Dodaj do ulubionych

Melatonina-Wasze doświadczenia?

27.01.20, 10:11
Muszę zaopatrzyć się w coś co pozwoli mi się w końcu wyspać, śpię fatalnie, mam problem z zaśnięciem, budzę się kilka razy, rano padam na nos...
Zanim udam się do rodzinnego, pomyślałam o wypróbowaniu melatoniny.Działa na Was?Jaka dawka na początek 3,5 mg?Jakaś konkretna firma?
Obserwuj wątek
    • bib24 Re: Melatonina-Wasze doświadczenia? 27.01.20, 10:15
      też mnie to interesuje. mam dziecko, które od urodzenia nie może zasnąć. ma teraz 16 lat i non stop chodzi podpierając się nosem, bo nie jest w stanie zasnąć przez 1-2 w nocy. jedyny sposób, to ja 30 km przegonić po górach, ale tego nie da się robić codziennie. i nie ma znaczenia, nawet jak wstaje o 7 i i się przewraca z niewyspania to i tak nie zaśnie wcześniej. jak miał rok spała 8 godzin na dobę w nocy i ani razu w dzień.

nie mam na nią pomysł a chciałabym jej jakoś pomóc.
      • gaskama Re: Melatonina-Wasze doświadczenia? 27.01.20, 13:00
        Mój syn ma identycznie. Nie usnie przed 1 w nocy. Rano mógłby spać i do 11.00, no ale się nie da, szkoła na 8.00. Ma 17 lat. Jako niemowlę też kiepsko spał. Też często się budzi w nocy.

--
        "Przy pewnej dozie kretynizmu hipokryzja to po prostu wyraz poczucia przyzwoitości." by asia_i_p
    • bialeem Re: Melatonina-Wasze doświadczenia? 27.01.20, 10:23
      Jako osoba, która miała ten problem pół życia i próbowała wszystkiego... w 100% skuteczny jest tylko alkohol i leki na receptę. Pierwszego nie polecam, a drugie miewa skutki uboczne.
      Mnie pomaga jeszcze słuchanie podkastów jeżeli prowadzący mają kojący głos i akcent i niepatrzenie na żadne źródła światła na 30 min przed zaśnięciem.
    • backup_lady Re: Melatonina-Wasze doświadczenia? 27.01.20, 10:41
      Moj chłop jada melatoninę piątkę, jak zrobi przerwę to jest dramat, nie potrafi zasnąć, budzi się, rano niewyspany. Co wpływa też na mnie, bo robi się taki marudny, że mam ochotę go patelnią zdzielić. Melatonina działa na niego po ok 5 dniach regularnego brania, po 2 tygodniach jest już super, bierze tabletkę i po 30-40 min zasypia.
    • monique76 Re: Melatonina-Wasze doświadczenia? 27.01.20, 10:46
      Na mnie nie podziałało.. Zżarłam całe opakowanie, może 3-4 pierwsze tabletki działały, później jakoś nie było spektakularnych różnic w spaniu. Za to pomogło mi zaprzestanie korzystania gapienia się w telefon po 20stej. Jak trzymam reżim i od 20 faktycznie nie patrzę w tel - zasypiam i śpię bez problemu. Jak się z nudów pogapię - noc bezsennasad

--
      Pozdr. Monika
      "I niech sie mysli kolataja. Z kolatania rodza sie marzenia.
      A potem plany. Bo plany to marzenia z odkreslona data realizacji.." /by Marzena hlm
      • 3-mamuska Re: Melatonina-Wasze doświadczenia? 27.01.20, 11:13
        monique76 napisała:

> Na mnie nie podziałało.. Zżarłam całe opakowanie, może 3-4 pierwsze tabletki dz
        > iałały, później jakoś nie było spektakularnych różnic w spaniu. Za to pomogło m
        > i zaprzestanie korzystania gapienia się w telefon po 20stej. Jak trzymam reżim
        > i od 20 faktycznie nie patrzę w tel - zasypiam i śpię bez problemu. Jak się z n
        > udów pogapię - noc bezsennasad
        >

BO MELATONINA TO NIE LEK.
        Jak nie ma warunków do spania to nie zaśniesz.

To nie są tabletki nasenne ze bierzesz i zaśniesz na siedząco przy świetle filmie bach nie ma cię. To jest niezdrowy nienaturalny sen.

Melatonina to naturalny środek który nasz organizmie, wytwarza gdy zbliża się wieczór robi się ciemno, jak w organizmie jest go za mało lub są zaburzenia np.jak przy problemach z integracji sensorycznej.
        Dlatego gdy się bierze należy tez wyciszyć organizm ,wyłączyć wszystko , powinno być ciemno itp.

--
        -----------------
        Życie ma ty­le ko­lorów, ile pot­ra­fisz w nim dostrzec.
    • slonko1335 Re: Melatonina-Wasze doświadczenia? 27.01.20, 11:02
      Też śpię fatalnie . Melatonina powoduje tyle że po pół godziny od przyjęcia padam na nos i zasypiam w 3 sekundy. Gorzej że śpię jakieś 4 godziny a potem się budzę i jyz nie mogę zasnąć.. córka ma tak samo. Tylko młodszy śpi po niej jak zabity do rana.

--
      Sygnaturka się zgubiła....
      • 3-mamuska Re: Melatonina-Wasze doświadczenia? 27.01.20, 11:09
        slonko1335 napisała:

> Też śpię fatalnie . Melatonina powoduje tyle że po pół godziny od przyjęcia pad
        > am na nos i zasypiam w 3 sekundy. Gorzej że śpię jakieś 4 godziny a potem się b
        > udzę i jyz nie mogę zasnąć.. córka ma tak samo. Tylko młodszy śpi po niej jak z
        > abity do rana.
        >
        Gdy byliśmy na z mężem na kursie dla rodziców dzieci z autyzmem był dział właśnie o śnie.
        I są dwa leki które można podać.
        Jednym jest melatonina, która pomaga w zasypianiu, drugi lek ,ale nie pamietam nazwy jest po to aby właśnie się nie wybudzać.

--
        -----------------
    • 3-mamuska Re: Melatonina-Wasze doświadczenia? 27.01.20, 11:07
      Mój syn od 4 lat jest na melatoninie.
      Dostaje 1 dawkę 3 mg.
      Początkowo po podaniu w 15 minut spał.
      Jednak to nie lek a naturalne wytwarzanie przez organizm.
      Wiec musza być odpowiednie warunki do spania.
      Czyli nie czytamy ,nie oglądamy, najlepiej żeby było ciemno.

W wakacje przerwy w szkole ma przerwę w przyjmowaniu.

Podjęliśmy decyzje o podaniu gdy syn nie słał 36 godzin ciągiem. A mimo to wstał rano i nastoletniej nocy nie mógł zasnąć. Chodził spać o 4-5 rano.

Do wybudzenia się w nocy są inne leki melatonina na to nie pomoże.

--
      -----------------
        • joanna05 Re: Melatonina-Wasze doświadczenia? 27.01.20, 13:05
          Na mnie działa tylko 10 mg, czyli 2 tabletki. 5 mg nie robi mi nic. Ale - na trzeba wziąć na jakieś 2 godz. przed porą snu (u mnie: nie później niż 21.30). Wówczas około północy robię się mega senna. Jeśli jednak nie jestem wówczas gotowa, by natychmiast iść spać, działanie mija i znów się bujam parę godzin. Trzeba się pilnować. Przy dłuższym braniu zaczynam się robić senna sama z siebie ok. północy ostatnio, co mnie niezmiernie cieszy. Już dwa razy w ciągu kilku dni zasnęłam o normalnej porze bez żadnych prochów, wielki sukces. Myślę, że to zasługa dobrze dobranych hormonów + większej dawki melatoniny właśnie.
    • miriam_73 Re: Melatonina-Wasze doświadczenia? 27.01.20, 15:21
      My używamy melatoniny, zwłaszcza jak mamy zmiany stref czasowych, zdecydowanie pomaga, ale... To co jest w polskich aptekach jest to zwykle melatonina 1 lub 2 mg i do tego jest to zwykle bardzo drogie (nie wiem dlaczego - mało tabletek w opakowaniu, malutka dawka). My kupujemy w USA opakowania po 250 tabletek za ok 15 USD, 5mg, dostępne są też dziesiątki (wtedy połówka wystarcza)... Jest w każdym Walgreen's albo CVS. Próbowaliśmy też preparatu bez recepty (bierzemy w razie potrzeby czyli problemów ze snem pól tabletki), ale nie pamiętam. W polskich preparatach zwracaj uwagę na dawkę.
      • joanna05 Re: Melatonina-Wasze doświadczenia? 27.01.20, 15:33
        miriam_73 napisała:

> My używamy melatoniny, zwłaszcza jak mamy zmiany stref czasowych, zdecydowanie
        > pomaga, ale... To co jest w polskich aptekach jest to zwykle melatonina 1 lub 2
        > mg i do tego jest to zwykle bardzo drogie (nie wiem dlaczego - mało tabletek w
        > opakowaniu, malutka dawka). My kupujemy w USA opakowania po 250 tabletek za ok
        > 15 USD, 5mg, dostępne są też dziesiątki (wtedy połówka wystarcza)... Jest w ka
        > żdym Walgreen's albo CVS. Próbowaliśmy też preparatu bez recepty (bierzemy w ra
        > zie potrzeby czyli problemów ze snem pól tabletki), ale nie pamiętam. W polskic
        > h preparatach zwracaj uwagę na dawkę.
        Bez problemu można kupić słoiczek z 30 szt. z dawką 5 mg. I niespecjalnie drogo, choć nie pamiętam ceny, kilkadziesiąt zł?
    • fragile_f Re: Melatonina-Wasze doświadczenia? 27.01.20, 17:35
      Melatonina to hormon pomagajacy w utrzymaniu rytmu dobowego a nie lek nasenny. Jak wyglada kwestia higieny snu? Dlaczego nie możesz usnac? Stresujesz sie, masz gonitwe mysli czy po prostu nie jestes senny? Jeśli przyczyna jest silny stres i zle nawyki, to leki tylko przykryja problem sad

2h przed snem nie powinno sie ogladac tv a juz na bank - patrzec w komórkę. Do lozka powinno sie wchodzic, jesli masz zamiar usnac w ciagu 30 minut - mozna poczytac przy świetle zoltej lampki, ale to tyle. Pokoj powinen byc wywietrzony, powinno byc w nim chlodno. Aha, drastyczne zmiany godziny zasypiania spowoduja tylko frustracje, lepiej przestawiac sie o 15 minut dziennie. Dobrze dziala medytacja przed snem. No i nie mozna myslec o zasypianiu, najlepiej puscic sobie nudnego audiobooka zeby czyms zajac glowe.

--
      Fragile
      • moo-n Re: Melatonina-Wasze doświadczenia? 27.01.20, 18:06
        Mąż brał melatoninę gdy pracował na zmiany, by ustabilizować rozregulowany rytm snu.Mnie nie pomaga, bo to nie lek nasenny.Znacznie bardziej Valused, bo uspokaja.Ja muszę dbać by przed snem bezpośrednio nie uczestniczyć w jakichś bardziej emocjonalnych dyskusjach np. u znajomych, czy u nas, gdy goście późno wychodzą.Trudno mi też zasnąć gdy ktoś chodzi po domu, czy późno wraca gdy ja jeszcze nie zasnęłam.Nie szkodzi mi natomiast czytanie, oglądanie TV, czy komputer tzn.emisja światła.Bardziej znaczenie mają u mnie emocje, niż światło."Magiczna" jest też godz.23, gdy ledwo minie muszę pędem do łóżka, bo po 24 mam już problem z zaśnięciem raczej to już z emocji, że już zbyt późno i się nie wyśpię.
        • 3-mamuska Re: Melatonina-Wasze doświadczenia? 27.01.20, 18:10
          Trudno mi też zasnąć gdy ktoś chodzi po domu, czy późno wraca gdy ja jeszcze nie zasnęłam.Nie szkodzi mi natomiast czytanie, oglądanie TV, czy komputer tzn.emisja światła.

Mi tez o wiele bardziej jak ktoś się kręci albo jak czekam aż córka czy mąż wrócą niż to ze leci tv czy komputer.
          Wszystko zależy od emocji.

--
          -----------------
      • 3-mamuska Re: Melatonina-Wasze doświadczenia? 27.01.20, 18:09
        To dzięki ja w chłodnym nie zasnę za cholerę.
        Czytam książki ale i oglądam filmy do poduszki.
        Wyłączam i zasypiam. Nie dłużej niż w ciągu kilku-kilkunastu minut.
        Gdybym szła bez tego to był leżała i się przewracała.

--
        -----------------

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka