to pytałam i stomatolog mi pokazał, te konkretne miejsce. Jest biało wokół wierzchołka. WOKÓŁ! w żaden sposób nie jest to korzeń zęba , cz tez kość )? cokolwiek masz na mysli). Jest widoczny korzen i wokoł biała zmiana.
                    • mooi Re: Czy stan zapalny mozliwy bez bolu? 20.01.20, 20:07
                      rozumiem, że ty ogladasz pozytyw???!!!
                      Naprawde....przestań sie popisywać bo tylko szkodzisz. Nie mnie bo akurat ja ostatnio nie wychodze z gabinetów stomatologicznych (wiec nie dam sie nabrać na twoja "wiedzę"), ale innym, mniej obytym.
                      Tak! ogladam "negatyw" na komuterze! ty ogladasz odbitki???
                        • szmytka1 Re: Czy stan zapalny mozliwy bez bolu? 20.01.20, 20:14
                          moje drogie nie spierajcie się, ja dam to zdjęcie pooglądać lekarzowi, pewnie będzie wiedział o co na nim chodzi wink A to moze byc takie zdjęcie panoramiczne całej szczęki, czy będą zbyt nachodzić na soebie zęby i trzeba osobno prawy i osobno lewy łuk, czyli 2 foty strzelić? A gora i doł na 1 zdjęciu będą? Jak chcę zrewidować wszystkie zęby to ile zdjęć mam zrobić?
                          • mooi Re: Czy stan zapalny mozliwy bez bolu? 20.01.20, 20:25
                            zrób pantomogram (zdjecie całej szczęki). Z tym że raczej potrzebne jest skierowanie - u mnie (Warszawa) mozna zrobić bez skierowania - wysylaja do gabinetu lekarza, ktory wystawia skierowanie na miejscu.
                            Zdjecie takie jest podstawą do rozpoczęcia jakiegokolwiek leczenia. Lekarz robi sobie pojedyncze zdjecia konkretnego zęba, jesli ma taka potrzebe.
                            Niektore gabinety prywatne (bardziej wypasione = drozsze) robia pantomograf u siebie, na miejscu. Wrzucaja od razu do komputera więc tylko na ich uzytek, praktycznie.
                            • szmytka1 Re: Czy stan zapalny mozliwy bez bolu? 20.01.20, 20:29
                              u mnie moja lekarka robi zdjęcia pojedynczych zębow i to skierowanie daje, a pantomogram można sobie zrobić usługowo, są gabinety gdzie siedzi technik i od rana do wieczora trzaska foty i drukuje je na płytę albo na pendrive i to sobie zabierasz i idziesz do swojego lekarza. Ja akurat zrobię u ortodonty naprzeciwko gabinetu stomatologicznego mojej lekarki, daje te foty na płycie, robię nieraz memu dziecku, bez skierowania.
                      • aandzia43 Re: Czy stan zapalny mozliwy bez bolu? 21.01.20, 11:20
                        mooi napisała:

> rozumiem, że ty ogladasz pozytyw???!!!
                        > Naprawde....przestań sie popisywać bo tylko szkodzisz. Nie mnie bo akurat ja os
                        > tatnio nie wychodze z gabinetów stomatologicznych (wiec nie dam sie nabrać na t
                        > woja "wiedzę"), ale innym, mniej obytym.
                        > Tak! ogladam "negatyw" na komuterze! ty ogladasz odbitki???

Widzę że bardzo porusza cię temat big_grin Mnie nieszczególnie, zdjęcia RVG ludzkich zębów i kości szczęk oglądam codziennie.
                        Szmytka, zmiana okołowierzchołkowa, czyli efekt procesu patologicznego toczącego się w kości przy wierzchołku korzenia zęba i nie dającego bardzo często żadnych objawów, wygląda tak:
                        www.stomatologia.lodz.pl/wp-content/gallery/g2-leczenie-kanalowe/lk009.jpg
                        Dziura w kości, rośnie latami, jak się zaostrzy to daje silny ból. Dlatego warto czasem zrobić radiologiczny przegląd paszczy.

--
                        • szmytka1 Re: Czy stan zapalny mozliwy bez bolu? 21.01.20, 11:46
                          wybacz, ale nieszczególnie chCę to obejrzeć big_grin nie będę oglądać linka. Wierzę, że stomatolog się rozezna co i jak wink A Mozesz mi napisać, czy 1 zdjęcie ukazujące wszystkie zęby w jamie ustnej będzie ok? Czy każdy łuk zębowy osobno? Ile tych zdjęc mam zrobić?
                          • aandzia43 Re: Czy stan zapalny mozliwy bez bolu? 21.01.20, 11:54
                            Klasyczny pantomogram (jedno zdjęcie obejmujace szczękę, żuchwę, częściowo zatoki) wystarczy by zauważyć ewentualne nieprawidłowości w leczeniu kanałowym, ubytki próchnicowe na stycznych, zmiany w kościach.

--
            • mooi Re: Czy stan zapalny mozliwy bez bolu? 20.01.20, 19:36
              > Zmianę okołowierzchołkową przy korzeniu zęba owszem, bo to jest brak w kości, puste miejsce. Stan >zapalny po ekstrakcji RVG średnio. Po co zresztą szukać tego drugiego tą drogą, widać je gołym >okiem

no to sama sobie odpowiedzialas....
    • liberica1 Re: Czy stan zapalny mozliwy bez bolu? 20.01.20, 20:27
      Ujowa dentystka. To, co opisujesz wygląda jak zespół suchego zębodołu. Przechodziłam bo idiota nie zszył mi dziury po wyrwaniu 8 i też po kilku dniach dał tabletkę to wsadzenia w dziurę w dziąsle. Takie miejsca po usunięciu 8 się zszywa. Nie pociesze cię bo jeżeli ci tego już nie zszyją będziesz się męczyła miesiac aż rana się wyplyci do stanu i poziomu normalnego dziąsła. Omijan tego lekarza łukiem i idź do chirurga szczękowego następnym razem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka