Dodaj do ulubionych

najem obcokrajowcowi - jak się zabezpieczyć?

24.01.20, 11:50
Pytanie kieruję do wynajmującym emam:
czy najem mieszkania obcokrajowcowi jest bezpieczny? co jak najemca nie płaci lub dewastuje lokal? jak się zabezpieczyć i na co uważać najmując mieszkanie komuś z UE albo komuś zza Buga?
Obserwuj wątek
    • purchawka2017 Re: najem obcokrajowcowi - jak się zabezpieczyć? 24.01.20, 12:31
      Daj spokój, normalnie jak Polakowi.PObierasz kaucję i wrzucasz na luz.
      Wynajmowałam Nigeryjczykowi, ukraińskiemu małżeństwu i nie było problemów.
      A co robisz jak Polak nie płaci i dewastuje? Możesz mu nagwizdać - takie jest prawo.
      Ukraińcy płacą regularnie bo nie chcą kłopotów na obczyźnie.
      Najbardziej zasyfinone mieszkanie zostawiło mi małżeństwo Polaków - lekarz i farmaceutka, musiałam wzywać firmę sprzątającą bo wszystko było zarośnięte brudem ( chcoć z wierzchu mieszkaniw yglądało na czyste ale jak się bliżej przyjrzałam to wnętrza szafek, armatura w łazience - syf/kiła /mogiła).
        • purchawka2017 Re: najem obcokrajowcowi - jak się zabezpieczyć? 24.01.20, 13:44
          Możesz zawrzeć w umowie taki paragraf , że gdy uznasz że mieszkanie jest nieposprzatane - to potrącasz z kaucji za usługę firmy sprzatajacej . Mnie to kosztowało kilka lat temu ok. 300 zł.
          Nie wiem jak z najmem okazjonalnym, wynajmujacy nie pala się do tego typu umów a i ja ich nie stosuję - wynajmuję mieszkania od 15 lat i sobie radzę, większych kłopotów niż syf i drobne usterki nie miałam. Najem okazjonalny zawraca gitarę, trzeba zapłacić, gdy ci się wynajmujacy zawiną po pół roku i masz nowych - jest powtórka z rozrywki a tak naprawdę eksmisja w takiej formie też trwa i trwa.
          Patrzę na ogólna kulturę osobistą - niedy nie podaje w ogłoszeniu numeru telefonu - trzeba napisac maila. To wiele wyjaśnia - czy mam do czynienia z osobą cywilizowaną czy troglodytą.
          Potem punktualność, sposób rozmowy, im więcej pytań od wynajmującego tym lepiej, jak ma swoje meble i sprzęty - tym bardziej, buty i paznokcie - panience na szpili i ze szponami nie wynajmę - z takimi miałam kłopoty - nie umie toto sobie guzików zapiąć to jak ma dbać o mieszkanie?
          • purchawka2017 Re: najem obcokrajowcowi - jak się zabezpieczyć? 24.01.20, 13:46
            Przed syfiarzami się nie ustrzeżesz, każde mieszkanie po każdej wyprowadzce trzeba szorować i odświezyć, porobić jakieś drobne naprawy, zawsze coś odpadnie czy się złamie - takie życie, nie ma co z tym walczyć. Jesli jesteś bardzo przywiażana do swojego mieszkania i stanu w jakim jest - nie wynajmuj bo nerwy cię zjedzą.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka