Dodaj do ulubionych

Malowanie mieszkania jaki kolor

20.01.20, 20:00
W całym mieszkaniu w tej samej tonacji,czy w każdym pomieszczeniu inny kolor? Mam dylemat chłopcy chcą coś niebieskiego ,sypialnie bym chciala melon, kuchnię desert rose ,salon mam jasny puder roz.Mam dylemat jaki w przedpokoju.Przedpokój jest wąski i długi. Teraz mam lawendę.Farby wybieram w castoramie i tylko Beckers. Może mi coś doradzicie? Nie znoszę bieli.

www.castorama.pl/tester-beckers-vaggfarg-colour-desert-rose-50-ml-id-1004929.html
tam pod spodem są testery,który byście wybrali do przedpokoju? Na początku myślalam o wedding cake a teraz się waham ,bo nie wiem jak on wygląda na ścianie.
Obserwuj wątek
      • korniz Re: Malowanie mieszkania jaki kolor 20.01.20, 21:27
        wedding cake wygląda jak biel w przedpokoju po 5 sezonach używania... coś tym jest ,nawet o tym nie pomyślałam......A biel odpada..... Może clarite ale ten wybór jest ciężki. Nie ma jak to to Dorota Szelegowska biel szarosć ,czern ale to nie moje klimaty , szary jeszcze ale biel ....
    • alpepe Re: Malowanie mieszkania jaki kolor 20.01.20, 21:21
      Biały wysoki połysk. Sorry. Zapomniałam, ja taki mam i uważam, że to najlepszy kolor rozświetlający wnętrze.

--
      "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
    • xantostrephomonas Re: Malowanie mieszkania jaki kolor 21.01.20, 13:18
      Też się teraz zastanawiam nad doborem farb do pomieszczeń. Dzieciaki wybiorą kolory jakie chcą, to ich królestwa. W sypialni chce jedną ścianę ciemną, a reszta chyba biała. W salonie myślałam nad szarościami, ale chyba też będzie biało i pokoloruję dodatkami. KOlory mają to do siebie, że wpływają potem na dobór mebli i dodatków. Nie wszystko będzie pasować do fuksji, a do bieli już tak. No i kwestia opatrzenia i znudzenia się intensywnymi barwami.
    • quelquechose Re: Malowanie mieszkania jaki kolor 21.01.20, 14:31
      Ja lubię bawić się kolorem, więc wolałabym różne i raczej intensywne. Musisz więc dopasować do siebie - oraz do wnętrz, jakie są meble, podłogi itp. Zrób sobie symulacje, jest teraz mnóstwo aplikacji na tablety, gdzie można się pobawić.

--
      https://dl10.glitter-graphics.net/pub/496/496480jrt694jsq1.gif
    • odnawialna Re: Malowanie mieszkania jaki kolor 21.01.20, 15:46
      ostatnio wybierałam farbę do pokoju, planowałam jasny szary. Mąż chciał melon.
      Kupiłam 5 próbek, 3 odcienie szarości, melon i na koniec dorzuciłam taki brudny biały, water lilly się nazywał.
      Wszystkie szarości wyszły jak bunkier, melon wściekle pomarańczowy, a water lilly właśnie jasno szary.
      Najśmieszniejsze, że każdy z domowników widzi inny kolor i sprzeczamy się, czy to szary, czy niebieski, czy fioletowy smile
      Podsumowując: bez próbek się nie da, wszystko zależy od oświetlenia pokoju.
      • korniz Re: Malowanie mieszkania jaki kolor 21.01.20, 20:11
        Zdziwiłam się ,że melon to wsciekle pomarańczowy a w necie tego nie widać.Pewnie bedę latała między castoramą a leroy ,bo oni mają farby na innych podkładach.Np melon w castoramie jest inny niż w leroy. Tak było w poprzednim razem .
        • odnawialna Re: Malowanie mieszkania jaki kolor 21.01.20, 21:33
          Ha! Gdybyś wiedziała jak ja się zdziwiłam, gdy próbki wylądowały na ścianie. Wszystkie szarości były pięknie stonowane i jasne, a na ścianie wyszły obrzydliwie bure i ciemne. Ale ja już miałam nauczkę, bo jakiś rok temu córka wiebierała pudrowy jasny róż, a wyszedł sztuczny i intensywny. Od tamtej pory obiecałam sobie, że kolor wybieram przez próbki na ścianie, a nie z katalogu.
    • solejrolia Re: Malowanie mieszkania jaki kolor 21.01.20, 20:25
      Nie doradzimy z kolorystyką, nie wiedząc ani jakie masz mieszkanie (czy są to ciasne klitki, czy jest jasne, ciemne itd), jaka podłoga, jakie meble, jakie dodatki?....itd itd

Gdybym ja sobie pierdzielnęła w naszym mieszkaniu wedding cake, melon czy inny budyń, to zaraz na tę ścianę poleciałby piękny wielokolorowy mój paw tongue_out Bleee .... Tak, w większości mam biel, bo u nas tak musi być, biel uspokaja wszystkie załamania ścian, i skosy. Do bieli dałam akcenty kolorystyczne- tam gdzie je mogłam dać.
      Ponieważ mam dębową podłogę, tzn ciepłą, o odcieniu pomarańczowym miejscami, to wybieram zimne/świeże barwy. I dlatego w sypialni na jednej ścianie dałam kolor turkusowy/taki bardziej szafir , a w salonie na jednej ścianie szarogranatowy, taki bardziej denim. (poprzednio był kobalt, i taki ostry kolor też fantastycznie wyglądał, bo salon mam bardzo jasny oraz bardzo przestronny) .
      Do pokoju córki kolor wybierała córka. Wybrała biały.

--
      Biorąc pod uwagę, że mogło być gorzej, to może lepiej, że jest lepiej niż wtedy, gdy wydawało się, że jest doskonale, a w rzeczywistości, jak zwykle, było jak zwykle, czyli byle jak...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka