Dodaj do ulubionych

Marszałek Grodzki musi być czysty jak łza!

22.01.20, 22:39
Korzystając dziś z faktu, że małżonek długo pracuje postanowiłam obejrzeć Dziennik. Normalnie mąż się wydziera, że te brednie mu ciśnienie podnoszą i zabrania (wiem, wiem, powinnam mu wystawić walizki). No i obok tradycyjnych juz peanów na cześć obenej władzy (mamy super wzrost gospodarczy, wszyscy nas szanują, mamy najniższą inflację w tej części Europy a wina tej mikroinflacji leży w suszy itd. itp. a właśnie, zapomniałabym: Niemcy nam zazdroszczą, że staliśmy się potegą gospodarczą - myślę, że panie mieszkające w De potwierdzą, że Niemcy z grubsza rzecz biorąc mają nas w doopie i raczej nie zauważyli naszego powstania z kolan). Ale obok tych bredni pojawiła się zapowiedź: zgłaszają się kolejne osoby, które wręczały łapówki Marszałkowi Grodzkiemu. Po czym w tle poleciał wywiad z tym samym panem co w ubiegłym tygodniu (maż brał prysznic i znów na tajnym kompletach wciągnęłam Dziennik), ten, który w szpitalu z zabieg dał 400 zł w roku 1997!!!! I doszła nowa osoba ... i tu wywiad z facetem, który nie dał osobiście, bo przez członka rodziny i nie panu Grodzkiemu, ale jakiemuś innemu, ale wiedział, że to dla pana Grodzkiego i ..... Tadam! Tyle tego, kurtyna opada i wstajemy z kolan.
No kurcze CBA przez panstowe media robi najwiesze poszukiwania ever realizując piękną maksymę "dajcie mi czlowieka a znajdę na niego paragraf" i po miesiącach poszukiwań jeden łapowko dawca z ubiegłego wieku i jeden co, nie dał Grodzkiemu, ale wie że dał Grodzkiemu.
Serio!
NIe zmyślam! Można obejrzeć dzisiejszy dziennik! Doprawdy nie wiem, czemu to mezowi podnosi cisnienie?

--
"Przy pewnej dozie kretynizmu hipokryzja to po prostu wyraz poczucia przyzwoitości." by asia_i_p
Obserwuj wątek
    • evolventa Re: Marszałek Grodzki musi być czysty jak łza! 22.01.20, 23:41
      aha, a ja jeszcze widziałam ale to już jakiś tydzień, czy dwa temu, jak jeden pan opowiadał, że jego, nieżyjąca już od 10 lat, mamusia, wręczała łapówkę w kwocie 400 zł marszałkowi, jakieś kilkanaście lat temu. Chyba jakiś muszą mieć kanał komunikacyjny z tą mamusią, skoro tak doskonale wie kiedy, co i komu mamusia wręczała? jak myślicie, to szklana kula u wróżki, czy coś innego?
      • 35wcieniu Re: Marszałek Grodzki musi być czysty jak łza! 23.01.20, 08:34
        W 1994 roku niby. Nie sprawdzili tworząc fake newsa ile to było 400 zł w 1994 roku. Jak ten paszkwil został obśmiany przez kogo się da co informacja cudownie zaczęła ewoluować, aby w końcu zniknąć. Super to było, dobrze się bawiłam czytając. big_grin

--
        - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
        - Ale jak przez głowę?
        - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
        • gaskama Re: Marszałek Grodzki musi być czysty jak łza! 23.01.20, 09:50
          Ale wiesz, my sie możemy śmiać, ale to są mechanizmy z głębokiej komuny. Wiem, że nie wsadzają jeszcze ludzi do więzienia i nie biją, ale to mnie mnie nie pociesza.
          A i o aferze Getback w całym Dzienniku ani slowa, temat nie istnieje.

--
          "Przy pewnej dozie kretynizmu hipokryzja to po prostu wyraz poczucia przyzwoitości." by asia_i_p
          • evolventa Re: Marszałek Grodzki musi być czysty jak łza! 23.01.20, 10:53
            To jest taki śmiech przez łzy, ja ten fake news oglądałam u mojej rodziny, która jest bardzo pobożna i ogląda tylko TV reżimową i najgorsze jest to, że oni w to wierzą!!!! No bo przecież "...wszyscy lekarze biorą......" to jest tragedia, ja już przestałam na imprezy rodzinne chodzić, bo żadne racjonalne argumenty do tych zakutych łbów nie trafiają. Próba wyjaśnienia im przeze mnie zależności ekonomicznych dotyczących wpływu 500+ i płacy minimalnej na gospodarkę wywołała tylko wzruszenie ramionami i komentarz, że co ja o życiu wiem, jak zawsze dobrze zarabiałam...... koszmar, wiem teraz skąd się bierze beton głosujący na PiS i niestety obawiam się, co będzie przy najbliższych wyborach prezydenckich, bo przecież obecny prezydent jest "..taki świetny i znakomicie nas reprezentuje..."
            • iwoniaw Re: Marszałek Grodzki musi być czysty jak łza! 23.01.20, 11:06
              evolventa napisała:

Próba wyjaśnienia im przeze mnie zależności
              > ekonomicznych dotyczących wpływu 500+ i płacy minimalnej na gospodarkę wywołała
              > tylko wzruszenie ramionami i komentarz, że co ja o życiu wiem, jak zawsze dobr
              > ze zarabiałam...

O matko z córką, nie mam pojęcia, skąd się w tylu ludziach bierze przekonanie, że ktoś, kto ma za co żyć i generalnie radzi sobie na różnych polach "nic nie wie o życiu". Drugim powodem "nieznajomości życia" jest bycie "za młodym żeby mieć pojęcie" - tzn. można mieć i 50 lat, ale mniej niż rozmówca przekonany o swojej "znajomości życia".

Ja się generalnie utwierdzam w przekonaniu, że ludzie w demokracji dostają rządy dokładnie takie, na jakie en masse zasługują. Szkoda mi niewinnych dzieci oraz mniejszości, które próbują coś poprawić, no ale są w mniejszości. Dorosłych durni mi nie szkoda i nie będę płakać, gdy dostaną po dudzie za swoją durnotę.

--
              'I don't think you can fight a whole universe, sir!'
              'It's a prerogative of every life form, Mr Stibbons!'
          • iwoniaw Re: Marszałek Grodzki musi być czysty jak łza! 23.01.20, 11:18
            mamamisi2005 napisała:

> Cudne. Newsa musiała tworzyc jakaś ambitna, acz niedouczona młodzież wink
            > 1994 rok to było przed denominacją, nie pamiętam, czy choćby bułkę mozna było z
            > a te 400zł kupić. Raczej nie

400 zł "starych" to był odpowiednik "nowych" 4 gr... Nawet doliczając inflację od 1995 do dziś, to jednak nawet ćwierć wieku temu nie była to suma, która wystarczałaby dziecku na cukierki, a co dopiero na łapówkę dla lekarza...

--
            "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
    • joanna_poz Re: Marszałek Grodzki musi być czysty jak łza! 23.01.20, 09:57
      ja nie ogladam, bo jak Twojemu męzowi ciśnienie mi skacze po 30 sekundach słuchania tych bredni.

a o Getbacku coś byłosmile?
      tym co to sponsorował pisowskich ludzi roku Kaczynskiego, Morawieckiego i Przyłebską i pisowskie gazetki i brał na to z tych 2, 5 miliarda co to ukradł suwerenowi, przy których to Amber Gold to 3 razy mniejszy pikuś?
      i to ukradł za pisowskich rzadow, co to tak wszystko pilnuja i nadzorują..
        • sofia_87 Re: Marszałek Grodzki musi być czysty jak łza! 23.01.20, 16:56
          Gdzieś mi mignela p. Mazurek gloszaca, że GetBack to sprawa PO...
          Ale widocznie uznali, że to nie jest do obrona, więc udają, że nie ma sprawy.
          Moja teściowa była świadkiem jak pewna moherowa pani darla się na całą poczekalnie, że ostatnio w Sejmie niepełnosprawnych i ich opiekunów straż marszałkowska "pacyfikowala" na zlecenie PO.
          Malo do rękoczynów nie doszło, teściowa je na szczęście szybko spacyfikowala
      • super.hetero.dyna Re: Marszałek Grodzki musi być czysty jak łza! 23.01.20, 12:45
        Bo szczuć wolno co najwyżej na Banasia? Przypominam, że na Adamowicza szczuły media związane z PO, a sam Adamowicz startował w wyborach jako kandydat niezależny, bo PO go przestało popierać. Ale Wy macie krótką pamięć. Zresztą Adamowicz nie padł ofiarą niczyjego szczucia, tylko ofiarą kryminalisty, który uroił sobie, że to Adamowicz jest winny jego kłopotów. Prawdziwą ofiarą szczucia, WASZEGO SZCZUCIA, został dużo wcześniej Marek Rosiak, zamordowany przez byłego członka Platformy Obywatelskiej, Ryszarda Cybę.
    • morekac Re: Marszałek Grodzki musi być czysty jak łza! 23.01.20, 10:12
      >No kurcze CBA przez panstowe media robi najwiesze poszukiwania ever realizując piękną maksymę "dajcie mi czlowieka a znajdę na niego paragraf" i po miesiącach poszukiwań jeden łapowko dawca z ubiegłego wieku i jeden co, nie dał Grodzkiemu, ale wie że dał Grodzkiemu.

A CBA znalazło już te 5 czy 10 milionónów, które im zniknęły? Ustalili chociaż kwotę?

--
      -------------------------------------------------------------
      "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
    • malia Re: Marszałek Grodzki musi być czysty jak łza! 23.01.20, 11:12
      Ja nie jestem w stanie tego obejrzeć, serio. Mój małżonek z kolei ogląda teleexpress, czasem ewakuuję się na ten czas z pokoju, ale czasem coś w ucho wpadnie, narracja jak z dziennika za komuny, Grodzki na tapecie od dłuższego czasu. A inne tematy przedstawiane są w tak okropnym stylu, że nie da się tego słuchać.
    • super.hetero.dyna Re: Marszałek Grodzki musi być czysty jak łza! 23.01.20, 12:39
      Mimo Twoich żałosnych manipulacji, ludzi, którzy w prokuraturze zeznali, że osobiście wręczyli Grodzkiemu łapówkę, już się kilku zebrało, nie licząc dwojga, którzy to uczynili publicznie, pod nazwiskiem.
      Gdyby oskarżenie dotyczyło nie łapówek, tylko molestowania seksualnego, to ile kobiet musiałoby oskarżyć Grodzkiego, żebyś uznała te oskarżenia za zasadne? I czy jak w tym przypadku, uznałabyś apele organów ścigania w mediach o ujawnianie się ewentualnych innych ofiar za śmieszne, a informację o kobietach-ofiarach które zeznają prosząc o zachowanie ich danych w tajemnicy, za fałsz?
    • super.hetero.dyna Re: Marszałek Grodzki musi być czysty jak łza! 23.01.20, 15:18
      Owszem, prawo jest jasne. Mówi o tym Ustawa o wykonywaniu mandatu posła i senatora, a mówi tak:

1. Posłom i senatorom w okresie sprawowania mandatu, licząc od pierwszego posiedzenia Sejmu lub Senatu, przysługuje uposażenie poselskie lub senatorskie, zwane dalej "uposażeniem", wypłacane miesięcznie, także za niepełne miesiące sprawowania mandatu.

2. 4) Uposażenie odpowiada 80% wysokości wynagrodzenia podsekretarza stanu, ustalonego na podstawie przepisów o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, z wyłączeniem dodatku z tytułu wysługi lat.

3. Posłowi lub senatorowi, który nie korzysta z urlopu bezpłatnego, o którym mowa w art. 29 ust. 1, albo prowadzi działalność gospodarczą samodzielnie lub wspólnie z innymi osobami, albo nie zawiesił prawa do emerytury lub renty, uposażenie, o którym mowa w ust. 1 i 2, nie przysługuje

Tak więc uposażenie nie przysługuje senatorom, którzy wykonują pracę na podstawie umowy o pracę albo prowadzą działalność gospodarczą. Umowa o dzieło nie jest umową o pracę ani DG.
      Wskaż w ustawie cytat, który wkleiłaś, bo dziwnie mi się wydaje, żeś go wzięła nie z ustawy, tylko z jakiejś medialnej wiadomości.

• woman_in_love Re: Marszałek Grodzki musi być czysty jak łza! 23.01.20, 16:43
        Ależ kłamczuszku, ale on nie wykonywał umowy o dzieło. To było pisowskie oszustwo.
        On wykonywał normalną pracę. A przepisy są jasne:

"Umowa o dzieło nosi znamiona umowy o pracę, jeżeli pracownik:
        - nie może swobodnie decydować o czasie swojej pracy, gdyż pora pracy jest mu narzucona, dopasowana do specyfiki organizacji przedsiębiorstwa (np. pracuje w dziale, referacie czy innej komórce organizacyjnej),
        - nie decyduje o miejscu wykonywania pracy, gdyż jest ono określone przez pracodawcę
        - nie decyduje o sposobie swojej pracy, lecz wykonuje powierzone mu zadania, które systematycznie się powtarzają lub przynajmniej są do siebie podobne (np. praca na produkcji, w handlu, w branży budowlanej, w transporcie). "

I w szpitalu, co zresztą potwierdziło Ministerstwo Zdrowia:
        "lekarz przebywający na urlopie bezpłatnym z powodu sprawowanego przez niego mandatu senatora, nie może, celem udzielania świadczeń zdrowotnych na innej podstawie, zawrzeć umowy cywilnoprawnej z tym samym pracodawcą".

A także Krajowa Izba Lekarska:
        "Umowa o dzieło nie może być podstawą prawną do regularnego, stałego świadczenia przez lekarza usług medycznych".

A więc pisowski marszałek Karczewski dokonał podwójnego oszustwa.
        • gaskama Re: Marszałek Grodzki musi być czysty jak łza! 23.01.20, 16:51
          co potwierdzila tez panstwowa inspekcja pracy a ministerswo zdrowia potwierdzilo, ze nie wydalo zgody na to zarobkowanie. Zreszta znalazlas to wszystko. Kurcze, te pisiory sa jednak glupie. Ale opozycje tez mamy slaba, niestety.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka