Dodaj do ulubionych

Adopcja z drugiej ręki.

26.01.20, 07:23
Luka w prawie pozwala na rozkwit szokującej praktyki: adopcyjni rodzice, niezadowoleni z dzieci, mogą je przekazać do kolejnej rodziny. Dziecko krąży więc jak niechciany prezent między ludźmi i jeśli się nie sprawdzi, może być oddane dalej. Nigdy nie myślałyśmy, że reklamowe hasło "satysfakcja gwarantowana albo zwrot" będzie można zastosować w stosunku do człowieka.

Na 100 000 adopcji w USA rocznie 1/4 dzieci jest porzucana przez swoje nowe rodziny. Dzieje się tak dlatego, że w tym kraju rodzice adopcyjni mają możliwość rozstania się z dzieckiem na dwa sposoby, jeśli nie są nim "usatysfakcjonowani". Mogą, całkowicie legalnie, "zwrócić" dziecko do ośrodka lub też "przekazać" je innemu chętnemu rodzicowi. Ta druga procedura jest łatwa i szybka.

Na ponownym trafieniu do "obiegu" korzysta i dziecko, i nowy potencjalny rodzic, ponieważ ponowny proces adopcyjny w takim przypadku jest dwa razy tańsza od standardowej drogi. Praktyka ta to tzw. "rehoming", czyli relokacja dziecka, do tego z możliwością powtarzania w nieskończoność, w ogóle nieregulowana przez państwo

To jest fragment artykułu, pełny tekst jest tutaj
www.ofeminin.pl/dziecko/mam-dziecko/skandal-jednorazowych-i-wymienialnych-dzieci-w-usa-szokujacy-proceder-osiaga-ogromna/1tqxcvg

Film dokumentalny o szokujących praktykach adopcyjnych.
www.cda.pl/video/2108724f2

Jestem z szokowany, takie bogaty kraj jak USA i nie dba o dobro dzieci. O ile rządowe ośrodki adopcyjne sprawdzają przyszłych rodziców adopcyjnych, to w przypadku tak zwanej adopcji z drugiej ręki nikt nie sprawdza rodziców adopcyjnych. W tym przypadku jest zagrożenie że dziecko trafi do osób które nie powinny zajmować się dziećmi na przykład, pedofila, lub osoby którym ich własne dzieci zostały zabrane z względu na rażące zaniedbywanie dzieci. Adopcja z drugiej ręki powinna zostać zabroniona.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka