Dodaj do ulubionych

Dieta -szybki widoczny efekt,pytanie

26.01.20, 11:24
Pytanie do tych z Was które się na odchudzaniu znają (czytałam ostatnie wątki widziałam ze jest tu pare osób,które się na tym zna)
Jak wytłumaczyć ten efekt, kobieta po 30 od tygodnia na diecie,zrezygnowała zupełnie z węglowodanów. Zmiana jest niesamowita (widziałam ja tydzień temu i dzisiaj) widać od razu ze zmalał jej brzuch. Najbardziej niesamowite jest to co mówi,ze ma więcej energii.Do tej pory często była popołudniami zmęczona i często ucinała sobie popołudniowe drzemki z dzieckiem,mówi ze teraz nie ma uczucia zmęczenia wręcz przeciwnie.
Czy ktoś może mi to wytłumaczyć? Zawsze myślałam ze energię czerpie się z węglowodanów a nie z jego braku.
Co jest przyczyna?
Je głównie warzywa owoce ryby kurczaka owoce morza jajka, dzisiaj jadłam u niej gulasz warzywny na śniadanie -pyszka.
Obserwuj wątek
    • bib24 Re: Dieta -szybki widoczny efekt,pytanie 26.01.20, 11:43
      obniżyła insulinę, energię czerpie z ketozy. do tego nie je jak rozumiem pieczywa, które wielu ludziom nie służy.

pewnie nie obniżyła do zero, bo to jest prawie nie wykonalne, jakieś warzywa zapewne je. główny problem jest taki, że nie każdy jest w stanie taką dietę utrzymać dlugookresowo. poza tym same zalety.
    • sasanka4321 Re: Dieta -szybki widoczny efekt,pytanie 26.01.20, 11:54
      Warzywa to weglowodany w glownej mierze. Wiec jesli je ich naprawde duzo, to znaczy, ze je sporo weglowodanow. Zlozonych, z dodatkiem blonnika, ale to nie znaczy, ze przestaja to byc weglowodany. Dieta bez weglowodanow to Dukan. Efekty jeszcze bardziej spektakularne. Jesli ktos jest w stanie to wytrzymac.

Odstawienie calej jednej grupy: bialka LUB tluszczu LUB weglowodnow - obojetnie ktorej - poczatkowo spowoduje silny spadek wagi. Na dluzsza mete nic madrego z tego nie wychodzi.
    • agonyaunt Re: Dieta -szybki widoczny efekt,pytanie 26.01.20, 12:03
      >zrezygnowała zupełnie z węglowodanów.
      >Je głównie warzywa owoce (...)

Czyli nie zrezygnowała z węglowodanów zupełnie, a co najwyżej z tych zapychających (jak chleb) i bezwartościowych (jak słodycze).

A jeśli to od tygodnia, to chyba za wcześnie mówić o rzeczywistych efektach zdrowotnych, na razie to tylko dietowy haj, który się ma na początku absolutnie każdej diety.
        • agonyaunt Re: Dieta -szybki widoczny efekt,pytanie 26.01.20, 13:00
          A jak już zobaczył pierwsze efekty? Bo to na ogół w głowie siedzi, jak poleci pierwszy kilogram, zwłaszcza jeśli leci szybko, to człowiekowi poprawia się nastawieniesmile Zresztą zajrzyj do wątku o Dąbrowskiej, zobacz ile tam jest entuzjazmu u poszczących smile

U Twojej znajomej to może być kwestia jeszcze jakichś spraw związanych ze zdrowiem, gdzie jak się odstawia to, co nam szkodzi, to faktycznie czujemy się lepiej. Tylko, jak mówię, takich rzeczy to ja bym nie oceniała po tygodniu, bo to za wcześnie.
            • snakelilith Re: Dieta -szybki widoczny efekt,pytanie 26.01.20, 14:35
              beverlyja90210 napisała:

> U mojego starego cała ta dieta to była jedna wielka gehenna 😜 po 10kg mniej da
              > lej było tak samo,padał na pysk. A jego siostra bo to o niej pisze zupełnie inn
              > e odczucia

Kobiety mają trochę inne ciała, mniej mięśni, więc zapotrzebowanie na energię jest trochę mniejsze. Poza tym, kobiecy metabolizm jest nieco bardziej narażony na insulinoopprność szczególnie jeśli były w ciąży, robiły jakieś diety w życiu i niespecjlanie dużo się ruszają. Takie osoby profitują od idiet obniżających poziom insuliny. Więcej energii (z białka i węgli też) dochodzi wtedy do komórek. U faceta może być, że jego zapotrzebowanie na kalorie jest spore i do tej pory większość jej dostarczał z węgli. Jak je obetnie i nie wyrówna odpowiednią ilością białka, tłuszczu i warzyw, to wpadnie w mocno ujemny bilans kaloryczny i będzie miał brak energii.

--
              http://s19.rimg.info/465add77b59cebdc25f7ad6c03cc2f4a.gif
    • asfiksja Re: Dieta -szybki widoczny efekt,pytanie 26.01.20, 12:28
      Zdradzę ci sekret - jak je warzywa to je węglowodanysmile Niektóre warzywa to wręcz bomby węglowodanowe, ale te strrrraszne węglowodany są tam w dobrym towarzystwie (błonnika, witamin, flawonoidów), więc koleżanka przeżyje i faktycznie będzie się lepiej czuła. Błonnik daje uczucie sytości, więc głodna też zapewne nie chodzi.
      Gorzej gdyby była faktycznie na diecie low carb (takiej, co się wcina słoninę i zagryza karkówką).
      Pomijam już całkiem względy humanitarne i ekologiczne (które też przemawiają za warzywami).
    • mikams75 Re: Dieta -szybki widoczny efekt,pytanie 26.01.20, 15:34
      mozliwe, ze zle tolerowala np. gluten czy inny skladnik i byla podpuchnieta. Nie mowie, ze byla konkretnie podpuchnieta od glutenu, ale zapewne jadala produkty chocby czesciowo przetworzone, jadala pieczywo (kupne ma sporo soli). Przy takim jedzeniu gromadzi si w organizme sporo wody. Teraz pewnie jada tylko domowe wyroby skladajace sie z prostych skladnikow. Cos takiego kazdemu wyjdzie na zdrowie.
    • qs.ibidem Re: Dieta -szybki widoczny efekt,pytanie 27.01.20, 05:58
      Energię czerpie ze wszystkich kalorii.
      A czuje, że ma jej więcej, bo prawdopodobnie nie chodzi przejedzona (senność), wzdęta (zmęczenie) i, tadam, ma te 2kg mniej do noszenia (dla mnie np.to spora różnica) więc łatwiej i lżej jej cokolwiek zrobić.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka