Dodaj do ulubionych

Nietolerancja glutenu!

22.01.20, 13:06
Ja prdl! Podejrzewam, ze mogę być uczulona/mieć nietolerancję na gluten. Na starość takie cos!
Coś było nie tak od jakiegoś czasu, mój partner podejrzewał laktozę, ale to chyba jednak ten gluten.
Wszystkie objawy mi się zgadzają. Wizyta u lekarza umówiona na za dwa tygodnie. Odstawiłam gluten wczoraj. Zobaczymy co będzie dalej.
Trochę jestem niepocieszona, bo gluten to moje ulubione „jedzenie”, ale lepsze to od raka jajnika, którego tez już zaczęłam podejrzewać.

--
Like medieval royals with syphilis, she went suddenly mad.
Obserwuj wątek
      • asqe Re: Nietolerancja glutenu! 22.01.20, 13:56
        Ale mnie już po prostu odrzuca np od chleba. A chleb normalnie uwielbiam. Taki ból i skurcze w brzuchu i żołądku miałam w ostatni weekend i poniedziałek, ze myślałam, ze się przekręcę. W poniedziałek na koniec pracy zwymiotowalam i musiałam wrac do domu taksówka. I na pewno nie jest to żaden wirus, bo mam zaparcia ostatnio, co mi się normalnie nigdy nie zdarza.

--
        • alpepe Re: Nietolerancja glutenu! 22.01.20, 15:23
          A może masz lamblie. Objawy miałam podobne, no, nie pamiętam, co z zaparciami.

--
          "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
      • liberica1 Re: Nietolerancja glutenu! 22.01.20, 15:24
        Jak ograniczysz lub odstawisz przed badaniami to daruj sobie w ogóle lekarza. Żadne badania i tak ci nie wyjdą w tym kierunku. Jak tak strasznie nie możesz się doczekać to zorb sobie prywtanie badanie w kierunku nietolerancji glutenu teraz zanim odstawisz gluten. Potem już nie ma sensu, a żaden lekarz nie stwierdzi się alergii lub nietolerancji bez widocznych badań, może jedynie przypuszczać ze masz ją. Nietolerancja to jeszcze nie koniec świata. Jeżeli to nie celiakia tylko nietolerancja to ograniscysz lub wykluczysz gluten na pół roku i z powrotem możesz wrócić potem. Mi w badaniach wyszła mocna nietolerancja, obecnie już jem z powrotem i zadnych objawów póki co.
        • asqe Re: Nietolerancja glutenu! 22.01.20, 15:32
          Ale po kilku godzinach od zjedzenia czegoś z glutenem zwijam się z bólu (a teraz jeszcze doszły wymioty). W piątek wieczorem ból był tak dotkliwy, ze partner chciał wzywać karetkę. Na razie brzuch mnie tylko trochę pobolewa, jestem wzdeta, ale oddaje gazy, wiec nie ma tragedii.
          U nas nie funkcjonują prywatni lekarze i prywatne badania w normalnej, przystępnej cenie, wiec muszę czekać.

--
          • eowen Re: Nietolerancja glutenu! 22.01.20, 15:42
            A od kiedy to trwa? U nas kilka miesięcy temu był taki wirus jelitówki właśnie. Objawiał się bardzo mocnymi bólami brzucha, przechodziła cała moja rodzina + znajome dzieci z przedszkola i sąsiedztwa. Ciągnęło się sporo, do 2-3 tyg.
    • katiemorag Re: Nietolerancja glutenu! 22.01.20, 16:44
      Nie odstawiaj glutenu. Lekarz gastrolog zleci Tobie badania przeciwciał : Ttg Iga i EmA IgA, to tak zwany panel na celiakie dostępny w laboratoriach Diagnostyka i Bruss. Potem lekarz może zlecić pobranie wycinków jelita + testy genetyczne.
      Jak idziesz prywatnie go gastrologa to możesz sama taki pakiet badan zrobić i przyjść z wynikami. Na FB jest grupa Celiacy i tak pomogą Tobie jak będziesz chciała i doradza co robić.
      U niektórych celiakia jest wykrywana w 50-60 roku życia, u niektórych nie daje objawów przez wiele lat i dopiero atakuje po porodzie, grypie, jakiś osłabieniu

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka