Dodaj do ulubionych

Szerszy problem wśród dziectwa

26.01.20, 00:56
Chodziłoby o motorykę i ruch, a raczej rozwój ruchowy w okresie przedszkolnym. Jak wiadomo placówki typu przedszkole polskie organizują zajęcia - rytmikę. Wiele dzieci jednak w nich nie uczestniczy z różnorakich powodów. Co ciekawe rodzice wypowiadają się bardzo pozytywnie. Czy w takim razie zajęcia ruchowe w tym wieku poza rytmiką z grupą rówieśniczą mają sens? Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
  • leni6 Re: Szerszy problem wśród dziectwa 26.01.20, 08:22
   Dzieci nie chodzą do przedszkola czy nie uczestniczą w rytmice? Rytmika to nie są zajęcia typowo ruchowe, to zajęcia umuzykalniające z elementami ruchu, typowe zajęcia ruchowe to gimnastyka, też obecna w każdym przedszkolu. Osobiście uważam że dzieci powinny mieć mieć takie zajęcia codziennie, oczywiście zamiast tego mogę spędzać czas na placu zabaw, ale w Polsce place zabaw zimą są puste.
   • morekac Re: Szerszy problem wśród dziectwa 26.01.20, 08:41
    Nienawidziłam rytmiki.

    --
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
   • heca7 Re: Szerszy problem wśród dziectwa 26.01.20, 08:58
    Byłam ostatnio na placu zabaw w parku Żeromskiego w Wawie. Chyba połowa przedszkola tam przebywała- wszyscy w kamizelkach z nazwą placówki. I mnóstwo dzieci z matkami. To był piątek godzina 13.

    --
    Nie podchodź do byka od przodu; do konia od tyłu, a do idioty...w ogóle.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka