Dodaj do ulubionych

waflownica z lidla

26.01.20, 21:33
ma ktoras z was i jest zadowolona? Warto to kupic? Jak sie spisuje w uzytkowaniu?
Trzeba korzystac z jakiegos konkretnego przepisu? Czy moge wymieszac jajko z maka i odrobina mleka i zrobic szybko (to akurat wazne) jedna porcje? Teraz tak robie dziecku placki na sniadanie - malutka porcja z jednego jajka podsuszana (bo tluszczu malo, nie smazy sie) na patelni.

O cos takiego mi chodzi
ch.cat-ret.assets.lidl/catalog4media/ch/article/326734/gallery/preview/lg/326734_01.jpg
Obserwuj wątek
      • mikams75 Re: waflownica z lidla 26.01.20, 21:57
        a da sie zrobic takie cos bardziej omletowe? w sensie, ze glowny skladnik to jajko, do tego tylko troche maki i mleka? To trzeba nagrzac wczesniej? Dlugo to trwa? I trzeba natluszczac zeby nie przywieralo? I te wkladki wyjmuje sie do mycia? Mozna myc w zmywarce?
        • maslova Re: waflownica z lidla 27.01.20, 00:23
          mikams75 napisała:

> a da sie zrobic takie cos bardziej omletowe? w sensie, ze glowny skladnik to ja
          > jko, do tego tylko troche maki i mleka?

Nie mam pojęcia, robiłam tylko typowe gofry.

To trzeba nagrzac wczesniej? Dlugo to t
          > rwa?

Tak, trzeba, chyba że dwie minuty.

I trzeba natluszczac zeby nie przywieralo?

Przed pierwszym smażeniem smaruje odrobiną oleju, potem już nie.

I te wkladki wyjmuje sie do myc
          > ia? Mozna myc w zmywarce?

W mojej waflownicy nie ma wkładek, więc trzeba umyć ręcznie.
            • snakelilith Re: waflownica z lidla 27.01.20, 01:24
              Zdziwisz się, jak mało tam jest do mycia. Do mojej, jak napisałam, nic nie przywiera. Najwięcej chyba do mycia masz, jak dasz za dużo ciasta na raz i ci trochę po bokach wypłynie, ale przy odpowiedniej ilości masz po wyjęciu gofra praktycznie czyste urządzenie i wystarczy przetrzeć wilgotną ścierką. Ja po przetarciu zwykle jeszcze przepłukuję pod ciepłą wodą, ostrożnie, by woda nie weszła się gdzieś do środka, ale robią to tylko dlatego, bo używam rzadko. Przy codziennym użyciu przecierałbym tylko i następnego dnia przędzlowała na nowo olejem i gotowe.
          • snakelilith Re: waflownica z lidla 27.01.20, 01:17
            Ja posiadam podobną, ale inny fabrykat. Moja jest bardzo stara, ale generalnie wygląda i działa tak jak ta na zdjęciu. Zrobisz na niej każdy przepis, nawet taki oszczędny z jajka, mąki i mleka. Istnieją przepisy z mlekiem, maślanką, z cukrem bez cukru, nawet z grisikiem gdzieś widziałam. By ładnie wyrosło jak puszysty omlet można dodać ciut proszku do pieczenia. Warto pokombinować zanim znajdzie się odpowiednie proporcje albo sprawdzić na początek, czy twoje ciasto na omlet się nadaje takie jakie jest. Samo pieczenie jest błyskawiczne, moim zdaniem to urządzenie nagrzewa się szybciej niż patelnia i pieczenie trwa też krócej, bo z obu stron jednocześnie. Powierzchnię waflownicy trzeba jednak albo przepędzlować odrobiną oleju, albo użyć spraju olejowego, ale użycie tłuszczu jest bardzo oszczędne. Do zmywarki niczego nie włożę, bo części są na stale zamontowane, ale do powierzchni rzadko mi coś przywiera i wystarczy często tylko przetrzeć wilgotną ściereczką i/albo przepłukać ostrożnie pod wodą, po czym wytrzeć do sucha. Wyobrażam sobie to bardzo dobrze w codziennym użyciu. Przy 1-2 gofrach najdłużej trwa chyba zamieszanie ciasta.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka